• Francie

Babylon A. D.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

Na Babylonu je fajn, že je poznat evropský "touch" režíséra Kassovitze. Především úvodní scenérie jižní a značně rozbombombardované Evropy jsou fajn. Jakmile se děj přesune na západ, je to stále horší a horší. Akce je až příliš přitažená za vlasy, Diesel sice cedí cool hlášky - s jeho charizmatem to není vůbec těžké - ale jako nezničitelná mašina mne nebaví. Špatný je i celý děj, který vede k úplně tragickému a nicneříkajícímu finále. Zaručeně vytrhne z letargie neuvěřitelně nasnímaný souboj v kleci a několik technicky zdatně vyřešených serepetiček, ale celek to od rozpačitého výsledku nezachrání.(29.1.2009)

• Cervenak

Mathieu môže štúdio Fox zo zničenia svojho filmu obviňovať koľko chce, z tohto sa nevyvlečie. Áno, zostrih z R na PG-13 urobil z akčných scén zmätený a nezáživný bordel a zo záveru obrovské WTF (predpokladám, že tam ešte malo byť vykynoženie šéfstva Cirkvi, to asi americkí producenti neprežreli), ale ten film je celkovo taký bullshit, má tak zle napísané dialógy, taký nedostatok atmosféry a tak zle zrežírované scény, že ani u prípadného director´s cutu neverím vo vyššiu kvalitu. Škoda, Vin na to stále má, Michelle je sympatická a na tej zázračnej dorastenke je radosť okom spočinúť.(21.1.2009)

Hned na úvod bych rád podotknul, že Babylonu jsem věřil od začátku, Vina Diesela mám velmi rád a když jsem zjistil, že studio půlku filmu vyhodilu, mísilo se ve mě zklamání a zvědavost zároveň. Ano.. Film objektivně má mezery, místy je to hodně WTF, na druhou stranu ale Kassovitzova vize stále dovede vyvolat mrazení v zádech. Akce je velmi solidní (přestřelka na náměsti je vyloženě geniální), Diesel je stále badass a nebudu popírat, že velmi často jsem se namísto rýpání se ve slabinách uklidňoval představou, jak mohl film vypadat ve skutečnosti. Uznávám tedy, že jsem film hodnotil do stejné míry za to jaký je a za to, jaký by mohl být. Ve výsledku jsem si jej ale užil. A jestli někdy budeme mít možnost vidět film v plné polní.. věřte mi - todle bude velice dobré... P.S. Výborná hudba...(15.12.2008)

Unrated verze (101 minut) je perfektní kyberpunk, i když to je jen torzo skoro tříhodinovýho vysněnýho projektu režiséra. Jde o první (a zatím asi i poslední) vysokorozpočtovej a čistě kyberpunkovej film. Přečtěte si komentář a recenzi uživatele JFL. BTW kromě Riddicka je Toorop asi jedinou postavou, kde má Vin co hrát. Vždyť je to skvělej herec. Proč ho pořád obsazujou do takovejch slátanin? || Kinoverze: Vypůjčím si část recenze od FF. „Mathieu Kassovitz natočil film jako svůj první velkorozpočtový americký počin. V průběhu dlouhého natáčení se pohádal se společností 20th Century Fox, veřejně se od filmu distancoval a Foxové film sestříhali podle svého.“ Výsledek je stupidní, vůbec nedává smysl a za ten konec z nejlacinějšího romantickýho filmu bych vraždil. Když to shrnu, tak jde o úplně jinej film. Zdaleka tam nejsou jen vynechaný scény. 30 %.(21.5.2013)

• Payushka

Kdyby alespoň Vin Diesel ze sebe vypotil nějaké to charisma. Jak už ale všichni víme, jeho mimické schopnosti spočívají ve dvou pohledech (jsem drsný a jsem superdrsný) a s tím díru do světa neudělá. Hlas si posadil snad ještě hlouběji než obvykle, a tak jeho pseudo tvrďácký vzhled vyzní do ztracena, možná i chvílemi směšně. Ostatní herci na tom nejsou o moc lépe. Mlaďounká kočička, kterou ochraňuje, se také tváří celou dobu stejně (ta pro změnu jsem křehká a bezbranná). A opravdu nechápu, co v tomhle braku dělá Depardieu. Navíc hraje Rusa a se svým přízvukem zní jako retardovaný Mrazík.(7.11.2010)

• - Z problémového filmu bylo nakonec vystřiženo 15 minut, nesestříhaná verze vyšla na DVD. (Pumiiix)

• - Režisér Kassovitz věnoval přípravě filmu plných pět let. (zdeny99)

• - Vin Diesel odmítl hlavní roli ve filmu Hitman (2007), proto aby mohl hrát v tomto snímku. (Baffer)