Předtucha

Premonition

Predtucha

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 96 min

Sandra Bullock má nezpochybnitelné charizma, což je největší plus snímku. Za největší mínus bych považovala chyby ve scénáři (nejmarkantnější je nesoulad s pořezáním obličeje starší dívky). Ve scénáři bylo mnoho hluchým míst, které dokážou spolehlivě ukolébat do dřímoty a také tradiční americké tlačení na pilu emocí. Ale musím říci, že celkově samotný nápad mi nepřišel až tak hloupý, jak by se mohlo zdát z komentářů některých kolegů. Zkrátka někdy naděláme více paseky, když se snažíme míchat osudu pod nohy, to nám hlavní hrdinka dost uvěřitelně předvedla.(14.4.2012)

• Orlau32

I když se režisér honosí jménem YAPO, tak tohle co vypotil je naprosto NEYAPO. Tak hloupý film, kdy při veškeré úctě k hercům nepochopíte jestli je Sandra BULLOCK nemocný člověk anebo má dar vize (t.j.předtuchy). Jenže to všechno nějak nesedí. Je to moc předtuch najednou. Takže se divák do toho tak zamotá, že už potom sám neví, co je fakt a co je vize. Lidé s těmito schopnostmi skutečně existují, ale to se musí ve filmu podat jiným způsobem. Takhle to působí nesourodě a herečka se jeví spíše jako blázen než jako žena vizionářka. No zklamání jako prase a tento film vydali jako HVĚZDNOU EDICI na DVD. Takže si myslím, že to vydavatel vůbec neviděl, jenom podlehl jménu "Sandra Bullock", protože ostatní herci nestojí za povšimnuti.(31.7.2010)

• PanFilmov

Taká priemerná dráma, kde zo začiatku nechápete o čo ide, postupne vám to dochádza, ale zistíte že je to nekvalitný, nezaujímavý a príliš popletený film, 2* som dal len preto lebo koniec filmu bol veľmi napínavý a pekne sa vysvetlilo o čo ide:), a samozrejme hraje tu moja obľúbená herečka, trošku ma sklamalo že natočila taký priemerný film.(28.5.2008)

Můj velmi oblíbený film, ale koukám že tu budu jedna z mála. Celá zápletka je zajímavá a já jsem se nenudila, možná to někomu přijde dětské, ale pro mě je vykreslení pohasínajícího vztahu a následné uvědomění si, co je a co není důležité, moc hezky udělané. Sandru Bullock mám ráda a rozhodně mi byla sympatická a dokonce jim odpustím ty ošklivé logické chyby, kterých se dopustili.(17.5.2011)

• Tom Hardy

Téměř si to říká o odpad, protože něco tak neskutečně mimo si do kin s áčkovými herci hodí málokdo. V podstatě je to něco jako Rituál odtučněný o zábavné momenty. Fakt, že úvodní titulky, společně s ústřední melodií a snaživým záběrem ze svatby vykrádají Šestý smysl, jsem ještě celkem ochotně přešel, ale proč proboha to naprosto nulové rozuzlení? Proč se postava Bullockové chová první hodinu jak nejtupější nána pod sluncem (než si ta holka dá dohromady dvě a dvě, uběhne víc jak hodina filmu). Takhle to dopadá, když se na režijní stoličce usadí člověk bez špetky talentu – nulové tempo, nulová gradace, jen mrtvolně se kupicí minuty. Sedět hodinu a půl v koutě a pozorovat pavouka je zcela vyvážená zábava. Odpad si to nezaslouží jen pro zapálení Bullockové, která se snaží, seč může – o to je bohužel nedostatek na ostatních frontách výraznější…(6.4.2007)

• - Film není remakem stejnojmenného japonského filmu, jak se mnozí domnívají. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy je postava Sandry Bullock v nemocnici a brání se uklidňující injekci, nebyla použita dablérka, protože Sandra se předtím omylem pořezala a v této scéně doopravdy dostala injekci proti tetanu. (HappySmile)

• - První anglicky mluvený film Mennana Yapa, německého režíséra, producenta a scénáristy tureckého původu. (Zdroj: ČSFD.cz)