Ani nevím čím mě tahle pohádka zaujala. Vlastně ani nevím co se mi na ní líbilo, ale něčím mě prostě chytila za srdce. Jestli to bylo vcelku příjemným hlereckým obsazením (Pavučinec), nebo velkou částí filmu točenou v lese.... Každopádně se mi příběh celkem líbil i když by to tedy mohli udělat lépe, ale jestli budu mít možnost, tak se na tu pohádku znovu ráda podívám.(19.1.2011)

• KafuR

Nízkonákladová splachovací telepohádka, která sází na přírodě blízké a dřevorubci nezvelebené exteriéry, ovšem mimo ně také nemá co nabídnout, jelikož scénář je slaboduchý i na desetiminutový večerníček a herecký výkvět předvádí s vypětím všech sil minimalistické výkony na maximálním prostoru. Ale pro ty, co rádi u telky usínají a bojí se, že o něco přijdou, vřele doporučuji!(3.1.2015)

• Eleanor05

Člověk už dneska nemá na pohádky přehnané nároky, zvlášť ne tehdy, když je považuje za pokleslý žánr a nemá je rád, jako já. Ale skutečně jsem se snažila dát tomuto "filmovému skvostu" alespoň jednu hvězdičku, především proto, že v něm hraje Jan Vondráček a Jiří Dvořák, které mám ráda. Nebylo to zkrátka možné. Takhle veskrze pitomou pohádku, aby jeden pohledal! Stupidní příběh, ze kterého je vám nejednou trapně za tvůrce samotné, absurdní nahodilé rozuzlení, pitomý scénář, strašná výprava (levné šaty, některým hercům jsou dokonce velké!), děsná hudba přehlušující dialogy, málo (dobrých) herců, ošklivé interiéry a šíleně přehrávající Jan Vondráček, mi nedávají moc na výběr.(4.8.2017)

Beru to jako velmi příjemné osvěžení.Oproti jiným novým pohádkám,které se hemží připosranými princi a odvážnými princeznami,je tady vše skoro ve starých klasických kolejích.Unesená skoro princezna, princ zachránce a neskutečně záporný záporák.Pár blbostí se i tady samozřejmě najde,ale u mě převažují více klady.Jen té dějové výpravy by mohlo být méně.Nejsme snad takový kreténi, abychom potřebovali vše vysvětlovat.(25.12.2015)

• maoc

Velmi špatná pohádka, cítil jsem se jako u studentského filmu. Scénář mizerný, dialogy tupé, herecké výkony na pováženou, dramatičnost situací žádná, hudba na ručník a pohádkovost někde na míle daleko od tohoto "díla". Havně že při útěku má to děvče na sobě stále méně šatů, což? Jednu hvězdu dávám za naprosto ujetou koncepci Pavučince a jeho houbového tance a houbových hlášek a tetu Vláknici Patouillardovu. Ale patří to do pohádky?(3.1.2016)

• - Filmovalo se na zámku Náchod, na Kočičím hradě u Ostaše, na Novém hradě u Blanska, v Adršpašských skalách, na Státním zámku Náchod, NPÚ ÚOP v Pardubicích, Novém hradu u Adamova, v oboře zámku Opočno, v Oboře Žehušice, na Býčí skále a v CHKO Broumovsko. (M.B)

• - Když pronásleduje družina krále Jaroslava (Jiří Dvořák) bílého jelena, dostane král do ruky kuši. V dalších záběrech už ale kuši nikde nemá. (rakovnik)

• - Když Klárka (Tereza Hladišová) ke konci filmu tančí před Pavučincem s rukama nad hlavou, má v jednom podpaží velkou díru, ve druhém ne. (Clar)