Předtucha

Predtucha

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 96 min

• castor

Je to smutné, ale Sandra Bullock snad po celou svoji filmovou dráhu nehrála postavu, která by mi byla nějak blízká, ba dokonce sympatická. Její filmy se brodí v nánosech průměrného filmového bláta, tu a tam ale naštěstí vystrčí růžky a natočí žánrově slušnou záležitost. Co se Premonition týče, něco obdobného se dá říct o její druhé polovině, kdy se z doposud nudného, nenápaditého příběhu o tragické nehodě a ztrátě rodinné stability, přesuneme do alespoň divácky vděčných končin (takové ty řeči o lásce a naději, znáte to:-), završených relativně slušným finále, kterému nelze jistou působivost upřít. Alespoň kameraman má očividně talent, což neplatí o scénáristovi (s „nápadem“ se dalo přece jen výživněji pracovat), který nás ujišťuje, jak moc si hlavní hrdinka může komplikovat už tak komplikovanou situaci!!(27.7.2007)

Neni to tak strasne, jak tu ostatni komentuji. Az do rozuzleni je to dobre, ale zaver to to pokazi. Vystleni je snadne - osud nelze zmenit a za vsim hledej bozi zazrak. S tim se bohuzel nesmirim, chtelo to lepsi zakonceni. V prubehu jsem si vzpomnel na Osudovy dotek, autori se evidentne inspirovali ale nedokazali toho dostatecne vyuzit.(2.6.2010)

Hlášky: Linda Hanson: - "Vzbudím se a je mrtvej. Vzbudím se a je naživu." & Linda Hanson: - "Když nechám Jima umřít, je to, jako bych ho zabila?" Joanne: - "Drahoušku, Jim už je mrtvý." & otec Kennedy: - "Každý den, co jsme naživu, může být zázrak, Lindo."(25.7.2008)

Prisahám,že neprečítajúc si názov,nemám po celú dobu tušenia o akú zápletku sa jedná a čakala by som,že je "pes zakopaný" niekde celkom inde.Ale radšej mohol byť,pretože takto sa tento maličko znepokojujúci thriller vezie na jednej veci,riešiac jednu problematiku,nikam neponáhľajúc,nieto ešte gradujúc.Záverečná scénka filmu,ktorá mala mať akože wau efekt nemala.Takúto scénu by som skôr uvítala v samotnom úvode ako samotné predjedlo,ktoré by ma navnadilo na dalšie chutné sústa.Predtucha je vec dobrá,ale čo sa má stať sa stane aj keby čokoľvek..Čiže predtucha sa naplnila do bodky a teda chvalabohu,lebo inak to nie je až taká katastrofa,na jedno vzhliadnutie postačí a neurazí.(14.4.2014)

• Malarkey

Nudný, děsně užvaněný film, kde se nic moc neděje a nejtěžší a nejvypjatější scéna je ta na konci, kvůli který vlastně celý film je. Sandra Bullock se tváří stejně celý film. Kamenný ksicht na celé plátno a doufá, že dokáže dojmout tím, co se jí děje ve tváři. Ne, tenhle film se mi vůbec nelíbil. Připomínalo mi to děsně Tajemný let s Jodie Foster a ten byl obdobně laděný a pro mě kvalitou na podobně fádní úrovni. Celou dobu se něco děje, přitom neděje a chvilku se řeší to co se dělo předtím než se to skutečně událo. Film plný nesmyslů a citových scén, které tam jsou jen aby dojali a ne aby obohatili skutečný příběh. --- To nebylo překvapení. Čekala jsem to. Mám geniálního muže. - A co moje geniální žena?(21.7.2007)

• - Julian McMahon hrál v seriálu Čarodějky, kde jeho postava chodila s čarodějkou, která měla předtuchy stejně tak, jako zde jeho manželka Sandra Bullock. (HappySmile)

• - První anglicky mluvený film Mennana Yapa, německého režíséra, producenta a scénáristy tureckého původu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně, kdy je postava Sandry Bullock v nemocnici a brání se uklidňující injekci, nebyla použita dablérka, protože Sandra se předtím omylem pořezala a v této scéně doopravdy dostala injekci proti tetanu. (HappySmile)