BrainStorm (TV film)

Komedie / Drama / Psychologický

Česko, 2008, 80 min

Jednoznacne jeden z nejlepsich televiznich filmu, co jsem kdy videl. Marek Epstein je dle meho nazoru soucasny nejlepsi scenarista, ktereho muze nase zemicka nabidnout. A kdyz se jeho genialni moderni psani da dohromady s vybornym ale nedocenovanym reziserem Jirim Strachem a jako tresnicku na dortu pridate plejadu vybornych ceskych hercu v cele s Trojanem, Brzobohatym a Liskou, tak se nelze divit, ze vznikne film, ktery by mohl smahem smerovat do kin...(24.3.2008)

Na to, že jediná moje ambice bylo podívat se na něco s Táňou Pauhofovou mě BrainStorm bavil skvěle. Hlavně od chvíle kdy se Brzobohatý zvetil, a začal svým charismatickým chraplákem obracet všem přítomným život naruby. Do té doby filmu podrážel nohy slabší scénář. Občas lezly dialogy hercům z pusy vyloženě neochotně, něco trhalo uši, a sem tam zaúřadovala prostoduchá naivita. To je zároveň moje největší výtka k zápletce. Je až moc optimistická, a na tak podařený projekt málo ambiciózní. Místo drásavého psychologického dramatu natočil Strach velice nadprůměrnou (a dlouhou) povídku z Bakalářů.(18.2.2014)

hmmm... velmi pěkné pokoukáníčko... nakřáplý hlas Terezy Voříškové fakt začínam docela žrát, těším se na Bobule, kde si zahraje taky... jinak k filmu: nejvíc mě asi zaujal pan Brzobohatý, to je prostě Pan Herec, Epsteinův scénář je velmi zajímavý, kamera působivá, mňo... jedinečná podívaná na nedělní večer... akorát bych to možná nenazval čistě komedií... nenásilné, příjemné, milé... Jirka umí! ;-) 80%(24.3.2008)

Jakmile jsem zjistila, že dnešní večerní program bude zajišťovat tento malý televizní film, zmocnil se mě jistý druh skepse. Jakýmsi způsobem jsem byla přesvědčena, že půjde jen o průměrnou podívanou, která mne nebude schopna ničím překvapit. Ašak opak byl pravdou a já se příjemně zmýlila... Nejenže film krásně utíkal, ale dokonce jsem se i bavila. Tvůrci se nám zde snaží nastínit vztahy v ne zrovna fungujícím rodinném jádře. Rozpadnuté manželství dvou nevyrovaných partnerů, děti vyrůstající v této nestabilní rodině a nemocný děda, jehož zdravotní stav nemá příliš pozitivní vyhlídky. Je zde vylíčen vztah mezi rodičem x potomkem, a to hned ve dvou generačních liniích, převážně však namířen na Ivana Trojana a Radoslava Brzobohatého, jejichž city jsou navzájem ochladlé. Bohužel je díky výchově vztah přenášen i na děti, jejichž citové pouto k prarodiči nenabývá oné pevnosti... Ve hře je také zkouška partnerstkého vztahu s krásnou a tolerantní Táňou Pauhofovou, která je mimochodem spíš takovým okořeněním filmu samotného. V podtextu je však ukryté jiné poselství... Kvůli zázračným pilulkám se totiž dědův zdravotní stav výrazně zlepší a dojde k přehodnocení jeho dosavadního života. Člověk musí být vděčný za každou chvíli, která mu byla dopřána a na to by se nemělo zapomínat... Je na místě zmínit skvělé herecké výkony a tak trochu magickou scénu s Pavlem Liškou. P.S. Radku99, tak přece jsem Tě trumfla:-)(23.3.2008)

Velice sympatický a milý snímek ... celý dlouhý začátek jsem čekal, co Radoslav Brzobohatý předvede, netrvalo dlouho a dočkal jsem se! Samotný film je ze začátku laděn dost ponuře, spíše možná lépe řečeno reálně, avšak s trochu nadsázky se dá říct, že skrz menší fantasy kličku se tvůrcům podařilo do filmu vložit špetku psychologické stránky k zamyšlení. Po dlouhé době pěkný relativně nový český snímek.(5.10.2009)

• - Počítačová hra, kterou hraje David (Marek Galló) na notebooku, je česká "Mafia". (MATADOR)

• - Jakub se svými dětmi navštíví v kině Roming. Scénář k němu psal stejně jako k tomuto filmu Marek Epstein. (Kulmon)

• - Místo, kde ve filmu bydlí doktor Jakub Hloch (Ivan Trojan), je stejné jako ve filmu Ženy v pokušení (2010), kde bydlí Helena (Lenka Vlasáková). Jak Ivan Trojan, tak Lenka Vlasáková, hrají v těchto filmech psychology a mají v této vile soukromou ordinaci. Vila se nachází v pražských Dejvicích v Glinkově ulici. (MissSimm)