Čirou náhodou jsem tuto pohádku skouknul v neděli po O v bedně a musim konstatovat, že jsem byl velmi příjemně překvapen. Opět když to porovnám s tím, co do nás pumpuje ČT o vánocích a kazí nám svátky za naše koncesionářské, nekřesťanské poplatky, se skupině ČT Chachar povedl celkem zajímavý počin. Solidně výpravná pohádka, s hezkými exteriéry, příjemnými herci (Vondráček, Dvořák), cameo s Lexou z Comebacku a rovněž neotřelým a nápaditým příběhem, což je při dnešní tvůrčí potenci našich režisérů docela malý zázrak. Nad zdejším hodnocením už jen nechápavě kroutím hlavou.(17.11.2009)

• maoc

Velmi špatná pohádka, cítil jsem se jako u studentského filmu. Scénář mizerný, dialogy tupé, herecké výkony na pováženou, dramatičnost situací žádná, hudba na ručník a pohádkovost někde na míle daleko od tohoto "díla". Havně že při útěku má to děvče na sobě stále méně šatů, což? Jednu hvězdu dávám za naprosto ujetou koncepci Pavučince a jeho houbového tance a houbových hlášek a tetu Vláknici Patouillardovu. Ale patří to do pohádky?(3.1.2016)

• Marigold

Za svou touhu po nové hezké české pohádce jsem byl potrestán tímto výbředem, který je produktem nadměrné četby infantilní fantasy literatury a požírání syrových lysohlávek. Neskutečná směska scénáristické blbosti, herecké neschopnosti, absence jakékoli pohádkové poetiky a "vtipných" vsuvek, které zavánějí ústavem pro duševně choré. Tajemství Lesné země przní pravidla pohádkového syžetu a co hůř – ničím je nenahrazuje, pouze bezbřehou a těkavou hlušinou. Chudáci děti, chudáci dospělí.(26.12.2006)

• 12055

Takovéhle rádobypohádky by se raději ani neměly točit. Místo navození dobré nálady působí spíše naopak. Žalostný scénář, jako by vymyslel žák základní školy o polední pauze. Děj je navíc dost zmatený a konec s citací typu: "Skončí to šťastně, však už to znáte", zatloukl poslední hřebíček do rakvičky. Malé bezvýznamné plus si zaslouží pár vtipných výstupů Pavučince nebo snad snaha o nové pohádkové motivy, jako například neviditelná cesta.(25.12.2006)

Celkem originální pohádka s roztomilými zkárovanými záporáky, jejichž hlavní představitel se jmenuje Pavučinec. Ovšem aby si ho nepletli se nebezpečnou houbou, nechává se raději oslovovat pán z Pavučin. Jeho dva neškodní poskokové patrně utekli z Jedličkova ústavu ještě před dokončením léčby. Sám Pavučinec je ale ještě mnohem vyšinutější výtečník, který patrně ujíždí na koňských dávkách všech možných prašivek, které mu jeho les nabízí. S tímto psychopatem se musí utkat princ, který z jeho spárů s velkým štěstím před lety vyklouzl. Dobře a vtipně zahrané s několika efektními záběry – kupříkladu potok s vařící vodou.(30.12.2013)

• - Filmovalo se na zámku Náchod, na Kočičím hradě u Ostaše, na Novém hradě u Blanska, v Adršpašských skalách, na Státním zámku Náchod, NPÚ ÚOP v Pardubicích, Novém hradu u Adamova, v oboře zámku Opočno, v Oboře Žehušice, na Býčí skále a v CHKO Broumovsko. (M.B)

• - Když Klárka (Tereza Hladišová) ke konci filmu tančí před Pavučincem s rukama nad hlavou, má v jednom podpaží velkou díru, ve druhém ne. (Clar)

• - Když pronásleduje družina krále Jaroslava (Jiří Dvořák) bílého jelena, dostane král do ruky kuši. V dalších záběrech už ale kuši nikde nemá. (rakovnik)