Opuštěná domovnice Toni Collette se snaží přijít na to, proč zrovna ona musela najít tělo mrtvé dívky na svém prahu. Bezradně chodí po bytě a sleduje se v rozbitých zrcadlech. I na dalších sedm lidí čeká lehká životní změna, když se dozví, že jejich příbuzná, kamarádka či náhodná známá zemřela. Právě ona je spojovacím článkem pro náhledy do života sedmi žen. Pomocí jejich putování potemnělým městem utváří dojem, jak asi žila, co ji bavilo a proč vlastně skončila mrtvá na silnici. (oficiální text distributora)

Ridick

jem vam prazenicu a sledujem tuto splet pribehov, v kt. hlavne postavy maju nieco docinenia s mrtvou dievcinou, a to ci uz menej alebo viac...tu prazenicu som napisal naschval, aby som parafrazoval plytkost vsetkych poviedok (viac som jedol, ako pozeral), kt. su az velmi kratke a ich vypovedna hodnota je priemerna...herci sa snazia aj ked maju malo priestoru a najviac podla mna vynika kerry washington, kt. uloha stroskotanej prostitku sadla ako by sa nou narodila....kto ma kopu casu a ziadny program, nech kukne...kto nee su aj lepsie kusky.... ()

kinderman

Po prvním segmentu (Cizinec) jsem myslel, že jdu od toho, naštěstí následoval další (Sestra), psychologicky nejvěrohodnější (a bohužel nejkratší). Zbytek už byl takový předvídatelný. ()

Sheldra

Kdyby se tvůrci nesnažili stihnout všechno najendou, mohla z toho bejt skvělá psychologická depka. První příběh jsem vůbec nepochopila, ty ostatní na tom byly o něco líp, ale až na zoufalou matku mě žádnej za srdce nechyt. ()

ilemas odpad!

Jakmile jsem hned na začátku slyšel Matchbox uvádí, hned jsem si byl jistý, že i přes veškeré vychvalované komentáře s hodnocením 5 hvězdiček to bude odpad. A nemýlil jsem se. Neskutečně odporní neherci, velká rozvleklá nuda. ()

Susinnon

Niektoré chvíle ma fakt chytili za srdce. Rose Byrne je tak melancholicky krásna... pri jej príbehu som toho cítila najviac... ()

dr.fish

Tohle vůbec není veselý film. Je to film, který člověka utvrdí v tom, že lidi jsou magoři, kteří jeden druhého týrají a zabíjejí, nic není tak jak má být, a o tom ten život je. Záleží to holt od pohledu na věc- buď je sklenka polo-plná nebo poloprázdná. První výraz je optimističtější, ale jinak to vyjde nastejno. Tak nějak je to asi i v tomto filmu. Je velmi dobře natočený, zahraný, scény z něj ve vás zůstanou ještě nějakou chvíli. Ale vidět podruhé už ho nechcete. 80% ()

Raven0

Mě všechny ty narušené, podivné, zhrzené, teatrální a uřvané ženy vyloženě prudily. Žádná hrdinka mi nepřirostla k srdci, nikdo nevyvolal žádné emoce. Prostě jen prázdné dramátko, jenž se snaží být umělecké a originální (propletenec příběhů alá 21 gramů a spol.) ale vůbec se to nedaří. Nuda. ()

lennyd

Když najde Arden (Toni Collette) blízko svého domu mrtvou dívku, stane se díky médiím místní celebritou, což jí umožní se i přes svoji plachost a odpor matky, vyrazit poprvé v životě na rande. I dalším lidem, kteří se navzájem nijak neznají, změní smrt oné dívky jejich životy navždy ... Tak toto bylo pro mne velké zklamání. Námět zněl hodně zajímavě, a první z příběhů to i podpořil. Jenže pak asi Karen Moncrieff došly nápady, a tak nějak doplácala zbytek příběhů (s postupně klesající kvalitou), a totálně nevyužila hereckého potenciálu, který měla k dispozici (James Franco, Brittany Murphy, Giovanni Ribisi). Mrtvá dívka, která měla jednotlivé příběhy nějak spojovat, nakonec byla úplně nepodstatná, příběhy na sebe nikterak nenavazují, a je to skoro jako by člověk sledoval trochu temnější bakaláře. Tož příště.. ()

Pavlínka9

Spíš než filmem, bych těchto neúplných 85 minut nazvala určitým pohledem na to, co se stane, když se nalezne tělo mrtvé dívky. Spíše bych to také popsala, jako pohled na 5 příběhů, ve kterém vždy minimálně jedna osoba po něčem touží a má určitou představu o budoucnosti. Nejvíce mě zaujal příběh "Sestra", v němž Rose Byrne hrála dívku, která chtěla konečně žít a měla k tomu i člověka, který by ji k tomu pomohl, ale rodinné pouto je v tomto příběhu silnější. Jak jsem již psala na začátku, film je pouze takovou ochutnávkou - spíše navnadějí, trailer či něco podobného, pouze na další velké události a není to moc ukotvené ani propracované. Podle mě škoda, jelikož je ve filmu mnoho známých jmen. PS: Od Giovanniho bych se nechala klidně svázat :-D :-D ()

venison

Doplňuji filmografii s Brittany Murphy a musím konstatovat, že v téhle roli je její výkon prozatím nejslabší.. Asi se "moc snažila".. Film má zajímavý námět a snaží se o originální zpracování v podobě příběhů žen, které mají něco společného s hlavní zápletkou - vraždou mladé dívky.. Režie není na vysoké úrovni a všichni herci, kteří většinou hrají skvěle jsou zde vlažní.. Možná na přání režiséra? Nelíbilo :-( ()

!Malak-11!

Dívka (prostitutka) zemře jenom protože chce strávit se svou dcerou její narozeniny, chce jí dát dárek co koupila. Panebože proč? Má trošku složitý děj, to mám rád, a tu 4 má jenom díky části The Dead Girl. Film co nekončí HAPPY ENDEM což je další plus. Film je velice dojemný a prostě mě v tomto filmu dostala Brittany Murphy na konci filmu jsem prostě brečel a to se mi stává opravdu málo.! ()

liuk

Povídkové filmy mají ze své podstaty výhodu v nepotřebnosti držení zájmu po dobu dvouhodinového příběhu. Tato výhoda je ale kompenzována nevýhodou, se kterou je těžké se vypořádat. Film si sice nemusí držet konstantní pozornost jedním dlouhým příběhem, ale musí ji vyvolávat navíckrát, i když na kratší dobu. A to se Dead Girl daří tak na šedesát procent, když totiž jedna skončí, extratouhu vidět další jsem v sobě necítil, sice mě pak jejich nadpoloviční většina oslovila, ale ne natolik abych se těšil na následující. Jejich síla tkví hlavně v perfektních hereckém obsazení. A i když některé působí až příliš od mrtvé dívky vzdáleně, poslední příběh je velmi pěkně spojí, a to přesně akorát aby jejich provázání nepůsobilo nuceně, vysvětlovačně a doslovně. Slušná mozaika příběhů, která by mohla Karen Moncrieff otevřít bránu k něčemu většímu. Minimálně na pošťuchování Ińárritua z nynějšího Olympu těchto příběhů schopnosti určitě má. ()

vitekpe

Zenske filmy jsou vetsinou zvlastni, a vyzaduji specialni divacky pristup. Mne se tenhle film libil, veselej ale neni, spis naopak...temnota temna. P.S.: "Obsah" vyse mi pripada jak k jinemu filmu...temer nic ze zmineneho v tomto filmu neni. ()

Tejkina

Nejdříve jsem to viděla spíše na průměrný film, ale poslední dva příběhy mě vážně vzaly. Hlavně teda poslední, kdy se dozvídáme co a proč se vlastně mrtvé dívce stalo. Moc smutné. Nicméně všechny příběhy jsou velmi emotivní. ()

MareT.

Je to dvě a půl! Ono by to nebylo tak špatné, kdyby každý příběh nevyzněl do prázdna! Celý film by si zasloužil údernější pointu, aby trochu bylo jasné, proč se díváme na všechny ty příběhy! ()

Silviaxx

Aj napriek kostrbatejšiemu prepojeniu jednotlivých príbehov, ktoré majú relatívne samostatné linky, by som nemala čisté svedomie, keby som ohodnotila slabšie. Pretože Mŕtve dievča má niečo, čo je ťažko opísať. Niečo zvláštne, nehmatateľné, čo sa dá len precítiť, čo dáva samotným osudom iný rozmer. Film by som pomenovala dvomi slovami - zármutok a beznádej. ()

Kjuk

Pět na sebe navazujícíh zajímavých příběhů. U tohohle filmu je vidět, jak z obyčejné zápletky udělat fakt dobrý drama a to nepočítám herecké obsazení, které bylo více než dobré. No a hláška: "Příště si ho vykuř sám" tomu nasadila skvělou korunu! ()

adriane9

Za mě rozhodně ano, protože: 1. Toni Collette je neskutečně skvělá 2. Jednotlivé příběhy jsou solidní psychárny a útok na mozek což mě desně bere 3. je to čistě pro ženské myšlení a to já prostě můžu :). ()