V roce 1971 se spisovateli Cliffordu Irvingovi podařilo vydat jedinečné dílo. Na základě osobních setkání a rozhovorů, sepsal biografickou knihu o Howardu Hughesovi (světoznámý letec, režisér, dobrodruh...). Irving věnoval sepsání knihy naprostou většinu svého času a dokonce knize obětoval i dlouholetý vztah se svou ženou. Získal si tak obdiv mnoha čtenářů, vydavatelů, médií i kolegů. Ale jen do chvíle, než se o těchto pamětech veřejně vyjádřil ohromený samotářský miliardář Howard Hughes. „Nikdy jsem ho neviděl, ani o něm neslyšel... Je to tak fantastické, že to předčí i mou největší představivost.” To, co Clifford Irving vydával za osobní paměti Howarda Hughese, bylo naprosto vykonstruované a smyšlené. Irving tím docílil jednoho z největších mediálních podvodů a skandálů. (oficiální text distributora)

DavidAAAA

Hallstromovi jsem doteď sežral všechno i s navijákem, ale tohle je zatím jeho nejslabší film, který jsem viděl. Nijak zvlášť mne neoslovil námět a navíc jsem se i dost nudil. Škoda. Tak aspoň že Richard Gere zde podává svůj standartní, nadprůměrný herecký výkon. ()

McGuffin

Byl to skutečný Skandál, The Hoax, který odstartoval Clifford Irving sepsáním a vydáním fiktivního životopisu reálného miliardáře, za který, zadlužený a slavný, skončil ve vězení a později o příběhu, jak podfoukl vydavatele, napsal další příběh, tentokrát prý pravdivý. Toho se chopil William Wheeler a udělal z něj příběh, o kterém opravdu, ale opravdu každý musí vědět, jaký je a jak skončí. Jen jedno téhle hře na pravdu schází; kolik druhý příběh o prvním vynesl. https://www.macguffin.cz ()