• Marthos

Velmi depresivní. Nejen příběh, ale snad ještě víc záběry na jednu z nejkrásnějších částí Prahy, na Nový Svět, který – v úhoru osmdesátých let zchátralý a rozpadající se – skutečně navozuje téměř hororovou atmosféru. Výborná Kubánková a Preissová... Žel, Eva Sadková uměla mnohem zajímavější televizní inscenace.(14.2.2020)

Ponurá detektivka s pochmurnou atmosférou a tajemnými zákoutími Staré Prahy. V jednom starém domě byla na Štědrý večer zavražděna stará žena a vše nasvědčuje loupežnému přepadení. Podezřelých je hodně, nálada se stupňuje s pomocí ambietně laděné hudby Václava Zahradníka a vyšetřovatelka Jana Hlaváčová se vraždě snaží brzy dostat na kloub, než se její nadřízený vrátí z dovolené. Škoda občasných "mezer" ve scénáři, vše zachraňuje ona tajemná Stará Praha.(26.3.2018)

• blackrain

Stará Praha má něco do sebe. Miluju tu neopakovatelnou atmosféru křivolakých uliček a zákoutí. Jako by se na těch místech zastavil čas. Výběr místa pro detektivní příběh mě tedy potěšil. Janu Hlaváčovou mám velmi ráda. Je to jedna z našich nejlepších hereček, ale do role detektivky, ktrerá řeší zločin, mi nesedla. Tipovala jsem jiného vraha. Motiv mohl mít vlastně kdokoliv.(25.3.2013)

• otík

Námětově celkem slušná kriminálka, scénářem a dialogy tragická, obsazením výborná. Výsledek? Lehký podprůměr. Některé scény jsou tak strašně strojené a neživé, že by i Ed Wood bledl závistí. Každá scéna s Munzarem je výtečná, Hlaváčová je taky dobrá, ale celé to strašně sráží spousta neskutečně špatných scén. Jednou viděti a pak dát ruce pryč! PS: hudba Václav Zahradníka je hrozná, dramatická i ve zcela nedramatických pasážích, často zcela nefunkční pro filmový obraz(15.1.2016)

Hrozně ukecaná detektivka, navíc s absolutně špatně vybranou "detektivkou" (jak se píše v titulcích), tedy policistkou v podání Jany Hlaváčové. Nejen že celou dobu chodila v děsné zimní bundě, ale tím, že vypadala jako sněhulák, se také tak pohybovala a "akční" scény s ní vypadaly směšně. Více jí to slušelo u kafíčka bez bundy. Jediné, co mě na tomto filmu zaujalo, byla ošklivá rozbitá Praha, šedivé oprýskané fasády dříve (a dnes) výstavních domů Hradčan a Nového světa, hnusné hospody i krámky, nepříjemní prodavači a hostinští...inu, vzpomínka na dobu nedávno minulou jak má být. Jediný, kdo měl u sebe pořádek, byl opět pan farář a jeho kostel :-) Jen kdyby se mu tam nerojili ti živlové.(21.10.2015)

• - Ve filmu se bok po boku objevují životní partneři Jana Hlaváčová a Luděk Munzar. (M.B)

• - Exteriéry se natáčely v Praze na Novém Světě. (rakovnik)