Nebezpečný cíl

• USA Bangkok Dangerous (více)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiální text distributora)

petrfox

Jasně, není to žádná filmová pecka, ale vidět se tohle "béčko" dalo. Hrát v tom Seagal nebo jiný ze skoro zapomenutých "herců", dostal by film určitě vyšší hodnocení, ale u herce kvalit Nicolase Cage se vždycky bude očekávat, jestli si vzpomene, že ještě umí hrát a vybírat si lepší filmy... ()

mosnak

Nikolka zas ukázal jak dovede bejt drsnej. Tenhle typ "hrdiny" mu nesedí, já tu to prostě nežeru! Vrcholem pro mě byly ty ksichty,které předváděl,když randil s tou krásnou japonkou. Na jeho psí výraz nikdy nezapomenu - 18% ()

Gore

Tak strašně nevzrušivý film, že je úspěch neusnout. I akční scény jsou natočeny nudně a fádně. Cage jako málomluvný bezcharakterní zabiják doplácí na neschopnost režisérů a neví co má hrát a jak to hrát. Navíc na roli se absolutně nehodí. Možná kdyby se filmu chopil John Woo, dokázal by z něho něco dostat. Taky Pangové si na Wooa hrají, když akční scény se pokoušejí poetizovat, ale spíš excelují na unudění k smrti. Už mám typ pro letošní Zlatou malinu - jestli ne film tak Cage a režie určitě. ()

jerenymo

Ach jo. Čekal jsem aspon "béčkový " film s Cagem,ale bohužel ani toho se mi nedostalo. Nicotné akční scény, o scénáři ani snad nemá cenu mluvit, páč tohle bych asi zpráskal i na klíně v čekárně u zubaře. Ale co mě nejvíc zklamalo byl Nicolas, už sem si zvykl že hraje poslední dobou jen v béčkových filmech,ale tohle bylo fakt moc. Jeho herecký výkon v tomhle filmu byl otřesný, ty ksichty který u všeho dělal, místama vypadal jak když je úplně myšlenka jinde. Zřejmě mu nezdělili že to co je předním je kamera a že musí alespon trochu vypadat věrohodně. No prostě děs běs. ()

Pavelos

Nevím jestli není nejvyšší čas aby Nicolas zakončil svojí filmovou kariéru a nepřesedlal na něco jiného.. Sice nevím na co, ale výkon v tomo filmu byl fakt otřesný.. Role zabijáka a učitele nového žáka mu neseděla..Jediný pozitivum byl počáteční pohled na Prahu a pár slov v češtině:-) ()

Brejlil

Neviděl jsem originál. Zatím. Něco takhle zbytečného udělal naposledy Van Sant s Psychem. Nechápu, co všichni na remacích mají, ale nezdá se, že by bratři Pangové chápali, co dělají. Jeden hrozný Nicolas Cage vaše dílo do 1. ligy nepovýší. Obávám se, že Cage trpí buď a) špatným citem pro výběr rolí; b) špatným agentem; c) nedostatkem peněz (nehodící se škrtněte). Bloumá filmem s tím svým trademarkovým gesichtem a vede neuvěřitelné dialogy. Má být profesionál a dělá jednu chybu za druhou. Selže. Dojde poznání. A zamiluje se. A vyučí nástupce. To vše s neustále stejným výrazem a díky nápadu kameramana ještě mrtvolně modrým či zelenkavým. Zbytečnost nad zbytečnost a vše je zbytečnost. Jedna hvězdička za velice roztomilou lekárnici. ()

hakon

Cage si hraje s bouchačkama a tváří se u toho, jako by mu hodili hračky do kanálu. Primitivní vyprávění, béčkový až céčkový scénář a i Karl Urban by úlohu zabijáka s pravidly zvádl lépe. 4/10 ()

artas

Napriek menším výhradám som bol s filmom spokojný. Čakal som menej, dostal som viac. Veľmi slušne natočený akčný film a k tým hereckým koncertom... aký koncert dočerta očakávate od akčného filmu ktorý sa nehrá na nejaké umelecké dielo? ()

kowalski

Neházel bych vinu na NC ale spíše na scénář. Původní filmové zpracování jsem neviděl ale tento příběh se svým jednoduchým příběhem, který místy nudil tak nemá jak zaujmout. Na příběhu zabijáka, který se najednou citově zasekne není nic originálního. Jedno požádání kluka z ulice a bez rozmýšlení ho NC přijme za učně. To je prostě směs klišé, blbosti a nudy. 2* za dobrého NC, který už delší dobu (možná až na Knowing) trpí špatným výběrem filmů. ()

ashtangi

Cagei, kdy už konečně přestaneš hrát v akčních filmech? Vždyť ti to vůbec nejde! Spousta jeho filmů by s jiným hercem byla skvělá, ale s ním :-/ ()

Jeremiah

Nezpochybňuji kvalitní herecký výkon Nicolase Cage, ale z tohoto filmu nešlo vytřískat více. Přišlo mě to jako docela slušná "vykrádačka" filmů z podobnou tématikou nájemných vrahů, navíc trapně okořeněné romantickým splanutím hlavního představitele k hluchoněmé dívce. Do toho ještě porozumění z kurýrem, kteří jsou jinak k likvidaci, jeho zaučování a vrcholem bylo závěrečné vystřílení všech "lumpíků". Prostě na více než 2 to nebylo. ()

fNdEsIECLE

Hoho, tak zas jednou film v TV. A věru není čeho litovati. Cage rozehrál svůj herecký koncert, napětí, že by se dalo krájet, lásečka jak od Vlasty Javořické. Prsarvoucí. ()

Matli

Cage byl dobrej po herecké stránce, ale vše ostatní je lehce podprůměrné, Praha na začátku filmu potěšila :-) 38% ()

Wargoo

A je to tu. Znovu sme svedkami, ako Nicolas Cage (a jeho hriva) uviazli niekde, kde isto nechceli. Cage si môže pokojne zarezať na pažbu svojej hereckej kariéry ďalší nepodarený snímok. Bieda, ako po scénarskej tak aj po režisérskej a hereckej stránke. Tomuto snímku chýbala atmosféra, poriadna akcia a aj herecké umenie. Až hriech, keďže Cage má Oscara. 2** a 38,112% ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin