• Francie

Babylon A. D.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie / Velká Británie, 2008, 97 min (SE: 101 min)

Unrated verze (101 minut) je perfektní kyberpunk, i když to je jen torzo skoro tříhodinovýho vysněnýho projektu režiséra. Jde o první (a zatím asi i poslední) vysokorozpočtovej a čistě kyberpunkovej film. Přečtěte si komentář a recenzi uživatele JFL. BTW kromě Riddicka je Toorop asi jedinou postavou, kde má Vin co hrát. Vždyť je to skvělej herec. Proč ho pořád obsazujou do takovejch slátanin? || Kinoverze: Vypůjčím si část recenze od FF. „Mathieu Kassovitz natočil film jako svůj první velkorozpočtový americký počin. V průběhu dlouhého natáčení se pohádal se společností 20th Century Fox, veřejně se od filmu distancoval a Foxové film sestříhali podle svého.“ Výsledek je stupidní, vůbec nedává smysl a za ten konec z nejlacinějšího romantickýho filmu bych vraždil. Když to shrnu, tak jde o úplně jinej film. Zdaleka tam nejsou jen vynechaný scény. 30 %.(21.5.2013)

Soundtrack Atli Örvarsson: 1. Aurora's Theme (Agnus Dei) [4:09] ,2. Babylon Requiem [5:34] ,3. Aurora Borealis [2:31] ,4. Leaving The Monastery [2:21] ,5. The Cold Walk [2:47] ,6. Too Many Refugees [2:53] ,7. Aurora and Toorop [1:34] ,8. Snow Travel [2:09] ,9. Rover Chase [2:41] ,10. Entering New York City [2:19] ,11. Mystery Package [1:52] ,12. Skyscraper [1:55] ,13. The Marketplace [2:39] ,14. Toorop Is Home [2:31] ,15. The Monastery Is Destroyed [3:18] ,16. Train Travel [1:57] ,17. Are You Afraid To Die? [2:22] ,18. Are You A Killer, Mr. Toorop? [2:13] ,19. Sister Rebecca [2:43] ,20. Future Vision [1:32] ,21. Save The Planet [1:05] ,22. Leaving The Monastery [1:58] ,23. One Child At A Time [2:45],(11.5.2011)

Čekal jsem průser, takže jsem byl příjemně překvapen a to nemám Vina Diesela nijak v lásce. Pokud měl snad BABYLON A. D. ambice přesahující škatulku exotického sci-fi akčňáku, má smůlu, ale v rámci škatulky ani přes málo akce, která je navíc notně nepřehledná, ostudu rozhodně nedělá. Vlastně se mi líbil víc než podobní přeceňovaní POTOMCI LIDÍ.(3.1.2010)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $22,532,572Tržby Celosvetovo $72,108,608Tržby za predaj DVD v USA $17,531,236 //počet predaných kusov 897,631║ Dosť veľký prešľap, kde nič nezaujme, akcia suchá a neprehľadná, príbeh povrchný bez zázemia a atmosféry, herci dohromady ani len nemajú čo hrať. /35%/(30.11.2008)

Akční film z budoucnosti. Vin Diesel musí dostat jednu dívku z Ruska do USA (v Rusku mimochodem mluví česky). Na pozadí se odehrává jakýsi druhý plán, který nám není známý a je objasněn až někedy ve 2/3. Kdybych ten film neviděl, o nic bych nepřišel. Pokud někdo tolerantní stojí o trochu akce s "poselstvím", pak možná. # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(6.5.2012)

• - Priamo v areáli brnenského výstaviska sa pavilón C zmenil na halu kanadského letiska pre potreby filmárov. (ash99)

• - Vin Diesel odmítl hlavní roli ve filmu Hitman (2007), proto aby mohl hrát v tomto snímku. (Baffer)

• - Z problémového filmu bylo nakonec vystřiženo 15 minut, nesestříhaná verze vyšla na DVD. (Pumiiix)