• Francie

Babylon A. D.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

• Psema

Úžasně dementní film! Nejen proto, jak otřesně ho nechali Foxové v závěru sestříhat (finálních 30 minut je sledem soustavných wtf momentů), ale hlavně díky scénáři, který by se hodil snad leda k nejnovějšímu Van Dammeovu céčku, nikoliv na vysokorozpočtové sci-fi, jež by si strašně rádo hrálo na Blade Runnera 21. století. Ty pokusy o psychologii, jakousi vnitřní síť tajemných organizací a všudypřítomných tajemství mě skutečně doháněly k slzám smíchu. To si jako Kassovitz a spol. nepřečetli před natáčením scénář? Mám dojem, že ho všichni zavřeli po prvních deseti stránkách s tím, že by z toho mohli být akčnější Potomci lidí, v nichž se bude převážně hláškovat a digitálně honit ego. Mno, každému co jeho jest.(7.10.2008)

• tron

„Boh s tým už dávno nič nemá.“ 40% sa s prihliadnutím k môjmu skonštatovaniu, že aj hlúpe násilné béčko KYBORG s Van Dammeom (nevraviac o výborných kúskoch POTOMKOVIA ĽUDÍ a BLADE RUNNER) bolo lepšie, javí ako prehnane štedré. Ale akčné finále na ulici a charizma Vina Diesela to predsa len aspoň na tých mizerných 40% ako-tak vyťahujú, aj keď neviem, či ma viac nudili herecké výkony, scenár, neprepracovaná „vízia budúcnosti“, postavy, atmosféra, dialógy alebo príbeh, ktorému som vôbec nerozumel. Diesel a Mathieu Kassovitz (režisér výborných PURPUROVÝCH riek a herec zo Spielbergovho MNÍCHOVA) sú diabolská kombinácia, ktorá v tomto filme ale vôbec nefunguje. Spätne som si v jednom časopise prečítal preview, kde sa režisér chvastal, že jeho film bude revolúciou v akčnom žánri, ktorú budú všetci napodobňovať. Bože. P.S. Oháňať sa menom Depardieu je v tomto prípade podraz, slávny herec dostal jednu scénu na začiatok a 30 sekúnd na koniec.(28.5.2011)

Chtěl bych mít stejně sebevědomě neprůstřelné charisma jako Vin Diesel a dost na tom pracuji, ale výsledkem je zatím pouze stejný druh účesu. Z tohoto snímku jsem si odnesl do života pár namachrovaných hlášek, které nyní budu pár měsíců před zrcadlem pilovat k dokonalosti, a to je asi tak všechno. Pro někoho je to málo, ale mně při sledování Babylonu vyrostl obvod bicepsů o 0,02 mikrometru a za to ty tři hvězdy rád dám.(30.12.2014)

Hned na úvod bych rád podotknul, že Babylonu jsem věřil od začátku, Vina Diesela mám velmi rád a když jsem zjistil, že studio půlku filmu vyhodilu, mísilo se ve mě zklamání a zvědavost zároveň. Ano.. Film objektivně má mezery, místy je to hodně WTF, na druhou stranu ale Kassovitzova vize stále dovede vyvolat mrazení v zádech. Akce je velmi solidní (přestřelka na náměsti je vyloženě geniální), Diesel je stále badass a nebudu popírat, že velmi často jsem se namísto rýpání se ve slabinách uklidňoval představou, jak mohl film vypadat ve skutečnosti. Uznávám tedy, že jsem film hodnotil do stejné míry za to jaký je a za to, jaký by mohl být. Ve výsledku jsem si jej ale užil. A jestli někdy budeme mít možnost vidět film v plné polní.. věřte mi - todle bude velice dobré... P.S. Výborná hudba...(15.12.2008)

• Isherwood

Slušný námět, charismatického Diesela a výbornou akci pohřbívá idiotský scénář, pro který jsou pojmy jako motivace postav, smysluplný dialog či dějová návaznost absolutní neznámou. Byla by z toho slušná postapokalyptická střílečka na počítač, takhle si někdo nechal kecat do řemesla víc, než bylo záhodno. Minimálně závěrečných deset minut je jasným důkazem nekompetentního zásahu do finální podoby filmu. Tříhodinová verze je potencionálně na čtyři hvězdičky.(25.10.2008)

• - Z problémového filmu bylo nakonec vystřiženo 15 minut, nesestříhaná verze vyšla na DVD. (Pumiiix)

• - Scéna, ve které dojde k zřícení vrtulníku, se natáčela v Ostravě-Porubě na Alšově náměstí. Nápisy místních obchodů byly pro tyto účely přelepeny na ruské. Počáteční scéna z kláštera je natáčena v lomu Amerika u Karlštejna. (25Trdlo)

• - Obrněný transportér, do kterého žoldáci naložili Tooropa, byl československý SKOT. (Sharky95)