poster

Nesmluvená setkání (TV film)

Sci-Fi

Česko, 1995, 90 min

 • eraserhead666
  ***

  Zde obsah převyšuje formu, ale nějak zvlášť mi to nevadilo. Film s podivnou atmosférou (ne zcela v negativním smyslu) a ještě podivnějším koncem (už v tom negativním smyslu). Film, v němž nejlépe hraje zhruba desetiletý kluk. Film z doby, kdy si filmaři v klidu mohli dovolit skoro celý film toho malého kluka nechat pobíhat zcela nahatého, to už dneska nikde nezažijete.(4.10.2016)

 • Sandiego
  ****

  Povedená televizní sci-fi, které se daří vytvořit silnou atmosféru plnou napětí a nepostižitelných zákrut. Příběh sám o sobě je velmi nosný, myšlenkově provokativní a i přes značně chladné podání se v něm daří objevit i citlivé, lidské jádro. Herecky film stojí na obstojném kvartetu, jemuž se daří postavám dodat uvěřitelný rozměr, i expresivní výkon dětského herce výrazněji nepokulhává. Škoda, že tento velmi sympatický a ambiciozní televizní počin, zapadl, rozhodně by si i dnes našel vděčné diváky mladší generace. Irena Pavlásková hold ještě měla co povědět a její režie z minima prostředků dokáže vytvořit plnohodnotnou podívanou, bohužel po tomto počinu už to s její tvorbou šlo docela z kopce.(4.2.2013)

 • Karlas
  ****

  České sci-fi bylo vždy prosté, jako husopaska na pláních intergalaktických světů. Přesto mne tento film velmi zaujal a sledoval jsem ho s napětím a očekáváním. Martina Menšíková má v sobě zvláštní přitažlivost a ostatní herci skutečně nejsou zklamáním. Chlapeček hraje velmi přesvědčivě a příjemně a jeho tajemný příběh i touha, po lásce a poznání, mne opravdu dojímala.(13.5.2015)

 • Mi Nü-Chai
  ****

  Dost zvláštní, chladný film - na vzdálené planetě nalézá skupina vědců jediného obyvatele - malého, extrémně inteligentního chlapce, kterého pojmenuje Mauglí. Ten netuší, jak se tu ocitl, nepamatuje si žádné rodiče, působí, jako by se snad zrodil ze země samotné. Rozhodnou se pro odvoz chlapce s sebou, leč od myšlenky ke skutku je někdy zatraceně daleko a někdy i ona pouhá myšlenka může ublížit...solidně atmosférický a jakoby odosobněný snímek.(30.12.2006)

 • flanker.27
  ***

  Nesmluvená setkání mají pár dobrých scén, ale dost nezvládnutý konec, který de facto naprosto překrucuje vyznění knihy bratří Strugackých. Např. Abrhám je ve filmu na konci za pitomce, zatímco v knize je to jeden z nejrozumnějších členů výpravy. Nicméně v nepočetném zástupu českých SF filmů jde o snesitelnou záležitost.(13.5.2015)

 • - Film vznikl na motivy knížky "Špunt" od Arkadije a Borise Strugackých. (dvd-L)

 • - Film mal pôvodne režírovať Juraj Herz, ale keďže sa nakrúcanie odkladalo niekoľko rokov, odišiel režisér do cudziny. Filmu sa nakoniec ujala Irena Pavlásková. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace