Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (více)
Trailer 1

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiální text distributora)

Trailer 1

dex2man

Rozhodně nevidím selhání ze strany Kassovitze. Nadupanou Dieseloidní akci má totiž pevně v rukou, ví kdy přitlačit na pilu a kdy nás nechat oddechnout. Vizuální stránka se mu také povedla a postapokalyptická atmosféra má vše potřebné- zdevastovaná města, špínu, zoufalé obyvatele i skupinky radikálů odpalujících bomby na nádraží. Vinovo drsn'áctví podporují tvrdé beaty francouzského hip-hopu. Velmi povedené akční scifi, které naprosto deklasoval debilní závěr. Takhle zpackané zakončení jsem totiž dlouho neviděl. Jestliže během celého filmu chyběla výraznější motivace v jednání všech zúčastněných, v závěrečné dvacetiminutovce byly pohřbeny její poslední zbytky. ()

swamp

Kassovitz je rozporuplný režisér. Někdy natočí výjimečný artový snímek (La Haine), jindy se chopí hlouposti jako je tato. Vin Diesel má sice postavu bijce, ale své herectví asi nechal viset na hřebíčku někde u Riddicka. Více to rozebírat nebudu, nápad to špatný nebyl, ale zformovat myšlenku zkrátka není tak jednoduché. Potěšilo alespoň to, že se snímek natáčel na Barrandově a v Ostravě. :) ()

Fr

Život je kurva, ale někdy dostaneš druhou šanci… a pak nasedl do auta a odletěl vstříc svému úkolu. Zachránit svět! Nechápu, jak je možné, že Vin Diesel, herec, který má ,,koule“ a ,,hlas“ nemůže natočit super film! A přitom válečná zóna plná supermoderních věciček, potažmo celá první půlka není tak zlá. Varováním je slabší choreo soubojů, které vrcholí ,,bondovskou“ honičkou na Aljašce. Jenže v okamžiku, kdy má příběh ,,gradovat“ a předvádět svá ,,nej“, tempo upadá takovým ,,fofrem“, jaký nepamatuju. Všichni se začínají předhánět, kdo je větší drsňák a já se modlím, aby nedošlo na romantiku. Ta v tomhle ,,maglajsu“ nesmyslnosti a neuvěřitelnosti ještě chybí. Promarněný potenciál všeho a všech tentokrát nezachránil ani DTS! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? Vzkřísit akční film se pokouší režisér J.Menzel. I když celý štáb mlží, události z Chorvatska to potvrzují! ()

Arachneuss

Kassovitz měl možnost natočit revoluční vizi budoucnosti ve stylu Potomci lidí. Vin Diesel měl možnost velkého combacku do áčkové třídy akčních herců. Pak přišli producenti a studio... Z Babylonu A.D. je velmi vidět, že někdo vzal skvěle natočený příběh, vypustil z něj přes půl hodiny děje a sestříhal jej do podoby drahého pilota se slavnými herci, zajímavým příběhem a krásnou vizualizací. Z filmu se tak stává názorná ukázka momentu, kdy režisérova vize byla obrácena o 180 stupňů. Důvodů proto je několik, zaprvé samozřejmě Kassovitzova žaloba na studio a také vůbec nevěřím, že tvůrce Nenávisti či Purpurových řek by stvořil takovýto paskvil. Ty dvě hvězdičky jsou za vizi, režii a Diesela. Ten film má potenciál, bohužel ne verze kterou byl svět obdařen. ()

Shit

Béčková scifárna jak vyšitá, se spoustou akce, výbuchů, mrtvol a s typicky předrsnělým Vin Dieselem, kterej se nezapotí téměř při ničem a snaží se házet do placu tvrdý hlášky. Co se týká příběhu, tak je jak vyčóřenej z Potomků lidí, ale bohužel dialogy, herci i příběh jsou někdy extra směšný, ale to zase vynahradí závěrečných nadupaných 15 minut, kde se fakt akcí nešetří a Vin to tam kosí slušně. Nicméně ten úplněj závěr mě zase poslal totálně do kolen, takovou nálož sem nečekal, jestli bude pokračování, tak bych viděl, že bude společný s The Pacifier ()

• Scéna, ve které dojde k zřícení vrtulníku, se natáčela v Ostravě-Porubě na Alšově náměstí. Nápisy místních obchodů byly pro tyto účely přelepeny na ruské. Počáteční scéna z kláštera je natáčena v lomu Amerika u Karlštejna. (25Trdlo)
  • Studio namítalo, že se celý projekt prodražil. I české natáčení sahající od Prahy přes Ostravu až po letiště v Miloticích postihla dvoutýdenní přestávka kvůli sněhu a jiným výkyvům počasí. (zdeny99)
  • Snímek byl natčoen v barrandovských ateliérech a v Ostravě-Vítkovicích, kde několik stovek obyvatel z okolí ztvárnilo uprchlíky a různé epizodní postavy. Chrám, kde byla Aurora, je pak ve skutečnosti lom Velká Amerika, nacházející se přibližně 30 km jižně od Prahy. (EMMY)

Související novinky

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (více)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (více)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (více)