Kasandřin sen

• USA Cassandra's Dream (více)

Bratři Ian a Terry se topí po krk v dluzích. Nečekanou záchranu jim nabízí bohatý strýček Howard. Věc má však háček. Jeho peníze nemají zrovna nejčistší původ a jeho aktivity jsou předmětem policejního vyšetřování. Ian a Terry by pro něj mohli udělat "laskavost", za niž se jim štědře odmění. Dokážou bratři odolat nabídce, která je sice za hranicemi legálnosti, zato však velmi lákavá? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dr.dogous

CO JE DOMA TO SE POČÍTÁ, z toho důvodu jeden naspořil (strýc), jiní si užívali. (bratři) Collin Farrell sehrál pijana, děvkaře a grázla dokanale, asi proto, že se nemusel ani moc přetvařovat. 75% ()

ragtime

Dokonalé budovanie mrazivej atmosféry, kde už od počiatku tušíte, že toto s komédiou nebude mať nič spoločné. Veľmi zaujímavé rozhodenie charakterov pre McGregora a Farrella. Myslím, že išli kastingovo presne podľa opačného predpokladu a vyšlo to náramne. ()

Pythonator

Netradiční Woody, tentokrát velmi mrazivý. Ti dva herci místy docela nudí, ale Hayley Atwell je tak překrásná, že zachraňuje svým půvabem celý film. Téma je děsivé, uvědomíme-li si, že je mezi námi podstatné množství lidí, kteří by jednali stejně. V bezduchém materiálním světě je každý potenciálním vrahem - rozhodují peníze. ()

Bragi66

Režíroval to sice Woody Allen na nosné téma bratrů, kteří se po spirále dluhů dostali až na dno svědomí, že tedy musí zabít, aby to rozmotali. Poučné je na tom, že to tak nefunguje, avšak podle mne se to dalo zahrát soustředěniji. Herecké výkony vynikající, ale tady fakt chybí ta psychologická složka, kterou bychom u tohoto režiséra očekávali. ()

newSami

Škoda, že to, čo sa stalo na konci, sa nestalo hneď na začiatku a hneď by sa mohol ten zbytočný film aj skončiť. ()

elgato

Allenovy se zřejmě během natáčení Match Pointu zalíbilo u Jejího veličenstva Alžběty II. tak, že si tam po dvou letech zajel natočil i další film. Dobrý kriminální příběh do telky, nic víc...nic míň. ()

DanieLadra

Po Match Pointu se mi Woody znovu trefil do vkusu a přednesl nám vynikající drama na pomezí řecké tragédie a moderního světa plného příležitostí. Vynikající výběr herců, Farrel a McGregor u mě po každém filmu stoupají výš a výš a dovolil bych si je označit za velký přislib do budoucna. Jen tak dál! ()

KcarlosK

Je zajímavé, jak se Woody na stará kolena kloní od komedií k thrillerům. Při sledování tohoto syrového skvostu mě běhal mráz po zádech. Stačí málo a život je naruby. A pak jde morálka stranou. Zvlášť když jde o rodinu. Ewan i Colin jako Kain a Abel k sobě sedí a táhnou film až k hořkému konci. Občas jsme všichni schopni čehokoliv. ()

hrududu

Woody ode mne nemůže dostat méně než 4 body. Ten film nepatří k jeho nejlepším, ale ta atmosféra současné antické tragedie, kde se každý (zlo)čin dočká odplaty je úchvatná. Zejména díky konci, kde se úplně změní tempo celého filmu. Tušíme že to vše špatně skončí, pomalu se na to připravujeme... ale ten opravdový konec je tak rychlý a šokující, že nás proberou až titulky. ()

JirkaWade

Jak už zde psal zdejší kamarád Duke90, zápletka je podobná té v Match Pointu, jenom nakonec jinak vyústí. V obou snímcích by si hlavní aktéři zasloužili pěkně tučný trest, ovšem vývaznou beztrestně. I přes jisté podobnosti s mnou již zmiňovaným snímkem je to však dobrá podívaná, která člověka určitě nenudí. ()

RoxiEngel

I přestože tito dva herci patří k mým oblíbeným, byla jsem zklamána. Příběh by byl docela i zajímavý a tak nerozumím tomu, proč to bylo tak strašně natočené. Totálně nudné, bez efektů. Čekala jsem nějaký skandál, drama, napětí. A pořád se nic nedělo, jenom se to zdlouhavě táhlo a opakovalo pořád dokola. Závěr také divně podaný. Takže asi vážně tak jediné, že mi nevadí strávit 108 minut s Colinem Farrellem a Ewanem McGregorem.... ()

patril

Pro mě úplně zbytečný film, kdyby tam nebyla thrillerová zápletka tak mi to úrovní dialogů a zápletky připadalo jako Rosamunde Pilcher. Předvídatelný děj. Herecky se nedalo kvůli scénáři asi moc zazářit. Když místo poslechu dialogů si všímáte jak hrajou herci (jestli nevypadnou z role když nemluví), tak je asi něco špatně. Nebo jen nechápu Woodyho Allena... 2 hvězdy jen z úcty k režisérovi ()

macekjoe

Jediné, na co se dalo dívat, byl Londýn a anglický venkov. Prostě mě to nebavilo ani minutu. Triviální zápletkou počínaje a nepřesvědčivými dialogy konče. Proč to musí být ,,ukecaná" kriminálka? Drž se svého kopyta, Woody, prosím! A co ten název filmu Kasandřin sen? Horší už to být asi nemůže. ()