Láska podle předlohy

• USA The Jane Austen Book Club (více)

Nic vás nepřipraví na těžkosti života tak dobře jako romány Jane Austenové. Dokonalý návod jak žít ale stále neexistuje, i když se šestice současných Američanek snaží najít jej právě v dílech slavné britské autorky z konce 18. století...
Současná Kalifornie sice Velkou Británii v době regentství příliš nepřipomíná, jsou ale věci, které se navzdory uplynulému času a geografickým rozdílům nikterak nezměnily. I dnes je láska mezi mužem a ženou jedním velkým bludištěm, i nyní je třeba chovat přátelství jako oko v hlavě, i za velkou louží a v jiném století je příliš snadné narazit na společenské rozdíly, pokrytectví a pseudomorálku, které někomu mohou zničit celý život. A jak se naučit, kterak v takové džungli přežít? Nejlépe s pomocí děl Jane Austenové. Proto se také šestice Američanek pravidelně schází nad Rozumem a citem, Pýchou a předsudkem a dalšími romány a společně se pokoušejí četbou dvě stě a více let starých knih pochopit, co že to vlastně znamená život. A že jejich vlastní životní peripetie mnohdy připomínají osudy hrdinek Austenové? Asi to nebude náhoda. Pozoruhodné romantické drama natočila scenáristka a režisérka Robin Swicordová. (oficiální text distributora)

01Zuzana10

1 pripomienka ku komentarom: hoci Kleopatra pise: ,,Nebojte se, že neznalostí díla Jane Austen ztrácíte hlavní bonus - mapu k pochopení debat o románových postavách.", ciastocne nesuhlasim, pretoze pribehy vo filme su v podstate velmi podobne pribehom JA a prave ta podobnost tu hra hlavnu ulohu. prip. ak nepoznate zapletky z jej romanov, polovicu filmu presedite pocuvajuc diskusie a domienky o jej dielach, kt. nebudete rozumiet. prave pripodobnenie ich ,,realnych" zivotov k tomu o com diskutuju bola zrejme tema filmu. ()

kalap

Krásne štebotavý film v ktorom Jane Austen , ktorú som tiež nečítal , tak tu vôbec nebola podstatná , ona v tom filme bola len nahoz na smeč , ale ten smeč museli zrealizovať oni sami , svojou vzájomnou chcelosťou a láskou. A ja tlieskam , ako určite všetci diváci tomu nádhernemu smeču aj ked ten nahoz nebol na zahodenie. ()

Scylla

Tahle romantika mě nepřekvapila a ničím neoslovila. Zabodoval u mě jen (jako vždy skvělý) sympaťák Hugh Dancy jako nadšený fanoušek science fiction Grigg, při jehož sledování jsem měla neustálé nutkání do děje zasáhnout a chudáka zachránit ze spárů nechápavého osazenstva čtenářského kroužku ... :D Neberte mě špatně, film není z nejhorších, ale očividně nejsem cílové publikum. Větší část filmu mě vyloženě nudila a závěr... ten vyváží jen pořádná porce hardcore sci-fi ... ()

Hees

Bez znalosti kníh, ktoré preberajú v knižnom krúžku je veľa dialógov nepochopiteľných.(Hodnotenie 3,5) ()

bogomira

Musím říct, že jsem čekal něco mnohem horšího a proto jsem potěšenej a veskrze pozitivně naladěnej. Jasně, že je to spíš pro holky, ale není to tak nezajímavý ani pro chlapy, koneckonců hraje tu Maria Bello...V životě jsem nečet Jane Austen a chvílema to vadilo, ale bavilo mě to i tak. Takže kdo máte rád hodně příběhů v jednom filmu, nenechte se zblbnout tradičně kreténským českým názvem a s chutí do toho. ()

selviskhed

"Všimněte si, že Jane nám nikdy nelíčí, co se děje po svatbě. Co když se Alžběta a Darcy začnou nenávidět?" Tak to se nám autorky zavázaly k zajímavému Jane Austen Book Clubu 2. ()

Wladi.mir

Ze začátku jsem si připadal, že nevím o co tu jde. A víte co? Taky, že ne! Ale postupně jsem si našel sympatie k tomuto filmu a dokoukal ho. Konec konců se z toho vyklubal celkem nadprůměrný romantický film, který baví, ale že bych si potrápil břišní bránici to ne. ()

morgos

Nedávno jsem byl na schůzce Book clubu, který se inspiroval tímto filmem :-) Film se mi nijak zvlášť nelíbil, ale není to ani propadák. Možná je to tím, že o Jane Austenové nic nevím, tak mi film nic nedal. Líbí se mi ale to, že určitě inspiroval tisíce lidí ke vzniku podobných knížních klubů. ()

vesper001

Ze slibného námětu vznikla bohužel polívčička bez výraznější chuti. Příběh postrádá pevnější tvary, jednání živých postav je oproti fiktivním romantickým figurám z knih křiklavě nepřirozené. Bohužel ani jako reklama na povinnou četbu to nefunguje. ()

otík

Nečekal jsem to, ale u tohohle filmu jsem se úžasně bavil. Ačkoli jsem nečetl žádnou Austenovou a viděl všeho všudy 3 filmy s jejími postavami, film byl příjemnou podívanou. A vůbec nevadilo, že jsem se v některých postavách z knih nechytal. Skromný, ale skvělý snímek. ()

Hnedoocko

Musím se přiznat, že až na Pýchu a předsudek díla Jane Austenové neznám. I přes tuto mezeru se mi ale film moc líbil. Připomněl mi mou slabost k románům, a tak hned, jakmile to bude možné, zaběhnu do knihovny a začnu číst jedno dílo JA za druhým. Co mám na filmech, jako je tento, opravdu ráda je happy end a já si po shlédnutí snímku můžu říct, že láska za všechno to trápení okolo opravdu stojí. ()

terunka003

..hodně ženský, hodně emotivní, lehce předvídatelné..možná to vidět v originálním znění tak je to lepší a poutavější.. ()

Pavlínka9

Jsem ráda, že alespoň pro český překlad vynechali v názvu jméno Jane Austen - bylo by to hodně zavádějící a plno lidí by to ihned odradilo. Já s ní problém nemám - četla jsem vše, tudíž jsem měla i šajn, o čem tam ostatní mluví :) Je to celé takové krásně různorodé :) Postavy jsou dobře praštěné, ať už od dcery, která střídá milenky jako své adrenalinové sporty, kamarádka, která hledá svého 7mého manžela či žena, která místo toho, aby žila s muži či začala nějaký nový vztah, chová psi a veškerou pozornost věnuje jim :) Je to takové krásné, že bych mezi nimi chtěla také být :) A přesně to, ten film podle mě měl vyvolat :) Takže úspěch :) Je to úsměvné, je tam potřeba udělat plno důležitých rozhodnutí (nejvíce mě tedy rozhodila milenka dcery, která psala příběhy na základě smutných činů u ní v rodině - to mě fakt dostalo nejvíce) a hlavně je potřeba překonat plno překážek, než dojdeme k cíli :) Je to krásně natočené, žádné promlky ani zbytečné plky a Emily Blunt vypadá fakt neuvěřitelně usedle :) :) ()

skretik

Super film, až na ten pokašľaný záver... Tam by sa človek od sladkosti mohol až zadusiť... Akože super, keď podľa kníh, tak dobrý koniec (nie vo všetkých knihách až takýto záver je)... ale toto brutálne prehnali... Takže určite (mrzí ma to) nemôžem dať 5* :) ()