BrainStorm (TV film)

Komedie / Drama / Psychologický

Česko, 2008, 80 min

Když Strach zfilmuje Epsteina, tak to špatně dopadnout nemůže! Další takovej nenápadnej poklad český televizní tvorby. Brzobohatý a Trojan jsou machři, dávali si to tu fakt virtuózně! Nejvíc ale rozhodně překvapí Pavel Liška, jako taková ztělesněná pointa:) Co se týče pocitů, který ve mě film vyvolal, bylo to jako takovej ten podivnej sen, kde se znova objevují mrtví příbuzní a člověk je celej na větvi, že jsou zpět a vlastně nikdy neumřeli, dokud si ale neuvědomí, že se mu to jenom zdá...(31.3.2011)

Velice sympatický a milý snímek ... celý dlouhý začátek jsem čekal, co Radoslav Brzobohatý předvede, netrvalo dlouho a dočkal jsem se! Samotný film je ze začátku laděn dost ponuře, spíše možná lépe řečeno reálně, avšak s trochu nadsázky se dá říct, že skrz menší fantasy kličku se tvůrcům podařilo do filmu vložit špetku psychologické stránky k zamyšlení. Po dlouhé době pěkný relativně nový český snímek.(5.10.2009)

Vcelku prostý příběh jednoho psychologa a lidí kolem něj: ex-manželky, vzpurně-pubertálních ratolestí, mladé přítelkyně a hlavně nemohoucího otce po mrtvici. Komediálních prvků není mnoho a co se mě týká, mohly být vypuštěny úplně. Důraz je kladen na rodinné vztahy, na schopnost člověka změnit se. Hybný motiv děje sice kopíroval americký snímek "Čas probuzení", bez něj by to nicméně jaksi nešlo a Radoslav Brzobohatý navíc konečně dostal příležitost rozehrát svůj šarm:-). Co odpustit nemůžu, to je ten paranenormální závěr s Pavlem Liškou, to si tvůrci skutečně mohli strčit do špic. Sympatické TV drama s dobrou režií i obsazením... jen toho Trojana prostě nemusím, nesedí mi:-/. Pro mě mírný, leč slušný nadprůměr - hotové veledílo ve srovnání se spoustou porevolučních filmů, co si odbyly premiéru i v kinech. 66%(5.10.2009)

Četné, třebaže nijak zásadní nedostatky scénáře hravě maskuje Strachova umná režie i slušné technické zázemí, které mu Česká televize poskytla (poprvé se například natáčelo speciální kamerou s vysokým rozlišením). Drobné vtípky scénáristovy (v kině hrají ROMing) doplňují vtípky castingové. A tak například lékaře hraje byvší „básník“ Pavel Kříž a Hana Gregorová si s manželem Radoslavem Brzobohatým střihla milou etudu na téma chrápání. Hereckému obsazení samozřejmě vévodí Ivan Trojan, přičemž ostatní herci s ním povětšinou dokáží držet nelítostné tempo. Zmíním alespoň dva své favority, roztomile nenucenou Slovenku Táňu Pauhofovou coby přítelkyni hlavního hrdiny a i při rozsahu jeho role nezapomenutelného (a neopomenutelného) Pavla Lišku. Originální a špičkově zpracovaný námět sice ztrácí na detailech, ale v celku umí vyvolat dlouho přetrvávající emoce. Tiše sním svůj naivní sen o americkém remaku v režii Darrena Aronofského, se Stevem Carellem a Peterem Falkem v rolích otce a syna. :-) 85%(24.3.2008)

Původně jsem očekával klasickou českou slátaninu a koukal jsem na to čistě kvůli Taňe Pauhofové(je prostě nádherná nemyslíte;-). Nakonec se stoho však vyvrbil poutavý příběh ve kterém exelují herci jako Trojan, Brzobohatý, Liška,.... Vůbec se mi nechtělo věřit že se jedná pouze TVFilm, protože když se kouknu co jinak naší krajené pouštěj do kin, tak je škoda že tohle tam nešlo. BrainStorm nám dokazuje, že i v české kinematografii se občas najde pěkný kousek, stačí jen hledat :-D(23.3.2008)

• - Místo, kde ve filmu bydlí doktor Jakub Hloch (Ivan Trojan), je stejné jako ve filmu Ženy v pokušení (2010), kde bydlí Helena (Lenka Vlasáková). Jak Ivan Trojan, tak Lenka Vlasáková, hrají v těchto filmech psychology a mají v této vile soukromou ordinaci. Vila se nachází v pražských Dejvicích v Glinkově ulici. (MissSimm)

• - Jakub se svými dětmi navštíví v kině Roming. Scénář k němu psal stejně jako k tomuto filmu Marek Epstein. (Kulmon)

• - Počítačová hra, kterou hraje David (Marek Galló) na notebooku, je česká "Mafia". (MATADOR)