Předtucha

Premonition

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 96 min

• tron

„Zdá sa mi to trocha zamotané.“ – „To mi hovorte.“ Pôvodne som myslel, že je to americký remake ázijského hororu PREDTUCHA (2004) o „novinách z budúcnosti“, nakoniec som sa dočkal podpriemerného polotovaru, ktorý si o sebe myslí, aký je šikovný, ale nie je. A nespasí ho ani Sandra Bullock, ktorá má čoraz menej dobrých projektov, ani hŕstka (ale naozaj iba hŕstka) scén, ktoré síce tiež nedávajú zmysel, ale aspoň nenudia (hlava, Peter Stormare). ZVIERACIA KAZAJKA verzus DOM PRI JAZERE, ale oveľa slabšie (a už spomenuté tituly neboli geniálne).(13.2.2009)

Neúprosná časová smyčka, která se postupně stahuje a hlavní hrdinku přivádí na pokraj šílenství. Dá jí šanci změnit osud ... nebo jsou minulost i budoucnost tak pevně propojené, že nemá žádnou naději ... že možná dokáže změnit příčinu - ale ne následek ? Ale JAK zjistíte rozdíl mezi událostmi, které se staly - a které se MĚLY stát ? Nad dějovou linií nesmíte nadměrně přemýšlet, protože byste v ní mohli objevit spoustu logických děr. Jenomže příběhy, v nichž se prolínají různé časové roviny, nemůžete měřit obyčejným metrem, který reprezentuje běžné vnímání našeho světa. NEVÍTE, jak by se chovaly čas a prostor, kdyby se vymkly (vaší) kontrole. 3,5* - a po delším váhání zaokrouhluju furiantsky nahoru. Pro Sandru Bullock, pro lásku i pro bolest ... a pro všechny dny, které přijdou.(4.3.2013)

Zápletkou docela zajímavě vystavěný, ke škodě celkového vyznění však až příliš rutinně a nezáživně vyrobený psychothriller s notnou dávkou mysteriózna... Ryzí hollywoodština o tom, že co se má stát stane se a snažte se jak chcete, stejně nejde odestát... A věřte, že víra s tím nesouvisí... . . . Pomalu stárnoucí S.B. role utrápené ženy s předtuchou sluší rozhodně víc, než šaškování coby drsňačka či akční pipka v jejích starších filmech a i ten lehce ošuntělý krásný dům z let dvacátých je šarmantnější, jak nějaké trendy hollywoodské atelierové interiéry a nakonec i nějakých přehnaných žánrových klišé zůstává divák naštěstí ušetřen... A tak tedy dvě a půl hvězdičky za film, po zralé úvaze i za čistě vizuální stránku a zvláštní atmosféru (a s předtuchou páně Y. filmů příštích... ;-) pak s velkou mírou tolerance z nutnosti zaokrouhleno nahoru... - - - - - (Poprvé viděno 16.11.2008 na dvd, komentář zde jako xtý - 16.11.2008)(16.11.2008)

Časové prelínanie je zaujímavé, lenže bohužiaľ sa scénár nevyhol logickým kiksom. Napriek tomu mi film uletel ako voda a v tomto ohľade super. Odporúčam pozrieť na DVD, kde sú naozaj zaujímavé bonusy, či už o ľuďoch, ktorý naozaj majú predtuchy, alebo skvelé nevydarené zábery, pri ktorých som sa bavil viac ako napriklad pri Knocked up:), a to trvali len pár minút. Za bonusy jedna hviezda naviac, takže štyri.(14.1.2008)

Prisahám,že neprečítajúc si názov,nemám po celú dobu tušenia o akú zápletku sa jedná a čakala by som,že je "pes zakopaný" niekde celkom inde.Ale radšej mohol byť,pretože takto sa tento maličko znepokojujúci thriller vezie na jednej veci,riešiac jednu problematiku,nikam neponáhľajúc,nieto ešte gradujúc.Záverečná scénka filmu,ktorá mala mať akože wau efekt nemala.Takúto scénu by som skôr uvítala v samotnom úvode ako samotné predjedlo,ktoré by ma navnadilo na dalšie chutné sústa.Predtucha je vec dobrá,ale čo sa má stať sa stane aj keby čokoľvek..Čiže predtucha sa naplnila do bodky a teda chvalabohu,lebo inak to nie je až taká katastrofa,na jedno vzhliadnutie postačí a neurazí.(14.4.2014)

• - Film měl být původně natočen v New Orleans, ale filmaři od plánu museli odstoupit, protože tam zrovna řádil hurikán Katrina. (Chatterer)

• - Natočeno za 45 dní. (Chatterer)

• - Spoiler: Sandra Bullock přišla s nápadem, aby její postava na konci filmu zjistila, že je těhotná. (HappySmile)