Film Hodiny líčí jeden den v životě tří různých žen obývajících tři různé časoprostory, které sdílejí pocit, že zasvětily svůj život někomu jinému. Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginia Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl, Paní Dallowayovou. V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi každodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Tři ženy, které od sebe dělí téměř osm desetiletí a které musí čelit podobným krizím, spojuje jediné literární dílo. Snímek si vysloužil devět nominací na Oscara, včetně kategorie Nejlepší film, a Nicole Kidmanová získala Oscara za ztvárnění Virginie Woolfové. (HBO GO)

icoico

neskutecne krasny film. muj vubec neoblibenejsi. prekrasna kamera, fantasticka hudba. a pribeh. pribeh tak silny, tak lidsky a tak smutny. snad neni lepsich hereckych vykonu, alespon ja si ted zadne nevybavuji. hlavne Ed Harris, ten byl muj oblibenec uz predtim, ale to co predvadi tady, to se neda popsat. Kidmanovou moc nemusim, ale prekvapive tady mne dostava do kolen. i vsichni ostatni jsou dokonali. dialogy jsou presne a inteligentni, ale to co je v tomhle filmu nejsilnejsi je to, co je nevyrceno. prave proto to je PAN FILM. zachycuje momenty zivota, pohledy, gesta, jenom z nich muzeme precist, co se v hrdinech deje. pritom to nedela zadnym zbytecne experimentalnim zpusobem, vse je pruzracne jasne. alespon pro toho, kdo uz ma nejake zivotni zkusenosti. a to je i nejsilnejsi element filmu, cira extrakce zaludnosti zivota. a pak hudba. mam rad Philipa Glasse, a vim, ze se obcas vykrada. naznaky motivu v The Hours lze slyset i v jeho predchozi tvorbe, ale az tady jsou dovedene do dokonalosti. jeho minimalisticke opakujici se motivy neuveritelne presne koresponduji s emocemi hrdinu. kdykoliv si pustim soundtrack uplne zive vidim sceny z filmu. scenar je velice velice kvalitni a finale mne pokazde dorazi... Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. ALWAYS THE HOURS. ()

Gastovski

Tento film jsme si ve škole pouštěli asi na čtyřikrát o češtinu a proto ať prominou ti, kterým se bude hodnocení zdát kruté. Znažil jsem se do filmu aspoň trošku dostat, ale ve škole to nejde a když jsem trošku začal vnímat, tak profesorka začala vysvětlovat duševní pochody hlavních hrdinek, takže mi ten film jen tak prošuměl hlavou, a byl jsem rád, že je zaplaťpánbůh konec. Ještě jednou se fanouškům tohoto filmu omlouvám! ()

KOZEL84

Uf.opravdu hustá deprese.Stejně mi to ale nezabránilo vidět film ještě několikrát potom co sem ho viděl v kině (s Euchridem.Pamatuju jak sme byli pak u piva vyplivnutí:-)) a přečíst si knihu (ze které už si nepamatuju ani čárku.Film je mnohem srozumitelnější).Hlavní zásluhu mají hudba a hlavně perfektní herecké výkony.Musím říct že o víc než Nicole mě tady dostala Julianne Moore. ()

TomasKotlant

Zajímavý film. Výborný střih, suprové hlášky (několik jsem si jich musel poznamenat) a krásný symbolický konec. Trochu filmu však chybí přesah, kterým by získal hlubší význam po celou dobu trvání filmu, ne jen na dobu jednoho / pár střihů. *** Ve zkratce: Co je žít a co je smrt. Čas. Hodiny. ()

Kesiak

The Hours nemôže uspokojiť človeka, ktorý si ako-tak usporiadal život a ustálil si v hlave zmysel tohto všetkého. Mám rád ťažké, filozofické a rafinované scenáre, ale samoúčelné blbnutie troch lesieb a ich nekonečná sebaľútosť to už som nezvládol. Iní to zhrnuli lepšie: wuxia> "Chladný, vykonstruovaný, navíc se to bezostyšně dojímá samo nad sebou.", Eldrick > "Film pro lesby, starý panny a vypatlaný ženský, který nevěděj, co chtěj." Kapybara > "Tři pomatené ženské, které nevědí, co chtějí, vytvářejí si zmatky samy ve své hlavě a svalují vinu na okolí za to, že nemohou žít podle svých představ (vyjma té, co ji hraje Meryl Streep), vedou donekonečna nějaké intelektuálské řeči o životě ..." ()

Jenda.SG-1

Většinu hereckého obsazení mám rád, ale tenhle film je neskutečná kravina. Někde jsem slyšel, že: "Woolfová nejvíc prospěla anglické literatuře tím, že se zabila..." Nemohu, než s tím souhlasit. Povinně jsem na tento film musel jít se školou, těšil jsem se podle obsazení na vynikající film, ale na tohle se skutečně nedá dívat. 3 dějové linie, mezi kterými se skáče bez jakéhokoli přechodu, kdy člověk za chvíli neví, co vlastně sleduje. Nejspíš to skutečně není točené pro chlapy, protože všichni mužští diváci v sále na konci zmateně zírali na plátno a stejně jako já, si v duchu říkali: "Co to pro boha bylo za slátaninu?", zatím co ženy se rozplývaly, zamačkávaly slzy a hovořily o nádherné podívané. Každopádně mám dojem, že chlapi, kteří tomu tady dávají plné ohodnocení, spíš než že by je to skutečně zaujalo a něco jim to dalo, zde lakují a hrají si na něco, čím nejsou, protože pár kritiků řeklo, že je to dobré. Mně je ukradené, co který kritik řekl, nejsem snob a nebudu tvrdit, že se mi film líbil, abych zapadl mezi další snoby, kterým se film také nelíbil, ale kteří nemají odvahu to přiznat, aby se ve společnosti snobů neshodili. Za mě jedna hvězda a to jen kvůli hercům, být horší obsazení, dal bych odpad. ()

R4d3oN

"Je sebevědomá a všichni si myslí, že je šťastná. - Ale není" Neskutečně filozofický film, který dokonale zachycuje úplně obyčejné pocity lidí, přetvářku a hlavně bezmoc. Nejvíc se mi líbily takové maličkosti jako např. prožívání "ptačího pohřbu", detailní popisy jejích pocitů, lítost nad stářím, pomatenost a dialogy, které občas záměrně nedávaly vůbec smysl. Psychicky narušení lidé, kteří jsou sice duchem trochu jinde, ale zato vědí naprosto přesně co chtějí. - "Život milovat a pak ho sám ukončit." Z hereckého obsazení ve mě určitě zanechala největší dojem Nicole Kidman, která zahrála nejlepší výkon ze všech a myslím, že jí Oskar patří právem. Jediné co mi trochu vadilo, byl český dabing, ale za ten Daldry nemůže :) ()

Eragon93

Konečně po delší době film, u kterého stojí za to psát komentář. Hodiny nejsou typ filmu, na který další den zapomenete. Jedná se o vážné, strhující drama, ve kterém je řečeno tolik životních pravd a myšlenek, že je všechny zatím úplně nepobírám. To nejdůležitější, co filmu dává tu nejlepší tvář, je scénář a umění třech žen, tedy třech hlavních představitelek. Z nich se mi nejvíc líbila Nicole Kidman a dále Ed Harris. Scéna, kdy on sedí na parapetu a promlouvá s Clarissou je pro mě tou nejlepší scénou, na kterou nezapomenu. ()

Mlle

Je politováníhodné, smutné a samozřejmě i dojemné, že také lidi se závazky nejen vůči sobě, ale i vůči ostatním, zejména matky, otcové, ale i partneři a další, bývají postiženi psychickými chorobami, které jim neumožní svým závazkům dostát. Není to jejich vina, neobviňuji je a vážím si každého, kdo to nedělá – psychická nemoc není rozmar a chemické změny v mozku jsou v těchto případech silnější než vůle (i když by byla, což už je pak individuální). Ale glorifikovat takový stav i jeho „řešení“?? Patologie umění nedělá. I když si to překvapivě mnoho filmových i literárních tvůrců zřejmě myslí. Jednu hvězdu dávám zcela výlučně za poměrně zdařilý, byť sveřepě americký grafický obsah (interiéry, architektura, kostýmy). Ještě účast mladé Claire Danes je tu příjemným zpestřením. Ale ostatní herecké výkony nikterak neuchvátily, dialogy jsou nabubřelé co do významu i způsobu sdělení. Snad jediné se filmu podařilo: bravurně předvést, proč před podobnými lidmi v reálu všichni utíkají. ()

Eratashi

Hvězdné obsazení na hořkotěžké téma. Je to poprvé, co jsem viděla Nicole Kidman v charakterní roli a vůbec jsem ji nepoznávala. Ona nakonec přeci jenom umí hrát. K příběhu by se němělo cokoliv dodávat, resp. ani nelze nic dodat. Je to náročné téma pro ty, kteří chápou. Ostatní film protrpí stejně dobře jako hlavní hrdinka. Velmi dobře zpracované. ()

Saur.us

Filmařský majstrštyk režírovaný mužem a napsaný mužem ale pouze pro ženy. Bohužel bez estrogenu nejsem schopen potíže hlavních hrdinek řádně pochopit. Vidím jen tři šíleně zdeprimované ženské se sexuální nevyhraněností. A proto se raději vzdám bodového hodnocení. ()

mls

Nesúhlasím z názorom, že The Hours je typ filmu, ktorý sme tu už dávno nemali - Magnolia na mňa zapôsobila rovnakými prednostami aké mal tento film a majú strašne veľa spoločného. Je až zarážajúce, že The Hours má svedomí úplne iná skupina ľudí, s výjnimkou Julianne Moore a Johna C. Reilyho. Tento film je nepochybne vynikajúci, má plno silných momentov a už teraz viem, že si ho ešte niekedy pozriem - minimálne pre tú hudbu a preto, že som mal sto chutí si ho pozrieť ešte raz hneď ako som ho dopozeral. Napriek všetkým pozitívam ho však s jeho starším bratrom" nemôžem porovnávať, Magnólia totiž vo mne vyvolala silnejšie emócie, viac som sa stotožnil s postavami, od začiatku do konca som napäto sledoval dej a "chápal", kdežto pocity hrdinou tohto filmu sú mi stále tak trochu cudzie. V komentári na American Beuaty som napísal, že "som rád že chápem", teraz som rád, že nechápem. ()

elea

Kdyby děj příběhu nepůsobil na mě tak zmateně, dávám 5*. Až ke konci filmu jsem si uvědomila kam a ke komu přesně zařadit Lauru. Virginia, Laura a Clarissa, jejichž život byl propojen jedinou knihou, byly skvěle a taky přesvědčivě zahrány Nicole, Julienne a Meryl. Naprosto jsem však byla uchvácena Philipem Glassem, jehož hudba přesně vystihovala děj filmu a stupňovala jeho napětí. ()

Marsello

Hodiny - to je neuveriteľne najlákavejší film tejto doby. Režisér presne vedel, čo ľudia chcú vidieť. S ľahkosťou pozerá do ženskej duše. I keď ju nechápe, snaží sa vyrozprávať príbeh tak pútavý, tak nepredvídateľný, až komplikovaný. Je úplne odlišný od ostatných filmov, čo z neho robí filmový skvost. Nezabudnuteľný výkon Nicole Kidman, ale taktiež Julien a Meryl. Príbeh dokonale dotvára Glassova hudba. Nemám už viac slov a dávam plný počet. ()

Gumby

Až se v příštim životě narodim jako holka, tak třeba hodnocení změnim. Zatim mi ale ani tenhle film tyto "ženské" pocity a stavy nepřiblížil, spíš vzdálil. 3 hvězdy za Glasse. ()

Mattezs

Jeden z mých nejoblíbenějších depresivních filmů. Skvělá atmosféra, vynikající hudba a úplně skvostná Julianne Moore... ()

KuZd

Me prvni setkani s reziserem Daldrym. Film o trech zenach a nenaplnenych zivotech. Poeticka a podmaniva hudba Philipa Glasse vykresluje horkou a smutnou atmosferu filmu. Herecke vykony vsech trech predstavitelek byla jedna velka dokonalost. ()

Mikyska

Několikrát jsem se pokoušela přečíst paní Dalowayovou od Virginie Woolfové - prostě mi to nejde... Otázka, jaký bude film, když je takovouhle knihou inspirován? Poté jaký asi bude, když je inspirován samotnou spisovatelkou, která trpěla tak těžkými depresemi? Zcela úžasná podívaná, člověk od začátku až do konce sleduje příběh s obrovským zájmem.. a na konci zjistí, že ta Woolfová je vlastně Nicole Kidman.. ano, jestli si za něco zaslouží Nicole oscara, tak je to právě za tohle úžasné představení, kde předvedla, proč je v té "A třídě".. Bezpochyby pět hvězdiček, ani minutku nepřemýšlím ;) ()

Loooki

Trio nádherných herečiek, snímané dobrou kamerou, hrajúce dobrý scénar, to všetko rukou dobrého režiséra, za zvuku dobrej hudby...perfeknte! ()

Superhvězdná britská špionáž

Superhvězdná britská špionáž