Bývalý policista, který se nyní protlouká jako čistič místa činu, se nevědomky podílí na krytí trestného činu ve svém posledním zaměstnání. (Filmbox)

asanakis

Jackson opět nezklamal - začínám mít pocit, že cokoli co s tímto hercem vidím, je buďto výborné a nebo alespoň dobré. Nyní se představuje v thrilleru, který sice není nijak ohromující, ale nepochybně má zajímavý námět a forma jakou je podán, také rozhodně není k zahození. Děj se v určité chvíli stává předvídatelným, ale přesto dokáže vyvolat napětí. Přinejmenším si člověk z filmu odnese dobrý nápad s čím v česku začít podnikat....jen na to mít žaludek. ()

DannyBoy80

Solidní 3*, nějakých 69%. Samuel zahrál vcelku dobře, ale něco tomu prostě chybělo. Až na trochu hluchých míst mě to docela bavilo. Asi se z toho dalo vytřískat více, ale scénář nedovolil. Škoda, kdyby se to nedrželo už ohraného příběhu a více se to zamotalo, bylo by to lepší. Ale koukat se na to dá, to jo, jen nečekejte zázraky :) ()

Dallas

Celkom slušné krimi. Herecké obsadenie výborné a výkony tiež slušné. Miestami aj napínavé. A tu sa dostávame k problému. Naozaj skoro vždy sa vám rozsvieti ochvíľu skôr ako to dovolí film. To je pre krimi/thriller celkom značná vada. Škoda tohto, ale aj tak to nie je zavrhnutiahodný film. Filmy Rennyho Harlina boli kedysi akčné bomby(smrtonostná pasca 2, cliffhanger, dlhý bozk na dobrú noc)a aj teraz sa pozerajú a pozerať budú aj ked väčšina je to už len lepší priemer, ktorý ale stále pobaví. ()

mazadlo

Zprvu zajímavé téma se skvělým vypravěčem Samuelem Jacksonem. On je zametač stop po mrtvolách. Prostě když vám doma vyteče shnilá babička tak on přijede a uklidí to. Jak už to tak bývá je ale i tento ,,policejní" film vystavěn zcela šablonovitě podobně jako jeho předchůdci i následovníci. Máme tady ,,temnou tragickou " minulost , ,,bejvalýho policajta " haldu ,,policejních" kamarádů z nichž alespoň 90% se jako kamarádi jen tváří apod. Konec je pak stejný jako ve všech těhle klišé. Kdybych jich bylo trochu méně zaslouží si film čtyři hvězdy i přesto že je film podivně vykolorován a působí tak jako homevideo ( ne pořád , někdy ale ano ) Nakonec tři hvězdy za Samuela který měl teď dobrých filmů trochu méně....ale vypadá to že se to zlepší ;) ()

KOZEL84

Celkem dobře našlápnutý Thriller,který ale začne být po chvíli předvídatelný.Kdo je vrah zjistíte velmi brzo.Harlina je mi skoro líto.Takový to byl nadějný hoch.Myslím že má na víc. ()

ViktorEl

Priemerný film, od ktorého som nič nečakal a dostal som celkom napínavý krimi thriller. 85 minút úplne stačili, aspoň to nezachádzalo do nudy a naťahovacích pasáží, príbeh bol originálny, herecké výkony priemerné, ale na dvd film to stačí. Ďalšia dobrá oddychovka na jedno popoludnie. 60% ()

zahadum

Začiatok sľubný, práca s kamerou a navodenie atmosféry navodilo správnu chuť sa ponoriť do originálneho prostredia. Žiaľ niekde v polovici sa to zvrhne na úplne obyčajnú a veľmi predvídateľnú frašku. Škoda..film mal obrovský potenciál. ()

KosiR_ksr

Námět mi zprvu přišel zajímavý, ale záhy mi nápadně připomínal Dextera. Lehce asociální muž který se "živí krví" a snaží se sám dopadnout vraha, jen jej oproti Dexterovi chce předat spravedlnosti (jaká škoda). Dokonce i "překvapivý" závěr (který překvapí snad jen diváka méně dotčeného podobnými žánry) je velmi "dexterovský". Bohužel v porovnání s Dextrem jde o poměrně slabší a méně vydařený kus. Sem tam svitl plamínek originality nebo slušné akce, ale vždy rychle pohasl. Po 8 sériích Dextera bohužel nic, co by mě mohlo opravdu nadchnout. 55% ()

Puol

Obstojné krimi, ktoré neprináša nič nové, no vďaka sympatickému hereckému obsadenie a zručnej réžii vcelku svižne odsypava. ()

FilmWave

Zajímavá premisa, ale příběh nemá na víc než na hodinovou paní Marplovou. Harlin a Jackson to ovšem utáhnou na kratší pohodový celovečerák. ()

darkreider

Samuel L. Jackson konečne po dlhom čase v dobrej roli. Veľmi precízny čistič je podvodom využitý k zmazaniu stôp po vražde. Možno sa mýlim, ale tento námet tu ešte nebol, a ak bol tak nie je "prefláknutý". Takže za originalitu a dejové zvraty si to zaslúži pochvalu. Škoda konca, tam to zahrali do klišé a pošramotili originalitu. Herecké výkony(ako sa dá predpokladať) sú na vysokej úrovni. Možno by som privítal viac napätia. PS: Pripomenulo mi to seriál Dexter, už aby bola jeho tretia séria. ()

mupimup

S nadsázkou by se dalo říci, že Tomovým zaměstnáním je hledání mozků, kdyby je však nehledal se smetáčkem a lopatkou. Jeho úklidová firma se specializuje na byty vytapetované hemoglobinem majitelů, kteří se nezřídka nacházejí ve dvou místnostech současně a společnost Tomovi při práci často dělají masařky jak pětikoruny. Po jednou rutinním úklidu ustřelené škéci však Tom zjistí, že pro někoho dělal (jak překvapivé) špinavou práci. Na solidním filmařském zpracování, vynikajícím šikovným střihem a kamerou, je znát zkušená ruka a působivost je navíc podtržena výborně hrajícími Samuelem L.Jacksonem a Edem Harrisem. Navíc velice oceňuji, že režisér, v jedné části filmu, nevěnoval víc pozornosti kulise dívčího fotbalového utkání, protože i přes milostivý střih, bylo zřetelně vidět, jak představitelku Tomovy dcery stojí veškeré soustředění vůbec se strefit do mičudy (o směru nemluvě) a ještě po odkopu pokračovat po dvou. Film nepotápí ani slušný dabing, místy nicméně klopýtající logikou překladu. Tom pět minut vypráví o holčičce, která našla svojí maminku rozstřílenou lupičem a posluchačka na konci šokovaně vyrazí překvapivé odhalení: „To byla její dcera!!“, což napovídá, že původní dialog je v originále vystavěn poněkud jinak. Co je ale skutečnou vraždou divákova zážitku je zoufale standardní, stokrát viděné rozuzlení, které s očividným záměrem diváka překvapit, opravdu smutně překvapuje jen svou naprostou nepřekvapivostí. Ačkoli tedy film dlouho aspiruje na čtyři hvězdy, končí nakonec v šedém tříhvězdovém skladišti filmů, ke kterým se už po jednom shlédnutí nikdo nevrací. ()

dakarin

Ne tak zcela klasická krimi, zajímavý scénář, výborné herecké obsazení... pro mě tam trochu něco chybí, snad to pověstné kouzlo filmu, jež to posouvá jinam.... ()

haWranka

Dostatek působivý atmosféry, dostatek kvalitních hereckých výkonů i černýho humoru. Kapka psychologie a víc než dost naturalismu. Nevím, jestli jsem pitomá nebo za to může ten film, ale určitý souvislosti mi prostě nedocvakly a vůbec, všechno bylo tak nějak zmatený a v končnym důsledku i nudný. Škoda. ---------------------(Ták, a tady je jasnej důkaz, jak je tenhle film nudnej a k ničemu - vůbec si totiž nedokážu vybavit, o čem to bylo.) ()