Předtucha

Premonition

Predtucha

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 96 min

Neúprosná časová smyčka, která se postupně stahuje a hlavní hrdinku přivádí na pokraj šílenství. Dá jí šanci změnit osud ... nebo jsou minulost i budoucnost tak pevně propojené, že nemá žádnou naději ... že možná dokáže změnit příčinu - ale ne následek ? Ale JAK zjistíte rozdíl mezi událostmi, které se staly - a které se MĚLY stát ? Nad dějovou linií nesmíte nadměrně přemýšlet, protože byste v ní mohli objevit spoustu logických děr. Jenomže příběhy, v nichž se prolínají různé časové roviny, nemůžete měřit obyčejným metrem, který reprezentuje běžné vnímání našeho světa. NEVÍTE, jak by se chovaly čas a prostor, kdyby se vymkly (vaší) kontrole. 3,5* - a po delším váhání zaokrouhluju furiantsky nahoru. Pro Sandru Bullock, pro lásku i pro bolest ... a pro všechny dny, které přijdou.(4.3.2013)

• novoten

Pointa křičela dopředu, rozuzlení se také dalo uhodnout snadno a Sandra Bullock si kariéru chtěla zničit jen chvíli předtím, než přišel její vrchol. Předtucha se zkrátka potvrdila - zápletka připomínala příběh jako vystřižený z Věřte nevěřte roztažený na několikanásobnou délku a kvalita tomu odpovídá. Pozitivní dojmy přináší jenom scenáristicky topený McMahon a dojemný soundtrack. To všechno je ale na směšném konci, který k předchozím dedukcím nesedí snad v ničem, tak trochu zbytečné.(20.9.2010)

• tron

Pôvodne som myslel, že je to americký remake ázijskej Predtuchy z roku 2004 (o novinách z budúcnost), nakoniec som sa dočkal podpriemerného polotovaru, ktorý si o sebe myslí, aký je šikovný. Ale nie je a nespasí to ani snaživá Sandra Bullock, ani hŕstka (ale naozaj iba hŕstka) scén, ktoré síce tiež nedávajú zmysel, ale aspoň nenudia (hlava, Peter Stormare). Zvieracia kazajka vs. Dom pri jazere (no oveľa slabšie... a už spomenuté tituly neboli geniálne).(13.2.2009)

• S.i.d.

Geniální důkaz toho, jak z téměř slušného námětu lze udělat naprostá volovina. Přiznám se, že nejsem nějak velký fanda Sandry Bullock a po shlédnutí filmu jsem svůj názor nezměnil. Je pravda, že při takovém scénáři je problém se do filmu nezamotat, ale když to Mennan Yapo neumí tak ať se o to nepokouší. Ne že by se ve filmu objevila jedna chybička, Předtucha je přímo reklama na mega chyby. Jediné, za co dávám 2* je místy dobrá hudba a uzání člověku co vymyslel námět, ale víc si film nezaslouží ani zdaleka.(3.1.2011)

Neni to tak strasne, jak tu ostatni komentuji. Az do rozuzleni je to dobre, ale zaver to to pokazi. Vystleni je snadne - osud nelze zmenit a za vsim hledej bozi zazrak. S tim se bohuzel nesmirim, chtelo to lepsi zakonceni. V prubehu jsem si vzpomnel na Osudovy dotek, autori se evidentne inspirovali ale nedokazali toho dostatecne vyuzit.(2.6.2010)

• - Spoiler: Sandra Bullock přišla s nápadem, aby její postava na konci filmu zjistila, že je těhotná. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy je postava Sandry Bullock v nemocnici a brání se uklidňující injekci, nebyla použita dablérka, protože Sandra se předtím omylem pořezala a v této scéně doopravdy dostala injekci proti tetanu. (HappySmile)

• - Natočeno za 45 dní. (Chatterer)