Celkom rád som si pozrel ďalší chválený film Jiřího Stracha. Nezdieľam averziu českých divákov voči tzv. "okoukaným hercům" pretože nemusím vidieť a ani nevidím každý nový český film. Brainstorm má nepôvodný námet a je mi jedno, ak bude niekto namietať, že v Čase prebudenia išlo o lekársky experiment a tu o akúsi metaforu. Určite som ho nevnímal ako komédiu, skôr ako typický televízny film, kde všetky latentné problémy vystúpia na povrch v obmedzenom priestore a čase. Herci boli dobrí, dialógy prirodzené, akurát žiaden odkaz ku mne nedorazil, nič pozoruhodné a zapamätaniahodné som tam nenašiel.(23.4.2011)

CITÁT - Doktore!!! Mě je zle!!!! Doktore!!! Pomoc!!!! Doktore!!! Zvedni ten telefon!!!!..........(Vyzváněcí tón)........... Ivan Trojan, jako vždy perfektní. Tentokráte v roli psychologa s mnoha životními nevyřešenými problémi. CITÁT - Cítíš to? Plyn? Nebo samochvála?........ Film o kterém jsem neměl ani tuchy se ke mně dostal úplně náhodou. A já jsem hodně spokojený. Po půl hodině (čas na prvotní hodnocení) příběhu jsem zaslechl spousty hlášek jako jsou - Žízeň! hele, počůral ti židli, jak půl roku? Říkal jsi na pár dní!, to je hliníkem....atd... DIALOG: DOKTOR JAKUB - Davide, dej mi tam normální vyzvánění. Tohle mi straší pacienty! SYN DAVID - Máš telefon za patnáct tisíc a chceš "normální" vyzvánění? A jaký? DOKTOR JAKUB - Já nevím, třeba crrrr?.......... CITÁT - To bolo dobré, to to........... Má to spoustu vtipných a zapamatovatelných hlášek a situací, ale ve svém jádru je to životní příběh, který je nutné brát vážně. Je to o rozchodech, rozvodech, poznáních a nových šancích a také o stáří. CITÁT - Jsi vůl, vole!......... DIALOG: JAKUB - Jedna pacientka mi slíbila televizi. Má z ní deprese. VIKY - Tak to jsi jí dobre naordinoval.......... Pavel Liška vstoupil a zmizel ve filmu jako duch, ale zanechal pořádný otisk a možná i trochu chaos. CITÁT - Pokud zásilku chcete, podepište to dole.......... Tak a tady začíná to podstatná část děje. Možná by se dalo říci snová část příběhu, ale sledujte, co se bude dít a hodnoťte si sami. Třeba si také uvědomíte smysl nebo nesmysl svého jednání. CITÁT - Bylo těžký, mít tě rád........... Zajímavá je věta psychologa, který svému synovi, hrajícím počítačovou hru, říká: Nehraj to, skončíš u psychologa!........ Zdá se vám název BrainStorm nečeský? Tak věřte, že to je název prášků, které dělají film filmem. Oni jsou jádrem příběhu. CITÁT - Mám pocit, že na nic nemám čas......... Dlouho jsem neviděl tak pěkný, pohodový, Český snímek. Ten příběh je hodně pozitivní a určitě ve mě zanechal spoustu otázek, ikdyž sám ne všechny odpověděl. Je to o životě. JAKUB - Ivan Trojan. VIKY - Tatiana Pauhofová.(19.4.2013)

Narozdíl od mnohých nepovažuju Marka Epsteina za zvlášť osvíceného scénáristu či spásu pro naši kinematografii. Jeho díla jsou povrchní, nepřesvědčivá a splácaná dohromady z témat jinde a lépe použitých. Možná umem Strachovým, možná náhlou duševní slabostí, přesto mě tenhle film v určitých pasážích dostal tam, kam chtěl, takže zavírám obě oči, i když to tak celou dobu nevypadalo. 70%(8.10.2009)

Jirka Strach dokazuje v každém filmu, že má nevšední režisérský talent. Rád bych viděl nějaký jeho film bez označení "televizní". Ač může být Brainstorm sebevíc vykradačský (Čas probuzení či převzaté scénky z Rainmana), jedná se na české poměry o nevšední dílko s minimem kazů, maximem hereckých výkonů a příjemným magičmem v postavě Pavla Lišky.(17.8.2011)

Když Strach zfilmuje Epsteina, tak to špatně dopadnout nemůže! Další takovej nenápadnej poklad český televizní tvorby. Brzobohatý a Trojan jsou machři, dávali si to tu fakt virtuózně! Nejvíc ale rozhodně překvapí Pavel Liška, jako taková ztělesněná pointa:) Co se týče pocitů, který ve mě film vyvolal, bylo to jako takovej ten podivnej sen, kde se znova objevují mrtví příbuzní a člověk je celej na větvi, že jsou zpět a vlastně nikdy neumřeli, dokud si ale neuvědomí, že se mu to jenom zdá...(31.3.2011)

• - Jakub se svými dětmi navštíví v kině Roming. Scénář k němu psal stejně jako k tomuto filmu Marek Epstein. (Kulmon)

• - Zatímco na začátku filmu má svěřená Škoda Octavia poznávací značku začínající na 7A2, ve zbývajícím průběhu filmu je možno postřehnout na značce písmena AKL. K takové změně by ovšem dojít nemohlo, protože první zmíněný typ poznávacích značek je novější. (fctp)

• - Místo, kde ve filmu bydlí doktor Jakub Hloch (Ivan Trojan), je stejné jako ve filmu Ženy v pokušení (2010), kde bydlí Helena (Lenka Vlasáková). Jak Ivan Trojan, tak Lenka Vlasáková, hrají v těchto filmech psychology a mají v této vile soukromou ordinaci. Vila se nachází v pražských Dejvicích v Glinkově ulici. (MissSimm)