• KafuR

Nízkonákladová splachovací telepohádka, která sází na přírodě blízké a dřevorubci nezvelebené exteriéry, ovšem mimo ně také nemá co nabídnout, jelikož scénář je slaboduchý i na desetiminutový večerníček a herecký výkvět předvádí s vypětím všech sil minimalistické výkony na maximálním prostoru. Ale pro ty, co rádi u telky usínají a bojí se, že o něco přijdou, vřele doporučuji!(3.1.2015)

Celkem originální pohádka s roztomilými zkárovanými záporáky, jejichž hlavní představitel se jmenuje Pavučinec. Ovšem aby si ho nepletli se nebezpečnou houbou, nechává se raději oslovovat pán z Pavučin. Jeho dva neškodní poskokové patrně utekli z Jedličkova ústavu ještě před dokončením léčby. Sám Pavučinec je ale ještě mnohem vyšinutější výtečník, který patrně ujíždí na koňských dávkách všech možných prašivek, které mu jeho les nabízí. S tímto psychopatem se musí utkat princ, který z jeho spárů s velkým štěstím před lety vyklouzl. Dobře a vtipně zahrané s několika efektními záběry – kupříkladu potok s vařící vodou.(30.12.2013)

• jjituska

Ne, že bych od toho něco čekala. Scénář je i na pohádku až k uzoufání předvídatelný a režijní zpracování je dost chabé. Spíš mě zajímaly herecké výkony. Musím uznat, že Jiřímu Dvořákovi i Braňovi to v divadle sedne lépe. A na Vondráčkovo herectví mám bohužel kopřivku. Na všední den dopoledne se ta pohádka ještě snese. Hlavně aby nikoho nenapadlo dát jí na Jedničce v neděli po obědě...(21.3.2008)

• Trainspotter

Po shlédnutí jediné projekce této pohádky v kině jsem rád, že je určena pouze pro televizní obrazovky, protože jediným jejím účelem je zaplnění hluchého místa v časových intervalech televizního vysílaní a pro kinosály se rozhodně nehodí. Samotná pohádka je velica slabá a je spíš jakýmsi odvarem v dnešní záplavě rádoby pohádek. Scénář je je celkově špatný a z příběhu neplyne vůbec žádně poučení, jak by to mělo v pohádkách být. Velkou slabinou filmu je také předvedení záporné postavy jako nějakého ňoumy, který zároveň má plnit komediální složku snímku, ale působí spíš trapně. Lepšími příklady herectví je pár Dvořák-Munzarová, kteří přinášejí alespoň náznak profesionality. Ostatní, zejména dětské, výkony jsou průměrné až podprůměrné (prostě jsem jim nevěřil ani fň). Na druhou stranu pokládám za velmi zdařilou kameru filmu, nasnímání působí velice profesionálně a na exteriéry je radost pohledět. Také je velmi povedené sloučení náchodského zámku s Adršpachem, které na plátně (vlastně obrazovce) působí opravdu jako jeden celek. V globále je tato pohádka značně podprůměrná, ale přiznejme si, že se točí větší koniny, které navíc jdou i do kin.(20.12.2006)

• Rannveig

Jak hluboko mohou ještě české "pohádky" klesnout? Lesní pán nebydlí v idylické lesní říši, ale v "lidské" zřícenině. Nijak mu nevadí když někdo naseká nějaké to dřevo a jeho celou říši zastupují pouze dva neschopní idioti, které od sebe nerozeznáte... Lesní kněžně je podle spolehlivého zdroje (vypravěče) u zadnice, co se děje s lidmi i jejími poddanými, ale jak se to vyřeší, tak se může přetrhnout aby blahosklonně poblahopřála, a poděkovala za cosi, co jí celou dobu bylo šumafuk! Takzvané finále (které snadno přehlédnete) probíhá v duchu zdvořilostní konverzace a hlavnímu hrdinovi nezbyde než postáváním a okouněním předvádět, jak strašně mazaný vlastně je a že přesně ví co dělá... Takhle uboze okrást děti o konec?!?! To by neudělali ani amatéři...!!! Hanba že si za to nechají platit! Patrně někdo vítězoslavně zajásal: "Hele, už to mám, prostě to odříká vypravěč a nemusíme točit konec:" akorát mu nikdo neodpověděl (jak by se stalo dokonce i mezi podprůměrnými amatéry) "Debile, to tam prostě musíme nějak natočit!" Hrůza, hrůza, hrůza! Kostýmy jeden jako druhý, scénář, výprava, režie... všechno k pláči... Mile překvapil jedině Jan Vondráček, který v žalostných podmínkách dokázal jako jediný působit alespoň trochu pohádkově a výrázně.(7.7.2011)

• - Filmovalo se na zámku Náchod, na Kočičím hradě u Ostaše, na Novém hradě u Blanska, v Adršpašských skalách, na Státním zámku Náchod, NPÚ ÚOP v Pardubicích, Novém hradu u Adamova, v oboře zámku Opočno, v Oboře Žehušice, na Býčí skále a v CHKO Broumovsko. (M.B)

• - Když pronásleduje družina krále Jaroslava (Jiří Dvořák) bílého jelena, dostane král do ruky kuši. V dalších záběrech už ale kuši nikde nemá. (rakovnik)

• - Když Klárka (Tereza Hladišová) ke konci filmu tančí před Pavučincem s rukama nad hlavou, má v jednom podpaží velkou díru, ve druhém ne. (Clar)