Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

BigJohn02

Poněkud zmatená ruská fantasy se zarputilým hrdinou, který občas posere, co se dá (vybere nesmyslnou cestu, nechá se omámit, kdy nemá atd...), ale koukat se na to dá zejména kvůli krásné princezně (nebo je to spíš rychtářova dcera?). Film nabízí jakousi paslovanskou pseudomytologii a dokonce v něm není žádný černoch ()

vlcekmirek

Opět důkaz, že rusáci pohádky umí. Sice úvodní scína z dětství Vlkodava je jak okopírovaná z Barbara Conana, ale pak už se rozjede celkem svižný příběh, děj odsýpá a není nudný. Fakt jsme sledovali od začátku do konce a na podřimování nebylo ani pomyšlení. Pěkný film. ()

andy60

I přes slušnou výpravu se jedná o nudný film (můj názor), který mě nedokázal vtáhnout do děje, natož pak zabavit. Osobně ho řadím do kategorie těch "zbytečných", které kdyby nevznikly, necítil bych se být o nic ochuzen. ()