Domabaem

Jižní Korea, 2006, 117 min

Ji-eun Kang

In-ho Hwang

Ki-heon Park

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,233,000(10.8.2010)

Mal som pocit, že vidím seba samého pri sledovaní svojej prvej kórejskej romantiky. Romantiky, ktorá ma naplnila nežnosťou, smútkom, bolesťou, ale i úsmevom a nehou v jednoduchom a áno - prečo to nepovedať, predpovedateľnom príbehu. A konečne som spoznal slovné označenie pre typický (väčšinou záverečný) akt kórejského randenia - chlapec nesie dievča na svojom chrbte -> piggyback ride. Treba uznať, že to znie vážne romanticky... ;-)(15.7.2006)

• May

V Domabaemu (=jesterka) je sice prehrsel krasnych a kouzelnych scen, nad kterymi se clovek nutne musi pousmat, ale dohromady pusobily, nebo alespon na me pusobily, jako nesourody slepenec cehosi, co jen pomalu plyne ke konci, do ktereho se uz od druhe ctvrtiny filmu clovek musi propracovavat skrz neotrele emocionalni utoky majici za cil dostat clovek do faze, kdy jen se slzou v oku profnuka cely zbytek. Cinkavy a magicky soundtrack, ktery vazne zboznuju, to bohuzel vsechno jen osklive umocnuje. Moje letosni pravdepodobne nejvetsi filmove zklamani... 4/10 ..Nikdy by me ani nenapadlo, ze me dokaze Kang Hye-jeong stvat tak strasne, jako me stvala tady.(15.7.2006)

Až se vybrečím, tak napíšu něco smysluplnějšího!! Kajdo, takové filmy už mi nenuť!(25.4.2018)

Je to dosť dobrá romantická dráma. Má vydarený príbeh o dievčati, ktoré prichádza do novej školy a už dlho verí, že jej dotyk prináša nešťastie, čo si už niekoľkokrát overila a tak sa jej ostatní vyhýbajú, ale až na jedného chlapca, ktorému sa zapáči, lenže časom sa ona odsťahuje. Po desiatich rokoch sa mu ozve a keďže ju stále veľmi miluje, vytvoria pár, lenže stále odmieta dotyky a navyše opäť časom odíde. Po rokoch ho znovu vyhľadá, on je stále rovnako zamilovaný, ale už si musí vyjasniť, či vzťah s ňou má skutočne význam a zisťuje nečakané fakty, kvôli ktorým sa pohľad na ich vzťah výrazne mení. So spracovaním som dosť spokojný, ešte úvodná štvrťhodina v detstve pôsobí až na ten jeden nápad s dotykmi len čisto priemerne, potom sa to už vylepší, keďže postavy sú už staršie a ich vzťah sa môže začať vnímať ako plnohodnotný, ale aj tak som sa dlhší čas nevedel zbaviť čiastočne rozporuplných pocitov. Pozerá sa na to celkom dobre, obe postavy sú v spoločných scénach príjemné, lenže tie jej neustále úteky mi vadili, kvôli čomu som ich vzťahu ani moc nefandil, čo je v tomto žánri celkom problém. No v polovici príde jeden perfektný zvrat, ktorý síce nie je šokujúci, ale vôbec som ho nečakal a teraz si ma to už úplne získalo. Celé to získa silný náboj, je tu mnoho výborných scén, chválim zaujímavý prvok s kruhmi v obilí a síce záverečná fáza mohla byť trochu iná, ale aj tak ma táto druhá polovica veľmi bavila a navyše som vďaka tomu zvratu spätne ocenil aj prvú, takže aj ako celok to vo mne zanechalo veľmi dobrý pocit. Veľmi spokojný som aj s jednotlivými žánrami, romantika je veľmi príjemná, dráma hlavne v druhej polovici funguje naplno a poteší aj pár úsmevných scén, hlavne spočiatku. Herecké obsadenie je výborné, tradične skvelá Kang Hye-Jung, síce tentoraz pôsobí trochu vyspelejšie, než obvykle, čo ale samozrejme nie je zápor, k tomu môj obľúbenec Cho Seung-Woo, ktorý je opäť ten správny sympaťák, takže vytvorili skvelé hlavné duo, ale bavilo ma aj tých pár vedľajších postáv, hlavne mladíkov otec. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, príjemný vizuál, fungujú aj emócie, tu si nemám na čo sťažovať. Takže aj keď som ešte v polovici filmu nebol až tak moc spokojný, celkovo môžem len chváliť, veľmi príjemná romantická dráma, ktorú si určite ešte pozriem. 79%(11.8.2013)

Málokdy vidím natolik rozpolcený film jako tohle. Z totálního nereálného blafu se děj mění v krásný film a následně zase mutuje zpátky, zase a zase... až to dospěje do stavu, kdy mi přijde, že ani autor nevěděl, co chce vlastně vyjádřit. Chtěl-li jedno, dal bych *, chtěl-li druhé, dal bych *****. Bohužel, jelikož pravdy se v téhle kaši nedobereme, dávám střed. Protože prostě nevím, jak to skončilo.(26.3.2007)

Na svete existujú len dve istoty: Tarantino a Južná Kórea.(7.10.2018)

O čakaní a dúfaní v to, že sa raz sny stanú skutočnosťou. Typicky ázijské, pričom je tu všetko, čo má mať poriadna romantika - túžba, nádej, láska ale i strata, bolesť, smútok... Spolu to fungovalo výborne. Len škoda tých pár scénok (hlavne v strede), ktoré svojim zbytočne pomalým tempom trochu na emocionalite ubrali. Tiež niektoré pasáže mi vyzneli trochu naivne, ale to je možno len tým, že to bolo príliš tesne ukotvené k regionálnej tradícii, čomu samozrejme našinec nemôže rozumieť. Na druhú stranu páčilo sa mi, ako sa pri konci vysvetlila ta "divnosť" hlavnej hrdinky. Slušný nadpriemer. 75/100(1.10.2016)

To, čo urobil Jo-kang pre svoju Ari, dokážu asi len kórejskí chlapci. Dojímavé, nežné, citlivé a smutné. Zase. Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 2 (1.10.2016)

Od korejců potažmo od filmu z Asie jsem zvyklý na lepší... Jinak souhlas s tím, co píše Sysel.(27.2.2011)

Hye-jeong Kang mě okouzlila ve filmu Welcome to Dongmakgol, a protože to byla role velmi netypická, byl jsem zvědav, jak jí bude slušet role o něco civilnější. A slušela. A to hodně. Korejské romantické filmy beru většinou s nadhledem a velmi se vzpírám, když se mě snaží citově vydírat, ale tento film mě dostal. Nevím proč. Asi to bude kouzelnou Hye-jeong Kang, která jakoby snad ani nebyla z naší planety.. ;-) Ale abych veškerou zásluhu nepřipisoval pouze jí, musím dodat, že i Seung-woo Cho mě příjemně překvapil. A i když bych si do scénáře jistě mohl rýpnout a poukázat na některé zjevné nedostatky, neudělám to. Tenhle film si to nezaslouží.(30.11.2008)

Herci byli vybráni skvěle. Oba krásní a sympatičtí. Film je také moc krásný, ale přestože věřím na UFO ....konec byl přepálený. Symboliku bych uvítal více, protože Korejci jsou mistři tragické romantiky. Ale i tak bych si troufnul tvrdit, že nebudete litovat.(1.11.2013)

Tomuhle říkám milá, zábavná a dojemná romantika jak se sluší a patří. Oba dva hlavní představitelé podávají ve svých rolích parádní výkon jež se na celkovém dojmu podílí velkou mírou, celý příběh od dětství po dospělost se sleduje nesmírně pohodově, o silné momenty není nouze, ale ti dva dokáží též svým špičkování člověka fakt rozesmát - no a hezká hudba všemu napomáhá, takže ač to na plný počet není, těch 71% zde považuji za nepřiměřené číslo, u mne 82%.(18.2.2018)