Nebezpečný cíl

• USA Bangkok Dangerous (více)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiální text distributora)

Marfab

Z Nikoly nikdy akčni hrdina nebude, prostě to nema v sobě ten potencial a ani obličej. Jeho vrchol akce skončil v šedesati sekundach a to doslova. ()

Sir Ludvig

Reziserom nerobi problem zobrazovat Bankok dostatocne zaujimavo, cim sa dejisko stalo tym najlepsim z obsahu tohoto mierne zbytocneho baliku. Atmosfere pomaha okrem napaditej kamery aj podmanivy zvuk, oscilujuci niekde medzi zmesou hluku a zenovymi ambientom. Zvuk v kine tahal vnimanie smerom nahor. Skoda ze zvysok ingrediencii zdaleka nedosahuje kvalit "technickych" kategorii. Dej je neuveritelne predvidatelny, postavy jednorozmerne a moment tukania si na celo sa vyskytuje zhruba kazdych pat minut. Je zrejme, ze kvoli zatraktivneniu mnohych scen sa kasle na logiku, ale to je pre hollywoodsky film standardny postup. Psychologizujuca rovina nie je uplne zla, na kvalitu si ale tiez nesiahne. Je zaujimave ako sa striedaju podarene momenty s trapnostou, resp. ako su tieto dva elementy takmer vzdy v prieniku. Cage tu nevadi, co neplati pre jeho uces, a za jedno pozretie toto minidielko zrejme stoji, hlavne ak mate radi Orient a po ruke nic lepsieho. .....sorry, pisane v chvate.... ()

LukeSharp

Časy Skály,Con Airu a Tváří v tvář jsou definitivně pryč. Cage je už jen blbě vypadající vykopávkou,která se nějak snaží vydrápat zpět na akční vrchol a po hnusném Next se mu to opět nepodařilo.Celý film nuda,aby pak přišlo závěrečné ''akční peklo'' ,které bylo ještě nudnější.Alespoń ten konec mě potěšil a ty tanečnice byly taky docela pěkné.A Cage by se konečně mohl ostříhat nebo už mě z té jeho frizúry vážně jebne.35% ()

Jeremiasz

priserne pateticke a hlavne nesmyslne dlouhe zabery na stastne thajce mavajici na sveho milovaneho politika srazeji tenhle prumerny snimek jeste niz. jedna hvezdicka za zacatek v Praze, jedna za kvalitni odzbrojeni lodnim motorem a treti za konec ktery jsem tak uplne necekal ()

Burrows

Teď jsem přišel z kina a musím říct, že jsem se vcelku pobavil. Ale ne v tom smyslu, že bych byl filmově uspokojen. Pobavily mně scény (a nejen mě, publikum se smálo), které působily směšně, mnohdy až parodicky. Nicolas Cage se herecky vůbec nevytáh - kde jsou časy Skály či Con Airu. Slabým článkem je scénář, ale co je ještě horší jsou dialogy mezi zamilovaným zabijákem a jeho žákem. Působí jako kdyby vzešly z pera žáka základní školy. Nebezpečný cíl je jedna velká nuda s pár světlejšími okamžiky, což je v porovnání s konkurencí dost málo. Bohužel. ()

RobbieM@N

Bratři Pangové i mě překvapují svojí neschopností natočit pořádný film, hrát na strunu přestárlé akční hvězdy Nicolase "visízeměšpeky" Cage nemusel být až tak špatný nápad (samozřejmě Cage nakonec podal děsivý výkon), ale.....ale vklínit do scénáře romantickou linii s hluchou dívkou, to myslí vážně?? Už po dvaceti minutách mi začal být Cage směšný, vlasy atd., vrcholí to zamilovanými pohledy, které by byly silným argumentem pro zařazení snímku do popelářské sekce zdejších filmů. ()

Dinsberg

Geniální filmový námět pohřbil svým hereckým projevem Nicolas Cage. A scénáři chyběla hnací myšlenka změny uvažování hlavního hrdiny. Několikrát tady zmiňovaný Jason Statham by byl vhodnější kandidát pro stvárnění postavy metodického zabjáka. ()

kabul

Nebolo to najhoršie, ale už som niečo podobné videl. Veľká podobosť s Kuriérom a o triedu nižšia kvalita. Pomalý dej, minimum akčných scén. 1* za Cagea. ()

Crupier

Chobot musí směřovat nahoru. Film s dosti jednoduchým příběhem nájemného vraha, který pozná co je to láska a přátelství. Trošku pomalejší a kratší akce, ale v podáni Cage vypadaly úctyhodně. Konec byl tak trochu zklamáním, ale jak jinak by mohl vyřešit situaci, která nastala. ()

Bigfuckman

Předpovězení hlavního cíle zabijáka mi bylo jasné od první příhodné chvilky, stejně jako prostřílení se přes "quantum" desperádů hlídajíc hlavního záporáka. Nicméně Nicolas zas po delší odmlce trošku hraje a kdo ví, třeba nabere síli se ještě předvést a vrátit se na výsluní. Jo a hoši z pražské kriminálky by si měli nainstalovat češtinu do svých PC, pač VRAZDA se píše VRAŽDA. Je to jako by rusákům nefungovala azbuka. ()

Pharlap

Věřil jsem, že existuje oddechový akčňák.. třeba Pravdivé lži, splňují přesně to, co oddechový akčňák má mít.. Ale toto? Akce.. je málo.. a je velmi klišovitá a předvídatelná.. chvíli sem se viděl při sledování filmu Nico. Prostě slabota. Romantika.. resp. drama.. nerozjeté.. naivní.. hloupé.. že by si nějaký profi killer hodil do oka hluchoněmou vietnamku? to snad ne.. aspoň to mohli dotáhnout.. A na závěr k N.Cage.: V Nextu jsem ho měl rád, Ghost rider zklamal, Lovci pokladu zklamali.. a tohle taky.. připomíná mi to karieéru Jasona Stanthama.. :-( ()

jafuska odpad!

tento film je pro mě propadák, ačkoliv mám ráda tohoto herce, ale tento filse zkrátka nepovedl, ztráta času ()

Elegnor

Cage mi od začátku přišel hrozně legrační.. Drsnej chlapík, to jo, ale fakt mi přišel k smíchu.. Charlie Yeung neskutečně roztomilá, ale od chvíle co se objevila se všechno jen zamotává a to dost pekelnym způsobem. Taky Cage se nechová zrovna jako profesionál - zabíjet chlápky na rande, vystrčit hlaveň odstřelovací pušky z okna.. :-/ Pane jo, s takovym chováním by v branži dlouho nevydržel :)) ()

Peter-1307

Klasický B-čkový film. Normálne by som mu dal hviezdy dve, ale to by tam nesmel “hrať” Nicolas Cage. V úlohe nájomného (neľútostného) zabijáka Joa bol úlne mimo. A pritom pre mňa nie je B-čkovým hercom. ()

Black3R

Nová éra Cage-ových filmov (Next, Proroctvo, Ghost rider, Nebezpečný cieľ), a veľmi sa mi páčia :-D ..... 70% ()

white_

né, že by film nějak vyplnil mé očekávání, ale alespoň sem se ani chvilku nenudil.. snad bych dal i víc hvězdiček do toho hodnocení, kdyby "nebezpečný cíl" tak strašně nepostrádal jakoukoli originalitu... stačilo by "něco extra", co by nám třeba utkvělo v paměti s odkazem na tenhle film, ale jak děj pokračuje dál a dál a minuty ubíhají, nedočkáme se ničeho takového.... v podstatě jsem viděl cosi, co už jsem dávno shlédl v jiném, starším filmu.. avšak, přesto mě to chytlo, a s /ikdyž menším/ nadšením sem se dodíval do konce... *přidal bych hvězdičku, nebýt toho konce ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin