Linda Hanson (Sandra Bullock) má nádherný dům, milujícího manžela a dvě rozkošné dcerky. Její život je perfektní až do chvíle, kdy dostane zprávu, že její muž Jim (Julian McMahon) zemřel při automobilové nehodě. Pro oddanou manželku a matku je to to nejhorší, co si dokázala představit. Otázkou však zůstává – nejde opravdu pouze o představy? Když se Linda následující ráno probudí, její manžel je živ a zdráv. Celé neštěstí nejprve považuje za noční můru, ale pak se to stane znovu – některá rána nachází manžela vedle sebe, zatímco jindy se probouzí jako vdova. Dny svého života prožívá nepochopitelně na přeskáčku. Lindina traumatizující předtucha uvede do pohybu sled podivných událostí, které mění tok času. Když ji pak záhadné okolnosti dovedou ke zjištění, že její perfektní život možná nebyl takový, jak se zdálo, ocitá se její svět vzhůru nohama. V zoufalé touze zachránit svou rodinu se pustí do hektického souboj s časem a osudem, aby se pokusila zachovat všechno to, co dohromady s Jimem vybudovala. (oficiální text distributora)

-dRaGoN-

Rádoby mysteriozní drama, ve kterém se žádné inovace, nového nápadu či kousku originality nedočkáte, naopak vše jede až příliš podle šablony, takže v půlce je bohužel téměř jasné jak VŠE dopadne. Nezdá se mi, že by ve filmu byly nelogičnosti, všechno lze vysvětlit až přílíš jednoduše, ač se to nemusí někomu zdát. Akční smyčce Klause Badelta jakoby se při vypjatých scénách snažili diváka oklamat a navést pocit že se děje něco víc než vidíme na obrazovce, netřeba připomínat že hudba je jediný aspekt filmu, který nelze zařadit mezi podprůměr. Tenhle snímek je především v rukou Sandry Bullock, které bych uvěřil skoro vše, jen škoda že musí hrát v tak plytkém příběhu. Závěr nechává běžného diváka naprosto chladným, a v kombinaci s předvídatelností je to to nejhorší s čím se tu střetneme. Samozřejmě by šlo postavit vše na hlavu s nějakými zajímavými zvraty (nepopírám že v takovém případě by člověk možná mohl aspoň nad něčím po shlédnutí přemýšlel) případně si zahrát na několikátou variantu jak změnit budoucnost (nebo vlastně minulost? ;), to by ovšem absolutně nezapadalo do celého konceptu tak jak nám byl prezentován. 40% ()

venison

Naprosto blbě uchopeno celkem zajímavé téma.. Za mě se jednalo o 90 minut nudy.. Sandra Bullock někdy až příliš plýtvá svým talentem na naprosté hovadiny.. :-( ()

PanFilmov

Taká priemerná dráma, kde zo začiatku nechápete o čo ide, postupne vám to dochádza, ale zistíte že je to nekvalitný, nezaujímavý a príliš popletený film, 2* som dal len preto lebo koniec filmu bol veľmi napínavý a pekne sa vysvetlilo o čo ide:), a samozrejme hraje tu moja obľúbená herečka, trošku ma sklamalo že natočila taký priemerný film. ()

sahe

Bohužel i když mám tento "duchařský" styl ráda, tak v tomto filmu je to prostě hrůza a běs... opravdu se to vleče.... Škoda škoda.... ()

S.i.d.

Geniální důkaz toho, jak z téměř slušného námětu lze udělat naprostá volovina. Přiznám se, že nejsem nějak velký fanda Sandry Bullock a po shlédnutí filmu jsem svůj názor nezměnil. Je pravda, že při takovém scénáři je problém se do filmu nezamotat, ale když to Mennan Yapo neumí tak ať se o to nepokouší. Ne že by se ve filmu objevila jedna chybička, Předtucha je přímo reklama na mega chyby. Jediné, za co dávám 2* je místy dobrá hudba a uzání člověku co vymyslel námět, ale víc si film nezaslouží ani zdaleka. ()

Ichabod

Hodně špatní herci v čele s Bullockovou, která první hodinu přehrává a dělá ze sebe debila a pak blázna jen aby to mohla v druhé polovině zachraňovat "záchvatem geniality" a romantickým bojem o partnera, film potápí ale jen z poloviny. Ono totiž to všechno už tak nějak někde bylo a jestli máte dojem, že to má alespoň dobrou hudbu, tak vězte že lepší vykrádání Šestého smyslu asi neuslyšíte (to by bylo už nezákonné :-) ). Režisér se občas snaží o nějaký ten moderní záběr či hrátku s obrazem, ale většinou to jen ruší. Každopádně dávám dvě hvězdičky, protože Sandru mám celkem rád a to, že hraje bídně na věci nic nemění a nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil. ()

R´Hell

Je to zvláštní, ale mě se to líbilo. Dokonce mi to přišlo zajímavé a docela napínavé. Potěšila mě Sandra Bullock, ale partner Julian McMahon zklamal. Takový vděčný film na sobotní večer. ()

rumczeis

Neni to tak strasne, jak tu ostatni komentuji. Az do rozuzleni je to dobre, ale zaver to to pokazi. Vystleni je snadne - osud nelze zmenit a za vsim hledej bozi zazrak. S tim se bohuzel nesmirim, chtelo to lepsi zakonceni. V prubehu jsem si vzpomnel na Osudovy dotek, autori se evidentne inspirovali ale nedokazali toho dostatecne vyuzit. ()

klima777

Pro mě osobně trošku přijatelnější než The Lake House. Asi proto, že preferuji "hořký pití" před ulepenou limonádou. Sandra Bullock musí mít na Plastické chirurgii s. r. o. velikou protekci. A nebo jenom střídá partnery bídné úrovně. Herecké, samozřejmě, ()

Kurikmoon

Tak hrozné ako uvádzajú ostatní to podľa mňa nie je. Možno práve kvôli zvolenej konštrukcii filmu som sa nenudil. Herci mi nevadili. Vzťah manželského páru bol zaujímavý. O čom šlo v tomto filme? O úplne posledný záber. ---- "Každý den, když jsme naživu muže přijít zázrak" A snáď vete predchádzajúcej: " ...Nikdy není pozde uvedomit si, co je v živote duležité a bojovat za to..." Inak povedané... DOSTANETE ASPON NAPLASŤ... ()

Specs

Hlášky: Linda Hanson: - "Vzbudím se a je mrtvej. Vzbudím se a je naživu." & Linda Hanson: - "Když nechám Jima umřít, je to, jako bych ho zabila?" Joanne: - "Drahoušku, Jim už je mrtvý." & otec Kennedy: - "Každý den, co jsme naživu, může být zázrak, Lindo." ()

Hruzi

Dvě a půl hvězdičky za Juliana McMahona a půl za námět. Nudná Sandra Bullock filmu vůbec neprospívá. Změnit tuto herečku, méně kéců a nějaký děj místo mluvení a nic nedělání a film je tak na 4-5 hvězdiček. Takhle je to rozhodování mezi dvěmi nebo třemi hvězdičkami. ()

pfa

No, ono to zase tak strašné, tedy jako ve smyslu zoufalé není, jak by z některých komentářů mohlo vyplývat. Předtucha je poměrně dobrá podívaná, pravda, nejde přehlédnout asi dvě megachyby, jak bych tak řekl v časoprostoru. Nojo, ono se holt na takové scénáře plující na bázi časových smyček musí prostě opatrně...[7/1O] (Premonition, USA, mystery thriller) ()

Soweek

Slušně rozjetý začátek skončil velmi slabým koncem. Škoda, člověk pořád čeká nějakou pointu a ono nic, ale možná to "nic", mělo být překvapení, protože všichni čekali "něco" :-)))) ()

Rousse

Ne ne ne a ještě jednou ne! Myslela jsem si, že se Sandra konečně vyhrabe z těch věčnejch béček a průměrnejch filmů, ale opět se jí to nepodařilo - i když snaha byla a to se cení (proto ta 1*:-) Jinak na tomhle filmu opravdu nemůžu ocenit vůbec nic - stupidní příběh, debilní konec a ještě debilnější hlavní postava typu "puťka domácí"... brrrr naskočila mi z toho husí kůže. ()

sedm.1

Pane jo,to byl ale gulášek.A bohužel tomu gulášku nepomohlo ani jinak jindy občas zachraňující do sebe vše zapadnuvší,jelikož zde do sebe ona zapadlá kolečka totálně zhatil konec,který vlastně ukázal,že jsem se v té přeplácanosti plácal úplně zbytečně.Musím připustit,že více než polovinu filmu jsem byl docela napnutý a v očekávání,co bude dál.Ovšem poslední třetina se začla zoufale utápět sama v sobě,ztratila jak napětí,tak jinak do té doby slušnou atmosféru a vše už jen dorazil již zmiňovaný konec,který byl fakt hloupý,nudný a nedůstojný předchozím minutám.Předtucha zkrátka sice obsahuje spoustu mysteriózna a dokáže si i udržet do jisté doby pozornost,celkově ale chybí daleko větší myšlenka a gradace.Škoda,kdyby autoři vymysleli ÚPLNĚ jinou pointu a závěr celkově,mohlo jít o slušný thriller,takto jde jen o přeplácaný guláš s idiotských rozuzlením. ()