Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (více)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiální text distributora)

Brky77

čakal som niečo ako potomkov ľudí no opak je pravdou..ale teším sa na 3hodinovu verziu pretože Fox má čo naprávať,scenár je vyslovene nezmyselný . dialógy..su absurdné,ale pevne dúfam,že tá 161min. SE možno prekvapí ()

Marčus

Béčková produkce postavená od začátku do konce na hlavním hrdinovi v podání Vina Diesela. Osobně jsem mu jeho totální „drso“ pózu maličko uvěřil. Nehledáte-li logiku, nevadí vám neučesané detaily a občasné vícenásobné kopance, máte šanci na průměrnou spokojenost. Slabších 49 % ()

RaTeK

Slátanina. A ani Vin Diesel to nezachrání i kdyby měl 9 životů. Scénář a režie mě přijde sračkoidní.. ()

Listey

Podle traileru to vypadalo na docela parádní snímek s fajn zápletkou. Ale není to nic moc. Jít na to do kina a nechat tam 300 tak budu naštvanej. ()

whass

Celkem dobrý akční film.Je to takový ten typ filmu kde od začátku víte jakej tu bude HAPPY END.Ale akční scény jsou tu ovšem promakané.Hlavně ten Vin Diesel ten se tu se tu bil jako za starých dobrých časů. ()

dadiak22

Zo začiatku to vypadal byť dobrý akčný film ale ten koniec bol otrasný. Jedine pozitívum na tomto filme bol Vin Diesel. Ano boli tam nejaké rysy tej akčnosti ale veľmi ďaleko v pozadí. ()

Deacon59

Pustil se¨m si to, ale nedalo se na to koukat. Radši sem si u toho přečetl noviny. Hrozně hloupé dialogy, špatně zahrané postavy. Cítil sem se trapně za Diesela, že se k tomu propůjčil. ()

dogzila

Niekto sa veľmi snažil aby spravil so slušného B úplný odpad. Keď si odmyslíme blbosti a nezrovnalosti+nezmyselné scénky , ako opilecká v stane, romantické ničnehovoriace drísty pred stanom a vrchol bol sexistický nezmysel v sprche, tak tu bol základ na kríženca medzi matrixom madmaxom ,children o m. atď . výsledkom však bol grc. 1* za otečko prerobené na limuzínu :) ()

jabbo123

Babylon AD je férové akční sci-fy, které si podle mě (narozdíl od většiny zde komentujících) na nic víc nehraje. Zápletka se točí kolem přepravi jedné zvláštní dívky bývalím žoldákem Tooropem (Vin Diesel) z Mongolska do New Yorku. Postupem času se do hry zamíchá skupina kterou za Aurorou vyslal její otec a druhou skupinou, vyslanou její matkou. Ačkoli se všechno tak nějak otírá o základy víry a politiky, nijak hlouběji je nerozvíjí a zvláštní schopnosti dívky jsou nakonec poměrně logicky vysvětleny (v rámci žánru sci-fy). Akční scény jsou výživné, několik pěkných speciálních efektů, ale ve svém jádru je Babylon AD spíše komornější akční podívanou než klasickým hollywoodským blockbusterem. Chemie mezi kurýrem a dívkou funguje dobře a všechny emoce jim bez problémů věříte. Nikdo nepřehrává a film nikdy nezabředne do žádného patosu nebo přehaných charakterových klišé. Na druhou stranu ale nejde o nic, z čeho by si divák sedl na zadek a nikdy na to nezapomněl. Příjemné akční sfi-fy u kterého nemusíte příliš přemýšlet a které vás rozhodně neurazí. Pěkných 6.5/10 ()

Marlow2

Hodnotím verzi, která je na DVD označena jako Special Edition. Film je o něco delší a jde režisérský sestřih, který nešel do kin. Akční scény jsou spíš nepřhledné a za nejsilnější zbraň filmu považuju atmosféru "poskatastrofálního východu Evpropy". ()

cachanell

Ani nevím o co se tento film snažil. Ukázat drsnou budoucnost světa, ukázat bezmeznou víru v nic či jen ukázat Vin Dieselovy svaly. No což o to, není tak hrozný pohled na peroucího se hlavnío hrdinu. Ale to je snad všechno. Spíše mě velmi překvapilo, že v takovémto filmu vezme roli herec formátu Gérarda Depardieu. To už je lepší, když hraje Obelixe. ()

BigPeta

Rekl bych, že jsou to dvě lepší hvězdičky, ale na tu třetí už jsem neměl kuráž. Blbý dialogy, žádná akce a dopadlo to hůř než jsem doufal. Diesel by se měl vrátit k Rychle a zběsile, protože nikde jinde není cool. ()

pikovyeso

mě se to jako akčňák docela líbilo, nebylo to vůbec přeplácané všeho bylo tak akorát, řekl bych že tohle byla jedna z lepších vinových rolí. ()

bazmo

pokial by som nechápal tento film tak,že je tu posolstvo lásky pre ľudí aby naša matička zem neskončila zničená kvôli "kreténom" našej doby a podáva to režisér práve pre určitú skupinu ľudí, čo takéto násilie "žerie" ako bonbonieru,musel by som dať odpad, ale ako zvestovateľa dobra pre nenapraviteľných je to vinikajúce !! a možno by som mal dať 4*.. ()

Regig

Myšlenka filmu byla skvělá ale chybělo tomu něco jako koule. Kamera byla v akčních scénách na odstřel, byla zmateční, jako by to držel pacient s RS. a střih, jako by ty snímky losoval, jako by trhal mateřídoušku a u toho si říkal má mě ráda, nemá. No hrůza. Ten film sám o sobě je skvělí, ale neúplný, bez konce a s nesmyslnými skoky ve scénách. S kráceně : Velká škoda dobrého filmu. ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (více)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (více)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik