Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

Lorkis

Než jsem tento film viděl říkal jsem si, Irové mají legendární hudbu, hudební film musí být dobrý, ale za takový prachy jsem fakt něco takového nečekal, hudba skvělá a ještě je to tak pěkně romantický... V jednoduchosti je krása. ()

Vendem

Irglová: „Who did you write this song for?“ Hansard: „She’s gone!” Irglová: „She’s dead?” Hansard: „No, she’s not dead. She’s gone.“ Vskutku skvostné dialogy! Není pan scénárista náhodou taky imigrant ze střední Evropy?____Nejfrekventovanější slova ve scénáři: „fuck“ a „cool“ v podání Glena Hansarda. ()

Okocha

Krásnej film. Když tak na to koukám, tak si říkám, jak musí bejt super umět takovýmhle způsobem hrát na kytaru a takhle pěkně zpívat. Proč to neumím třeba já? Ach jo... ()

ThomYorke

Je to takové milé. Nemá to sice skoro žádný příběh, natočené je to dosti amatérsky, ale líbí se mi jejich písničky, má to kouzlo, je to přirozené, je to dojemné. Je to fajn. ()

filiperros

Neuvěřitelný úspěch tohohle filmu nikdo nečekal. Mám čest Markétu s Glenem znát osobně a můžete si být jistí, že jejich křehký cit na plátně je skutečný. A je skvělý, že ho dakázali přenést nejen do hudby, ale i na plátno. Komu Once připadá jako přehnaný kýč, měl by vědět, že i když příběh je smyšlený, myšlenka a city jsou skutečné. ()

Gomez222

Zaujímavá kombinácia dobrého soundtracku a dokumentárnych prvkov priniesla divákom príjemné zobrazenie stretnutia Češky pracujúcej v Írsku a Íra zarábajúceho si hraním na ulici, ktorých životy spojí láska k hudbe. Príjemný príbeh prináša milé situácie plné emócii a úsmevných drobností. Dostalo ma jemné balancovanie medzi romantickým filmom, kde divák očakáva happy end, a drámou zobrazujúcou život slobodnej matky v cudzej krajine. ()

Warapeidza

Přišlo mi to spíše jako nějaký delší klip než film. Dokoukal jsem to celé, ale už cca po týdnu bych si asi nedovedl vzpomenout na nějakou scénu, která by mi utkvěla nějak více v paměti... ()

sarianna

Tohle je film, který si na nic nehraje. Je citlivý, jemný a jednoduchý. Přesto, nebo možná právě pro to, neobyčejně působivý. Od prvního shlédnutí si mě naprosto získal a zařadil se mezi moje nejoblíbenější. Markéta i glenn jsou mile civilní a je vidět, že to ani nemuseli hrát. Hudba je geniální. Kdo má rád Frames a Swell Season tak jako já, si určitě přijde na své P.S. Dokonalá ukázka toho, že nemusíte mít miliony, abyste natočili skvělý film. ()

Snakes

Do kina som sa chystal na úplne iný film, ktorý som však nestihol. Chvalabohu. V jednom momente som reálne zvažoval, že sa v kine postavím a začnem z celej sily tlieskať. Film rozhodne neohúri technickým spracovaním ani výnimočným herectvom, ale je v ňom toľko ľudskosti a prirodzenosti, že som z kina odchádzal maximálne naplnený. ()

Vořežprut

Film byl jako písně v něm. Občas fajn, občas nářez a občas pěkná nuda. Asi záleží taky na hudebním vkusu, aby jste si to mohli vychutnat. Nicméně příběh jako takový je sice jednoduchý, ale né tak klišovitý jak by se nmohlo zdát. Čeština v podání naší herečky/zpěvačky byla kupodivu méně přirozená než její angličtina :-) No a konec mě teda dostal ... ani pusu si nedali :-) Jsem si vzpomněl na jeden asijskej film, kde asi dvě a půl hodiny dva aktéři něco řešili a nakonec se to stalo ... chytli se pod stolem za ruce! :-) ()

BlackVelvet

Hvezdicku davam za Falling Sowly, ktery i kdyz je preslazeny, je celkem pekny song. Jinak silene. Nechapu proc pribeh je o nejakeh chudere z bejvaleho soc prc bloku, ktera jede do velke ciziny prodavat ruze. Jezismarja, v dobe kdy pracuji po svete spousty cechu a slovaku na kvalifikovanych pozicich takovahle blbost, ktera jen podporuje kulturni klise "zapadaku" kteri maji porad vychodni evropu za chudobinec a bordel ? Proc proboha ? A proc ma byt alternativa slecna oblecena jak trhan ktera za sebou taha vysavac ? WTF ? ()

Epco

Z odstupom rokov mierne preceňovaný kúsok, ktorý som si pozrel čisto na ukojenie zvedavosti o čo že to šlo v tom roku 2006. Skôr ako o film tu ide o vyše hodinový folkový videoklip s prídavkom 20min deja, ktorý je sice natočený úprimne a úprimne aj zahratý, ale pod kožu nejde. ()

PoprockCZ

O filmu jsem si dopředu nic nezjišťovala. Z počátku to na mě působilo dojmem amaterského dokumentu mladé dvojice. Záběry však jasně prozrazovaly, že za tím vším stojí štáb. Nějak se mi nechtělo věřit, že by tak zpátečnicky nějaká produkce opravdu natáčela. Příběh je realistický a působil na mě dokumentárním dojmem, ale po uvědomění, že je vše jen obyčejný smyšlený film, který dokumentárně působí kvůli amaterské kameře a postprodukci, své kouzlo ztrácí. Nejméně 90 % filmu dělá skvělá hudba. Zbytek je prostě slabý. Jako studentský film bych tento záměr ocenila, ale od klasického, celkem slušně financovaného filmu (s ohledem, že efekty ani náročná postprodukce nebyla třeba), zkrátka už čekám trochu víc. Nemůžu si pomoct, ale takto to na mě celé působí falešně. ()

kodwin

V tomhle je film (i život) krásný. Nejhezčí bývá to nedokonalé. Once je poloamatérský film s jednoduchým dějem a mnoha písničkami. Ale ta melancholická a opravdová atmosféra z něj dělají skvělou a dojemnou podívanou. Divím se, že něco takového vůbec mohlo dostat Oscara. ()

Lucy1905

Hrozně milý, tichý a nenápadný film, který mě ovšem zaujal svým příběhem a jeho podáním. Českou herečku Markétu Irglovou jsem v tomto filmu viděla poprvé a hrozně se mi líbil její herecký výkon. Ještě k tomu obsahuje jeden z nejlepších soundtracků. ()

MoziMedve

Rozhodně si nemyslím, že je to film pro kohokoliv ale je to můj oblíbený romantický, tak hudební film. Jednoduchý příběh o dbou muzikantech. Jejich chemie působí opravdově bez kýčových prvků z estrogenových hovadin pro paničky. Postavy jsou realistické, chovají se realisticky. Podle měřítka jiných romantických filmů je to evidentně nemyslitelný úspěch. Navíc mně film pokaždé motivuje k tomu abych se vrátil k muzice. ()

Mates Hradecky

Markéta dobyla svět, mě však nedostala. Malá drobná, se zahnutou skobou, oči blízko sebe se sklonem k šilhavosti, rákosníčkovsky odstálé uši a ty příšerné outfity doplněné pletenými ponožkami spolehlivě kryjící ženské pohlavní znaky... a mluvící valašskou češtinou mě vůbec jako sexy romantická postava nepřipadala. Ústřední pěvecký duet ovšem nádherný. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky