poster

Babylon A.D.

 • USA

  Babylon A.D.

 • Francie

  Babylon A. D.

 • Velká Británie

  Babylon A.D.

 • Slovensko

  Babylon A.D.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ilicka
  **

  What the hell? V Kazachstánu pouze česky, podchodem v Porubě přímo do Vítkovic a mnoho dalšího, pro Ostraváky naprosto nedocenitelný film, pro Porubáky především. JazGym fatálně přehrává Vina Diesla v dĺce jednominutového účinkování... Jinak: Neskutečně blbé, překombinované a nepřehledné, patetické, explozivní a nudné... Škoda, na začátku to vypadalo relativně slibně:-D(28.1.2009)

 • Psema
  *

  Úžasně dementní film! Nejen proto, jak otřesně ho nechali Foxové v závěru sestříhat (finálních 30 minut je sledem soustavných wtf momentů), ale hlavně díky scénáři, který by se hodil snad leda k nejnovějšímu Van Dammeovu céčku, nikoliv na vysokorozpočtové sci-fi, jež by si strašně rádo hrálo na Blade Runnera 21. století. Ty pokusy o psychologii, jakousi vnitřní síť tajemných organizací a všudypřítomných tajemství mě skutečně doháněly k slzám smíchu. To si jako Kassovitz a spol. nepřečetli před natáčením scénář? Mám dojem, že ho všichni zavřeli po prvních deseti stránkách s tím, že by z toho mohli být akčnější Potomci lidí, v nichž se bude převážně hláškovat a digitálně honit ego. Mno, každému co jeho jest.(7.10.2008)

 • Renton
  *

  Scénář: Eric Besnard, Mathieu Kassovitz .. WTF? Nebetyčná hovadina. Původně měl být Babylon A.D. o "dětech v budoucnosti," kterou zmítá poválečný chaos, což připomíná zejména Children of Men, jenže obsahově nenabízí takřka nic k zamyšlení a co předkládá obrazem je také tragické. Přes neuvěřitelnou cestou přes půl zeměkoule se protláčí několik akčních scén, jenže všechny jsou rutinní až ubohé (blbý pěstní souboj v uprchlickém táboře, honička letadel se skútry, nudná přestřelka na silnici a automobilová honička). Pokud je někdo skutečně nenáročný a postačí mu tyto neinvenční pasáže, možná najde uspokojení - ostatní budou trpět a radši utečou zpět k formalistické extázi Potomků, kteří mají navíc nějaké to poselství. ___ Mathieu Kassovitz se od filmu raději distancoval a pokud je současný producentský sestřih tak odlišný od jeho (scenáristické i knižní) koncepce, ani se nedivím. Vedlejší postavy jsou nevyužité a "bílý trpaslík" Vin Diesel je také pouze tuctový - kde jsou časy "namachrovaných" xXx, Pitch Black či Fast and the Furious. Film nenabízí žádné finální vysvětlení ani vlastně nemá postupnou logiku, pouze klouže po nějakém náboženském sektářství v ponuré, špinavé vizi budoucnosti. ___ Poraďte mi, prosím, už někdo zase pořádný film, protože poslední měsíc mám "šťastnou ruku" převážně na samé sračky...(9.10.2008)

 • Isherwood
  **

  Slušný námět, charismatického Diesela a výbornou akci pohřbívá idiotský scénář, pro který jsou pojmy jako motivace postav, smysluplný dialog či dějová návaznost absolutní neznámou. Byla by z toho slušná postapokalyptická střílečka na počítač, takhle si někdo nechal kecat do řemesla víc, než bylo záhodno. Minimálně závěrečných deset minut je jasným důkazem nekompetentního zásahu do finální podoby filmu. Tříhodinová verze je potencionálně na čtyři hvězdičky.(25.10.2008)

 • Le_Chuck
  ***

  Klipoidná verzia Children of Men s presaturovaným vizuálom Blade Runnera. A do toho trochu Matrixu a Equilibria, teroristi, sekty, klony, všetkého veľa, veľa, veľa. Obrovské univerzum, ktoré si aj cez svoju gulášoidnosť pýta odpovede. Žiaľ Kassovitz kĺže po povrchu a jediné čo ho zaujíma je vzdať tribute svojím dcérkam. Darmo bude skúvíňať, že mu do toho štúdio kvákalo. Na tento megamix by totiž nestačila ani vymyslená stopáž dir cutu, ale hlavne ani sám ujo režisér. Vo výsledku nedorastený bastard sci-fi a akčného spektrálu vhodný akurát tak do vitrínky veďla reklamy na Nike. A pritom na druhé menované rejža určite má a aj vďaka sympatickému fetišu lietať kamerou cez všetky možné otvory a schopnosti skládať krásne omalovánky ma film nenudil. Podobne je na tom akcia, výborná, ale málo a trestuhodne nevyužitá charizma a schopnosti Diesela a aj Michele Yeoh. Fakt ma nezaujímajú ich múdre žvásty a ešte keď do toho brnká hip-hop. B.T.W. Použitie tejto wanabee drsnej linky je dokonalým anestetikom akéhokoľvek náznaku dusnej atmosféry a s prehľadom najväčší technický prešľap. Škoda, škoda potenciálu a nerozhodnosti o čom Babylon A.D. vlastne bude. Mohol byť o všetkom a je o ničom. 60%(26.2.2009)

 • Vin Diesel

 • - Studio namítalo, že se celý projekt prodražil. I české natáčení sahající od Prahy přes Ostravu až po letiště v Miloticích postihla dvoutýdenní přestávka kvůli sněhu a jiným výkyvům počasí. (zdeny99)

 • - Z problémového filmu bylo nakonec vystřiženo 15 minut, nesestříhaná verze vyšla na DVD. (Pumiiix)

 • - Režisér Kassovitz věnoval přípravě filmu plných pět let. (zdeny99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace