Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $70miliónovTržby USA $22,532,572Tržby Celosvetovo $72,108,608Tržby za predaj DVD v USA $17,531,236 //počet predaných kusov 897,631║ Dosť veľký prešľap, kde nič nezaujme, akcia suchá a neprehľadná, príbeh povrchný bez zázemia a atmosféry, herci dohromady ani len nemajú čo hrať. /35%/ ()

POMO

Potomkovia ľudí, znížení na IQ úroveň xXx. Ak vám Cuarónov opus pripadal príliš duchaplný, technicky invenčný a vadilo vám, že Clive Owen za celý film z ničoho nevystrelil, Kassovitz s Vinom Dieselom vám to spoľahlivo vynahradia. Špička béčkového apokalyptického sci-fi braku (ďalej napr. Ultraviolet, Soldier, atď.), zasluhujúca poctivé lepšie 2*. :) ()

Isherwood

Slušný námět, charismatického Diesela a výbornou akci pohřbívá idiotský scénář, pro který jsou pojmy jako motivace postav, smysluplný dialog či dějová návaznost absolutní neznámou. Byla by z toho slušná postapokalyptická střílečka na počítač, takhle si někdo nechal kecat do řemesla víc, než bylo záhodno. Minimálně závěrečných deset minut je jasným důkazem nekompetentního zásahu do finální podoby filmu. Tříhodinová verze je potencionálně na čtyři hvězdičky. ()

Cervenak

Mathieu môže štúdio Fox zo zničenia svojho filmu obviňovať koľko chce, z tohto sa nevyvlečie. Áno, zostrih z R na PG-13 urobil z akčných scén zmätený a nezáživný bordel a zo záveru obrovské WTF (predpokladám, že tam ešte malo byť vykynoženie šéfstva Cirkvi, to asi americkí producenti neprežreli), ale ten film je celkovo taký bullshit, má tak zle napísané dialógy, taký nedostatok atmosféry a tak zle zrežírované scény, že ani u prípadného director´s cutu neverím vo vyššiu kvalitu. Škoda, Vin na to stále má, Michelle je sympatická a na tej zázračnej dorastenke je radosť okom spočinúť. ()

Malarkey

Abych pravdu přiznal, tak jsem se na toto efektní sci-fi docela těšil. Hodně tomu dopomáhal fakt, že film točili v Milovickém letišti, kousek od mého bydliště, takže jsem byl vcelku rád, že i přesto, že naše vláda, nepochopitelně nechce dát daňové slevy pro hollywoodské tvůrce, se nakonec pár hollywoodských filmů za rok u nás natočí, což mě těší, ale zároveň štve, protože kvalita českých štábů je na hodně solidní úrovni plus k tomu přičtu kvalitní Barrandov a ve výsledku musí vyjít fakt, že filmoví tvůrci si tu musí žít jako v bavlnce, tedy žili by si, kdyby jim právě vláda slevila a škrtla jim to, co jim v Maďarsku škrtli, a proto tam odešel právě třeba del Toro s druhým Hellboyem. Prostě nepochopitelné a státu rozhodně na škodu. Každopádně pár kousků se tu urodí, sice to není jako dříve ale přeci a i tak musíme za to něco být rádi, nebo tedy alespoň já jsem. Jenže Babylon A.D. je hrozně utahané a nudné sci-fi, které svým prostředím rozhodně nezaujme a nestačí se divit, že právě Mathieu Kassovitz dal ruce pryč od toho, protože to co z něj nakonec vyšlo nebylo jeho chybou, ale chybou vydavatele, který musel plno scén vyškrtnout a nakonec z toho vznikl takovýto guláš, kterým Babylon bohužel evidentně je. Kassovitz to podle svých představ nenatočil, a to je rozhodně na škodu. Kdy jindy se má člověk na film těšit více, když v něm uvidí české exteriéry a známé herce než právě teď. Škoda přeškoda, ten film tak špatně vůbec dopadnout nemusel, kdyby pánu režisérovi nechali volnou ruku, takhle ho v tvůrčí činnosti zatrhli až moc a jak to nakonec dopadlo. ()

• Z problémového filmu bylo nakonec vystřiženo 15 minut, nesestříhaná verze vyšla na DVD. (Pumiiix)
  • Snímek byl natčoen v barrandovských ateliérech a v Ostravě-Vítkovicích, kde několik stovek obyvatel z okolí ztvárnilo uprchlíky a různé epizodní postavy. Chrám, kde byla Aurora, je pak ve skutečnosti lom Velká Amerika, nacházející se přibližně 30 km jižně od Prahy. (EMMY)
  • Po průjezdu kruhovým objezdem ve 23. minutě filmu je vidět Jazykové gymnázium P. Tigrida v Ostravě. (avro)