Nebezpečný cíl

• USA Bangkok Dangerous (více)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiální text distributora)

montimuf

Moje práce mne přivádí na různá místa, ale má to i své nevýhody - Největší nevýhodou tohoto snímku je to, že si chudák Nicolas prožene hlávku olovem až po sto minutách. Kdyby to býval udělal hned na začátku, mohl být divák ušetřen tohoto prapodivného snímku, jehož smysl mi uniká! Jediné co mne napadá, že chudák Cage ještě nevystřízlivěl od doby, co opouštěl Vegas. Filmařský kumšt není zas až tak špatný, ale jako příběh samotářského superzabijáka co otáčí choboty slonům a vraždí loupežníky za zády hluchoněmé ženštiny a ještě se u toho tváří jako, jako retardovaný - sorry, to nedám! Nikdy více! ()

E lan

Nakonec se jedná o dobrý film, konec filmu celé toto dílko opravdu zachránil. Do té doby byl Cage jen sotva průměrný, příběh takový nudný a ostatní herci totálně nevýrazní. Přesto je z příběhu cítit určitě mistrovské dílo, podle kterého se tento film natáčel. ()

Acrobat odpad!

Viem, že každý musí zomrieť. Vždy si však myslím, že v mojom prípade by mohla byť urobená nejaká výnimka. Tak čo mám robiť? (W. Saroyan) ()

bono22vox

Nudný akční film, v němž chybí akce i postavy, které by zaujaly. Ani nevím proč tomu dávám 2* zábavnější je si prohlížet fotky Bangkoku ()

Evzeni1

V českém znění: Zdeněk Mahdal - Nicolas Cage (Joe), Filip Švarc - Shahkrit Yamnarm (Kong), Petr Oliva, Bohdan Tůma, Jitka Moučková, Zdeněk Hruška, Bohuslav Kalva, Ludvík Král, Antonín Navrátil, Libor Terš, Dana Homolová, Jaroslav Kaňkovský (Titulky) Překlad: Zbyněk Skřivánek Zvuk: Jan Neskusil Produkce: Markéta Kubánková Dialogy a režie českého znění: Radka Stupková Vyrobilo: Barrandov Studio Dabing pro Magic Box 2008 ()

Likan7

Tohle fakt nejde. Cage není dobrý herec. On skoro není vůbec herec. Jenže v Nebezpečném cíli je potřeba, aby Cage hrál. Zakouká se do hluché dívky, takže o to víc musí pracovat jeho herectví. A dopadá to fakt příšerně. Odpoledne se přitrouble směje na holku, večer je z něj zabiják a mezi tím si cvičí nástupce. Originál jsem neviděl, ale už jen pro srovnání se na to asi podívám. Tohle je totiž to nejhorší akční řemeslo, jaký si představíte. Není to napínavé, není to akční, není to zajímavé a i když to má 90 minut, Vy se budete po třiceti nudit k smrti. Cageovo dno? ()

rublik05

Jeden z těch slabších akčňáků s Nicolasem Cagem, který nezaujme ani příběhem, jenž je nevýrazný a nudný, ani zpracováním, jež je nevzhledné a laciné. Nicolas Cage mě v roli nájemného zabijáka vůbec nebavil, jeho pověstné charisma se úplně vytratilo, jeho postavu si mohl zahrát prakticky kdokoliv. Při sledování Nebezpečného cíle se mně úplně začaly vybavovat všechny ty nesmysly, ve kterých se Cage objevoval pár let zpátky. Jen další zbytečná nuda. Opravdu zde není nic, co by mě přinutilo si Nebezpečný cíl pustit znovu. 2/10. ()

Lichty odpad!

Při sledování téhle téměř parodické, nezáživné a unyle zrežírované kraviny mi po celou dobu něco nepříjemně svítilo do očí. Aha! To byl asi odraz dávné hvězdy příšerného Nicolase Cage. ()

TSZ

Zpočátku se zdá, že má Nebezpečný cíl dvě linie: ta první, ve které Nicolas Cage jako elitní zabiják likviduje toho, za koho dostane zaplaceno, funguje více než dobře. Ta druhá však v nás má patrně vyvolávat nějaké emoce (Cage zničehonic zjihne a začne místního zlodějíčka učit svému umění + Cage se zamiluje do hluchoněmé lékárnice) a ta bohužel nešlape vůbec. Závěr je pak již zcela standardní a rutinně natočená akce, ve které "osamělý mstitel" vystřílí vše živé. V této pasáži již není zajímavého vůbec nic, snad kromě občas poutavého barevného snímání. Toto celé je remake původního asijského snímku, který si matně vybavuji a vím jen tolik, že mě ničím nezaujal. Tentýž pocit ve mě vyvolává i nové US zpracování, pokud je to ovšem dobře,o tom silně pochybuji. Za rozumnou délku je to trojka s odřenými zády. ()

playboy_05

znáte to...hodinu a půl koukáte na film abyste si na konci položili otázku...o čem to sakra bylo?...film se stupidním příběhem, který nedokáže ani pobavit si nezaslouží víc než 2 hvězdy. Nicolas Cage je dobrý herec, ale účinkováním v podobných slátaninách (poslední dobou jich neni málo) si sám podkopává své jméno...bojím se aby nedopadl jako Seagal a spol. ()

john.h

Je sice fakt, že proti Nicolasi Cageovi nic nemám, ale v tomto filmu se mi ten jeho výraz, který má v každém filmu stejný, zdál už trochu přehnaný a trochu mi i lezl na nervy. To hlazení slona byl už pak fakt úlet a nežral jsem mu ty city ani na vteřinu. Měl zůstat celý film bezemoční zabiják a bylo by to fajn. Jenže tady je další problém. Já mu nevěřil ani toho nájemného vraha a když nemotorně běžel z požárních schodů před policií, jen sem si povzdychl a utěšoval se vzpomínkou na výborného Liama Neesona v 96 hodinách, vedle kterého by Cage v přímém srovnání působil doslova směšně. ()

6sense

Oddalování nudou od hlavního děje. Utlumení zvuku a zpomalení kamery kdy se to opravdu nehodí. Akce pěkný, dokonce i použití WingTsun, ale měly tam být dost lepší pohledy kamer! ()

Rodin

Dost podprůměrné. Tento remake by mohl SNAD fungovat poněkud lépe, kdyby byl obsazen takový Jean Reno, protože Nicholas se už nějak v poslední době nepotkává s hereckými výkony (o scénářích, které je ochoten přečíst a přijmout, asi není ani třeba se zmiňovat). Pořád mám jediný pocit, a to ten, že hrozba exekucí v jeho případě ještě nepominula, pročež vezme zavděk každou blbostí, do které by ho někdo chtěl obsadit. ()

RajCZitko

Sice průměrný film, ale na úrovni. Základní příběhová linie, kde si člověk v oboru služeb (v tomto případě vražd :)) poruší svá pesně danná pravidla, a jak tomu už bývá, všechno se zvrtkne. ()

.killer.

Dávám 3*, ale nemám z toho dobrý pocit. Cage teď hraje v každý druhý sra*ce, a to je škoda. Chci buď pořádnou akční jízdu, nebo dobře napsaný drama a ne od toho obojího málo a ještě blbě napsanýho! ()

dj_kure

Nudný akční film, v němž chybí akce i postavy, které by vás zaujaly. Zábavnější je prohlížet si fotky Bangkoku. 15% ()

altaica

PRO MUŽE:Naučili ho čtyřem pravidlům. Za prvé: Na nic se neptej, neexistuje něco jako dobro a zlo. Za druhé: Nezajímat se o lidi mimo úkol, neexistuje žádná důvěra. Za třetí: Vymazat všechny stopy, přijet anonymně a nic za sebou nenechat a za čtvrtý: Vědět, kdy vypadnout. Když o tom člověk moc přemýšlí, ztrácí čas, přestane být ostražitý a může se sám stát terčem. Pravidla jsou fajn, když chcete být v pohodě a přežít. Pravidla jsou taky od toho, aby se jednou porušila. Pak začíná přituhovat. Cvaknout se do němé holky – beru, žádná nedokáže tak šermovat rukama jako držkovat pantem. Vzít si učedníka místo zabít svědka – ou, to chce odvahu a jistou dávku nerozumu. Politika jako terč může dostat skoro každý, to není nic těžkýho, nejtěžší je, aby vám to prošlo. Jsou dvě možnosti. Odmítnout tu práci a vypadnout hned, nebo to vzít a zbohatnout. Takže až na tu násilím naroubovanou romantiku, která ve filmu nejen nemusela a hlavně vůbec neměla být, to mohlo být slušně nadupané béčko s luxusní vyvražďovačkou na konci a celou řadou povedených scén. Je to prostě poněkud doprcané na thajský způsob, ale dívat se na to rozhodně dá. Nadsazuji výš, abych zvednul rejtink utlučený bandou artgayových inteleguánů.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Není více okouzlující bytosti na Zemi, než je žena, která mlčí a to mlčení není výhružné, ani vynucené roubíkem pro pár minut klidu. Má to i své nevýhody, němá Thajka chlapa sice pohladí pohledem, ale oči ho nestačí včas varovat, když si rve do mordy něco, co je pálivé jak prase. Ve chvílích romantické večeře se pocit, že vám vře na jazyku žhavá láva a zákusek vytáhli z palivových článků jaderné elektrárny, moc nehodí. Ano, i v bolestech se rodí láska, po takovém zážitku jeden nemá ani pomyšlení na oblíbenou společenskou hru cunnilingus, ale dá přednost dokonce i thajské verzi divadla se zpěvy a tanci, kterážto kratochvíle by dokázala předčasně oddělat i sebevraha, tak nudné a debilní to je. Navíc lékárnice – to je terno, když vám něco užene, může vás hned kurýrovat. Pěkný romantický blábol, který citlivé srdéčko rozechvěje stejně, jako šustost bankovek štětku. Madame, to musíte vidět.          UKÁZKY:Jezdím kam mi řeknou a dělám, co mi řeknou. Práce je to slušná a platí dobře. Jenže není pro každého.//Bangkok – je tu korupce, špína a přelidněno.// Kde je chudoba, tam jsou i peníze, kde jsou peníze, tam je i konkurence a kdo mi platí, obvykle vyhrává.//Chcete najít svinstvo, tak jděte na smetiště. Vyžaduji 3 vlastnosti, musí umět trochu anglicky, musí chtít vydělat peníze a především se po nich nikdo nebude shánět. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin