danoo

Treba povedať, že najnovšej „tragikomédii" autorského dua Hřebejk - Jarchovský po celý čas nedojde dych, nie však kvôli nejakej jej úchvatnosti, ale jednoducho preto, že ten dych nikdy nenabrala. ()

honz

Slušný Hřebejkův film, který bez příkras vystihuje soudobou realitu. Nadšení z něčeho či pro něco vyzní stejně "hodnotně" jako apatie nebo znudění, manželská či partnerská nevěra jako samozřejmá součást soužití...Z herců oceňuji Ivana Trojana, role své tragikomické postavy se zhostil skutečně bravurně. ()

Cushing

Je to jeden z lepších pozdějších Hřebejků, i když v postavách a vztazích mám zmatek, jistě je chyba na mé straně. Mám slabost pro Kláru Issovou, snad ještě dostane velkou roli. Slepenec jak dort na svatbě. ()

Compadre

Totálně zvoraná práce Hřebejka a Jerchovskýho. Úplně obyčejný film, který se sotva vyrovná průměrným televizním inscenacím, kterých se tento rok vyrojilo snad milion. PS: Když si vzpomenu na Pelíšky....chce sse mi zvracet....Hřebejk by měl ubrat tempo...točit film kažný rok zjevně nedělá režisérům dobře. ()

Master19

Hodně upocené tři hvězdičky. Komediální pasáže jsou skvělé, herci jsou bezchybní, ale hlavní dějová linie s Allenovsky pojatou tématikou soužití - rozchody je zvládnutá mizerně. Je to jen takové nakročení, které ale tápe v prázdnotě. Za zmínku stojí skvělá epizoda s Jiřím Menzelem, která je ale jakoby vplácnutá z jiného filmu, a taky výborná melancholická hudba, která může skvěle dokreslit silné scény, ale plytké náznaky bohužel nezachrání. ()

Petr23

Tak takhle nudný film sem už dlouho neviděl, Začátek se docela ještě dal ale zbytek filmu mi přišel jako naprostý nesmysl. Naposled jsem od Hřebejka viděl Pelíšky a vidím že od té doby režisérovo umění docela pokleslo... ()

dANo

Od hereckého obsadenia a renomé dvojice Hřebejk & Jarchovský by sa dalo očakávať určite viac, ako ponúka Medvídek. Netvrdím, že sa na to nedalo pozerať, ale po skončení filmu má divák pocit tzv. strateného zážitku, lebo taký prázdny film asi fakt málokto očakával... Niektoré scény (tradične hlavne vďaka Macháčkovi) sú vtipné, ale celkovo to má ku komédii dosť ďaleko a samotný scenár nejakú drámu takisto neprináša. Záver to mohol, ale nezachránil (ani inovatívnym pokusom dokončenia počas záverečných tituliek), takže celkovo sa to dá hodnotiť len priemerne. ()

nevermore

Čekal jsem opravdu daleko horší film, když tu má pouhých 54%. Ale myslím, že výkony herců jsou docela na úrovni a i když bych film tak nevynášel do nebes jako je tady v Obsahu (To odvolání se na American Beauty - zcela mimo), bylo to dobré.. Trojan, Macháček a Tatiana standardní výkon a dokonce i Aňa, která mi jinak nesedí, byla dobrá.. 60% ()

cross

Hřebejkovy filmy mám rád...samozřejmě, i když v poslední době je hodnotím čím dál tím hůř...Nikdy se ale nestalo, že by poklesly pod pomyslnou kvalitativní laťku *** - tedy až doposud. Tou tragédii se stal Medvídek... Přestože se film snaží nastínit psychologii postav a jejich životní rodinné "tragédie", jeho průběh zůstává naprosto sterilní vůči divákům a nedovolí jim soucítit, sympatizovat či se jednoduše najít... Stejně tak nevyloudí žádné ze základnich lidsko-filmových potřeb - nedojme, nepobaví, nerozpláče ani nerozesměje. Hřebejk natočil svůj první skutečně nudný a nezáživný film a měrou vrchovatou mu k tomu dopomohl jeho dvorní scénárista k jehož službám ho snad svazuje apačské bratství krve složené slibem v dětství - jinak si totiž nedokáži vysvětlit, proč už konečně nezkusí režisér natočit také nějaký příběh z jiného než Jarchovského pera... ()

Kacounek

Co všichni máte, vdyť je to dobrý, herecké výkony perfektní, příběhy silné, dialogy vtipné, osudy ironické až neuvěřitelné! Určitě si to dám ještě jednou. ()

MI-380

Tři kamarádi a jejich trable se ženami nebo možná tři až čtyři kamarádky a jejich trable s muži. Většinou zábavné příběhy, vtipné dialogy, kvalitní herecké výkony. Některé situace, naštěstí jich není převaha, působí podivně; na parodii málo vtipné, na život nepravděpodobné. Celkové vyznění je pro mě ale jasné: role ve společnosti se obrací - ženy si dokážou ze silného proudu emancipace vylovit to, co se jim hodí a po hřbetech vyjevených a nestíhajících infantilních mužů aktuálně ztrácejících své vedoucí role ve smečce šplhat k výkonům ještě před pár desetiletími nepředstavitelným. Hřebejku, nenech se otrávit, není to špatné. 70%. ()

Guzo

Macháček s Trojanem je pro mě vždycky sázka na jistotu. Ne ale v Medvídkovi.. Sice tu tihle Páni herci hrajou opět na výbornou, ale to je skoro to jediný, co můžu na filmu pochválit. Ano, není to typická hřebejkovská komedie, ale tu jsem ani nečekal, tak v tom problém nevidim. Nevim, asi je tu na pořádné drama moc herců, tak žádný z nich neni dostatečně vykreslenej a než se zorientujete, tak je tu zase jinej příběh. Taky jsou tu vyloženě chvílema nudný místa, který moc nepotěší.. Zase ale abych jenom nekritizoval, úplně hrozný to taky neni-sem tam se povede nějakej hodně povedenej vtípek, kterej zase trochu oživí atmosféru, a mezi ostatními českými filmy z poslední doby to je přeci jen spíš nadprůměrnej kousek. 50% ()

jitrnic

Klidně mu odpouštím jeho nedostatky - tohle je film, na který jsem čekal. Je to první český film ze současnosti, ve kterém najdeme hodnověrné charaktery, přirozené dialogy a kvalitní výkony všec zúčastněných herců, kteří skutečně JSOU svými postavami. Vůbec jsem to nečekal zrovna od dua Hřebejk-Jarchovský a od herců jako Macháček či Issová (i když ta chvilkami možná malinko přehrává a možná vás u její postavy napadne, proč tolik tvůrců má potřebu do svého příběhu propašovat někoho duševně chorého). Soudě podle zdejšího hodnocení budu se svým názorem asi dost osamocen (a taky připouštím možnost, že zkrátka filmu nerozumím), ale já byl skoro nadšen a pátou hvězdičku přidávám za duo Menzel-Křesadlová. ()

-ELFKA-

Sama tomu neviem uveriť, ale tento ČESKÝ film sa mi celkom páčil :-) Možno preto, že ani sám nevedel či chce byt hlboko existenčný alebo oddychový.. ()

Krosmen

Opět spojení Hřebejk-Macháček, opět průměr. Člověk se zasměje to ano, ale po skončení filmu máte spíš chuť projet mobil své milé, než pocit uspokojení z toho, že to nebyl úplně zbytečný čas strávený u filmu ()

mirec88

Hřebejk sa mi čím ďalej, tým menej páči. Jeho posledný počin, ktorý som videl Medvídek ma nezaujal takmer vôbec. Pozrieť sa to dalo horko-ťažko a jediné čo stálo na tomto filme za to boli výborné herecké výkony Trojana, Vilhelmovej, ktorá bola fakt výborná, Issovej, Macháčka a Menzela. Inak ma príbeh chlapov v strednom veku obišiel na míle ďaleko. Aj kvôli tomu, že mňa to nečaká ešte tak skoro :) ()

ghatos

Hřebejk měl asi krizi středního věku. Vykonstruovat tak nesympatické postavy ho muselo stát hodně námahy. Hlavně Macháček hraje úplného debila. Pozorovat ploché existence, které řeší své zbytečné problémy....no děs. 40%. ()