Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

Pavelos

Na tento snímek jsem se celkem dost těšil, ale dle zdejšího hodnocení jsem byl trochu rozčarován, takže jsem byl velice zvědav, co nakonec bude nakonec mít větší váhu. No a když jsem se tedy na snímek podíval, tak jsem moc nechápal, "PROČ" to má tak zatraceně málo!! Nechápu jak tento snímek někdo může srovnávat s Legií.. No jasně, šlo tam o dost podobné téma (post apokalyptický), které je poslední dobou docela v kurzu, takže snímků se natáčí poměrně hodně.. Ale to je právě ten důvod, že mezi slabší kousky (např. Legie) se také občas podaří vykouzlit něco, co za něco stojí.. Ale pokud to někdo hází všechno do jednoho pytle, protože je to stejná tématika kterou už viděl 100x předtím, tak už znám odpověď na svou předchozí otázku PROČ.. Většina se tady vyjadřuje, že je to totálně béčková podívaná.. No asi máte pravdu, žádné pokoukáníčko pro intelektuály to není, to se musí nechat, ale pro pořádný "vidláky":-) je to celkem povedená podívaná, která nešetří akcí, masivním zvukem a digitálně zpracovaným futuristickým světem.. Jsem rád, že patřím do druhé skupiny, která si dokáže užit i takto podprůměrnou podívanou.. Už se těším na druhý díl:-)) Peace.. ()

Hepy13

Jakožto velký fanoušek počítačové hry World of Warcraft, kde se postava Priesta také vyskytuje jsem se na film těšil. Čekal jsem spíš zasazení do žánru Fantasy než Sci-fi, ale budiž. Největší slabinou filmu je scénář který prakticky neexistuje. Dále pak Priest postrádá nějaký nápad kterým by mohl zaujmout. Souboje jsou celkem povedené ale to je asi tak jediná přednost filmu. V některých momentech vám to připomíná hnízdo z Vetřelců, jindy zase Blade. Očekávání byla větší takže jsem trochu zklamán. Vzhledem ke konci filmu se dá očekávat další pokračování. ()

MARC00

Barvy i celková atmosféra byly tak naprosto super, že jsem celou dobu snad ani nedýchal.... konec jsem teda čekal o hodně lepší. Nejsympatičtější postava mi byl ten upír s kloboukem, který je nejen tak šíleně cool a sexy, že bych po něm bez váhání skočil, ale přišel mi taky jako jediný správný a spravednivý, který měl "spasit svět". Skoro jsem se rozbrečel, když zemřel, protože kdyby přežil, určitě bych dal pět hvězdiček. ()

Blue.Shark

Sympatické béčko, které neurazí. Divák je okamžitě vržen do akce, seznámen se světem a po chvíli je konec. Stopáž je tak akorát dlouhá, aby to nezačalo být trapné a herecké obsazení celkem ujde. Celé mi to trochu připomíná moje oblíbené Equilibrium...jenže v Equilibriu byly akční scény většinou uvěřitelné. V Priestovi už jsou některé scény přitažené za vlasy, přestože se ze situace dalo jistě vybruslit jinak, než poskakováním po letících kamenech. ()

JM87

Chápu, že upíři mají speciální schopnosti, ale minimálně u lidí se film mohl držet nějakých realistických fyzikálních zákonů. Film jakoby není špatnej. Postapo svět, zajímavá historie upírů, která se táhne od středověku, následná postapokalyptická pustina a obrněný dystopický město plný lidí a náboženské propagandy, ale ty fighty a občas laciný konverzace to kazí, což je škoda. PS: Jo a v určitých částech filmu cítím dost vliv Pistolníka od Kinga. ()

Flopik

Scifi béčko so všetkým čo k tomu patrí a keď nečakáte nič iné, budete sa baviť. Príbeh nie je ničím originálny, dĺžka je krátka takže ani sa na príbeh v podstate nepozerá. Premisa bola jasná, upíry uniesli dievča, ideme ho zachrániť. Akcia je fajn , je jej dostatok, pozerá sa nato dobre a miestami výborný soundtrack. To je vlastne všetko čo od filmu dostaneme. Finále fajn, ale málo výrazné. U mňa za 3*, nakoľko chytiť sa toho niekto schopnejší, mohla to byť pecka. ()

Venous666

Obrovské zklamání, čekal jsem hodně, ale tohle bylo strašné. Skvělý námět, herecké obsazení ještě lepší a efekty bez chyb. Mělo to nakročeno na výborný film, ale S.Ch.Stewart to doslova zasral pod práh. Vytvořil shluk něčeho nepopsatelného. Myslel jsem si, že po Legii trochu umoudří a v Priestu to napraví. Bohužel je to úplně naopak. Co se týče 3D, tak to je úplně zbytečné (možná tak reklamy a trailery na začátku) akorát si připlatíte dražší lístek. Čekal jsem na tento snímek něco málo přes rok a akorát z toho budu další rok zklamaný. P. Bettany a K. Urban se opravdu moc snažili, ale prd platné. Slabé dvě hvězdy (25%) ()

Money_too

Shrnutě: Bettany má zákaz mlátit upíry - Bettany se dozví,že unesli jeho známou upíři- Bettany má zákaz opustit město plné infaltiních věřících fanatiků- Bettany uteče- Jede na motorce- setká se s mladým kovbojéém typu Old Shatterhand a naučí ho střílet upíry v bodě od A do B-Jede na motorce- objeví se knežka-jede na motorce-získáva informace o jakémsi vlaku- jede na motorce- Urban shoří.....Děkuji,stačilo! Příště si pustím Vinnetouovo poslední dobrodružství,mixnu ho s Bladem,Pánem prstenů a Mad Maxem,koupim si někde nějakej hašiš a budu mít asi stejný zážitek ze 3D jako dnes v kině! ()

KOZEL84

A to můžete mít třeba 3 křestní jména,ale pořádného kněze nenatočíte.Paul Bettany by měl svého nového kamaráda poslat do prdele,protože z výborného a charismatického herce se mění v (ne)akční nemehlo,které svými směšně drsnými kreacemi směle konkuruje tomu ''nejlepšímu'' z Nicholase Cage posledních let.A je jen otázkou času kdy pánové Scott,Charles nebo Stewart přizvou Nicka ke spolupráci na další zpatlanině,kde nic nefunguje tak jak by si kterýkoli z nich přál.Kde není talent ani modlení nepomůže.God bless internet piracy and Go(o)dspeed.PS:Vůbec nepobírám ty kecy o béčku.Běžel to v kině ve 3D.Béčko z toho udělal akorát neschopný režisér.PSS:přesně to pravé po perném dni-domrdat si ho ještě trochu víc ()

Kjuk

Na tenhleten film jsem se musel podívat už jen kvůli názvu. Vím, že to s filmem nemá nic společného, ale dřív jsme býval velkým nadšencem mmorpg World of Warcraft a mojí jedinou a nejoblíbenější herní postavou byl samozřejmě Priest!! A musím uznat, že kněz v tomto snímku v podání Paula Bettanyho byl skoro stejně dobrej jako já v dobách největší slávy! Ted už ale k filmu. Je to takovej ten typickej příběh dvou, později třech hrdinů, kteří někoho zachraňují a do toho ještě stihnou vymlátit většinu upírů, kteří se jim postaví do cesty. Ale náhodu to není zase tak hrozný, jak tady všichni prezentovali. Film má tempo a díky délce je to fakt více než koukatelný. 3 velice silný hvězdičky prosím pěkně!! ()

ashtangi

Ze začátku to vypadalo špatně, hlavně ta animovaná scéna na začátku mě trochu vyděsila, ale potom se to docela rozjelo a zlepšilo. Líbilo se mi, jak byli udělaní upíři. Pro mě průměr žánru, i když jsem čekal, že to bude mnohem horší. ()

KoleckoR

Film, u kterého jsem se nenudil. Povedl se hodně. Nic zdlouhavého, akce stíhá akci. Představa postapokalyptické církve byla zajímavá, ikdyž trochu úsměvná - jako automatické zpovědnice, které vás on-line spojí s knězem. Upíři se taky povedly. Trošku mě to připomělo Van Helsinga. ()

johnymdoe

Četl jsem si místní komentáře, jak ty vychvalující tak i pohrdavé...No stavím se někam doprostřed, u jednoho rozhovoru ve filmu jsem málem usnul, u druhého pro změnu nedával pozor. Ale byla tu i ta druhá část, akce, mnohokrát viděné,ale stejně pobaví. Paul Bettany je prostě herec který mě přesvědčuje o svých kvalitách a těším se na další jeho film. Urban je řádně slizkej záporák(tak to má být). Příběh už tu taky byl,ale ten i s grafikou parádně zpracován, takže pro mě tak 70% a tady tudíž 4 hvězdy. ()

Brambu

Já prostě Paula Bettany nijak obzvláště nemusím... Kdyby hrál hlavního hrdinu kdokoliv jiný, možná bych to ještě jednou zkoukla, ale takhle. Jinak se jedná o snímek, která je posedlý církví a bohem a jak je z konce jasné, bude mít své pokračování. Tož to se máme na co těšit... ()

Chundys

No nebýt Paula Bettanyho a Karla Urbana tak dám nejspíš odpad. Nesnášim filmy s Bohem nebo touto tématikou! Ale pro mě si to ty 3 zasloužilo (spíše 2,5) ()

Mallinali

Je to spíš mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, protože ten svět kolem je bohatý a plastický jako vegetariánská zabíjačka. Mohlo to být docela zajímavý, jenže oni asi můžou jenom naznačovat, o nějaké mapě nebo přesnějšímu prostorovému vymezení zdejšího světa si můžeme nechat zdát, struktura státu a společnosti není pro jistotu naznačená (kromě vedoucí úlohy církve) vůbec a život zdejších lidí charakterizují jen proprietky z divokého západu. A to mi nestačí. Některé logické nedostatky už zmínil "fmash" a já jenom dodám, že mi tam taky chyběla i porce pořádných hlášek a taky vysvětlení, proč je kazatel vlastně tak skvělá zbraň a jaktože umí to co jiní před ním ne. Co mi tam nechybělo vůbec, jsou citace (vykradači hrobů asi taky jen citovali nebožtíky) známých filmů. Jinak fajnové obludy, Bettany slušný, akce i napětí ujdou a celkově jsem si film dost užil. Na konečné čtyři hvězdičky zvyšuju i kvůli příliš nízkému hodnocení. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku