Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (více)
Trailer 3

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiální text distributora)

Trailer 3

Spooner

Vin Diesel prostě nemá čuch na projekty, i když tahle sci-fi potenciál jistě měla. To by to ovšem musel režirovat někdo jinej a před premiérou se neměl film upravovovat, stříhat a já nevim co ještě. Je to na výsledku totiž hodně znát. Je zde totiž hodně nelogických děr, pořádně neznáme motivace některých postav, nevíme proč je budoucnost taková jaká je a někdy se prostě jenom postavy nepozastavují nad tím co se stalo před minutou. Je to prostě strašně zmatený,hodně věcí tam chybí a celý tomu nasazuje korunu už zde diskutovaný závěr, kterej jsem vážně nepobíral. A Mathieu Kassovitz, který začínal s vynikajícími Purpurovými řekami, začíná točit čím dál hůř. Tahle látka mu prostě vůbec nesedla a nebyla zde žádná pořádná scéna nebo nápad, kterej by to aspoň trochu zvednul. A akce je taky většinu času v jeho podání nudná a zmatená. Tohle prostě Kassovitz zvoral a může si na studio nadávat jak chce. Nejvíc to ovšem zase odnese ten, co to ještě jakž takž držel nad vodou, Vin Diesel. Ten má pořád potřebné charizma a toho drsňáka mu prostě pořád věříte. Škoda, že po tomhle propadáku ještě víc zapadne, on jedinej si to rozhodně nezaslouží. P.S. : Michelle Yeoh už by si měla trochu víc dávat bacha na role, protože po Mumii 3 už je to její druhá nevýrazná postava za pár měsícu. Taky se musí holka trochu snažit ()

Falko

Tak priznam sa ze netusim, ake nezhody malo studio s reziserom Kassovitzom, ktory ma za sebou aj celkom slusne PURPUROVE RIEKY (2000) alebo GOTHIKU (2003), ale zrejme sa to podpisalo aj na filme. Znicene futuristicke Rusko v prvej polovici filmu posobilo na mna este depresivnejsie, ako futuristicky Londyn vo filme POTOMCI LIDI (2006), ktory sa mi ale velmi pacil a nech uz bol Vin Diesel akokolvek cool, neposobilo to na mna zabavne, ale skor nezazivne. Najlepsia bola vo filme nahanacka a strielacka so superrychlimi stihackami na Aljaske, ale zial ani zaver filmu nedopadol dobre, skor prekvapivo skoncil bez nejakeho akcneho konca, ktory by stal za to. Teda nejake action tam bolo, ale bolo ho malo. Fanusikovia Vina Diesela ho opät uvidia v drsnej ulohe, teda v takej, v akej ho mam rad aj ja. Snad vyjde na DVD nejaka Director´s Cut verzia. Inac prekvapil ma aj Depardieu v zapornej ulohe Gorskyho... 17.09.2008 _______ Po dlhsej dobe sa divam na premiery filmu v Ceskej republike a prekvapuje ma datum premiery 25.03.2010, kedze tento film mal uz davno vyjst na DVD, alebo je to nejaka prerobena verzia, ktora ide znovu do kin??? ... 01.02.2010 ______ Vin Diesel - (Toorop) +++ Michelle Yeoh - (Sestra Rebeka) +++ Mélanie Thierry - (Aurora) +++ Gérard Depardieu - (Gorsky) +++ Hudba: Atli Örvarsson +++ (Videl v kine 16.09.2008) ()

Zíza

Tak to bylo pěkně ujetý, hlavně ten konec. Dobře, nějak jsme prošli Ruskem, Kanadou a šupito presto do USA, země zaslíbené, kde vás všichni chtějí pro sebe. Začátek ještě tak nějak šel, ale pak se dost děsivě zvrhlo. Vlastně se nic nedozvíme, nic se neobjasní. Je to škoda, protože to určitě mělo určitý potenciál, ale ten byl potopen na dno Bajkalu. Asi jsem měla shlédnout tu nesestříhanou verzi. ()

Le_Chuck

Klipoidná verzia Children of Men s presaturovaným vizuálom Blade Runnera. A do toho trochu Matrixu a Equilibria, teroristi, sekty, klony, všetkého veľa, veľa, veľa. Obrovské univerzum, ktoré si aj cez svoju gulášoidnosť pýta odpovede. Žiaľ Kassovitz kĺže po povrchu a jediné čo ho zaujíma je vzdať tribute svojím dcérkam. Darmo bude skúvíňať, že mu do toho štúdio kvákalo. Na tento megamix by totiž nestačila ani vymyslená stopáž dir cutu, ale hlavne ani sám ujo režisér. Vo výsledku nedorastený bastard sci-fi a akčného spektrálu vhodný akurát tak do vitrínky veďla reklamy na Nike. A pritom na druhé menované rejža určite má a aj vďaka sympatickému fetišu lietať kamerou cez všetky možné otvory a schopnosti skládať krásne omalovánky ma film nenudil. Podobne je na tom akcia, výborná, ale málo a trestuhodne nevyužitá charizma a schopnosti Diesela a aj Michele Yeoh. Fakt ma nezaujímajú ich múdre žvásty a ešte keď do toho brnká hip-hop. B.T.W. Použitie tejto wanabee drsnej linky je dokonalým anestetikom akéhokoľvek náznaku dusnej atmosféry a s prehľadom najväčší technický prešľap. Škoda, škoda potenciálu a nerozhodnosti o čom Babylon A.D. vlastne bude. Mohol byť o všetkom a je o ničom. 60% ()

Fr

Život je kurva, ale někdy dostaneš druhou šanci… a pak nasedl do auta a odletěl vstříc svému úkolu. Zachránit svět! Nechápu, jak je možné, že Vin Diesel, herec, který má ,,koule“ a ,,hlas“ nemůže natočit super film! A přitom válečná zóna plná supermoderních věciček, potažmo celá první půlka není tak zlá. Varováním je slabší choreo soubojů, které vrcholí ,,bondovskou“ honičkou na Aljašce. Jenže v okamžiku, kdy má příběh ,,gradovat“ a předvádět svá ,,nej“, tempo upadá takovým ,,fofrem“, jaký nepamatuju. Všichni se začínají předhánět, kdo je větší drsňák a já se modlím, aby nedošlo na romantiku. Ta v tomhle ,,maglajsu“ nesmyslnosti a neuvěřitelnosti ještě chybí. Promarněný potenciál všeho a všech tentokrát nezachránil ani DTS! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? Vzkřísit akční film se pokouší režisér J.Menzel. I když celý štáb mlží, události z Chorvatska to potvrzují! ()

• Po průjezdu kruhovým objezdem ve 23. minutě filmu je vidět Jazykové gymnázium P. Tigrida v Ostravě. (avro)
  • Scéna, ve které dojde k zřícení vrtulníku, se natáčela v Ostravě-Porubě na Alšově náměstí. Nápisy místních obchodů byly pro tyto účely přelepeny na ruské. Počáteční scéna z kláštera je natáčena v lomu Amerika u Karlštejna. (25Trdlo)
  • Z problémového filmu bylo nakonec vystřiženo 15 minut, nesestříhaná verze vyšla na DVD. (Pumiiix)

Související novinky

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (více)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (více)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (více)