• Francie

Babylon A. D.

• Nizozemsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

• Xmilden

Celé to působí hodně kýčovitým dojmem. Prakticky po celý děj se ve filmu vyskutují věci co mi do něj nepasují v dané chvíli. Akce, kecy, akce v kleci, další kecy o ničem, akce na skutrech, fůza blbých keců. Nejvíce mě iritovala hlavní hrdinka. Připadalo mi že je naprosto střelená a mimo. Vin Diesel se sice snaží ale tento film byl pohřben již předem a to nemluvím o tom že v Kazachstánu zaznívá čeština atd. Viděl jsem zkrácenou verzi. Neumím si představit S.E. 161 minut. Přestože si myslím že mé hodnocení by to nesnížilo.(26.12.2008)

• Payushka

Kdyby alespoň Vin Diesel ze sebe vypotil nějaké to charisma. Jak už ale všichni víme, jeho mimické schopnosti spočívají ve dvou pohledech (jsem drsný a jsem superdrsný) a s tím díru do světa neudělá. Hlas si posadil snad ještě hlouběji než obvykle, a tak jeho pseudo tvrďácký vzhled vyzní do ztracena, možná i chvílemi směšně. Ostatní herci na tom nejsou o moc lépe. Mlaďounká kočička, kterou ochraňuje, se také tváří celou dobu stejně (ta pro změnu jsem křehká a bezbranná). A opravdu nechápu, co v tomhle braku dělá Depardieu. Navíc hraje Rusa a se svým přízvukem zní jako retardovaný Mrazík.(7.11.2010)

Najrozporuplnejší film, čo som videla v poslednej dobe. Začnime počítať. Námet mal obrovský potenciál, ktorý mohol povýšiť aj do kín u nás, lenže samotný dej? Akoby režisérovi spadli nepriehľadné slnečné okuliare na nos.Dobré herecké obsadenie, lenže scenár je akoby z iného sveta. Herci sa môžu snažiť robiť všetko dokonale, ale keď hovoria blbosti, kam to speje?Efekty, pri ktorých si poviete:,,Fajn,tak toto prehnali!" sa striedajú s výnimočnými, krátkymi, ktoré nám urobia brutálnu bodku za scénou.Naozaj, pripadá mi akoby sa samotný film nedokázal rozhodnúť, či bude priemerný alebo nadpriemerný. Akoby túto vec natáčalo 20 rôznych režisérov.Som na pochybách ako toto dielko ohodnotím, ale tak 55%(1.12.2009)

• Renton

Scénář: Eric Besnard, Mathieu Kassovitz .. WTF? Nebetyčná hovadina. Původně měl být Babylon A.D. o "dětech v budoucnosti," kterou zmítá poválečný chaos, což připomíná zejména Children of Men, jenže obsahově nenabízí takřka nic k zamyšlení a co předkládá obrazem je také tragické. Přes neuvěřitelnou cestou přes půl zeměkoule se protláčí několik akčních scén, jenže všechny jsou rutinní až ubohé (blbý pěstní souboj v uprchlickém táboře, honička letadel se skútry, nudná přestřelka na silnici a automobilová honička). Pokud je někdo skutečně nenáročný a postačí mu tyto neinvenční pasáže, možná najde uspokojení - ostatní budou trpět a radši utečou zpět k formalistické extázi Potomků, kteří mají navíc nějaké to poselství. ___ Mathieu Kassovitz se od filmu raději distancoval a pokud je současný producentský sestřih tak odlišný od jeho (scenáristické i knižní) koncepce, ani se nedivím. Vedlejší postavy jsou nevyužité a "bílý trpaslík" Vin Diesel je také pouze tuctový - kde jsou časy "namachrovaných" xXx, Pitch Black či Fast and the Furious. Film nenabízí žádné finální vysvětlení ani vlastně nemá postupnou logiku, pouze klouže po nějakém náboženském sektářství v ponuré, špinavé vizi budoucnosti. ___ Poraďte mi, prosím, už někdo zase pořádný film, protože poslední měsíc mám "šťastnou ruku" převážně na samé sračky...(9.10.2008)

Pokud nebude Vin Diesel zrovna hrát dětem chůvu, tak se na to budu dívat s radostí! Je to nejlepší akční hrdina dvacatýho prvního století vedle Stathama a Wahlberga! Babylon A.D. pro mě postrádá jakoukoliv motivaci, vykreslení, návznost i závěrečné objasnění. Začátek slušný, zbytek balast, který je místy vtipný, místy akční a místy nelogický. Závěr je v podstatě bez závěru. Jasně, má to patetický konec, ale přeci by to mělo mít nějaký finále, ne pouhou honičku v autech, kterou to všechno skončí. Diesel výbornej, Michelle Yeoh je pořád hezká baba a za ty český hlášky ala "Ty jsi ale kretén", dávám tři hvězdičky! :-)(13.12.2008)

• - Studio namítalo, že se celý projekt prodražil. I české natáčení sahající od Prahy přes Ostravu až po letiště v Miloticích postihla dvoutýdenní přestávka kvůli sněhu a jiným výkyvům počasí. (zdeny99)

• - Spoiler: Film byl do kin uveden ve dvou verzích. V USA a Anglii šla sestříhaná 90 minutová verze od 20th Century Fox a ve Francii či Německu byla uvedena nesestříhaná 101 minutová verze od Studio Canal, která posléze vyšla v USA na DVD a Blu-ray jako „unrated“ verze či „speciální edice“.
    Hlavní rozdíly mezi oběma verzemi jsou tyto:
    - V obou případech film začíná monologem Tooropa, ale pokaždé se zásadně liší. Úvod v unrated verzi více odpovídá kyberpunku, mimo jiné i tím, že v něm hrdina haní Boha.
    - V unrated verzi následuje po úvodním monologu sekvence, kde se Toorop probudí ve svém bytě a nasnídá se, než vyrazí ven na pouliční trh se zbraněmi.
    - Během cesty vlakem do Vladivostoku je v unrated verzi navíc scéna, kde hrdinové od pastevecké rodiny vykoupí jejich místa na sezení.
    - V klubu ve Vladivostoku jsou jinak sestříhané všechny konfrontace Aurory se zápasníkem.
    - Souboj Tooropa se zápasníkem je také jinak sestříhaný. Unrated verze obsahuje více záběrů, kde hrdina zápasníka bije, což více odpovídá jeho image kyberpunkového antihrdiny.
    - Honička na sněžných skůtrech je v obou verzích odlišná. Sestříhaná verze obsahuje více spektakulárních akčních záběrů a ukazuje hrdinu jako nezničitelného geroje.
    - Unrated verze mezi honičkou na skůtrech a následnou dialogovou sekvencí ve stanu zahrnuje dlouhý předělový záběr, kde hrdina zastřelí roztomilého králíčka, na kterém si pak skupina ve stanu pochutnává.
    - Po scéně v koupelně v kanadském motelu následuje v sestříhané verzi sekvence z kanadského letiště. Unrated verze ji cele vynechává a místo ní obsahuje sekvenci s Nejvyšší kněžkou během plastické operace. Klíčové je, že narozdíl od sestříhané verze je v unrated verzi hlavní záporák, lépe řečeno hybatel a s ním spojená „korporace“, odhalen až na konci druhé třetiny filmu.
    - Sekvence scanování Tooropovy paměti je v unrated verzi mnohem delší a obsahuje scény z hrdinovy minulosti, které odhalují jeho teroristické aktivity (včetně zřejmého podílu na 9/11). Unrated verze dále pokračuje dialogovou sekvencí, kde Darquandier vysvětluje Tooropovi podstatu Aurořiných dětí a hovoří o dalším stádiu lidské evoluce, která končí tím, že do místnosti vejdou Darquandierovi pomocníci a oznámí nadcházející příjezd Nejvyšší kněžky.
    - Unrated verze má odlišný závěr. Po shledání Tooropa a Aurory následuje hrdinův monolog, který přejde do výrazně delší a především duchu kyberpunku věrné sekvence v nemocnici před porodem, kterou film končí. (JFL)

• - Snímek se potýkal s mnoha problémy, které vedly k výraznému překročení původně stanoveného rozpočtu 60 milionů dolarů, takže na něj pojišťovna uvalila kauci. (hippyman)