Předtucha

Predtucha

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 96 min

• sedm.1

Pane jo,to byl ale gulášek.A bohužel tomu gulášku nepomohlo ani jinak jindy občas zachraňující do sebe vše zapadnuvší,jelikož zde do sebe ona zapadlá kolečka totálně zhatil konec,který vlastně ukázal,že jsem se v té přeplácanosti plácal úplně zbytečně.Musím připustit,že více než polovinu filmu jsem byl docela napnutý a v očekávání,co bude dál.Ovšem poslední třetina se začla zoufale utápět sama v sobě,ztratila jak napětí,tak jinak do té doby slušnou atmosféru a vše už jen dorazil již zmiňovaný konec,který byl fakt hloupý,nudný a nedůstojný předchozím minutám.Předtucha zkrátka sice obsahuje spoustu mysteriózna a dokáže si i udržet do jisté doby pozornost,celkově ale chybí daleko větší myšlenka a gradace.Škoda,kdyby autoři vymysleli ÚPLNĚ jinou pointu a závěr celkově,mohlo jít o slušný thriller,takto jde jen o přeplácaný guláš s idiotských rozuzlením.(9.6.2009)

• -dRaGoN-

Rádoby mysteriozní drama, ve kterém se žádné inovace, nového nápadu či kousku originality nedočkáte, naopak vše jede až příliš podle šablony, takže v půlce je bohužel téměř jasné jak VŠE dopadne. Nezdá se mi, že by ve filmu byly nelogičnosti, všechno lze vysvětlit až přílíš jednoduše, ač se to nemusí někomu zdát. Akční smyčce Klause Badelta jakoby se při vypjatých scénách snažili diváka oklamat a navést pocit že se děje něco víc než vidíme na obrazovce, netřeba připomínat že hudba je jediný aspekt filmu, který nelze zařadit mezi podprůměr. Tenhle snímek je především v rukou Sandry Bullock, které bych uvěřil skoro vše, jen škoda že musí hrát v tak plytkém příběhu. Závěr nechává běžného diváka naprosto chladným, a v kombinaci s předvídatelností je to to nejhorší s čím se tu střetneme. Samozřejmě by šlo postavit vše na hlavu s nějakými zajímavými zvraty (nepopírám že v takovém případě by člověk možná mohl aspoň nad něčím po shlédnutí přemýšlel) případně si zahrát na několikátou variantu jak změnit budoucnost (nebo vlastně minulost? ;), to by ovšem absolutně nezapadalo do celého konceptu tak jak nám byl prezentován. 40%(1.6.2007)

• S.i.d.

Geniální důkaz toho, jak z téměř slušného námětu lze udělat naprostá volovina. Přiznám se, že nejsem nějak velký fanda Sandry Bullock a po shlédnutí filmu jsem svůj názor nezměnil. Je pravda, že při takovém scénáři je problém se do filmu nezamotat, ale když to Mennan Yapo neumí tak ať se o to nepokouší. Ne že by se ve filmu objevila jedna chybička, Předtucha je přímo reklama na mega chyby. Jediné, za co dávám 2* je místy dobrá hudba a uzání člověku co vymyslel námět, ale víc si film nezaslouží ani zdaleka.(3.1.2011)

Průměrná záležitost, která má sice zajímavý námět, ale tak nějak jí chybí tah na branku, větší napětí nebo překvapivé rozuzlení. Sandra Bullock je skvělá, ale z průměru tentokrát nadprůměr neudělala. Potěší také hudební složka. Předtucha je takovou jednohubkou, kterou zhltnete, rychle strávíte a... za krátký čas už nevíte, že jste ji konzumovali.(22.3.2016)

• Rousse

Ne ne ne a ještě jednou ne! Myslela jsem si, že se Sandra konečně vyhrabe z těch věčnejch béček a průměrnejch filmů, ale opět se jí to nepodařilo - i když snaha byla a to se cení (proto ta 1*:-) Jinak na tomhle filmu opravdu nemůžu ocenit vůbec nic - stupidní příběh, debilní konec a ještě debilnější hlavní postava typu "puťka domácí"... brrrr naskočila mi z toho husí kůže.(17.11.2007)

• - Natočeno za 45 dní. (Chatterer)

• - Spoiler: Podle původního scénáře měla Linda zachránit Jima, ovšem bylo to moc "hollywoodské", takže se rozhodlo pro temnější konec, aby překvapili publikum. (HappySmile)

• - První anglicky mluvený film Mennana Yapa, německého režíséra, producenta a scénáristy tureckého původu. (Zdroj: ČSFD.cz)