Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

Bonaparte.

Tento filmový kousek mě jednoduše dostal. Hudba Glena se mi neskutečně líbí. Pro mě je Glen rýšavý Bono a Markéta skromná česká holčina. Once neobsahuje žádné dlouhé pasáže, má spád a velmi příjemnou stopáž. Krásné amatérské, ale zároveň autentické. Takový hodinový balíček potěšení. 90%. http://www.youtube.com/watch?v=8MgPqYKG2y4 Přidávám do TOPky ()

Kosmik

Překvapivě nudný film, překvapivě špatné herecké výkony, překvapivě špatný hlavní zpěvák, překvapivě nudná hudba stále na jedno brdo, překvapivě špatný kameraman místy až na zabití. Prostě pouze nafouknutá bublina, kterou pár pseudointelektuálních snobských dredařů pomalu glorifikovalo na film roku. ()

Carlossss

Lidsky krásný snímek, na který jsem byl, jako posluchač The Frames, upřímně zvědavý. Naštěstí se zklamání nekonalo a já si užíval příjemné písničky a romanci jako ze všedního života, která dopadla tak, jak většinou dopadá. Příjemné prostředí a sympatické herecké zážitky dělají z Once ojedinělou záležitost a pro fanoušky prakticky povinnost. ()

Violeta

Velká gratulace hlavním hrdinům! Pyšná jsem na ně, že to dokázali, nikoli na to, že jsem Češka a že JSME to dokázali - hesla typu "máme oscara" mi v tomto případě silně vadí, to ovšem souvisí spíš s naším přihlouplým čecháčkováním než s tímto filmem. Neřeknu nic nového - pro mě byl Once krásně pohodový zážitek. Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo to, že byl vlastně o ničem. Prostě týden ze života dvou lidí, které na pár dní (a možná do konce života) spojila láska k hudbě, potřeba a schopnost pohnout se z místa, něco dokázat. Film o tom, že věci budou vyjímečné tak, jak vyjímečné si je dokážeme udělat. Jednu hvězdičku ubírám paradoxně kvůli muzice - možná to bylo ozvučením kinosálu, každopádně zpívaný projev Glena Hansarda rval uši. V polovině filmu už jsem si v duchu přála, aby skončil a musím přiznat, že mi právě ten neskutečný ohlušující řev docela pokazil celkový zážitek z filmu. Pokud to ale opravdu bylo jen příšerným nazvučením kinosálu, tak všechno negativní zde popsané beru zpět a je to pro mě plný počet! ()

berusche

Nechodím s davem. Tady se to opět potvrdilo. Když mi dvacet lidí řekne, tohle je fakt dobrý, to musíš vidět, dalších dvacet, že je to nejlepší romanťák za dlouhá léta, a tu písničku mi zahrajou dvacetkrát za den v rádiu - tak, je to jasný, ja už k tomu ani nemohu najít cestu. Ten film jsem viděla teprve letos, páč náhodně běžel v autobuse, kde jsme seděla. Kdyby nehrála ta chronicky známá písnička, ani bych nevěděla, já neznaboh, že je to tohle. Omlouvám s všem, jejichž je tento snímek citovou záležitostí, ale mě ani nedojal, ani nenadchl, a tu písničku dodneška přepínám, když jí zahrajou :( ()

easaque

nečekal jsem od toho filmu moc, ale velmi mile překvapil. Vyznívá mi hodně přirozeně a i když je na něm vidět, že hudebníci nejsou herci, tak mi tam seděli.Styl filmu - natočený jakoby dokumentárním stylem mi vyhovoval. Písničky jsou sentimentální, ale vynuceně emocionálně nepůsobí. A hlavně příběh i konec filmu není žadný slaďák. Pro mně momentálně 100%. ()

honajz2

Ta digitální kamera se do toho absolutně nehodila a za celý film jsem si na ni nedokázal zvyknout. Působí spíš jak z amatérského filmu, než aby navazovala autentický nebo takový ten příjemně nezávislý dojem. Postavy jsou nedostatečně načrtnuté a jejich výkony v podání neherců se sice strašně snaží o civilnost, ale v mnoha scénách to na mě působilo spíš strojeně. Asi takhle - ono to celkem ujde a nedivím se, že si to našlo své fanoušky, ale ten film není nic pro mě. Romantické to na mě bylo až moc, hudba mi zpočátku celkem sedla, ale postupně mě omrzela, jelikož na tyhle cajdáky prostě nejsem a hlavně tomu chyběl nějaký nosnější příběh nebo myšlenka. Tohle je jen taková dost jednoduchá a lehce kýčovitá romantika, nic víc, nic míň. Pro ty, které tenhle žánr bere je to celkem ideální záležitost. Mě ale nebere, takže se mému hodnocení nemůžete divit, jako i tomu, že jsem se nudil. Nejzajímavější to snad bylo ve chvílích, kdy se tam začalo mluvit česky, protože to mě v každém zahraničním filmu vždycky mile překvapí, ačkoli tady se to dalo čekat, když hlavní ženskou roli ztvárnila Češka... 2* ()

Joe321

Na tyhle dva jsem přišel, když je měl Anděl ve své sobotní Noci a okamžitě jsem si jejich muziku zamiloval. Ale až ted jsem přišel na tenhle film a byl jsem dojat. - "Miluju tebe." ()

Jufonka

70%... Na film jsem zašla naprostou náhodou, vůbec jsem nevěděla, co mě čeká, o čem to bude... Jen jsem věděla, že film pochází z Irska. Očekávala jsem něco naprosto jinýho, nedá se však říct, že bych byla nějak závažně zklamaná. Překvapilo mě, jakým stylem je film točený, někdy mi přijde až moc amatérskej. Jedna věc mě štvala ale víc. Vím, že za to on nemůže, ale hrozně se mi nelíbil hlavní hrdina (Glen Hansard), pro mě prostě strašně nesympatickej. Každopádně filmu se opravdu nedá vytknout skvělá hudba plus někteér vydařené záběry. Ke konci je to ale až moc utahané a několikrát jsem se neubránila tomu podívat se na hodinky. ()

Nuala

Nádherný prostý příběh dvou lidí, které krom hudby spojuje také vzájemná láska a pochopení. Film si pomalinku plyne, prostoupen krásnými melodiemi a texty, které dokonale vyjadřují emoce a pocity a hravě dokáží svou čistotou a upřímností vehnat slzy do očí. ()

/Pablo

Nízký rozpočet se na tomhle filmu podepsal až moc. Ovšem oskarová "Falling Slowly" je nádherná skladba. Pořád jsem se však nedokázal zbavit dojmu, že tenhle snímek byl natočen spíše pro ty písně. Lepší 3 hvězdičky. ()

MartinNDL

Kdyby mi moje holka udělala kakao, tak budu mít radost a s chutí si ho vypiju. Ale nechápu, proč bere celej svět Irglovou za svou dceru a prožívá tyhle emo básničky. Neuvěřitelně nadhodnocenej film. Jednou se budete stydět, až to pustíte dětem a uvědomíte si, jakou romantickou sračku, která svou hloupostí přebíjí hereckou mizérii a filmařskou neschopnost, jste v tom roce 2007, 2008 měli tak rádi. ()

Lischai

Doufal jsem, že v Once najdu nějakou tu emocionální pravdu o muzikantech - ale narazil jsem jen na emocionální kalkul. Dívka co tahá po Dublinu rozbitý vysavač a nahrávací technik, jehož ledovou profesionalitu obměkčí krásná písnička? Opravdu? Písničky hezké, ale zůstávám nedojatý. ()

Aljak

Neviem, nejako mi to celé prišlo statické a strnulé. Scenár nebol zas až tak úplne zlý, ale to spracovanie ma akosi nezaujalo. Chybou bolo hlavne to, že som od toho čakal príliš. Ale zato soundtrack je 5-hviezdičkový = nádherná gitarovo-klavírna hudba a krásne texty, ktoré majú v sebe neuveriteľne čistú realitu, až som mal pri tých songoch zimomriavky. Skvelé duety Glena a Markéty navždy zostanú vryté do mojej pamäte. ()

Martin741

Dlhy a nudny film od irskeho rezisera Johna Carneyho. Pribeh ona + on a : nic. Prenajom studia, tocenie albumu a bla bla bla, kopa prazdnych tlachanic o medziludskych vztahoch. Ani neviem preco dam 50 % ()

marcek

Suprovní film. Neřekl bych zrovna sám o sobě na Oscara, ale hudba určitě. Vlastně jsem k tomuhle parádnímu filmu přišel úplně náhodou. V Dobrém ránu jsem viděl, že tam zpívali. Pak jsem hledal album skupiny Glen Hansard a Markéta Irglová a najednou se na csfd objevil film ONCE -)) takže osud :) ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky