Jiří Strach si u mě napravil reputaci po vánoční pohádce. BrainStrom je příjemné pohlazení po duši. Milý, lidský, skvěle herecky obsazený příběh Před pár dny jsem měla možnost vidět pana Brzobohatého v Rodácích a musím říct ,že jeho výkon tam i zde byl opravdu excelentní. Čas nic neubral ,spíše jen přidal na charisma a pár vrásek navíc. Kdyby to šlo a každý dostal měsíc navíc smířit se, snad by se nám odcházelo ze světa lépe. I když "konec" s Pavlem Liškou .............:-).(23.3.2008)

hmmm... velmi pěkné pokoukáníčko... nakřáplý hlas Terezy Voříškové fakt začínam docela žrát, těším se na Bobule, kde si zahraje taky... jinak k filmu: nejvíc mě asi zaujal pan Brzobohatý, to je prostě Pan Herec, Epsteinův scénář je velmi zajímavý, kamera působivá, mňo... jedinečná podívaná na nedělní večer... akorát bych to možná nenazval čistě komedií... nenásilné, příjemné, milé... Jirka umí! ;-) 80%(24.3.2008)

Četné, třebaže nijak zásadní nedostatky scénáře hravě maskuje Strachova umná režie i slušné technické zázemí, které mu Česká televize poskytla (poprvé se například natáčelo speciální kamerou s vysokým rozlišením). Drobné vtípky scénáristovy (v kině hrají ROMing) doplňují vtípky castingové. A tak například lékaře hraje byvší „básník“ Pavel Kříž a Hana Gregorová si s manželem Radoslavem Brzobohatým střihla milou etudu na téma chrápání. Hereckému obsazení samozřejmě vévodí Ivan Trojan, přičemž ostatní herci s ním povětšinou dokáží držet nelítostné tempo. Zmíním alespoň dva své favority, roztomile nenucenou Slovenku Táňu Pauhofovou coby přítelkyni hlavního hrdiny a i při rozsahu jeho role nezapomenutelného (a neopomenutelného) Pavla Lišku. Originální a špičkově zpracovaný námět sice ztrácí na detailech, ale v celku umí vyvolat dlouho přetrvávající emoce. Tiše sním svůj naivní sen o americkém remaku v režii Darrena Aronofského, se Stevem Carellem a Peterem Falkem v rolích otce a syna. :-) 85%(24.3.2008)

Síce trochu pomalší rozjazd ale celkovo na mňa BrainStorm zapôsobil. Nebola to ani klasická komédia, pretože vtipné momenty striedali tie dramatickejšie, či srdcervúce. !SPOILER! Ale ako sa dedo prebral k životu, prebral tým aj mňa a hneď to bolo veselšie. A koniec ani neviem ako nazvať, fantasy, či sci-fi? Ale rozhodne bol zaujímavý. A nebyť práve toho "nereálneho" vyvrcholenia, bol by to ozajstný príbeh zo života. Ale nehovorím, že to znižuje úroveň filmu, práve naopak. Nakoniec už len poznámka, že Tereza sa začína stávať jednou z mojich najobľúbenejších herečiek :) (90%)(28.8.2010)

Celkom rád som si pozrel ďalší chválený film Jiřího Stracha. Nezdieľam averziu českých divákov voči tzv. "okoukaným hercům" pretože nemusím vidieť a ani nevidím každý nový český film. Brainstorm má nepôvodný námet a je mi jedno, ak bude niekto namietať, že v Čase prebudenia išlo o lekársky experiment a tu o akúsi metaforu. Určite som ho nevnímal ako komédiu, skôr ako typický televízny film, kde všetky latentné problémy vystúpia na povrch v obmedzenom priestore a čase. Herci boli dobrí, dialógy prirodzené, akurát žiaden odkaz ku mne nedorazil, nič pozoruhodné a zapamätaniahodné som tam nenašiel.(23.4.2011)

• - Na konci filmu se poslíček (Pavel Liška) v nemocnici otci (Radoslav Brzobohatý) zmíní, že dostal k životu 29 165 dnů, což je přibližně 80 let. A právě v takovém věku, těsně nedožitých osmdesáti let, o čtyři roky později od natočení filmu Brzobohatý skutečně zemřel. (fctp)

• - Jakub (Ivan Trojan) se svými dětmi navštíví v kině Roming (2007). Scénář k němu psal stejně jako k tomuto filmu Marek Epstein. (Kulmon)

• - Místo, kde ve filmu bydlí doktor Jakub Hloch (Ivan Trojan), je stejné jako ve filmu Ženy v pokušení (2010), kde bydlí Helena (Lenka Vlasáková). Jak Ivan Trojan, tak Lenka Vlasáková, hrají v těchto filmech psychology a mají v této vile soukromou ordinaci. Vila se nachází v pražských Dejvicích v Glinkově ulici. (MissSimm)