• Francie

Babylon A. D.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

• Payushka

Kdyby alespoň Vin Diesel ze sebe vypotil nějaké to charisma. Jak už ale všichni víme, jeho mimické schopnosti spočívají ve dvou pohledech (jsem drsný a jsem superdrsný) a s tím díru do světa neudělá. Hlas si posadil snad ještě hlouběji než obvykle, a tak jeho pseudo tvrďácký vzhled vyzní do ztracena, možná i chvílemi směšně. Ostatní herci na tom nejsou o moc lépe. Mlaďounká kočička, kterou ochraňuje, se také tváří celou dobu stejně (ta pro změnu jsem křehká a bezbranná). A opravdu nechápu, co v tomhle braku dělá Depardieu. Navíc hraje Rusa a se svým přízvukem zní jako retardovaný Mrazík.(7.11.2010)

Pro unrated verzi(26.9.2009)

• arachneuss

Kassovitz měl možnost natočit revoluční vizi budoucnosti ve stylu Potomci lidí. Vin Diesel měl možnost velkého combacku do áčkové třídy akčních herců. Pak přišli producenti a studio... Z Babylonu A.D. je velmi vidět, že někdo vzal skvěle natočený příběh, vypustil z něj přes půl hodiny děje a sestříhal jej do podoby drahého pilota se slavnými herci, zajímavým příběhem a krásnou vizualizací. Z filmu se tak stává názorná ukázka momentu, kdy režisérova vize byla obrácena o 180 stupňů. Důvodů proto je několik, zaprvé samozřejmě Kassovitzova žaloba na studio a také vůbec nevěřím, že tvůrce Nenávisti či Purpurových řek by stvořil takovýto paskvil. Ty dvě hvězdičky jsou za vizi, režii a Diesela. Ten film má potenciál, bohužel ne verze kterou byl svět obdařen.(5.2.2009)

• Arx

Dvě hvězdičky za vizuální efekty a hlavně Vina Diesela. Bez něj by tento film byl na tom mnohem hůř. Škoda. Do půlky mě to celkem i bavilo.(7.10.2008)

• Cervenak

Mathieu môže štúdio Fox zo zničenia svojho filmu obviňovať koľko chce, z tohto sa nevyvlečie. Áno, zostrih z R na PG-13 urobil z akčných scén zmätený a nezáživný bordel a zo záveru obrovské WTF (predpokladám, že tam ešte malo byť vykynoženie šéfstva Cirkvi, to asi americkí producenti neprežreli), ale ten film je celkovo taký bullshit, má tak zle napísané dialógy, taký nedostatok atmosféry a tak zle zrežírované scény, že ani u prípadného director´s cutu neverím vo vyššiu kvalitu. Škoda, Vin na to stále má, Michelle je sympatická a na tej zázračnej dorastenke je radosť okom spočinúť.(21.1.2009)

• - Vin Diesel odmítl hlavní roli ve filmu Hitman (2007), proto aby mohl hrát v tomto snímku. (Baffer)

• - Obrněný transportér, do kterého žoldáci naložili Tooropa, byl československý SKOT. (Sharky95)

• - Spoiler: Film byl do kin uveden ve dvou verzích. V USA a Anglii šla sestříhaná 90 minutová verze od 20th Century Fox a ve Francii či Německu byla uvedena nesestříhaná 101 minutová verze od Studio Canal, která posléze vyšla v USA na DVD a Blu-ray jako „unrated“ verze či „speciální edice“.
    Hlavní rozdíly mezi oběma verzemi jsou tyto:
    - V obou případech film začíná monologem Tooropa, ale pokaždé se zásadně liší. Úvod v unrated verzi více odpovídá kyberpunku, mimo jiné i tím, že v něm hrdina haní Boha.
    - V unrated verzi následuje po úvodním monologu sekvence, kde se Toorop probudí ve svém bytě a nasnídá se, než vyrazí ven na pouliční trh se zbraněmi.
    - Během cesty vlakem do Vladivostoku je v unrated verzi navíc scéna, kde hrdinové od pastevecké rodiny vykoupí jejich místa na sezení.
    - V klubu ve Vladivostoku jsou jinak sestříhané všechny konfrontace Aurory se zápasníkem.
    - Souboj Tooropa se zápasníkem je také jinak sestříhaný. Unrated verze obsahuje více záběrů, kde hrdina zápasníka bije, což více odpovídá jeho image kyberpunkového antihrdiny.
    - Honička na sněžných skůtrech je v obou verzích odlišná. Sestříhaná verze obsahuje více spektakulárních akčních záběrů a ukazuje hrdinu jako nezničitelného geroje.
    - Unrated verze mezi honičkou na skůtrech a následnou dialogovou sekvencí ve stanu zahrnuje dlouhý předělový záběr, kde hrdina zastřelí roztomilého králíčka, na kterém si pak skupina ve stanu pochutnává.
    - Po scéně v koupelně v kanadském motelu následuje v sestříhané verzi sekvence z kanadského letiště. Unrated verze ji cele vynechává a místo ní obsahuje sekvenci s Nejvyšší kněžkou během plastické operace. Klíčové je, že narozdíl od sestříhané verze je v unrated verzi hlavní záporák, lépe řečeno hybatel a s ním spojená „korporace“, odhalen až na konci druhé třetiny filmu.
    - Sekvence scanování Tooropovy paměti je v unrated verzi mnohem delší a obsahuje scény z hrdinovy minulosti, které odhalují jeho teroristické aktivity (včetně zřejmého podílu na 9/11). Unrated verze dále pokračuje dialogovou sekvencí, kde Darquandier vysvětluje Tooropovi podstatu Aurořiných dětí a hovoří o dalším stádiu lidské evoluce, která končí tím, že do místnosti vejdou Darquandierovi pomocníci a oznámí nadcházející příjezd Nejvyšší kněžky.
    - Unrated verze má odlišný závěr. Po shledání Tooropa a Aurory následuje hrdinův monolog, který přejde do výrazně delší a především duchu kyberpunku věrné sekvence v nemocnici před porodem, kterou film končí. (JFL)