V roce 1971 se spisovateli Cliffordu Irvingovi podařilo vydat jedinečné dílo. Na základě osobních setkání a rozhovorů, sepsal biografickou knihu o Howardu Hughesovi (světoznámý letec, režisér, dobrodruh...). Irving věnoval sepsání knihy naprostou většinu svého času a dokonce knize obětoval i dlouholetý vztah se svou ženou. Získal si tak obdiv mnoha čtenářů, vydavatelů, médií i kolegů. Ale jen do chvíle, než se o těchto pamětech veřejně vyjádřil ohromený samotářský miliardář Howard Hughes. „Nikdy jsem ho neviděl, ani o něm neslyšel... Je to tak fantastické, že to předčí i mou největší představivost.” To, co Clifford Irving vydával za osobní paměti Howarda Hughese, bylo naprosto vykonstruované a smyšlené. Irving tím docílil jednoho z největších mediálních podvodů a skandálů. (oficiální text distributora)

Radiq

Líbilo se mi, jak s nima všema dokázal pěkně zametat - vymýšlet si, lhát a mít to všechno na háku. Na to, co všechno provedl, měl navíc docela nízkej trest a ještě na tom vytřískal prachy, když o tom napsal vlastní knihu. Celkem zajímavej film, docela jsem si to užil. Nevím, co k tomu dodat. Za jedno vidění to stálo. A nebylo to Jiříkovo vidění. ()

trojtmberk

Příběh o neúspěšným spisovateli, kterej kvůli popularitě lže až se mu od huby práší. Pohodovka, která nejen že neurazí, ale i pobaví. ()

chelseaman22

Gere alias novinářské dežo, jež se snaží sesmolit biografii tajuplného miliardáře majícího podíl v Aero Vodochody či Lufthanse. Těžko se tomu věří, ale výše uvedená zápletka vás na pár minut dokáže obejmout jako studentka VŠE brigádničící v počestných to podnicích v ulici Ve Smečkách. 65% ()

Stegman

Ten příběh je zároveň tak neuvěřitelný a tak jednoduchý, že bych se nedivil, kdyby byl podobný příběh už napsán. - Boccacciem, Goldonim nebo třeba Molièrem. (Kdyby to tak skutečně bylo, tak to bych se před Cliffordem Irvingem sklonil jako před králem - oklamat nadvakrát, to nedovede jen tak někdo. :)) Ať tak či tak, tuto lahůdku prostě musím ocenit pěti hvězdičkami - nejsem si totiž vědom, že by někdo někdy natočil napínavou renesanční komedii s poselstvím. :) ()

venison

Hodně příjemný a skvěle odvyprávěný příběh jednoho podvodného románu až s krimi prvky.. Richard Gere se toho zhostil velmi dobře a přesvědčivě. Celé dvě hoďky jsem se vážně nenudila! Chvála režiséru Lassu Hallströmovi, který má na kontě spoustu výtečných filmů :-) ()

blackJag

Solidně odvedená filmařská práce o zajímavém tématu podle skutečných událostí. Takový malý film o velkém Hughesovi, ovšem bez něj :-) Ústřední herecký tandem Gerea s Molinou dobře funguje a hlavně Gere zase jednou dokazuje, že o něm jako o charakterním herci netřeba pochybovat. Atmosféru doby se podařilo dobře nasnímat a já osobně jsem rád, že se mi to podařilo vidět v kině (i když mi dalo velkou práci přemluvit promítače aby to i přes nedostatek diváků - jejich téměř absolutní absenci - vůbec zpustil). Hudba: Carter Burwell. 70% ()

Madlene

Pěkné, nicméně ke konci to poněkud ztrácí dech a šťávu, takže za 3. Jinak Richard Gere podává skutečně velmi solidní výkon, jen co je pravda. ()

Almásy

nevhodne vybrani herci podavaju vyborne vykony v priemerne, priam hrozne zrezirovanom cosi, co sa mohlo stat vlastne velmi zaujimavym filmeckom. take je to niake, od richarda gera som cakal predsalen viac a aj od hallstroma ako rezisera. taka dobra tema a taka blbost. mi to skor pripada ako by to reziroval prave ten irving. ()

ZkuKol

Hezky vystihnutá atmosféra 70. let. Překvapivě slušný výkon od Gera, překvapivě slabý výkon Moliny a hezká muzika. Příběh bohužel není nikterak strhující a ani Lasse Hallström není režisér, který by ho nějak pozvedl svým stylem (spíše naopak některé potencionálně dramatické situace zabíjí až laciným symbolismem - hrozící prozrazení podvodu = alarm na schodech apod.) . Celkově vzato další průmerný životopisný film o člověku, kterého v ČR nikdo moc nezná, který napsal (falešnou) biografii o člověku, jež v čechách není znám o moc víc. PS:Doporučuji pouze lidem, které fascinuje osobnost Howarda Hughese. ()

Looser

První půlka OK, druhá půlka KO. V první polovině divák sleduje ambiciozního Irvinga a jeho "malé podvody". Je to vtipné, rychlé a nenudí to. Bohužel v druhé půlce se děj zamotává takovým způsobem, že jsem se po chvíli ztratil zda už všichni ví, že se jedná podvrh či nikoliv a to pořád dokola....Celkem půrměrné drama. ()

Zemi11

Ani tak bych neřekl komedie, spíše psychologické drama. Vydařené. Mám rád tyhle dlouhoprsťáky. Leží na dně kýblu, přesto ho dovedou ve vteřině otočit a udržet se na vrcholu. Mají tzv. pod čepicí! ()

chmíří

Zajímavý pohled na dění okolo "Letce" i když tady spíš o něm bez něj. Gere si zase po dlouhé době vybral film kde se mohl herecky ukázat a to se mu podařilo, stejně dobře hraje i Molina! Líbilo se mi přesné kostýmy a výprava 70. let. Takže slabší 4*... ()

cab

Prumer jako hrom z ktereho se zadna bourka nekona. Naplneni ocekavaneho prubehu od zacatku do konce. Nic za co by se autori a herci museli stydet, coz zaroven znamena nic svetaborneho. 60% ()

wosho

Na Lasse Hallstörma hodně málo povedené, film bez jiskry a atmosféry. A po většinu doby i trošku nudný snímek, co hodně rychle (což se už i možná stalo) zapadne do propadlišti filmových dějin. ()

aLPaC

Skoro to až vypadalo, že si zpočátku všichni tři hrdinové ani neuvědomovali, do čeho se pouští a jak velké to bude mít následky. Komediální vzhled mi nevadil, byl spíše příjemný, stejně jako jednotlivé herecké výkony. Ke konci, když už začíná jít do tuhého snímek umě navozuje možnost trestních přečinů tehdejšího prezidenta Nixona, což je potvrzeno neexistujícím člověkem Hughesovi ochranky a v závěru chytře zakamuflováno do rádiového vysílání. Přiznám se, že pro tyto konspirační momenty mám slabost. Když to tak po sobě čtu tak jde o jeden velký spoiler, ale co. Všichni přeci vědí, o co půjde. P.S. Chtěl bych, aby Nolan po Batmanovi natočil film o pozdějším životě Howarda Hughese, jak bylo párkrát proklamováno, určitě by to stálo za to. ()