Bez slitování (festivalový název)

• Jižní Korea

Yeuieobsneun geotdeul

• Jižní Korea

예의없는 것들

No Mercy for the Rude

Akční / Drama / Komedie

Jižní Korea, 2006, 113 min

Pár silných scén se najde (např. závěr), ale celkem je No Mercy for the Rude nuda. Atmosféra ne nepodobná (dnes už klasice) Guns and Talks mi prostě nesedí. Dobře napsaný ústřední charakter se utápí v množství nic neříkajících scén až moc často. Hodně zajímavé jsou detaily, kdy do naprosto vážného příběhu někomu něco vypadne nesmyslně z rukou, či zakopne (úmyslně!). Zajímalo by mě na co mysleli scénárista a režisér při jejich zakomponování. Hudba a kamera samozřejmě - jak jsme v Koreji zvyklí - v pořádku. 65 %(31.10.2009)

Znovu film o nájomnom vrahovi? Našťastie toľkokrát otrepaná téma je v kórejskom podaní vždy niečo originálne. Určite u mnohých zaboduje, nielen krvavými scénami, ale hlavne originálne vyrozprávaným príbehom cez hlavného hrdinu, ktorý je nemý. Jeho vnútorné monológy a často vtipné komentovanie situácií, do ktorých sa dostal, posúva film do kvalitatívne úplne inej úrovne. Hlavný hrdina Ha-kyun Shin má štýl. Nosí slnečné okuliare aj večer, sníva o tom, že bude toreádorom, chcel by dlhší jazyk, miluje morské plody a občas píše básne. Schovaná báseň napísaná na kus papiera, ktorú mu našla jeho láska, má výborne pobavila. Vadou na kráse je iba pár prehnaných súbojov proti mnohonásobnej presile a záver v kaluži krvi. Trošku optimistickejší záver, málinko reálnejšie súboje a dal by som plný počet, pretože ten príbeh je podaný skvele. 80%.(13.11.2012)

Je to dosť dobrá akčná komediálne ladená dráma. Má veľmi dobrý príbeh o nemom nájomnom zabijakovi, ktorý vo svojom obore patrí medzi tých najlepších, ale jeho bezstarostný život mu výrazne skomplikuje zoznámenie s mladou ženou a chlapcom, ktorí si ho hneď obľúbia, ale žena má problémy s mafiou, čo sa dotkne aj jeho. Spracovanie je celkom dobré, film by sa dal rozdeliť na dve čiastočne odlišné polovice, s tou prvou som nadmieru spokojný, celé sa to nesie v takom uvoľnenom duchu, zabijak si vedie v rámci možností kľudný život, zaujímavo sú vykreslené aj vzťahy medzi ním a novými dvomi známymi alebo aj tými staršími a na toto sa veľmi dobre pozerá, v druhej polovici už film zvážnie, získa trochu inú zápletku a aj na toto sa stále dobre pozerá, ale prvá mi sadla predsa len viac. Čo sa týka akcie, tak som celkom spokojný, nevyniká originalitou, alebo výraznejšou nápaditosťou, ale pozerá sa na to dobre, likvidačné akcie, v ktorých sa používajú hlavne nože sú zaujímavé, potešia aj klasické kórejsky podané súboje, v rámci akcie sa je na čo pozerať. Herecké obsadenie je na tom viac než dobre, výborný Sin Ha-gyun v hlavnej úlohe, ktorému táto úloha sadla a potešia aj jeho zábavné vnútorné monológy, poteší aj Yun Ji-hye, slušné vedľajšie postavy a správne nepríjemný Kim Byung-Ok, ktorému tieto záporné úlohy idú skvelo, aj keď tu nemá až tak moc priestoru. Réžia a technická stránka sú klasický slušný štandard tohto typu filmu, takže som spokojný. Síce tá druhá polovica už nie je tak zaujímavá, ale aj tak nie som sklamaný, príbeh, herci, akcia, vizuál, všetko je na slušnej nadpriemernej úrovni. 76%(6.6.2012)

Přesto, že v žánrovém rozdělení "No Mercy for the Rude" nenajdete slovo komedie, já byla pobavená a s klidem bych pro tento snímek vytvořila subžánr, a to úsměvné akční drama:-). Asijská poetická romantika, dva sympaťáci nezvyklého povolání, překrásná hudba, skvělý vizuál, stylem trochu Kusturica, trochu Tarantino... hmm,hmm a já držela palce dobrému konci, jenže, byl to korejský film...(29.6.2012)

Němý hrdina hovoří zásadně hlasem vypravěče a opakovaně je při tom zabíraný spíše v celcích a méně v detailech, jako by nadhled, který nad sebou jako glosátor sama sebe drží, přiblížení znemožňoval. Pouze v momentě, kdy čte prostitutka jeho báseň a přebírá tak hlas vypravěče, nám kamera může poskytnout hrdinovu tvář zblízka, a tím i pohnutky, které se v ní odrážejí. Aby tedy mohl film vyjádřit hlubší duševní rozpoložení němého, musí nejprve přepnout na jinou postavu.(14.5.2009)