Reklama

Reklama

Předtucha

  • USA Premonition (více)
Trailer 1

Linda Hanson (Sandra Bullock) má nádherný dům, milujícího manžela a dvě rozkošné dcerky. Její život je perfektní až do chvíle, kdy dostane zprávu, že její muž Jim (Julian McMahon) zemřel při automobilové nehodě. Pro oddanou manželku a matku je to to nejhorší, co si dokázala představit. Otázkou však zůstává – nejde opravdu pouze o představy? Když se Linda následující ráno probudí, její manžel je živ a zdráv. Celé neštěstí nejprve považuje za noční můru, ale pak se to stane znovu – některá rána nachází manžela vedle sebe, zatímco jindy se probouzí jako vdova. Dny svého života prožívá nepochopitelně na přeskáčku. Lindina traumatizující předtucha uvede do pohybu sled podivných událostí, které mění tok času. Když ji pak záhadné okolnosti dovedou ke zjištění, že její perfektní život možná nebyl takový, jak se zdálo, ocitá se její svět vzhůru nohama. V zoufalé touze zachránit svou rodinu se pustí do hektického souboj s časem a osudem, aby se pokusila zachovat všechno to, co dohromady s Jimem vybudovala. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (247)

novoten 

všechny recenze uživatele

Pointa křičela dopředu, rozuzlení se také dalo uhodnout snadno a Sandra Bullock si kariéru chtěla zničit jen chvíli předtím, než přišel její vrchol. Předtucha se zkrátka potvrdila - zápletka připomínala příběh jako vystřižený z Věřte nevěřte roztažený na několikanásobnou délku a kvalita tomu odpovídá. Pozitivní dojmy přináší jenom scenáristicky topený McMahon a dojemný soundtrack. To všechno je ale na směšném konci, který k předchozím dedukcím nesedí snad v ničem, tak trochu zbytečné. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Téměř si to říká o odpad, protože něco tak neskutečně mimo si do kin s áčkovými herci hodí málokdo. V podstatě je to něco jako Rituál odtučněný o zábavné momenty. Fakt, že úvodní titulky, společně s ústřední melodií a snaživým záběrem ze svatby vykrádají Šestý smysl, jsem ještě celkem ochotně přešel, ale proč proboha to naprosto nulové rozuzlení? Proč se postava Bullockové chová první hodinu jak nejtupější nána pod sluncem (než si ta holka dá dohromady dvě a dvě, uběhne víc jak hodina filmu). Takhle to dopadá, když se na režijní stoličce usadí člověk bez špetky talentu – nulové tempo, nulová gradace, jen mrtvolně se kupicí minuty. Sedět hodinu a půl v koutě a pozorovat pavouka je zcela vyvážená zábava. Odpad si to nezaslouží jen pro zapálení Bullockové, která se snaží, seč může – o to je bohužel nedostatek na ostatních frontách výraznější… ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Pro mimina: jděte si na panánka mateřského mléka. Pro puberťáky: jděte si vymačkávat beďary. Pro pracující dělnictvo: jděte na pivo. Pro podnikající podnikatelstvo: ještě jednou si přepočítejte své zisky a ztráty. Pro důchodce: zkontrolujte si, zda Vám nedochází nějaká krabička léků. Všechny tyhle činnosti a taky všechny další, jako třeba koukání do zdi jsou mnohem užitečnější než sledování tohoto filmu o ničem. Pro poslance: koukněte se na tenhle film bude to vaše jediná užitečná činnost během vašeho čtyřletého volebního období. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $20miliónovTržby USA $47,852,604Tržby Celosvetovo $84,146,832Tržby za predaj DVD v USA $34,169,343 //počet predaných kusov 1,756,890║ Tak čo k tomuto zmetenému filmu z nehorázne predvídateľným(predtuchovým) príbehom povedať, asi len toľko že po prvej etape tápajúceho príbehu v deja vu momentkách, je každý ďalší deň trpiteľky v podobe Sandry Bullock čoraz viac neznesiteľný, až v konečnom výsledku tento film vyznie ako zlátanina tých najtuctovejších scén čo sa mohli do filmu napchať. /25%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nudný, děsně užvaněný film, kde se nic moc neděje a nejtěžší a nejvypjatější scéna je ta na konci, kvůli který vlastně celý film je. Sandra Bullock se tváří stejně celý film. Kamenný ksicht na celé plátno a doufá, že dokáže dojmout tím, co se jí děje ve tváři. Ne, tenhle film se mi vůbec nelíbil. Připomínalo mi to děsně Tajemný let s Jodie Foster a ten byl obdobně laděný a pro mě kvalitou na podobně fádní úrovni. Celou dobu se něco děje, přitom neděje a chvilku se řeší to co se dělo předtím než se to skutečně událo. Film plný nesmyslů a citových scén, které tam jsou jen aby dojali a ne aby obohatili skutečný příběh. --- To nebylo překvapení. Čekala jsem to. Mám geniálního muže. - A co moje geniální žena? ()

Galerie (23)

Zajímavosti (8)

  • První anglicky mluvený film Mennana Yapa, německého režíséra, producenta a scénáristy tureckého původu. (ČSFD)
  • Film není remakem stejnojmenného japonského filmu, jak se mnozí domnívají. (HappySmile)
  • Film měl být původně natočen v New Orleans, ale filmaři od plánu museli odstoupit, protože tam zrovna řádil hurikán Katrina. (Chatterer)

Reklama

Reklama