Nebezpečný cíl

• USA Bangkok Dangerous (více)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiální text distributora)

white_

né, že by film nějak vyplnil mé očekávání, ale alespoň sem se ani chvilku nenudil.. snad bych dal i víc hvězdiček do toho hodnocení, kdyby "nebezpečný cíl" tak strašně nepostrádal jakoukoli originalitu... stačilo by "něco extra", co by nám třeba utkvělo v paměti s odkazem na tenhle film, ale jak děj pokračuje dál a dál a minuty ubíhají, nedočkáme se ničeho takového.... v podstatě jsem viděl cosi, co už jsem dávno shlédl v jiném, starším filmu.. avšak, přesto mě to chytlo, a s /ikdyž menším/ nadšením sem se dodíval do konce... *přidal bych hvězdičku, nebýt toho konce ()

Olafsson

Původní drama jsem neviděl, takže rovnou na remake.. Celkem slušnej akčňák, Nickymu to až na ty hrozný vlasy ala strašák v zelí sedne a potěšlily mně malé ukázky Wing Chun technik.. Pobavila mně úvodní sekvence z Prahy, obzvlášť papír s vytištěnou hlednanou osobou, kde byly nadpisy sice v češtině, ale vytisklé v západním fontu, tudíž místo našich samohlásek a souhlásek s diakritickými znaménky tam jsou jiné grafické znaky... Amatérismus nebo vtip...? ()

Tales

Béčková story, která nenabízí nic, čím by dokázala nějak zaujmout. Co dostanete, tak je pár nikterak originálních akčních scén, přefiltrovanej vizuál a ošoupanej Cage vypadající jako dlouholetá smažka na heroinu s už klasicky otřesným hárem na palici. Schéma příběhu je klasický, ničím nepřekvapující a v podstatě i dost iritující. Začátek nevypadal zas tak hrozně, ale čas se do filmu zakous a jeho postupem jako by ukusoval kusy jeho mozku a dělal ho čím dál tím hloupějším, až z něj nezbylo vůbec nic. Konec už pak působí jako špatnej vtip. ()

Mamlas

Základní příběh je slušné dívatelné béčko. Bohužel se k ní implantovala zhola zbytečná romantická linka s lékárnicí a další zbytečná linka s výukou jakéhosi zlodějíčka. Jinak celkem dobrý film tak tímto plesniví v jakýsi sociálně citový paskvil a je třeba hodně přetáčet všechnu tu zbytečnou vatu. (36%) ()

johnsnow

Je to síce skôr taká akčne ladená dráma ale dobrá. Je to pomalé čo ma väčšinou sere ale tu mi to sadlo, killy slušné, naháňačka na člnoch vodnými ulicami Bangkoku my pripomenula bondovku muž so zlatou zbraňou. Záverečná prestrelka nie je nič extra ale má slušný bodycount a jedno cool vyradenie. 4* zaslúžene. ()

ostravak30

Nicolas Cage stejně jako Bruce Willis začíná být známý tím, že bere v podstatě všechno. Tento film je zvláštní nejvíc tím faktem, že si ho natočili jako remake tvůrci právě toho původního snímku. Neviděl jsem sice první verzi, ale dle hodnocení to vypadá, že dopadla lépe. A já bych si na to i vsadil. Přeci jen angažovat N. C. začíná být trochu risk. Jeho herecká poloha je vlastně pořád stejná a nějak na něm přestávám nacházet rozdíly u jednotlivých a přitom žánrově zcela odlišných filmů. Já ho prostě nevidím ani jako milovníka/romantika ani jako zabijáka/drsňáka. Zde se toho navíc povedlo málo. Otřesnou kvalitu mají dialogy, ale i scény samotné. Děj se pohybuje mezi ničím a naprostou nudou. ()

Miloško

No N.Cage má nábeh na kariéru S.Seagala.jeho posledné filmy,a tento posledný kúsok je toho príkladom.ja týmto filmom hovorím komerčné 90minútovky,plné nezmyslov,slabých scenárov,a hlavne divného herectva N.Caga.Jeho priblblý pohľad je na zváženie. Ved ked rozmýšľam nad príbehom z Bangkoku,tak ma nič nenapadne,čo by malo zmysel,bolo to nudné,nezáživné a preto opäť čakám na ďalší,a potom ďalší vydarenejší film N.Caga. 3/10 ()

Saljack

Vůbec jsem od tohoto filmu nic nečekal a byl jsem mile překvapen. Nejenže to mělo spád, ale velmi rychle mě děj pohltil. Sice je to béčko, ale sakra dobrý béčko. ()

dzules odpad!

nuuuuuudáááá...kdy konečně režiséři pochopí, že Cage to takovýhle rolí prostě nepatří? Doufám, že velmi velmi brzy. ()

x_ander

Nevyrazný rádoby-akčňák, aneb další film, ve kterém ze sebe, můj jinak oblíbený, Nicolas Cage dělá úplného blbce. ()

jokerik

Skvělý Nicolas Cage, dobrá kamera, bohužel pod taktovkou nepovedeného scénáře. :( Nick si zalouží roli s větším potenciálem. A už žádný Thajsko, prosím. ()

aiv

Pro mě velmi emociální film. na konci jsem brečela jak želva. Cage dal všechno z toho co v sobě má do filmu. grymasy, které se mu střídaly na obličeji mě chytly. to jak vyjadřoval bolest nad ztrátou ženy, která se mu líbila, či se do ni zamiloval mě ohromila. musím dát 5* ()

Tolf

Málo akcie, nezmyselný scenár, miestami dosť nudné. Aspoň že hudba od Briana Tylera bola slušná. N. Cagea mám rád, ale v tomto filme určite moc nie. ()

david666

Můj oblíbený Nicolas Cage už dosti pokouší mou trpělivost. Už si nepamatuji, kdy jsem ho viděl v alespoň solidním filmu. Tady je hlavní postavou guláše, který není ani akční jízdou ani romantikou (v kterou se nepochopitelně zvrtne v cca půlce) ani dramatem. Vše je zde podáno z rychlíku. Akční scény slabé, logika téměř žádná. Aspoň že na ty Thajky se dá dívat. K průměru tomuto filmu nepomůže ani trošku nečekaný konec. ()

gu-staff

Někteří z vás hodnotí za dvě, protože ve filmu opravdu neviděli nic jinýho než žalostnej výkon Cage s jeho pohledama do kamery, kdy to vypadá na střevní potíže, účesem třídního blba, a charismatem štětináče z Bratrstva kočičí pracky. Druzí z vás dali tři, a já nevim za co. Takže dvě. ()

Dvorik

Do půlky filmu koukám s nadšením. Odtud dále, od honičky na lodích jde celý film naprosto do p*dele! Co to je za nesmysl, aby se najemný vrah proháněl na lodi a střílel všude nesmyslně kolem? Střelba po Nicolasovi při odhalení na střeše hodně trápná. Prostřílení se do baráku na záchranu svého žáka to samý. Abych pouze nekritizoval. Románek byl na druhou stranu velmi příjemný. Scéna zabití 2 mužů po přečtení : I am happy together with you..a následný výstřik krve na košili a pohled do očí....emocionální bomba! Závěr v autě : famózní. Bohužel slabých scén převažuje. Cage drží svůj standard nadprůměrného herce, který zahraje cokoliv. Kdyby si filmek udržel komornější podání, vyházely se trapné akční scény, bylo by to za 5. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin