• loak

Tak tohle je podle mě čirá hrůza. To má být pohádka pro děti? Hlavní hrdina je nesympatický trouba a hlavní záporák (myslím, že se jmenoval Pán z pavučin) vypadá jako úchylný slizký transvestita, chová se úplně nelogicky a upřímně mi z něj bylo fyzicky spatně, což asi nebyl úplně záměr. Ne! Tohle se nedá ani dokoukat. Silně nedoporučuji!(27.12.2015)

• Rannveig

Jak hluboko mohou ještě české "pohádky" klesnout? Lesní pán nebydlí v idylické lesní říši, ale v "lidské" zřícenině. Nijak mu nevadí když někdo naseká nějaké to dřevo a jeho celou říši zastupují pouze dva neschopní idioti, které od sebe nerozeznáte... Lesní kněžně je podle spolehlivého zdroje (vypravěče) u zadnice, co se děje s lidmi i jejími poddanými, ale jak se to vyřeší, tak se může přetrhnout aby blahosklonně poblahopřála, a poděkovala za cosi, co jí celou dobu bylo šumafuk! Takzvané finále (které snadno přehlédnete) probíhá v duchu zdvořilostní konverzace a hlavnímu hrdinovi nezbyde než postáváním a okouněním předvádět, jak strašně mazaný vlastně je a že přesně ví co dělá... Takhle uboze okrást děti o konec?!?! To by neudělali ani amatéři...!!! Hanba že si za to nechají platit! Patrně někdo vítězoslavně zajásal: "Hele, už to mám, prostě to odříká vypravěč a nemusíme točit konec:" akorát mu nikdo neodpověděl (jak by se stalo dokonce i mezi podprůměrnými amatéry) "Debile, to tam prostě musíme nějak natočit!" Hrůza, hrůza, hrůza! Kostýmy jeden jako druhý, scénář, výprava, režie... všechno k pláči... Mile překvapil jedině Jan Vondráček, který v žalostných podmínkách dokázal jako jediný působit alespoň trochu pohádkově a výrázně.(7.7.2011)

Beru to jako velmi příjemné osvěžení.Oproti jiným novým pohádkám,které se hemží připosranými princi a odvážnými princeznami,je tady vše skoro ve starých klasických kolejích.Unesená skoro princezna, princ zachránce a neskutečně záporný záporák.Pár blbostí se i tady samozřejmě najde,ale u mě převažují více klady.Jen té dějové výpravy by mohlo být méně.Nejsme snad takový kreténi, abychom potřebovali vše vysvětlovat.(25.12.2015)

Čirou náhodou jsem tuto pohádku skouknul v neděli po O v bedně a musim konstatovat, že jsem byl velmi příjemně překvapen. Opět když to porovnám s tím, co do nás pumpuje ČT o vánocích a kazí nám svátky za naše koncesionářské, nekřesťanské poplatky, se skupině ČT Chachar povedl celkem zajímavý počin. Solidně výpravná pohádka, s hezkými exteriéry, příjemnými herci (Vondráček, Dvořák), cameo s Lexou z Comebacku a rovněž neotřelým a nápaditým příběhem, což je při dnešní tvůrčí potenci našich režisérů docela malý zázrak. Nad zdejším hodnocením už jen nechápavě kroutím hlavou.(17.11.2009)

Když tak koukám na zdejší hodnocení, tak jsem asi viděl jinou pohádku, nebo už jsem tak hladový po nových dobrých českých pohádkách, že mě okouzlilo už i tohle. Nicméně, po dlouhé době jsem viděl novou pohádku, kde byly jednoduché písničky, které si zapamatují i děti, zajímavé efekty při kouzlení, netradiční pohádkové propriet, jak vystřižené ze Zeměplochy a jasný nekomplikovaný přímočarý děj stvořený akorát pro ty nejmenší. Zkrátka, klidně bych to shlédl znovu, protože Vondráčkovi ta role víc, než sedla.(30.11.2009)

• - Když pronásleduje družina krále Jaroslava (Jiří Dvořák) bílého jelena, dostane král do ruky kuši. V dalších záběrech už ale kuši nikde nemá. (rakovnik)

• - Filmovalo se na zámku Náchod, na Kočičím hradě u Ostaše, na Novém hradě u Blanska, v Adršpašských skalách, na Státním zámku Náchod, NPÚ ÚOP v Pardubicích, Novém hradu u Adamova, v oboře zámku Opočno, v Oboře Žehušice, na Býčí skále a v CHKO Broumovsko. (M.B)

• - Když Klárka (Tereza Hladišová) ke konci filmu tančí před Pavučincem s rukama nad hlavou, má v jednom podpaží velkou díru, ve druhém ne. (Clar)