• loak
  odpad!

  Tak tohle je podle mě čirá hrůza. To má být pohádka pro děti? Hlavní hrdina je nesympatický trouba a hlavní záporák (myslím, že se jmenoval Pán z pavučin) vypadá jako úchylný slizký transvestita, chová se úplně nelogicky a upřímně mi z něj bylo fyzicky spatně, což asi nebyl úplně záměr. Ne! Tohle se nedá ani dokoukat. Silně nedoporučuji!(27.12.2015)

 • Rannveig
  odpad!

  Jak hluboko mohou ještě české "pohádky" klesnout? Lesní pán nebydlí v idylické lesní říši, ale v "lidské" zřícenině. Nijak mu nevadí když někdo naseká nějaké to dřevo a jeho celou říši zastupují pouze dva neschopní idioti, které od sebe nerozeznáte... Lesní kněžně je podle spolehlivého zdroje (vypravěče) u zadnice, co se děje s lidmi i jejími poddanými, ale jak se to vyřeší, tak se může přetrhnout aby blahosklonně poblahopřála, a poděkovala za cosi, co jí celou dobu bylo šumafuk! Takzvané finále (které snadno přehlédnete) probíhá v duchu zdvořilostní konverzace a hlavnímu hrdinovi nezbyde než postáváním a okouněním předvádět, jak strašně mazaný vlastně je a že přesně ví co dělá... Takhle uboze okrást děti o konec?!?! To by neudělali ani amatéři...!!! Hanba že si za to nechají platit! Patrně někdo vítězoslavně zajásal: "Hele, už to mám, prostě to odříká vypravěč a nemusíme točit konec:" akorát mu nikdo neodpověděl (jak by se stalo dokonce i mezi podprůměrnými amatéry) "Debile, to tam prostě musíme nějak natočit!" Hrůza, hrůza, hrůza! Kostýmy jeden jako druhý, scénář, výprava, režie... všechno k pláči... Mile překvapil jedině Jan Vondráček, který v žalostných podmínkách dokázal jako jediný působit alespoň trochu pohádkově a výrázně.(7.7.2011)

 • Ghedina
  ***

  Beru to jako velmi příjemné osvěžení.Oproti jiným novým pohádkám,které se hemží připosranými princi a odvážnými princeznami,je tady vše skoro ve starých klasických kolejích.Unesená skoro princezna, princ zachránce a neskutečně záporný záporák.Pár blbostí se i tady samozřejmě najde,ale u mě převažují více klady.Jen té dějové výpravy by mohlo být méně.Nejsme snad takový kreténi, abychom potřebovali vše vysvětlovat.(25.12.2015)

 • eagle-eye
  ****

  Čirou náhodou jsem tuto pohádku skouknul v neděli po O v bedně a musim konstatovat, že jsem byl velmi příjemně překvapen. Opět když to porovnám s tím, co do nás pumpuje ČT o vánocích a kazí nám svátky za naše koncesionářské, nekřesťanské poplatky, se skupině ČT Chachar povedl celkem zajímavý počin. Solidně výpravná pohádka, s hezkými exteriéry, příjemnými herci (Vondráček, Dvořák), cameo s Lexou z Comebacku a rovněž neotřelým a nápaditým příběhem, což je při dnešní tvůrčí potenci našich režisérů docela malý zázrak. Nad zdejším hodnocením už jen nechápavě kroutím hlavou.(17.11.2009)

 • DooFooS
  ****

  Když tak koukám na zdejší hodnocení, tak jsem asi viděl jinou pohádku, nebo už jsem tak hladový po nových dobrých českých pohádkách, že mě okouzlilo už i tohle. Nicméně, po dlouhé době jsem viděl novou pohádku, kde byly jednoduché písničky, které si zapamatují i děti, zajímavé efekty při kouzlení, netradiční pohádkové propriet, jak vystřižené ze Zeměplochy a jasný nekomplikovaný přímočarý děj stvořený akorát pro ty nejmenší. Zkrátka, klidně bych to shlédl znovu, protože Vondráčkovi ta role víc, než sedla.(30.11.2009)

 • - Když pronásleduje družina krále Jaroslava (Jiří Dvořák) bílého jelena, dostane král do ruky kuši. V dalších záběrech už ale kuši nikde nemá. (rakovnik)

 • - Filmovalo se na zámku Náchod, na Kočičím hradě u Ostaše, na Novém hradě u Blanska, v Adršpašských skalách, na Státním zámku Náchod, NPÚ ÚOP v Pardubicích, Novém hradu u Adamova, v oboře zámku Opočno, v Oboře Žehušice, na Býčí skále a v CHKO Broumovsko. (M.B)

 • - Když Klárka (Tereza Hladišová) ke konci filmu tančí před Pavučincem s rukama nad hlavou, má v jednom podpaží velkou díru, ve druhém ne. (Clar)