Předtucha

Predtucha

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 96 min

• Rousse

Ne ne ne a ještě jednou ne! Myslela jsem si, že se Sandra konečně vyhrabe z těch věčnejch béček a průměrnejch filmů, ale opět se jí to nepodařilo - i když snaha byla a to se cení (proto ta 1*:-) Jinak na tomhle filmu opravdu nemůžu ocenit vůbec nic - stupidní příběh, debilní konec a ještě debilnější hlavní postava typu "puťka domácí"... brrrr naskočila mi z toho husí kůže.(17.11.2007)

• -dRaGoN-

Rádoby mysteriozní drama, ve kterém se žádné inovace, nového nápadu či kousku originality nedočkáte, naopak vše jede až příliš podle šablony, takže v půlce je bohužel téměř jasné jak VŠE dopadne. Nezdá se mi, že by ve filmu byly nelogičnosti, všechno lze vysvětlit až přílíš jednoduše, ač se to nemusí někomu zdát. Akční smyčce Klause Badelta jakoby se při vypjatých scénách snažili diváka oklamat a navést pocit že se děje něco víc než vidíme na obrazovce, netřeba připomínat že hudba je jediný aspekt filmu, který nelze zařadit mezi podprůměr. Tenhle snímek je především v rukou Sandry Bullock, které bych uvěřil skoro vše, jen škoda že musí hrát v tak plytkém příběhu. Závěr nechává běžného diváka naprosto chladným, a v kombinaci s předvídatelností je to to nejhorší s čím se tu střetneme. Samozřejmě by šlo postavit vše na hlavu s nějakými zajímavými zvraty (nepopírám že v takovém případě by člověk možná mohl aspoň nad něčím po shlédnutí přemýšlel) případně si zahrát na několikátou variantu jak změnit budoucnost (nebo vlastně minulost? ;), to by ovšem absolutně nezapadalo do celého konceptu tak jak nám byl prezentován. 40%(1.6.2007)

• dawe04

Zajímavé. A kde je pointa? Aneb jak z nadějného thrilleru udělat v několika minutách nesmysnou blbost. Lindě se zpřeházely dny. Aha. Po hodině už to taky zjistila, navíc jí též došlo, jak a kdy se to stane včetně událostí, které to doprovází. TAK proč se proboha chovala přesně tak, aby došlo k nejhoršímu? Připočtěte si nulové rozuzlení, nechtěně vtipný průlet skleněnými dveřmi a nelogičnost chování postav. Naštěstí to trochu zachraňuje ne úplně marná režie Yapa a herecký výkon Sandry.(31.8.2009)

Časové prelínanie je zaujímavé, lenže bohužiaľ sa scénár nevyhol logickým kiksom. Napriek tomu mi film uletel ako voda a v tomto ohľade super. Odporúčam pozrieť na DVD, kde sú naozaj zaujímavé bonusy, či už o ľuďoch, ktorý naozaj majú predtuchy, alebo skvelé nevydarené zábery, pri ktorých som sa bavil viac ako napriklad pri Knocked up:), a to trvali len pár minút. Za bonusy jedna hviezda naviac, takže štyri.(14.1.2008)

Zápletkou docela zajímavě vystavěný, ke škodě celkového vyznění však až příliš rutinně a nezáživně vyrobený psychothriller s notnou dávkou mysteriózna... Ryzí hollywoodština o tom, že co se má stát stane se a snažte se jak chcete, stejně nejde odestát... A věřte, že víra s tím nesouvisí... . . . Pomalu stárnoucí S.B. role utrápené ženy s předtuchou sluší rozhodně víc, než šaškování coby drsňačka či akční pipka v jejích starších filmech a i ten lehce ošuntělý krásný dům z let dvacátých je šarmantnější, jak nějaké trendy hollywoodské atelierové interiéry a nakonec i nějakých přehnaných žánrových klišé zůstává divák naštěstí ušetřen... A tak tedy dvě a půl hvězdičky za film, po zralé úvaze i za čistě vizuální stránku a zvláštní atmosféru (a s předtuchou páně Y. filmů příštích... ;-) pak s velkou mírou tolerance z nutnosti zaokrouhleno nahoru... - - - - - (Poprvé viděno 16.11.2008 na dvd, komentář zde jako xtý - 16.11.2008)(16.11.2008)

• - Spoiler: Podle původního scénáře měla Linda zachránit Jima, ovšem bylo to moc "hollywoodské", takže se rozhodlo pro temnější konec, aby překvapili publikum. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy je postava Sandry Bullock v nemocnici a brání se uklidňující injekci, nebyla použita dablérka, protože Sandra se předtím omylem pořezala a v této scéně doopravdy dostala injekci proti tetanu. (HappySmile)

• - Spoiler: Sandra Bullock přišla s nápadem, aby její postava na konci filmu zjistila, že je těhotná. (HappySmile)