Hvězdné duo Jean-Claude Van Damme a Vivica A. Fox se společně poprvé představuje na filmovém plátně v napínavém akčním thrilleru Elita armády. Philip Sauvage (Van Damme) býval během operace Pouštní bouře vojákem speciální jednotky. Teď je najat k ochraně vysloužilého světového šampióna v těžké váze Waynea Barclayho. Barclay, ze kterého se zatím stal zámožný podnikatel, se i se svou rodinou ocitl v nebezpečí. Z vězení právě propustili bývalého rapového krále a gangstera a ten se chystá Barclaymu pomstít za to, že ho pomohl dostat za mříže. Riziko je vysoké, a proto Sauvage sestavuje tým mladých bojovníků a bývalých vojáků, kteří dohromady tvoří Elitu armády. (oficiální text distributora)

Danny F.

Opravdu jde o jednoduchý akční film co se děje a akce týče. Klasický příběh vojáka ze speciální jednotky, kterého ubíjí vzpomínky a trauma z války. Není co pochválit ani vytknout. Snad jen že se mohli vícekráte pobít. Hudba ujde. Střílečky v normě. 60% ()

davidek

Trochu netradiční role pro mistra bojových úmění, ale neodpustil si jednu bitku a hlavně pokud by byl takový profesionál, jak se ukazuje, úplně zbytečná. Tradiční zápletka s tradičním průběhem a samozřejmě s neposlušnými lidmi jenž má van Damme ochraňovat. Prostě nic nového pod sluncem. Od začátku do konce víte kdo je zlý a kdo dobrý. ()

Kali4

Jeden z nejlepších filmů s Jeanem-Claudem Van Dammem. Černošská „rapersky fuckovací“ verze Osobního strážce, která sice má všechny neduhy, které mají i ostatní Belgičanovy filmy (= nelogický scénář, statická akce, atp.), ale je lepší než ty ostatní nejspíš proto, že zdatně kopíruje velice oblíbené schéma známé právě a především z Osobního strážce. Jean-Claude zde MÁ jisté charisma (ale co to měl za bouli na čele?). ()

m.a.t.o.

Van Damage sa nejakým omylom priplietol do brothers filmu, v ktorom pôsobil ako päsť na oko. Škoda len, že svoje päste nepoužil častejšie. Iba tie by totiž mohli zachrániť tak plytký scenár variaci z vody. Práve naopak, akčných scén je na 100 minút strašne málo a sú nedobre natočené. Čo mi je trochu divné, pretože J.-C. vyzeral byť v slušnej forme a evidentne nepotreboval pomoc režiséra so strihačom. No a čerešničkou na torte je, že Vivica si tentoraz strihla neakčnú rolu. Škoda. 20 % ()

ssfan

Relativně slušný akční film s JCVD v hlavní roli. Příběh celkem zajímavý, potěší sympatická hudba a zajímavé exteriéry (žádné Bulharsko ani Rumunsko není vidět). Akce je sice málo, ale film vesměs nenudí, a tak se dá mluvit o jednom z těch lepších filmů belgického karatisty za poslední dekádu. Solidní tři hvězdy. ()

LexBarker

Podle mne,jeden z lepších Van Dammových snímků posledních 10ti let...Nemůžu si pomoc,ale teď ke stáru mě sedne víc,než coby hezký umělohmotný panáček ze začátku devadesátek... ()

sedm.1

Elita armády je jednoznačně z těch nejhorších vandammových béček.A to kvůli všemu.Jako první mě do očí trefilo zpracování.Film s takovýmto "výrazem" prostě rovnou spadá do kategorie TV film.A dále.Van Dammovo herectví je tentokrát jedno z nejhorších,co snad vůbec předvedl.Vivica A.Fox je strašlivá tradičně.Akční scény sklouzli do "lepší nic neukázat,ať se divák radši nesměje a když už ukázat,tak si pomoci rychlým střihem ".Při dramatických scénách jako vandammovo psychické trauma z války se už ale divák smát musí.Záporáci jsou jedni z nejtrapnějších postaviček široko daleko.Dějově jedna velká kopie všeho možného.Prostě a jednoduše,já na Elitě armády nenašel skutečně nic dobrého a jde vážně o špatný film. ()

SG-1

"Tenhle mladej pašák by z toho vysekal i Michaela Jacksona a ještě by mu svěřili děti do opatrovnictví." -Terrell Singletery- ()

bruceman7

Soráč JC, ale Univerzální časy ti sedly mnohem líp než rádoby drsná akce do rytmu gangsta muziky. No, 4/10 a to za tvou osobnost. ()

joora1

Normálně bych asi dal jen jednu hvězdičku, ale někdy mi to přišlo až parodicky vtipné. Například rekrutace týmu, kdy si JCVD vybral asi 140 cm vysokou ženu tvrďačku a hned se s ní utkal v ringu:). Nebo vzájemná bitka s Barcleyem, co to jako bylo?:-/. Každopádně kdyby zrovna náhodou neběžel film někdy ve 23 na Prima Cool, tak bych si ho asi sám nikdy nepustil. A o nic bych nepřišel. ()

iXtr3m3

Ešte stále na úrovni predchádzajúceho After Death, ale dalo sa. Len opäť tá šialená kombinácia. JCVD to skúšal, dostať sa znovu hore všemožnými spôsobmi a tak si bral k sebe čoraz netypickejšieho "spoluherca" v tomto prípade Vivicu A. Fox, ktorej tento typ filmov moc nesvedčí. ()

POciSEM

Vsudypritomna cernota uz mi zacina v akcnich filmech lezt brkem. Nastesti se objevi Van Damme aby ty neukazneny opicaky nakopal poradne do riti. Hip hap hopovy producent jako nejrespektovanejsi mastr co krmi svoje psy drzima zamestnancema ktery nosi svoje kapsace proklate nizko. Ale no tak. Kdysi sem si rad hip hop poslechl ale kvuly tomu jak tyhle filmy rapery ukazujou sem na nej uz docela alergickej ()

Paity

Překvapivě to není tak příšerné, jak by člověk očekával od snímku, ve kterém si zahraje Van Damme. Rozhodně se vyrovná řadě dalších jiných akčních thrillerů. ()

Angelino

Ďalší klasický béčkový akčný film, od začiatku čitateľný a ničím prekvapivý. Ale "muscles from Brussels" už hral aj v horších filmoch, takže pre milovníkov tohto žánru to nemusí byť sklamanie. ()

Haymar

Van Dammova výjimečně světlá chvilka za předlouhou řádku let... Ani se mi moc nechce věřit, že to říkám (píšu) ale tahle (J)Elita armády vlastně nebyla vůbec špatná. Celkem to odsejpá, Žán-Kláda je evidentně v nebývalý formě (nebo solidně nadopovanej) a na lyškuu A. Vivicii se hezky kouká ()

mira007

JCVD a Sheldon Lettich - dvojka co stvořila Dvojitý zásah se musela hodně sjet, že vytvořili takovouhle béčkovou zhovadilost. ()

majo_svk

Elita armády je slušná akčná oddychovka (hoci akcie by mohlo byť aj viacej), ktorá sa dá v pohode dopozerať až do konca (neprekáža ani dĺžka, ktorá predpovedá nudu). Je vidieť, podobne ako u iných akčných hercov tej generácie, že aj Van Damme pomaly (ale isto) starne a slabne (v Elite armády, vyzerá skôr ako troska a nie elitný vojak). Už sa nedívame na chlapíka, ktorý svojimi údermi a kopmi skladá jedného protivníka za druhým. Van Damme tu oveľa menej kope (no zopár tých kopov bolo ozaj slušných) a viacej strieľa (neviem či sa to zdalo iba mne, ale niekedy držal zbraň naozaj smiešne. Keby takto držali zbraň elitný vojaci z armády alebo protiteroristického komanda asi by toho veľa netrafili a veľmi skoro by padli). No vcelku možno povedať (napriek určitým nedostatkom), že ide o jeden z vydarenejších Van Dammových filmov a jeho fanúšikom sa určite zapáči. Veď Elita armády posúva niektoré Van Dammove filmy, ako napríklad Teror vo vlaku, úplne na dno najhlbšej smradľavej „filmovej“ stoky. ()