• Francie

Babylon A. D.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

Pomerne relatívny pojem priemerný sa tuna stráca...M.Kassovitz v prvom rade nemá žiadne zemepisné znalosti a za druhé jeho predstava budúcnosti je taktiež "vzdialena"... jeho vízia dostala rozmer, avšak určite nie ten pravý. Začiatok sa poriadne vlečie a nieje v ňom jediný kladný subjekt okrem V.Diesela - tohto chlapíka plného charizmy neutlčie ani zlý scénar a trápne hlášky, ktoré tuna padajú pomerne dosť. Tak ako dej plinie začína dostávať istú podobu, ktorá mňa osobne zaujala a takpovediac prekvapila... proste myšlienku tento snímok nepostráda. Diesel by potreboval poriadnu úlohu a tento snímok mohol byť ten pravý, ale nestalo sa tak. Technicky "dobre" spracovaný, pojatý, herecký postačujúci, hudobno nabušený film, ktorému chýba výprava, pompéznosť, nadnesenosť... proste scifi priemer. Veľká škoda tohto diela 6/10. Inak natáčalo sa aj v Ostrave - Porube a Vin Diesel je "makač", vďaka jeho postave a hlasu * naviac! :)(4.10.2008)

• gudaulin

Při sledování Babylonu jsem si vybavil dva tituly, a to jmenovitě Výplatu od Johna Woo, kdy jsem se podivoval, jak se z áčkové scifi povídky s chytrým nápadem dá udělat akční mlátička, kde se původní myšlenka tak nějak ztrácí, a především Potomky lidí, které svým námětem Babylon připomíná. Zatímco Potomci lidí měli perfektní scénář a perfektní režii, ale z mého pohledu poněkud problematický námět, který se scifi žánru odcizuje, má Babylon skvělý námět s nápadem, který má potenciál vodíkové pumy, ale mizernou režii a především zoufale brakovitý scénář, který rezignuje na i tu elementární logiku, kterou v béčkových sférách podobné kousky mají. Pachtění filmových hrdinů připomíná snažení zapřísáhlého vegetariána o otevření masové konzervy pomocí bedny dynamitových patron. Co zůstává, je výprava, která opravdu navozuje dojem světa v chaosu, který by byl skvělým místem pro zpracování dobrodružného příběhu. Několik herců, kteří umí hrát a vzali své angažmá patrně pod tlakem banky, která vyhrožovala exekucí jejich ranče, a několik scén, které na sebe sice nenavazují, ale pokud člověk vypne mozek a zapomene, že je už viděl někde jinde, jsou samy o sobě zábavné. Mimochodem výše zmíněná Výplata je proti tomuto kousku fascinující filmový zážitek, který by si zasloužil nějaké to vítězství na festivalu. Celkový dojem: 15 %.(19.11.2010)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $22,532,572Tržby Celosvetovo $72,108,608Tržby za predaj DVD v USA $17,531,236 //počet predaných kusov 897,631║ Dosť veľký prešľap, kde nič nezaujme, akcia suchá a neprehľadná, príbeh povrchný bez zázemia a atmosféry, herci dohromady ani len nemajú čo hrať. /35%/(30.11.2008)

• swamp

Kassovitz je rozporuplný režisér. Někdy natočí výjimečný artový snímek (La Haine), jindy se chopí hlouposti jako je tato. Vin Diesel má sice postavu bijce, ale své herectví asi nechal viset na hřebíčku někde u Riddicka. Více to rozebírat nebudu, nápad to špatný nebyl, ale zformovat myšlenku zkrátka není tak jednoduché. Potěšilo alespoň to, že se snímek natáčel na Barrandově a v Ostravě. :)(30.10.2009)

• KarelR

Kapitální průšvih. Neříkám, že se z toho dal vyždímat další Blade Runner, ale teď se stydím i za to, že ho v souvislosti s tímhle filmem vůbec zmiňuju. Ve světle Babylonu A.D. člověk vážně docení ostatní Vinovy bezhlavý béčka, protože Foxové poslali do kin nebetyčnou kravinu, která postrádá pořádnou akci, slušný hlášky a od přestřelky na křižovatce i logiku. Chybí mi tam tak půlka filmu, která by osvětlila, o co k*rva mělo jít, kde se vzaly některý vedlejší linky a co měl znamenat ten konec. Takhle to vypadá, jako by se nikdo ani neobtěžoval číst před natáčením scénář. Kdyby Kassovitze nechali na pokoji, možná by z toho vylezl průměr, ale v současné podobě je Babylon A. D. slušná pohroma. 3/10(4.10.2008)

• Vin Diesel

• - Snímek byl natčoen v barrandovských ateliérech a v Ostravě-Vítkovicích, kde několik stovek obyvatel z okolí ztvárnilo uprchlíky a různé epizodní postavy. Chrám, kde byla Aurora, je pak ve skutečnosti lom Velká Amerika, nacházející se přibližně 30 km jižně od Prahy. (EMMY)

• - Studio namítalo, že se celý projekt prodražil. I české natáčení sahající od Prahy přes Ostravu až po letiště v Miloticích postihla dvoutýdenní přestávka kvůli sněhu a jiným výkyvům počasí. (zdeny99)

• - Scéna, ve které dojde k zřícení vrtulníku, se natáčela v Ostravě-Porubě na Alšově náměstí. Nápisy místních obchodů byly pro tyto účely přelepeny na ruské. Počáteční scéna z kláštera je natáčena v lomu Amerika u Karlštejna. (25Trdlo)