Předtucha

Predtucha

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 96 min

• tron

„Zdá sa mi to trocha zamotané.“ – „To mi hovorte.“ Pôvodne som myslel, že je to americký remake ázijského hororu PREDTUCHA (2004) o „novinách z budúcnosti“, nakoniec som sa dočkal podpriemerného polotovaru, ktorý si o sebe myslí, aký je šikovný, ale nespasí ho ani Sandra Bullocková, ktorá má čoraz menej dobrých projektov, ani hŕstka (ale naozaj iba hŕstka) scén, ktoré síce tiež nedávajú zmysel, ale aspoň nenudia (hlava, Peter Stormare). ZVIERACIA KAZAJKA verzus DOM PRI JAZERE, ale oveľa slabšie (a už spomenuté tituly neboli geniálne).(13.2.2009)

• Psema

Důkaz toho, jak se může docela slibný, leč okoukaný nápad změnit na nudnou břečku bez gradace a výrazné pointy. Sandra se snaží, aby konečně natočila něco dobrýho, ale v rukou režiséra s podivným jménem, je nevýrazná jak ona, tak McMahon a dokonce i Peter Stormare!!! Neříkám, že to mohla být pecka, ale v rukou někoho zdatného (co třeba Gore Verbinski) to mohlo být velice příjemné osvěžení.(6.4.2007)

Časové prelínanie je zaujímavé, lenže bohužiaľ sa scénár nevyhol logickým kiksom. Napriek tomu mi film uletel ako voda a v tomto ohľade super. Odporúčam pozrieť na DVD, kde sú naozaj zaujímavé bonusy, či už o ľuďoch, ktorý naozaj majú predtuchy, alebo skvelé nevydarené zábery, pri ktorých som sa bavil viac ako napriklad pri Knocked up:), a to trvali len pár minút. Za bonusy jedna hviezda naviac, takže štyri.(14.1.2008)

Koukám, že se hollywoodské herečky začaly vrhat na horory. Po výborném Skeleton Key s Kate Hudson se ke mě dostala Předtucha se Sandrou Bullock a já doufal, že to nedopadne jako tragická Gothika s Halle Berry. Naštěstí nedopadlo. Není to sice tak dobré jako již zmiňovaný Skeleton Key, ale předčilo to mé očekávání. Sandru mám docela rád, i když se mi s ní líbí asi jen 3-4 filmy, líbí se mi na ní právě ten tolikrát jí vytýkaný prkenný výraz v obličeji a to, že je tak nějak nežensky ženská. Předtucha mě mile překvapila. Horor vás nemusí nutně vystrašit, mě občas stačí, když ve mě vyvolá nepříjemné pocity, a abych pravdu řekl, první hodina filmu je ve mě vyvolala. Z toho střídání časových rovin by mě asi fakt m.dlo. Ke konci to pravda trochu ubírá plyn, ale tři čtvrtiny filmu jsem byl docela napjatý a 3,5 * dávám bez otálení.(9.2.2010)

Nebolo až také hrozné. Jen nedokážu pochopit, jak nedokázala využít na 100% ty své předtuchy. Za celý den udělala věci jako normální člověk maximálně za čtvrtku dne. Do toho, vždy všechno řešila pozdě a na poslední možnou chvíli - to byla tak hloupá??? Asi její mozkové závity stačili pouze na starání o děti ( tím tuto práci nechci nějak podceňovat ) - ale proč ksakru na sklo, kterým proletěla její dcera zpětně nedala nálepku, nejlépe přes celé sklo, nebo tam nedala nějaké dřevo nebo kytku. A nakonec největší chyba - když věděla, že jí nezbudí, tak si měla dát budík, měla si zjistit jak přesně zemřel, neměla ho zastavovat na tom úseku, .... a nebo snad chtěla jen tu pojistku? Nevím podle mě ho mohla zachránit, ale bohužel byla tak hloupá a tím ho spíše zabila. Ale budiž, její volba. Abych jí ale zase tak trošku obhájil, pokud já vím, tak všude na západním světě po nějaké nehodě musíte jít identifikovat oběť, neměli by existovat žádné výjimky. V tomto případě měla jít Linda (Sandra), jako jeho manželka, jenže na to asi trošku zapoměli... a nebo by jim to narušilo scénář s tím, že by zjistila, co se vlastně nakonec i stalo.(29.10.2007)

• - Natočeno za 45 dní. (Chatterer)

• - Spoiler: Sandra Bullock přišla s nápadem, aby její postava na konci filmu zjistila, že je těhotná. (HappySmile)

• - Film není remakem stejnojmenného japonského filmu, jak se mnozí domnívají. (HappySmile)