• LadyPupu

"No, ale mě má doopravdy rád a ožení se se mnou!" Preissová v roli naivky co má srdíčko plné lásky ke Kodetovi, ale ten by rád jiné srdíčko než to její plné lásky a k tomu by rád ještě třeba nějaký nárameček, náušničky atd. Ach jo. Ani po opakovaném zhlédnutí tomu víc než dvě nemůžu dát, protože to prostě není dobrá detektivka.(11.8.2017)

Detektivka Jana Hlaváčová přichází na Štědrý den ulicí Nový Svět na Hradčanech k případu, kde čumilové hovoří o zavražděné paní Máří a vidí detektivku, jak vstupuje do domu zavražděné : Tahle bude asi taky patřit ke kriminálce. Jako že by to byla nějaká … Policajtka Detektývka. Zajímavé je použití, jak to nazvat slovo/sousloví SvatVečer , což jsem zažil ve dvou případech v jedné písni a teď, možná tím, že nemám ty tradice. Detektivka se snaží vždy někoho dohonit během, ale vždy jí zdrhnou i kulhavý Kamil (Jiří Kodet). Zajímavý je též komentář jejího syna : Matka Maigretka dostala svůj případ, to zas bude pohoda. Nejlepší herecký výkon je Magdaléna (Jana Preissová).(28.11.2011)

• farmnf

Mě to připadlo nesmírně trapné. Hlaváčová se hodí na detektívku asi jako hovno na dort. Herecký výkon jejího synka a toho pošuka v blázinci byl na méně, než nedostatečnou. Od Sadkové se ani nic jiného čekat nedalo. Jediné, co se mě na hře líbilo, byla stará atmosféra Prahy, nezkurvená reklamami, bordely a non-stopy. Možná, že se tam tenkrát fakt dalo žít.(24.4.2012)

• otík

Námětově celkem slušná kriminálka, scénářem a dialogy tragická, obsazením výborná. Výsledek? Lehký podprůměr. Některé scény jsou tak strašně strojené a neživé, že by i Ed Wood bledl závistí. Každá scéna s Munzarem je výtečná, Hlaváčová je taky dobrá, ale celé to strašně sráží spousta neskutečně špatných scén. Jednou viděti a pak dát ruce pryč! PS: hudba Václav Zahradníka je hrozná, dramatická i ve zcela nedramatických pasážích, často zcela nefunkční pro filmový obraz(15.1.2016)

• Rosalinda

Bylo to takové celé nějaké divné, ale zase to nebylo vůbec špatné. Zkrátka taková podivně natočená inscenace, kde téměř všichni ve vedlejších rolích jsou lepší než ti, kteří hrají role hlavní. Paní Hlaváčovou mám moc ráda, je to skvělá herečka, jen tady mě zkrátka moc nepřesvědčila. Ono to celé bylo dost nepřesvědčivé. Uličky Starého města byly úžasné, hudba Václava Zahradníka byla také dobrá... Snad pokus o něco... Ale potenciál vynikající a námět a zápletka velmi silná. Škoda, že to tak lehce prošumělo. Mohl vzniknout dosti výrazný film.(20.11.2011)

• - Ve filmu se bok po boku objevují životní partneři Jana Hlaváčová a Luděk Munzar. (M.B)

• - Exteriéry se natáčely v Praze na Novém Světě. (rakovnik)