mcleod

Hlavním problémem tohoto snímku je absolutní nepřítomnost jakéhokoli příběhu či hlubší myšlenky, kolem které by se točil celý film a ze které by vycházely také hlavní charaktery postav. Tady se nám dostalo jen jakéhosi výkřiku, jak se všichni lidé nesnáší a podvádí. Dobře, i takový názor se může v extrémním případě u někoho vytvořit (i když bych takového člověka nerad někdy osobně poznal), ale točit film, kde se vlastně zhola nic neděje, jen se všichni (trochu neuměle) hádají či hrají jakési podivné vztahové hry? Proč? Snad jen proto, abychom viděli, jaký tvůrčí problém má určitá část české kinematografie. ()

Madlene

Při pohledu na zdější komentáře mne napadá, zda jsme všichni byli na stejném filmu. Dobře zpracované téma, velmi uvěřitelné a skvěle zahrané. ()

Nepi

Spousta zajímavých postav obsazených skvělými českými herci. Na to má Hřebejk opravdu čuch. I když tandemu Jarchovský, Hřebejk ve filmech ze současnosti trochu dochází originalita, je Medvídek pořád vtipný a svižný. Hláškující Jirka Macháček zde dostal tolik prostoru, že prostě nemá chybu. ()

Vercinix

Jelikož jsem byl na daný film skoro až donucen se dívat a tedy očekávaljsem jen to nejhorší, byl jsem příjemně překvapen! Ne že by to bylo kdovíjak povznášející a fascinující dílo, ale milé, celkem vtipné i s určitou hloubkou (především postavu I. Trojana bych velmi rád vyzdvihl)! Sice je to další plus mínus NEUrážlivá a NEUtrální Hřebejkovina, ale již po několikáté mne Hřebejk přesvědčil o tom, že i když jeho filmy nejsou skvosty, jsou malími štístky každodení prostoty!:) ()

U.Tarare

Komedie? Nějak jsem si nevšiml. Jediná hláška u které jsem se pousmál byla:"Kdybych se zul, tak se přilepím k podlaze!" ()

mikulem

Lež ničí vztahy, a to vztahy mezi muži, mezi ženami i mezi mužem a ženou. Kromě této myšlenky není ve filmu nic, jen prázdnota a tlachání o ničem. ()

Rousse

No abych pravdu řekla, tak z kina jsem po tomhle snímku odcházela s poněkud rozpačitým pocitem. Kdybych měla film hodnotit postránce děje, tak to byla snůška blábolů, které náročností odpovídaly Melroce place - ta byla s tím a on si odskočil za jinou a nakonec se na něho vybodly obě.... prostě o ničem. Ale když připočtu některé dialogy "vole, dyť ty si sem chodíš jak na squash" nebo "tak si vyber, mezi kterýma nohama zaparkuješ", nemůžu se ubránit úsměvu a musím ty 3 hvězdy dát. ()

Soweek

Jak řekl Ivan Trojan....Nemusíme všechno znát, stačí když to přijememe..... Tak zaprvé, rozhodně tento snímek neshledávám komedií, pro mě je to velmi tragický a rozhodně ne ojedinělý příběh pár přátel. Je pravda, že celý film mi tak nějak unikal smysl filmu, ale naštěstí ten smysl vykrystalizoval na konci, takže po této stránce není co vyčítat. Po dlouhé době je to tak český film, kterému sem schopen s klidným svědomím dát 4 hvězdičky. ()

Gogen

Jediný smysl vzniku tohoto filmu vidím v tom, že mohli filmaři navštívit Itálii, asi se jim tam v předešlém díle zalíbilo. ()

Heraldika

Těžká bída, někdo by měl už konečně dvojici Hřebejk Jarchovský rozsadit do konce školního roku (trvajícího aspoň jednu dvě dekády filmu). Pokud se budu tu nudu snažit nějak popsat, asi použiji výrazy jako kýč, maloměšťáctví, přehrávání Macháčka, mizerné dialogy, vykrádání sama sebe, neuvěřitelnost v negativním slova smyslu, zbytečnost. Někteří herci hrají kvalitně, jak jsme zvyklí, ale proč pořád musíme koukat na stejné tváře a navíc stejné skupinky, to vážně nechápu. Slovo "dvorní herci" pana Hřebejka tak získává pejorativní nádech a někdo by se nad tím měl vážně zamyslet. Ach jo, další špatný český film. A nakonec si neodpustím: Neměl by náhodou film, který sami jeho distributoři přirovnávají k perlám typu Americká krása a Hana a její sestry - jak je to jen napadlo, proboha? - zanechat v divákovi něco jako poselství??! ()

nightevan

Filmů o dnešní době vzniká v dnešní době celá řada. Možná chtějí být nadčasové, možná chtějí předběhnout dobu, pro mě je to ale film jak z doby jiné. Celkem lehce na něj lze zapomenout (a to i přes to "přeslazené" metro), nepamatuju si snad jedinou scénu z filmu (!). Viděl jsem ho jednou, víckrát to ani neplánuju. V deštivých pdzimních dnech si můžu pustit film, který můžu vidět třeba 100x a pořád pro mě bude dokonalý, a ne Medvídka, který je nemastný-neslaný, prostě průměrný (až podprůměrný). ()

Wilston

S panem režisér Hřebejkem to jde z kopce…Když jsem zhlédl tento snímek, tak jsem byl nemile překvapen. Zprvu jsem si myslel, že jsem omylem odcizil rodinné video někoho z příbuzných, ale když jsem uviděl některé známější herecké postavy, tak mi došlo, že se jedná opravdu o film. Nezajímavý scénář, který mě nudil, herecké výkony některých protagonistů nestály skoro za nic, přičemž v některých jiných filmech jsem byl docela spokojen. Je vidět, že reklama dokáže protlačit do podvědomí lidí i úplně zbytečné filmy… ()

G.W.Bush

Je trestuhodné, že s tímhle již trochu okoukaným (ale pořád skvělým) hereckým obsazením nedokázal Hřebejk poměrně vážné téma trochu (nebo radši hodně) odlehčit. ()

sedm.1

Tak pokud jsem u Krásky v nesnázích dostal depku ze závěrečné pointy,u Medvídka to do mě duo Hřebejk-Jarchovský rvali hned pěkně od začátku.Nevím proč,ale tyto dva filmy ve mě skutečně vyvolali takovou reakci,kterou jsem nikdy u žádných jiných filmů nepocítil.Celý film se zabývá samozřejmě vztahy,ovšem vztahy 100% problémovými,s labilními a nevyrovnanými hrdiny,vše protkáno nevěrami,partnerskými podvody,prostě tím nejhrubším,co si z průměrného partnerského života lze vybavit(mlácení nepočítám).Nevím,jestli samotní autoři mají tak problématické životy,nebo se tím prostě jen baví,ale já jak Krásku v nesnázích,tak Medvídka nemám ani trochu rád a rozhodně se k nim nebudu již nikdy vracet,právě již z miňovaného důvodu,kdy mě tyto filmy fakt dostali do neskutečné nepohody.Jestli totiž někomu připadají tyto filmy celkově vtipné a zábavné,já mezi ně rozhodně nepatřím a ikdyž se tu přece jen těch pár skutečně vtipných scén objeví,jsou pak sice vtipné,ale především jen díky skvělým hercům.Už by to zavedené duo Hřebejk-Jarchovský měli fakt přehodit vyhýbku. ()

Ferinka

Pokládám za ztrátu času, že jsem Medvídka viděla, protože české filmy posledních let jsou pořád stejně chudé, nezajímavé, objevují se v nich stejní herci, co hrají dokonce pořád stejné charaktery!! Tady sice došlo k některým změnám, ale i tak je to na zbláznění. Hvězdičku dávám za Trojana, který byl jako vždy perfektní a pokud člověk přetrpěl celý film, tak se na konci dočkal i scény, která za něco stojí. ()

insurgentes

To byl asi poslední Hřebejkův a Jarchovského film před Velkým Průserem - Kawasakiho růží, Nevinností, Líbánkami. A už tady se začínají projevovat některé jejich debilistické postoje, prezentované, jak jinak, kravou nad jiné povolanou Geislerovou, která nám tak jako radí, jak se korektně chovat (bych blil). Ani závěrečná pointa filmu ("A neni to jedno?") mě nijak neoslnila - prostě to neni jedno, no. Takže po letech snižuji ze 4 na 3 a jestli se na to ještě jenou kouknu, neručim za sebe. ()

herr_carter

Film, na Hřebejka jevící se jako "moc obyčejný", jakoby už zde bylo "předialogováno", klasickým hřebejkovským stolovým scénkám už také zřejmě odzvonilo a profláknutost, respektive stále ten stejný výběr herců už začíná lehce nudit. I tak ale příjemný film z bahen českých luhů a hájů................moje hodnocení = 6 z 10. ()

MurielRezek

Hrdé svéprávné ženy versus politováníhodná boží hovádka. Zoufale nudná, povrchní a prázdná "výpověď" o pokrytectví ve vztazích, citové otupělosti v manželství pro manželství.Kolotoč nevěr a podvodů a lá novácká růžová zahrada. Pro mě téměř nedokoukatelné utrpení. ()

Borec3

Celou projekci jsem se nemohl zbavit dojmu dobrého řemesla bez života. Škoda, že ta nejvtiplnější místa si vybírali tématické vsuvky při změně prostředí, kdy zcela zjevnou Prahu vystřídal zcela zjevný Řím, ale pro ty hloupější z nás to muselo být uvedeno titulkem. Scénář, speciálně u Macháčka, hýří pocitacíchvolajícími hláškami... škoda, že je to snaha zarážející ba přímo křečovitá, když je Jarchovský - Hřebejk narvou do jedné scény třeba hnedle tři čtyři. Máme skvělou mladou hereckou generaci (Luknár rulez), proto je škoda, kdyby nám průmyslovým tempem zevšedněla řádkou povšechných rolí. Proto radím... "Zvolnit Honzo, zvolnit..." čekej číhej přemýšlej nekutej zlato máš na víc. ()