• maoc

Velmi špatná pohádka, cítil jsem se jako u studentského filmu. Scénář mizerný, dialogy tupé, herecké výkony na pováženou, dramatičnost situací žádná, hudba na ručník a pohádkovost někde na míle daleko od tohoto "díla". Havně že při útěku má to děvče na sobě stále méně šatů, což? Jednu hvězdu dávám za naprosto ujetou koncepci Pavučince a jeho houbového tance a houbových hlášek a tetu Vláknici Patouillardovu. Ale patří to do pohádky?(3.1.2016)

• Eleanor05

Člověk už dneska nemá na pohádky přehnané nároky, zvlášť ne tehdy, když je považuje za pokleslý žánr a nemá je rád, jako já. Ale skutečně jsem se snažila dát tomuto "filmovému skvostu" alespoň jednu hvězdičku, především proto, že v něm hraje Jan Vondráček a Jiří Dvořák, které mám ráda. Nebylo to zkrátka možné. Takhle veskrze pitomou pohádku, aby jeden pohledal! Stupidní příběh, ze kterého je vám nejednou trapně za tvůrce samotné, absurdní nahodilé rozuzlení, pitomý scénář, strašná výprava (levné šaty, některým hercům jsou dokonce velké!), děsná hudba přehlušující dialogy, málo (dobrých) herců, ošklivé interiéry a šíleně přehrávající Jan Vondráček, mi nedávají moc na výběr.(4.8.2017)

• 12055

Takovéhle rádobypohádky by se raději ani neměly točit. Místo navození dobré nálady působí spíše naopak. Žalostný scénář, jako by vymyslel žák základní školy o polední pauze. Děj je navíc dost zmatený a konec s citací typu: "Skončí to šťastně, však už to znáte", zatloukl poslední hřebíček do rakvičky. Malé bezvýznamné plus si zaslouží pár vtipných výstupů Pavučince nebo snad snaha o nové pohádkové motivy, jako například neviditelná cesta.(25.12.2006)

Hej, ale mě se to vážně líbilo. Záporák Pavučinec byl prostě správnej - jak ten jeho houbovej tanec, tak jeho narkolepsie. Příběh docela zajímavej, postavy sympatické, tedy až na královnu Lesní země - při záběrech na ni mi nervózně cukalo oko, že jí uletí peříčka, která měla přilepená na řasách. Ten konec s jantarovou hůlkou byl teda trochu nedomyšlenej a pak extra rychlej, ale já to té pohádce prominu, protože byla opravdu fajnová.(25.12.2015)

Beru to jako velmi příjemné osvěžení.Oproti jiným novým pohádkám,které se hemží připosranými princi a odvážnými princeznami,je tady vše skoro ve starých klasických kolejích.Unesená skoro princezna, princ zachránce a neskutečně záporný záporák.Pár blbostí se i tady samozřejmě najde,ale u mě převažují více klady.Jen té dějové výpravy by mohlo být méně.Nejsme snad takový kreténi, abychom potřebovali vše vysvětlovat.(25.12.2015)

• - Když Klárka (Tereza Hladišová) ke konci filmu tančí před Pavučincem s rukama nad hlavou, má v jednom podpaží velkou díru, ve druhém ne. (Clar)

• - Když pronásleduje družina krále Jaroslava (Jiří Dvořák) bílého jelena, dostane král do ruky kuši. V dalších záběrech už ale kuši nikde nemá. (rakovnik)

• - Filmovalo se na zámku Náchod, na Kočičím hradě u Ostaše, na Novém hradě u Blanska, v Adršpašských skalách, na Státním zámku Náchod, NPÚ ÚOP v Pardubicích, Novém hradu u Adamova, v oboře zámku Opočno, v Oboře Žehušice, na Býčí skále a v CHKO Broumovsko. (M.B)