Bez slitování (festivalový název)

• Jižní Korea

Yeuieobsneun geotdeul

• Jižní Korea

예의없는 것들

• angličtina

No Mercy for the Rude

Akční / Drama / Komedie

Jižní Korea, 2006, 113 min

V koreji maj nějak v oblibě ty nájemný zabijáky, ale vůbec to neni na škodu, opět se jedná o výbornej film se zajímavou a netradiční hlavní postavou a promyšleným přiběhem, kterej, jak je na Koreu zvykem, skvěle pracuje i s flashbacky. Druhý skouknutí znamená o hvězdičku víc, fakt skvělej příběh i charaktery a nevšední filmovej zážitek, takových kvalitních thrillerů moc neni(17.9.2008)

• Seti

Zpočátku celkem slibně se tvářící záležitost, jež mě postupem času čím dál víc iritovala, a to především svými rádoby odlehčujícími prvky (policie...WTF?). Příběh byl navíc uměle nafouklý (celá linie s dítětem byla podle mě zbytečná) a ve druhé půli film naprosto ztratil tah a stala se z něj rozvleklá nuda. Čekal jsem to vážněji lazené a povšechně mnohem zajímavější.(15.8.2012)

Zvláštní film. Příběh o němém nájemném vrahovi zní skvěle, avšak tenhle nebyl ani zdaleka žádný profík, ale šílený nemotora a introvert. Po akční stránce to nemá tudíž vůbec, co nabídnout. Akce je málo a většinou skončí jedním bodnutím nožem do břicha( who cares?? !!) Anebo scéna kde příjde do bytu za účelem sejmout 4 chlápky s pistolí a přitom uklouzne, spadne a začne střílet do stropu ? Tohle už celkem zavánělo s komedií. Musím sice uznat, že si film udržel mou pozornost, najdou se zde i světlé momenty (intenzivní první sex) ale očekával jsem Akční film, nikoliv Drama. Nadhodnocené.(16.9.2014)

Je to dosť dobrá akčná komediálne ladená dráma. Má veľmi dobrý príbeh o nemom nájomnom zabijakovi, ktorý vo svojom obore patrí medzi tých najlepších, ale jeho bezstarostný život mu výrazne skomplikuje zoznámenie s mladou ženou a chlapcom, ktorí si ho hneď obľúbia, ale žena má problémy s mafiou, čo sa dotkne aj jeho. Spracovanie je celkom dobré, film by sa dal rozdeliť na dve čiastočne odlišné polovice, s tou prvou som nadmieru spokojný, celé sa to nesie v takom uvoľnenom duchu, zabijak si vedie v rámci možností kľudný život, zaujímavo sú vykreslené aj vzťahy medzi ním a novými dvomi známymi alebo aj tými staršími a na toto sa veľmi dobre pozerá, v druhej polovici už film zvážnie, získa trochu inú zápletku a aj na toto sa stále dobre pozerá, ale prvá mi sadla predsa len viac. Čo sa týka akcie, tak som celkom spokojný, nevyniká originalitou, alebo výraznejšou nápaditosťou, ale pozerá sa na to dobre, likvidačné akcie, v ktorých sa používajú hlavne nože sú zaujímavé, potešia aj klasické kórejsky podané súboje, v rámci akcie sa je na čo pozerať. Herecké obsadenie je na tom viac než dobre, výborný Sin Ha-gyun v hlavnej úlohe, ktorému táto úloha sadla a potešia aj jeho zábavné vnútorné monológy, poteší aj Yun Ji-hye, slušné vedľajšie postavy a správne nepríjemný Kim Byung-Ok, ktorému tieto záporné úlohy idú skvelo, aj keď tu nemá až tak moc priestoru. Réžia a technická stránka sú klasický slušný štandard tohto typu filmu, takže som spokojný. Síce tá druhá polovica už nie je tak zaujímavá, ale aj tak nie som sklamaný, príbeh, herci, akcia, vizuál, všetko je na slušnej nadpriemernej úrovni. 76%(6.6.2012)

Dva mrštní a sympatičtí hitmani, osudová žena, dítě, všudypřítomné melancholično a zážitek, při kterém jsem seděl od začátku do konce v křesle jako zařezaný, zároveň se pobavil u několika skvěle vypointovaných scén a přitom nepokrytě fandil nemluvnému Shin Ha-kyunovi ve výtečně zvládnuté roli zabijáka z rodu Renova Leona. Stylovka, pocitově mi tolik připomínající jeden z nejsilnějších filmů loňského roku, One Nite in Mongkok .(5.1.2007)