• Francie

Babylon A. D.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

• Cervenak

Mathieu môže štúdio Fox zo zničenia svojho filmu obviňovať koľko chce, z tohto sa nevyvlečie. Áno, zostrih z R na PG-13 urobil z akčných scén zmätený a nezáživný bordel a zo záveru obrovské WTF (predpokladám, že tam ešte malo byť vykynoženie šéfstva Cirkvi, to asi americkí producenti neprežreli), ale ten film je celkovo taký bullshit, má tak zle napísané dialógy, taký nedostatok atmosféry a tak zle zrežírované scény, že ani u prípadného director´s cutu neverím vo vyššiu kvalitu. Škoda, Vin na to stále má, Michelle je sympatická a na tej zázračnej dorastenke je radosť okom spočinúť.(21.1.2009)

Klipoidná verzia Children of Men s presaturovaným vizuálom Blade Runnera. A do toho trochu Matrixu a Equilibria, teroristi, sekty, klony, všetkého veľa, veľa, veľa. Obrovské univerzum, ktoré si aj cez svoju gulášoidnosť pýta odpovede. Žiaľ Kassovitz kĺže po povrchu a jediné čo ho zaujíma je vzdať tribute svojím dcérkam. Darmo bude skúvíňať, že mu do toho štúdio kvákalo. Na tento megamix by totiž nestačila ani vymyslená stopáž dir cutu, ale hlavne ani sám ujo režisér. Vo výsledku nedorastený bastard sci-fi a akčného spektrálu vhodný akurát tak do vitrínky veďla reklamy na Nike. A pritom na druhé menované rejža určite má a aj vďaka sympatickému fetišu lietať kamerou cez všetky možné otvory a schopnosti skládať krásne omalovánky ma film nenudil. Podobne je na tom akcia, výborná, ale málo a trestuhodne nevyužitá charizma a schopnosti Diesela a aj Michele Yeoh. Fakt ma nezaujímajú ich múdre žvásty a ešte keď do toho brnká hip-hop. B.T.W. Použitie tejto wanabee drsnej linky je dokonalým anestetikom akéhokoľvek náznaku dusnej atmosféry a s prehľadom najväčší technický prešľap. Škoda, škoda potenciálu a nerozhodnosti o čom Babylon A.D. vlastne bude. Mohol byť o všetkom a je o ničom. 60%(26.2.2009)

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +Vin Diesel, jeho hlas, Mélanie Thierry a slizký Depardieu, prostředí, občas zajímavá hudba -příběh, nedává to moc smysl, a ani není pořádně vysvětlen, děj se scvrkne na putování a utíkání s občasnou akcí, kamera je moc těkavá, nic moc nám neukáže, od hlavní hrdinky jsem čekal , že předvede víc/// Tohle jsem si přece v kině nemohl nechat ujít. Čekal jsem na to dost dlouho a byl zvědav na Vina Diesela, jestli mě přesvědčí a znovu se dostane do mé TOP desítky. Jenže skutečnost je taková, že už mě moc nebaví, přesto neříkám, že ve filmu byl špatný. To samé už nemohu říct o filmu, který je sice z žánru "akčních výplachů" které mám rád, ale i tak v něm nic prvotřídního neuvidím. To něco málo je v trailerech (ty jsou úžasný) a zbytek je jen obkecávačka a celkem standardní akce. Například s G.I Joe se to vůbec nedá srovnávat. Návštěvy v kině nelituji, alespoň mohu s klidem říct, že jsem to viděl a o nic nepřišel./// Celkem 60%/// PS: Jaký je rok?(15.4.2010)

• Ilicka

What the hell? V Kazachstánu pouze česky, podchodem v Porubě přímo do Vítkovic a mnoho dalšího, pro Ostraváky naprosto nedocenitelný film, pro Porubáky především. JazGym fatálně přehrává Vina Diesla v dĺce jednominutového účinkování... Jinak: Neskutečně blbé, překombinované a nepřehledné, patetické, explozivní a nudné... Škoda, na začátku to vypadalo relativně slibně:-D(28.1.2009)

Trojhviezdičkové :-) scifíčko, ktoré využíva všetky osvedčené ingrediencie od PIATEHO ELEMNTU po MINORITY REPORT. Prekvapí, že prvá a posledná akcia, kde sa bije aj MIchelle je hrozne zostrihaná, čo je pri filme s Vinom dosť hanba, ale inak nemám problém zrovnať to s mnohými preceňovanými POTOMKAMI ĽUDÍ aj čo sa kvality týka, nielen témy. Len tu sa nikto netvári, že ide o umenie (režisér je skrátka rutinér). Samozrejme, že Babylon má béčkové chyby, ale keď si spomeniem na scifíčka ako NEXT, DEŇ KEĎ SA ZASTAVILA ZEM či "ženské" AEON FLUX a ULTRAVIOLET , je tento film príjemná zábava, ktorá vie, čo chce a komu chce povedať. A reklama na Coca-colu Zero si sama o sebe zaslúži jednu hviezdičku...(21.1.2009)

• - Snímek byl natčoen v barrandovských ateliérech a v Ostravě-Vítkovicích, kde několik stovek obyvatel z okolí ztvárnilo uprchlíky a různé epizodní postavy. Chrám, kde byla Aurora, je pak ve skutečnosti lom Velká Amerika, nacházející se přibližně 30 km jižně od Prahy. (EMMY)

• - Snímek se potýkal s mnoha problémy, které vedly k výraznému překročení původně stanoveného rozpočtu 60 milionů dolarů, takže na něj pojišťovna uvalila kauci. (hippyman)

• - Scéna, ve které dojde k zřícení vrtulníku, se natáčela v Ostravě-Porubě na Alšově náměstí. Nápisy místních obchodů byly pro tyto účely přelepeny na ruské. Počáteční scéna z kláštera je natáčena v lomu Amerika u Karlštejna. (25Trdlo)