Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se na konkurz přihlásí pod falešným jménem a postoupí do užšího výběru. Dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si už Palo vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. (TV Nova)

duklak2

Hrůza, hrůza a ještě jednou hrůza. Čekal jsem leccos, ale že to bude tak strašné, to mě překvapilo. Nevím jak někoho mohlo napadnout dát do filmu „štěky“ Emila Zajace z VV. ()

Kamca_

V ČR se prostě filmy moc točit neuměj. Takže je jasný, že když se někdo pokusí o muzikál dopadne to katastrofálně. Tady je ten příklad. Dávám 20% za snahu. ()

Hwaelos

Pohádka s ne vždy přesvědčivým herectvím, ale se nespornými klady v hudbě a ve scenickém ztvárnění natáčeného muzikálu. Osobně za nejlepší část filmu považuju Landovu odvahu trefovat se sám do sebe ("Kolik si natočil desek? Ty... hovno") ()

MoiJe

Suhlasim s Tom Hardym, "Tohle není film, ale "pouze" další hra známého divadla, tentokrát ovšem zaznamenaná na filmový pás..."... Ja ale do divadla zavitam len vynimocne a tak som si to uzila, naboj to malo. Plus, vacsina hercov naozaj ma charisma. PS: Pomajbo by sa ovela viac hodil ako Joker do Batmana... nebyt Ledgera... ()

Pink.Panther odpad!

Ukázka neumětelství asi jako když si děti na pískovišti natočí film jak staví bábovičky a muzikál z toho udělají pěním „pec nám spadla kdopak nám ji postaví“. Tedˇ si k tomu přidejme Landovu osobnost, který hlavně pokud chce něco sdělovat vyvolává shovívavý úsměv. Navíc k jakékoliv umělecké činnosti atˇ už je to film nebo hudba je nutným předpokladem talent._____ Přitom český průmysl nemá lidi a potřebuje opravdové chlapy do výroby, takový hrdina výrobní linky zachraňující HDP by bylo správně rozmáchlé gesto vlastenectví v 21. století. Pobavíme se u nějaké nové papetickoblábolné pózy? Co tak husita točící špónu na karuselu pod Řípem? (Největším nebezpečím pro lidstvo není štěpení jádra, ale hloupost ! ) ()

JayZak

Dopředu říkám, že nejsem fanoušek ani Daniela Landy, ani divadla Kalich, takže možná nejsem ta pravá cílová skupina. Nicméně hudební podklad filmu hodnotím i přesto spíš kladně (titulní písnička je chytlavá), ale film samotný má nezajímavý a podivně zkonstruovaný příběh, navíc s podprůměrnými hereckými výkony, kde se mi líbil snad jenom Rudolf Hrušínský, který by se se svou novou image mohl s klidem vrátit do českého filmu.. Na obranu ale vyzdvihnu ještě několik vtipných scén(vyhazov Landy režisérem) a skutečnost, že i přes všechny neduhy se na to dalo koukat.. 2,5* ()

villon17

Jedině skvělá hudba (ač slabší Landův počin) zvedla tento podprůměrný film alespoň na 2*. Chtěla jsem se na kvasku kouknout jedině kvůli plakátu, který se mi z neznámého důvodu neuvěřitelně líbí. Nečekala jsem nic světoborného, nápaditého, ani povedeného a nic z toho se mi nedostalo, takže nemusím být zklamaná. ()

DDT

Lucie Vondráčková je už od dětství velmi snaživou herečkou a zpěvačkou. Přesto si nevybavuji jediný film nebo písničku, kde by se mi kdy líbila. A Kvaska bohužel není výjimkou. ()

Pishin

Tak jako cekal jsem ze to bude totalni odpad a na to ze to je prvotina Mirjam Landóve to celkem ujde. Obsazeni figurek z Superstar a Vyvolenych me prislo usmevne ale nastesti se tam jen mihli. Herecke vykony byly podprumerne...extreme me rozciloval prehravajici reziser kteremu poloha ukriceneho a vecne nespokojeneho rezisera mooc nesedela. Jinak asi jedinou znatelnou kvalitou filmu je hudba. Mirjam trebas to bude priste lepsi. ()

Kryton odpad!

Pane a paní Landovi jděte už do prd....! Taková hra na diváky a posluchače to se nevidí ani neslyší. ()

LINKIN

Kvaska měla u mě tu smůlu, že byla viděna v jeden a ten samý večer, v jednom a tom samém kině společně s filmem Vratné lahve. Být to jediný film, jenž jsem měl ten večer možnost shlédnout, utčitě by celkový dojem byl o něco pozitivnější. Ale měl jsem tu čest porovnat dva české filmy, které jsou relativně nové a posoudit tak propastný rozdíl mezi nimy. Kvaska jako muzikál určitě ne, Kvaska jako romanťák, to by taky nebylo asi to pravé ořechové. Zbývají nám tedy (v rámci filmu) drama a komedie. Jako drama to působilo dost naivně a mám takovej dojem, že film bral sám sebe moc vážně. Paní Mirjam mohla klidně brnknout na lehčí notu a nesnažit se o převratné dílo v čeké muzikálovo-filmové tvorbě. Mohla celý počin pojmout s lehkou nadsázkou, trochou ironie a natočit oddechovku, která by naším českým divákům, jenž jsou většinově celkem nenároční, stačila. A tak alespoň jako komedie to na mě udělalo celkem slušný dojem, ovšem ani v tomto měřítku bych nerad film přechválil, ba i pochválil. Lucka se mi tradičně nelíbila (myslím po herecké strénce), ale komu ano? Naopak arogantní a autoritativní Roman Pomajbo na mě udělal pěkný dojem. A sympaťák Filip Tomsa, kterého jsem ještě nikde jinde neviděl, by před sebou mohl mít taky pěknou kariéru. A samozřejmě, že fanoušci Kalichu, Landy nebo Vondráčkové si přidají hvězdiček kolik chtějí. ()

themic

Češi se opět moc nevytáhli, i když to bylo lepší než některý nový český filmy..:) Jako film je to dost podprůměrné, herecké výkony prkené, jediné dobré na tom byla hudba... Příběh jsem naprosto nepochopil, připadalo mi to o ničem, naprosto nesmyslné a nereálné..!! Filip Tomsa nepředvedl nic úžasného, na to, že sklízí docela dobrou kritiku... Tři hvězdičky za Landovu hudbu! 35% ()