Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiální text distributora)

Fannyss odpad!

Nevím , po shlédnutí tohoto filmu mi připadá že jsem se díval na Kameňák,Hodnocení nezachrání ani pan Brzobohatý.Nemůžu jinak. 2 % ()

bratr_jezek

Velmi silný je motiv otce se začínající stařeckou demencí. Z toho jde až mráz po zádech. Ivan torjan je zde trochu slabší než jsem zvyklý, ale sympatické je obsazení krásek našeho filmu do vážnějších rolí (Pauhofová, Voříšková). ()

vilimen

Myslim, ze je skoda, ze zustalo jen u TV filmu a ze to neslo do kin, je to jeden z nejlepsich filmu z tech, co nevidel divak jinde nez v televizi, ze vsech...Diky pane rezisere ()

Martazoe

Nebylo to špatné. Pobavila jsem se a bylo to i takové pěkně lidské se skvělým Trojanem a panem Brzobohatým, který už není mezi námi. ()

andydufrsn

Celkem lehký snímek na celkem vážné téma. Umírání, těžká nemoc a neshody v rodině jsou věci těžké a zásadně utvářející naše životy, ale v tomhle snímku se na ně dá dívat s klidem a pohodou. Hodně tomu pochopitelně nahrává herecky ansámbl! ()

yastrab

Musím doporučit.Jirka Strach je zárukou kvality a herecký výběr nezklamal.Všichni odvedli slušnou práci a klobouček "NEJVĚTŠÍMU LHÁŘI" tam nahoru.Výborný scénář s komediálními prvky nutí hodně k zamyšlení a utřídění si životních priorit.Po druhém shlídnutí musím dát plných 5. ()

bonsetti

Ze začátku příliš nezaujalo, trochu proklikáno, pak jsem přeci jen dokoukal až do konce. Trochu nechápu zdejší špičkové hodnoceni, tak super to zas nebylo, dávám za 3*. ()

rass

Jedno z nejlepších Strachových děl. Na základě výborného scénáře Marka Epsteina, který zdánlivě vykrádá tématicky podobný Čas probuzení, se režisérovi podařilo výtečně skloubit všechny komponenty filmu dohromady ve skvěle fungující celek. Děj od začátku šlape a optimálních 80 minut uteče jako voda. Film opravdu nemá žádná hluchá místa. Výborně napsané dialogy, příjemná hudba, velmi dobře řemeslně nasnímaná kamera a především typologicky dokonale obsazené všechny postavy nenechají diváka, aby se byť jen na chvilku nudil. Komedií bych to tedy nenazval, i když pár úsměvných scén tu je, spíš je to vyvážené drama, kde jsou přítomny snad všechny lidské emoce a proto všechno působí uvěřitelně a nenásilně, přestože se jedná vlastně o takovou pohádku pro dospělé. ()