Otec, pan Vohnout, je doma považován za idiota a bačkoru. Venku je ale zabiják, který střílí gangstery, aniž by o tom rodina měla nejmenší tušení... Příběh tvoří tři linie vyprávění, které se vzájemně doplňují, prolínají a končí o Štědrovečerní večeři. Tato provokativní komedie je určená nejen příznivcům černého humoru. Do všech rolí byli obsazeni skvělí herci, jako například Ondřej Vetchý (Babí léto, Duše jako kaviár, Prachy dělaj člověka), Veronika Žilková (Otesánek, Milenci a vrazi, Anděl Páně), Jiří Mádl (Snowboarďáci, Rafťáci, Jak se krotí krokodýli, Ro(c)k podvraťáků), Nella Boudová (Bylo nás pět, Kolja, Doblba!), Jitka Ježková (Báječná léta pod psa, Početí mého mladšího bratra, Andělská tvář)... (oficiální text distributora)

eagle-eye

Tolik negativní kritiky na tento film mě překvapuje. Dopředu jsem ani nevěděl o co jde a ani jsem si nepřečetl žádná hodnocení, ale u mě je to minimálně 70% film. Zajímavé zpracování, místy velmi vtipné (naprosto boží Mádl vs. Žilková). Musím se přiznat, že jsem neviděl film, ve kterém by 13-ti letý kluk, který si přivydělával obchodem se zbraněmi, přivedl do jiného stavu stejně starou svoji první lásku...:-) Naštěstí má stejně starého kamaráda a obchodního partnera, syna pornoherečky svobodné matky, který mu v těžkých chvílých vždycky pomůže. Podobných úleťáren je ve filmu dost a nestydím se vůbec za 4 hvězdy, tomuto odvážnému počinu. PS: Kupodivu se k filmu hodí i Bendeho písničky, u mě tímto další velké plus. ()

Slimak

No klasika dneška...prostě blbej,rádoby originální a novátorskej blivajz a vopičárna zároveň....Jákl kterej je od pohledu blbej jako punštok tomu taky nepřidal. ()

wosho

Teda, takový film bych u nás nečekal. A když jo, tak maximálně natočený bandou kámošů a daný na net a né do kina a s pár hereckých hvězd. No a co film samotný? Bavil jsem se tak na půl, ta prostřední lesbická povídka byla nudná a pouze její konec mě dostal (tak chytře využít arachnofobii si ve filmu zatím nepamatuji). První povídka byla zábavná, ale ani ta nemá šanci na tu poslední. To bylo bomba-největší masakr v našem filmu od závěrečné přestřelky z 6vražd stačí drahoušku. Bystroň se po scénaristické pseudoumělecké sračce Post coitum vrhl na čistou zábavu a sice vykrádá kde koho, párkrát se mu podařilo vymyslet něco originálního (odkrouhnutí buzeranta pistolý v prezervativu přes konečník, či jakým způsobem skončí pou't Jáklův drsňák). Ale aby to vše fungovalo, musel by být Bystroň o dost lepší režisér. Celá ta jeho skládanka je příliš kostrbatá a zbytečně se zasekává. A ani dobří herci mu moc nepomáhají, od Vetchýho jsem rozhodně očekával víc. Ale je dobře se i u nás nacházejí tací tvůrci jako je Bystroň a jiní (Dobeš, Sedláček). Tací co chtějí točit i něco jiného a už jen stačí, aby se mezi němi objevil i někdo kdo nejde do všeho po hlavě a proto skončí větčinou v prdely kritiky a větčiny fanoušků. Někdo kdo má talent a né jen nadšení. ()

Eraserhead odpad!

Mým největším "zlozvykem" při sledování filmů je to, že je dokoukávám do konce... Nebýt tohoto vypnul bych tuhle žumpu po deseti minutách... Zrovna včera (6.9.2009) jsem četl článek o tom, jak je na tom český film špatně a jak diváci přestávají chodit na české filmy do kina... Ještě pár takových kousků a přestanou chodit úplně. Kdyby si byl tvůrce vědom toho, že točí pokleslost prvního řádu, mohlo vzniknout podobně "zábavné" dílko jako byl Brak. Ale tady to snad, proboha, bylo myšleno vážně - po vtipu ani stopa! Do Bystroňových projektů už prosím neinvestovat ani halíř! ()

Haymar

A to doslova!... Málokterý film se může pochlubit tak dokonale výstižným a všeříkajícím názvem (onu 1* si plným právem zaslouží)! ()

Píta

Komedie? Ale kdepak... Tenhle film je jedna velká tragédie. Příběh není vyprávěn chronologicky, nýbrž postupně z pohledů tří postav. Ne, že by to byl vyloženě špatný nápad, ale v tomto případě je provedení natolik nešťastné, že brání divákovi pochopit, proč se co vlastně děje. Situaci nezachraňují ani "vtipné" situace, a to jednoduše proto, že vtipné nejsou. Pověstnou korunu nasadil filmu režisér, když si prostřednictvím tohoto filmu vyřizoval staré účty (viz bláznivá režisérka pornofilmů Deána). Jediným kladem tak zůstává slušný výkon Petra Jákla. ()

Oralfabet odpad!

Jako jasně, že jsem čekal absolutní pičovinu, ale tohle pravděpodobně předčilo všechna má očekávání. Jeden z těch výplodů, co už se ani nejspíš nedají považovat za film, protože nic z toho, co dělá film filmem zde nefunguje ani na průměrné úrovni. Každopádně jde však o nádherně bizarní záležitost, jejíž sledování může pro člověka se zálibou v podobných audiovizuálních exkrementech, představovat zážitek lepší, než první sex. Asi nebudu vypisovat všechno, co mě pobavilo/zaskočilo/přimělo smát se jako debil či nechápavě zírat na obrazovku, zmíním snad jen Mádlova psychopata, takhle dokonale nefunkční postavu jsem ve filmu už nějakou dobu neviděl (ne, že by tam byl dost dlouho na to, aby se dal považovat za postavu, ale prostě mi nějak utkvěl v paměti) Ten název fakt docela sedí. Jiří Vohnout v roli... Pana Vohnouta ()

holga

Film mě moc nebavil. Ale líbila se mi postava pana Hrany a Dominika. Srovnání typu české Pulp Fiction by mě ani ve snu nenapadlo... Oceňuji, že tvůrci se snažili, aby film byl jiný, myslím tím různé prostřihy, a ne tu chytlavou a zde oblíbenou hlášku... ()

Bozvav

Fakt sraka, přitom nápad to není špatný, bohužel tento typ filmů v Čechách neumíme točit a naši herci ani zahrát. Působilo to strojeně, koženě a uměle. ()

Chundys

No tohle byla hovadina :D. Hvězdičku dávam za pana Hranu a pana Vohnouta. Kdyby se neobjevil jeho příběh, tak by mě to fakt nudilo. Nejlepší byl ale pan Hrana: vždyť se to nedá žrát, to je studený :D ()

Joll odpad!

S Waterloo po česku nejhorší film co sem měl kdy tu možnost shlídnout. Něco tak blbýho hnusnýho bez výkonů bez smyslu stupidního a přehnanýho jsem ještě neviděl.Ani nebudu popisovat co je na tomto filmu špatně, protože je to všechno!Doslova je tohle průjem novodobé české kinematografie, jak se do toho mohli Mádl, Vetchý a Žilková nechat uvrtat naprosto nepochopím.Jo a české Pupl Fiction????Vůbec nechápu to srovnání, nemá to zhola nic společného krom snad stylu vyprávění kterej je zde oproti PF naprosto otřesnej jinak zhola nic spíš bych řek.Vyhněte se této příšernosti obloukem, ale když se chcete filmově potrápit tak toto je Number ONE a to sem myslel že Waterloo po česku nic nepřekoná:) ()

Hapretor

Opravdu příznačný název filmu. Je to zkrátka místy tak debilní, až mě to pobavilo. Takže dávám neupřímně dvě *. Jako Jákl je jistota, ale že Vetchý zahraje takový hovno od hlavy až do prdele, to jsem nečekal. ()

Rockerman

Myslím, že je velká škoda, že tento nápaditý a v našich končinách nevídaný film byl natočen zrovna takto. Tedy s mnoha nudnýmí a mdlými pasážemi. Chtělo to jen kapku více tahu na bránu, trochu svižnější tempo a mohl to být výborný "biják". Také výběr herců do dětských rolí se mi moc nelíbil. Ale i tak si mysím, že se na to dalo dívat a viděl bych to na průměr, tedy 2 a půl *. Půl hvězdy přidávám za odvahu natočit tento neotřelý námět. ()

MickeyStuma

Velice těžkopádný povídkový snímek, kde je jedna událost odvyprávěna vždy jedním členem poněkud podivné rodiny. Sice to má myšlenku o úhlu pohledu a tajemství, které si každý jako břímě nese životem, ale styl jakým je to prezentováno je naprosto nepochopitelný. Drama žádné, černý humor padá do ztracena, akční scény je jeden velký trapas a atmosféra naprosto žádná. Jak by řekl klasik, co tím chtěl básník vlastně říci? Na zabití hodinky a půl tohle postačí, jinak bohužel. ()