• Francie

Babylon A. D.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

• Arachneuss

Kassovitz měl možnost natočit revoluční vizi budoucnosti ve stylu Potomci lidí. Vin Diesel měl možnost velkého combacku do áčkové třídy akčních herců. Pak přišli producenti a studio... Z Babylonu A.D. je velmi vidět, že někdo vzal skvěle natočený příběh, vypustil z něj přes půl hodiny děje a sestříhal jej do podoby drahého pilota se slavnými herci, zajímavým příběhem a krásnou vizualizací. Z filmu se tak stává názorná ukázka momentu, kdy režisérova vize byla obrácena o 180 stupňů. Důvodů proto je několik, zaprvé samozřejmě Kassovitzova žaloba na studio a také vůbec nevěřím, že tvůrce Nenávisti či Purpurových řek by stvořil takovýto paskvil. Ty dvě hvězdičky jsou za vizi, režii a Diesela. Ten film má potenciál, bohužel ne verze kterou byl svět obdařen.(5.2.2009)

• Sobis87

Těžko říct, zda za zmršený výsledek celkem zajímavého konceptu může režisér Mathieu Kassovitz nebo až studio, které jeho film razantně prostříhalo, což by vysvětlovalo, proč je Babylon A.D. takovým nesourodým a nedotaženým gulášem. Režisér se sice může vymlouvat na studio, ale to, že je celý film natočený naprosto nezáživně (akční sekvence nevyjímaje), je nepochybně jeho chyba. U tohoto béčka jsem se vyloženě nudil a nad některými scenáristickými kousky jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Tohle je prostě špatný film, ať za to může kdokoliv.(18.2.2010)

• Zíza

Tak to bylo pěkně ujetý, hlavně ten konec. Dobře, nějak jsme prošli Ruskem, Kanadou a šupito presto do USA, země zaslíbené, kde vás všichni chtějí pro sebe. Začátek ještě tak nějak šel, ale pak se dost děsivě zvrhlo. Vlastně se nic nedozvíme, nic se neobjasní. Je to škoda, protože to určitě mělo určitý potenciál, ale ten byl potopen na dno Bajkalu. Asi jsem měla shlédnout tu nesestříhanou verzi.(9.8.2009)

Rozhodně nevidím selhání ze strany Kassovitze. Nadupanou Dieseloidní akci má totiž pevně v rukou, ví kdy přitlačit na pilu a kdy nás nechat oddechnout. Vizuální stránka se mu také povedla a postapokalyptická atmosféra má vše potřebné- zdevastovaná města, špínu, zoufalé obyvatele i skupinky radikálů odpalujících bomby na nádraží. Vinovo drsn'áctví podporují tvrdé beaty francouzského hip-hopu. Velmi povedené akční scifi, které naprosto deklasoval debilní závěr. Takhle zpackané zakončení jsem totiž dlouho neviděl. Jestliže během celého filmu chyběla výraznější motivace v jednání všech zúčastněných, v závěrečné dvacetiminutovce byly pohřbeny její poslední zbytky.(13.7.2011)

• Xmilden

Celé to působí hodně kýčovitým dojmem. Prakticky po celý děj se ve filmu vyskutují věci co mi do něj nepasují v dané chvíli. Akce, kecy, akce v kleci, další kecy o ničem, akce na skutrech, fůza blbých keců. Nejvíce mě iritovala hlavní hrdinka. Připadalo mi že je naprosto střelená a mimo. Vin Diesel se sice snaží ale tento film byl pohřben již předem a to nemluvím o tom že v Kazachstánu zaznívá čeština atd. Viděl jsem zkrácenou verzi. Neumím si představit S.E. 161 minut. Přestože si myslím že mé hodnocení by to nesnížilo.(26.12.2008)

• - Snímek se potýkal s mnoha problémy, které vedly k výraznému překročení původně stanoveného rozpočtu 60 milionů dolarů, takže na něj pojišťovna uvalila kauci. (hippyman)

• - Scéna, ve které dojde k zřícení vrtulníku, se natáčela v Ostravě-Porubě na Alšově náměstí. Nápisy místních obchodů byly pro tyto účely přelepeny na ruské. Počáteční scéna z kláštera je natáčena v lomu Amerika u Karlštejna. (25Trdlo)

• - Studio namítalo, že se celý projekt prodražil. I české natáčení sahající od Prahy přes Ostravu až po letiště v Miloticích postihla dvoutýdenní přestávka kvůli sněhu a jiným výkyvům počasí. (zdeny99)