Funny Games USA

• USA Funny Games (více)
Drama / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiální text distributora)

Sssiksseilor odpad!

Krapet lepší než rakouský originál, ale jelikož se ohledně scénáře nezměnilo de facto nic, tak se to z odpadu stejně nedostane. Chování postav i styl jakým je vše natočeno, mi prostě nevyhovuje, vlastně celý Haneke mi nevyhovuje. Dobrý signál je už na začátku, kde se ukáže, jak byli tvůrci neschopni nalézt alespoň kvalitní grindcore. Bída veliká a samotné psychologie, jež byla pro mne dost velkým tahákem, je ve Funny Games asi jako negrů za polárním kruhem. Též má film nulovou replay value, i když ta je znemožněna samotným absurdním scénářem a tupostí charakterů počas celého odehrávajícího se cirkusu. Meh. ()

joelly01

Jedna dolu za fakt, ze se, alespon v mych ocich, jedna "jen" o pretacku pro emericky trh. To snad Mistr nemusel, mohl nam misto toho vpalit neco ale uplne jineho. To bysem se radovala lepe. ()

Pitryx odpad!

Snímek zřejmě určen mladším divákům. Soudím dle kameramana, který, když se baba svléká, snímá pečlivě všechny ksichty ostatních. To se dělá, aby film mohli vidět i ti mladší, neřkuli miminka. O chvíli později, kdy se konečně v místnosti něco děje, je divák nucen zírat na to, jak druhý mladík v kuchyni chystá něco k jídlu. Následuje statický záběr tak dlouhý, že až hanba. Tím mne kameraman tak naštval, že jsem ztratil chuť dívat se až do konce. Ale ze zvědavosti jsem tak učinil. Když už do třetice kameraman točil nepodstatnou věc, zazněly v éteru velmi neslušná slova na jeho hlavu. Chápu, poslouchal režiséra. A ten je u mne naprostý blb, protože jinak solidně budovanou věc nadobro zazdil. A ten konec s brokovnicí a dálkovým ovladačem tomu dal korunu. Udělali ze mne naprostého pitomce. Tento film nebrat. Spousta příspěvků je zde o násilí, ale vězte vážení, že je mnoho lepších filmů na toto téma. A také mnohem syrovějších a krvavějších než tahle splácanina, která z vás ještě nakonec udělá blbce. Snad nejpřesnější remake staršího filmu. Největší rozdíl je v psech a ve scéně, kdy tam běhá hrdinka polonahá. Ve starším snímku má nějakou noční košili či co. Jinak skoro totožná kopie, včetně dialogů, pokud tedy beru v potaz němčinu a angličtinu. Takže i mé hodnocení nedozná žádných změn. Viz výše. ()

mrclTV

Čo je toto za divnosť? Nevidel som Hanekeho pôvodný rakúsky film a po zhliadnutí americkej verzie o to nemám ani záujem (aj tak je to vraj úplne zhodný film). Dvojica idiotov úspešne diváka unudila k smrti, nehovorím o tých pajácoch v bielom, ktorým doslova nahráva samotná neschopná rodina, ale ich meno je Michael a Haneke. A príležitostné rozpravy postáv s divákom a využitie diaľkového ovládania, čo to malo znamenať? Pseudoartových hovadín mám do konca roka dosť. ()

PlysovyMacko

Tento drsný thriller sa mi páčil, aj keď som ho asi nepochopila. Scény kde dvaja psychopati mucia rodinu boli intenzívne, ale aká bola ich motivácia? Bola som napätá ako sa to cele vyvinie a som rada, že dodržali svoj sľub a koniec bol cynický, žiaden happy end. Michael Pitt je výborný. ()

MFloyd

Tak upřímně nevím, jestli to byla taková s***ka, nebo jen kravina, co se tváří jako geniální reflexe... já vlastně nevím čeho. Kdyby to někdo nepochopil, ani jedno není kladné. Nejdříve je tu začátek, který na vás uvrhne temnou atmosféru, kdy čekáte, že něco přijde, ale vy sedíte ztuhlí a nevíte, kdy a co přijde. Už už bych film začal chválit, když potom nastane onen zvrat a všechno jde, budu slušný, k šípkům. Zaprvé chování obětí je u spousty případů fakt retardovaný, například to, že pokud nemůžete chodit, většinou vám pomůže třeba hůl... a co se používá u golfu??? Zadruhé pasáže, kdy se děje něco děsivého a film se snaží dojit krutou scénu pomocí statické kamery a dlouhých (tady si neodpustím sprosté slovo), kur**sky dlouhých a nudných scén. Já vím, že to možná působí, jako nízká empatie k postavám, ale když jsou celou dobu tupé a jediný, kdo dokázal velmi dobře hrát, byla Naomi, tak si u mě prostě hluboké prožitky nezaslouží. Pak přichází naprosto WTF momenty s ovladačem, bořením čtvrté zdi... no ale věřím, že tvůrci si po dokončení pohonili nad každou scénou, jak je geniálně vymyšlená, jak užaslý divák bude střídat zadržování dechu a brek. Zatímco já jsem si přál, aby ten "magický" ovladač byl v mojí ruce a já mohl zmáčknout vypínací tlačítko. ()

spekul

Michael Pitt a Brady Corbet jsou snad ti největší parchanti od dob Malcolma McDowella a jeho „mechanické“ party... ()

Orhalmi

Místy nudné a zdlouhavé. Remake slovo od slova. Režisér stejný. Zajímavě vtažení diváka do filmu. ale hraní si s divákem je někdy průhledné. Herecké výkony na obou protipolech byly velmi dobré. ()

ali-n

Mám zmiešané pocity. Na jednej strane nemožno poprieť novátorstvo (i keď sa jedná o remake). Brutalita občas prebieha úplne mimo dosahu kamery, pričom mi pozorujeme len pokojnú prípravu jedla. Chalani v rukavičkách jednajú chladne, očividne je pre nich všetko, čo spôsobujú, veľmi "funny". Na druhej strane je Hanekeho osobitý prístup k divákovi. Chcel nám naznačiť pomocou viet smerujúcich priamo do kamery, že sedíme (v mojom prípade) v kine práve preto, že máme radi násilie? A čo viac ... scénou, kde jeden z mladých vrahov pretáča film späť, nám dáva najavo, že chceme, aby zlo zvíťazilo a horor ako taký sa neskončil "dobre"? Ja osobne som bol naopak zvedavý, ako by sa dej vyvíjal po takomto miernom vyrovnaní síl. Mne nesadlo, čo už! Ale Naomi a Tim boli výborní, rovnako aj ich návštevníci. MOJE NAJ - Konverzačné úlety pravdepodobne maximálne znudených maniakov nemali chybu. Nahá žena - to zvádzalo k perverznému pokračovaniu (nevidel som originál), ale chlapci v rámci nezhody názorov chceli iba vidieť, či má alebo nemá pneumatiky. Psycho! ()

Simo16

Tu neide o to čo som videl, ale o svedomie tých, ktorí túto, dovolím si nazvať sračku,napísali.Absolútne nelogické a hlavne strašne chladné konanie postáv,niekedy prehnane nudné a časom až bizarné.A mimochodom, to s tým pretáčaním, to sa jednalo o žart,však? ()

Lubakus

Nejsem nijak dotčen původním ztvárněním. Haneke asi bude jeden z těch okrajů filmového průmyslu, který bude dráždit a inspirovat. A to nejen ty, kteří mají chuť vzít kameru a začít natáčet. Jedna z nejrafinovanějších věcí, co jsem kdy měl možnost vidět. ()

Bilky

Bravúrne natočená psychologická bitka! Naozaj nešlo o to fyzické násilie, ale o psychologický teror a pocit bezmoci. Formálna stránka nemala chybu, každý detail mal svoje opodstatnenie a dokonca aj belosť (golfové oblečko + rukavice) oboch "slušných" chlapcov mala svoju symboliku. Dlhé statické zábery určite dodávali potrebné napätie, no po polovici filmu už som ich ako divák vnímal až rušivo. PS: Aj napriek tomu, že som pochopil o čo režisérovi išlo, po scéne s ovládačom som už ostal voči deju imúnny, čo si myslím že je aj napriek hlavnej myšlienke podstatné a uberám * ()

sinom

ako kamerove "cvicenie" mozno, ale blbost obeti,resp. nezivych babok, ma srala statocne a 10 minutova gaucova scena po "ich" "odchode" kedy sa kamera nepohne, mi prisla dlha ako cely zvysok filmu. nehovoriac o tom,ze Michael Pitt vyzera na päsť aj bez tohto filmu. akurat slusny zaver...... ()

kacir odpad!

Tento film mi posral cely den. Nepamatam sa ze by som bol niekedy taky podrazdeny po pozreti filmu. Tento film je tak stupidny a nerealny az ma to privadza do sialenstva. Pozerat sa na takych odpornych hercov, ktory sa v tom zjavne vyzivali, pretoze na pohlad su to maniaci, treba naozaj vela energie. Ved to boli dvaja sopliaci, ktorych by som zmlatil tak ze by uz nikdy nehceli hrat v takej kravine. Ak ratate ze si pri tomto filme nejako oddychnete tak sa mylite. Skoda casu a nalady. Naozaj hlupost. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu