Když se mimozemská kosmická loď zřítí na Zemi, lidé zde právě prožívají období Vikingů. A skandinávští bojovníci se pustí do bitvy s tím nejneobvyklejším nepřítelem. Užijte si sci-fi thriller z dílny režiséra Howarda McCaina.  Mezi hvězdami zuří staletí staré bitvy. Jedna z vesmírných lodí se zřítí na Zemi, konkrétně do fjordů Norska. Přežije jen Kainan a k jeho velkému zděšení také Moorwen – divoké stvoření podobní zvířeti, které záměrně škodí těm, kteří mu v jeho očích ublížili. Moorwen zabíjí všechno, co mu vstoupí do cesty. Kainan se musí chtě nechtě spojit s Vikingy a zničit agresivní bestii dříve, než ona zničí je. (oficiální text distributora)

Kangaxx

Pomerne príjemné kombo sci-fi/history, ktoré dokazuje, že i zdanlivo jednoduchý dej sa dá slušne obohatiť. Efekty síce nekráčajú s dobou, ale čakal som horšie. Dobrý dojem kazí predovšetkým predvídateľný koniec, kde mohli tvorcovia trocha popracovať a nie nám naservírovať tisíckrát videné klišé. 75% ()

Gunslinger

Film, v ktorom hlavný hrdina stratí svoje RPG, ale namiesto jeho hľadania stráca čas výrobou mečov.. Film, v ktorom vikingovia dokážu obrábať kov vesmírnych lodí.. Film, v ktorom príšeru nezabije masívna explózia (zato čo pád z vodopádov je tutová smrť).. Film, v ktorom Boromir znova raz zomrie :D.. a v neposlednom rade film, ktorý baví od začiatku až po jeho koniec.. ()

VooDoom

Nevím proč, ale tento snímek se strašně podobá filmu 13. bojovník, nebo jak se přesně jmenuje...Neznámý chlápek => velký hrdina => ,,všechno,, dopadne dobře...Dal bych víc hvězdiček, ale dost mi vadí míchání sci-fi a vikingů... 50% Edit: Ano, ano jak vidím komentář uživatele Blizzard...The 13th Warrior, tento film jsem myslel :-) ()

jefff

Outlander mě obsahem velmi zaujal a zajímavých sci-fi je v poslední době jak šafránu, proto jsem nad volbou neváhal a pěkně v sobotu večer tento snímek zkouknul. A neprohloubil jsem. Je pravda, že chvilkama ztrácí Outlander dech a občas je střih mírně zmatený, ale i přes tyto minusy jsem se bezvadně bavil a přeji si více takovýhto kousků ()

zolo23

Opäť debilný preklad distribútora ma totálne zmiatol a preto som sa tomuto filmu dosť dlho vyhýbal. Ale teraz vôbec neľutujem,že som si ho pozrel pretože ide o celkom solídne natočené béčko s výborným obsadením. Škoda slabších vizuálnych efektov, pre mňa to bol dosť rušivý moment. Holt..., za málo peněz ... ()

Pecival

Přes kupodivu obstojné obsazení, nudná a pomalá béčková akce. Námět je sice poměrně originální (ač dosti nablblý) a zasazení do vikingských reálií mi rozhodně nevadí. Co tomu ale chybí je trocha nadhledu - na to jaká je to ptákovina se tváří všichni smrtelně vážně, žádné pomrkávání po divákovi... V průběhu děje se samozřejmě nutno prosekat všemi možnými klišé, včetně naprosto schématických postav. Hodně se mi líbilo, že všichni vikingové byly zarostlí, fousatí a špinaví ochlastové (jak je asi obecná představa), ale Jack Huston byl namóděnej jak se žurnálu. Na druhou stranu jistý šmrnc má a tak ho lze označit za jediné pozitivum filmu. ()

manonfire

Howard McCain ušel od svého odpadového standartu velikou cestu ke dvěma hvězdám. Příběh byl příliš nablblý na to, aby unesl patetizování, zejména to závěrečné s lodí odvážející těla Vikingských válečníků kamsi do tajemné, mlhou zahalené prdele. Film často střídal dvě tváře. Tou první byl pokus o jakousi historickou epiku, kdežto tu druhou reprezentovali naprosto debilně sestříhané souboje či třeba srandovní podoba monstra.Také Jack Huston nebyl ideálním adeptem na post nejlepšího Vikingského bojovníka....leda by o kvalitách takového postu rozhodovaly aspekty jako nejjemnější pleť, či prstoklad během prohánění ocasů ostatních severských válečníků. Téma Vikingů jako takové si jistě zaslouží monumentálnější film. 40% ()

DeLaMorte

Příjemné překvapení!Vzhledem k tomu že jsem očekával tuctové "B" a na film jsem se právě proto ani tolik netěšil tak jsem byl při sledování tohoto filmu opravdu příjemně překvapen!Nečekejte ovšem žádný převratný kousek ovšem své kouzlo má a myslím že má celkem co nabídnout on takový mix sci-fi a fantasy je velké sousto a když je podáván tak jako právě Outlander tak se celkem příjemně přijímá.Co se obasu filmu týká je to celkem prostý děj : Ztroskotaná vesmírná loď padne do doby kamené do dob vikingů a náš hrdina coby jediní kdo přežil se zde na planetě zemi musí utkat s tím co si z vesmíru tedy z cizí planetky přivezl sebou.Stává se tak zajetcem jedné v vikingské vesnici kde se pomalu stává jejich členem za účelem utkat se s druhým cizím obyvatelem planety země.Na závěr musím říci že největší překvapení byl Ron Perlman v bohužel několika minutové roli vikingského bojovníka..hmm slušelo mu to!James Caviezel nepředvání nic převratného ,ale role mu padne.Za zmínku stojí pěkná vizuální podoba filmu.Myslím si že si **** zaslouží ()

Looser

Pokus o druhé Vikingi střižené béčkovým sci-fi. Rozhodně existuje jiný a lepší způsob jak strávit 2 hodiny před TV. ()

BMAJTZ

Hned jak jsem to videl doslo mi ze tohle bude variace na The 13th Warior a Predatora a tak se taky stalo. Nic umelecky uchvatneho to opravdu neni ale zkloubeni sci fi s vikingskou erou dopadlo docela dobre. Jen se nenechte zmáet s filmem Vikingové (The 13th Warior) to nemá nic společného. ()

ZkuKol

Velmi slušné béčko. Caviezel to utáhne skoro celé sám a ještě s přehledem. Nožky mu trochu podrážejí slabé triky a tu a tam snad až příliš schématický děj a stokrát viděné scény. Ale dobře to odsýpá, akce je zvládnutá a výprava spolu s atmosférou celého filmu velmi dobře fungují. Howard McCain by podle mne mohl klidně natočit Conana, tak aby dostal modernější šmrnc a look a zároveň neurazil své starší bratříčky... 70% ()

Ploutev

Velice milé překvapení. Čekal jsem totální shit, který ani nedokoukám. Naopak jsem se ale celou dobu velice dobře bavil. A to je u dvouhodinového béčka parádní výkon. ()

sedm.1

Čekal jsem nějaký pořádný odvaz,něco ve stylu dokonalého nářezu Soudného dne Neila Marshalla.Béčkový námět k tomu doslova vybízel,z něčeho tak šíleného mohla vzniknout fakt úžasná,dynamická,krvavě akční jízda roku.Nevznikla.Tímto filmem vlastně nevzniklo vůbec nic dobrého.Od úvodu bylo jasné,že nepůjde o nic záživného,natož dobrého,či snad povedeného a postupem času se to už jen zhoršovalo.Naprosto trapné triky a efekty by se dali ještě s ohledem na produkci odpustit,ale ty nablbé dialogy,extrémně nudný děj a parta špatných a nevýrazných herců je už prostě moc.Celé to bylo naprosto bez spádu,atmosféra vůbec žádná a té málo akce bylo stejně spíše na úrovni špatného televizního seriálu.Outlander zkrátka naprosto vyhořel,úžasný "underground" námět byl totálně zničen a zpackán,prostě dvouhodinová nuda,kde se nic neděje a když se přeci jen něco vyskytne,je to díky špatnému filmařskému týmu totálně zadupáno do země.Obrovské zklamání! ()

LuciusWlk

První Vikingové, i přes promarněný potenciál, byly cítit jistou reálnou surovostí a sedl mi. Tito Vikingové II, je už opravdu jen slátanina nesmyslů a klišé, které je patrné hned v prvních deseti minutách. ()

iXtr3m3

Tento film u mňa už od prvého traileru vyvolával príjemné mrazenie na chrbte, pretože spojenie Vinkingov s niečím medzi Predátorom a Votrelcom, to je myšlienka nesúca veľký potenciál pre starobylú drsnú a pritom sci-fi akciu. Po zistení, že Outlander bude Direct-To-DVD titul, som užasol, pretože už z prvých snímkov je jasne vidieť, že je vysoko ale naozaj vysoko nadpriemer. Nechcem nikomu pokaziť možnosť prekvapenia a tak nespomeniem ani jednu scénu z filmu. Po zhliadnutí musím len a len skonštatovať, že je hanba, keď na svoje pomery tak kvalitne spracovaný titul niekto z "povolaných" hneď "pľasne" na DVD a pritom do kín inak chodia niekedy také "grc" tituly ako Dissaster Movie a pod., že až. Outlander obsahuje skvelú výpravu, orchestrálny soundtrack vo vysokej áčkovej kvalite, nadpriemerné efekty, tí ktorí spomínajú strašné CGI, tak za prvé nepoznajú význam slova a našli ho len na nete a za druhé nevedia, čo je to pokora a chcú, aby ich slová vyzneli ako od znalca, nepozerajú pritom na to, či sú pravdivé alebo nie. Skúste film porovnať s druhou Narniou, ktorá stála 215 miliónov, aké mala efekty a kde sa všetko podelo? Outlander mal možno štvrtinový rozpočet, možno aj menší a predsa by ho každý hneď prirovnával k Transformerom. Nenechajte sa vysmiať. Celkovo t.j. aj po stránke obsahovej aj po stránke audiovizuálnej som snímok radil po prvom zhliadnutí minimálne na tú istú priečku, ako kedysi Pitch Black, alebo súčasnú sériu AvP či Doomsday. Avšak po druhom zhliadnutí musím dodať, že Outlander prekonáva všetky menované kinotituly dokopy. Keď človek porovná tento Direct-To-DVD snímok s ostatnými Direct-To-DVD titulmi napr. so Seagalovkami (najnovšie je to Against The Dark), tak je to dielo hodné Direct-To-DVD Oscara a to bez najmenšieho zaváhania. Za rozpočet tohto filmu natočí Seagal ďalších 20 svojich snímkov. Podľa mňa to mohlo byť naozaj príjemné prekvapenie v kinách, čomu nasvedčoval aj úspech na rôznych festivaloch. Znesiem všetko, ale nie neprávosť a krivdu, ktorej je Outlander tým najjasnejším príkladom. Nech si o mne myslíte všetci ostatní čokoľvek, aj keď potenciál témy nebol naplno využitý, Outlander je pre mňa naozaj filmovým zážitkom, svojim spracovaním jasne patriacim nie medzi DVD tituly, nie medzi béčka, ale rovno do Á triedy a o opaku ma nikto nikdy nepresvedčí. Ak si niekto myslí, že nerozpoznám hodnotu skutočných filmových skvostov, stačí si pozrieť niektoré moje naj filmy v profile. Hanba distribútorom a produkcii. Hanba. Zaujímavý komentár: Shit, gr8 escape, krusty2 ()

DavidS.

Zvráceně jsem se bavil. Chvíli... "Nordickému" tématu se prostě na plátně ne a ne zadařit. A to už se o to pokoušelo v posledních letech v tolika variacích - Vikingové, Beowulf & Grendel, Cesta bojovníka... Nejnovější Outlander tento nezdar boužel potvrdil. Scénář, střih, výprava, triky, akce - všechno marné. Béčko nebéčko.. Caviezel se měl nechat raději znovu zbičovat a ukřižovat! ()

uzzi

Slušná odreagovačka. Efektní mix žánrů a celkem stravitelná pohádka. Pohádka tedy krvavá a drsná. Škoda jen, že se tak uplně nepodařilo doladit technickou stránku, některé záběry jsou sice efektní, ale jakmile dojde na digitální animace a vůbec cokoliv cgi ostatního, film hodně pokulhává (zvláště potvora je v některých okamžicích jako Made in Karel Zeman). Jenže u tohoto filmu a v rámci rozpočtu asi víc zařídit nešlo, takže jsem ve výsledku rád, že taková fantasmagorie vůbec prošla do výroby. Přesto se neubráním pocitu lehkého zklamání, neboť hutné atmosféry a dobrých akčních scén mohlo být daleko více. Takže vemte něco z planety opic, Vikingů, trochu Rohanu z Pána prstenů, chyťte jednoho Nazgula - prolijte krví a zatřepejte - no a docela to chutná. 60% ()

Klasiky v novém šatu

Klasiky v novém šatu

19.05.2009

Conan, Kolo času a Antikrist

Conan, Kolo času a Antikrist

21.08.2008

A máte tady několik zpráviček z hájemství fantasy a hororu. Nejdříve něco o dlouho plánovaném restartu Conana. Zdá se, že barbarský válečník, který na začátku 80. let proslavil Arnieho, se po mnoha… (více)

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

Ryan Phillippe jako vikinský válečník?

11.09.2007