Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

ASSEMBLEDSK

Veľkolepé dielo! Film Čierna krv je jeden z najzaujímavejších a najnepríjemnejších filmov, ktoré som mal tú česť vidieť. Na toto dielko som predtým bol veľmi zvedavý a za poslednú dobu som si povedal: "Idem do toho!" Dámy a páni, po skončení tohto filmu som mal nepríjemnú husiu kožu po celom tele a áno, ten film ma rozsekal na malé kúsky. Daniel Day-Lewis ako naftár Daniel Plainview je v tomto filme neuveriteľný a priznávam sa, že si nepamätám žiadného herca, ktorý by sa tak moc vžil do hlavnej postavy, že to je priam nemožné, dokonca som si myslel, že ho nehrá, ale že skutočne je on ním, a za mňa jeden z najlepších hereckých výkonov, ktoré som videl + zaslúžený Oscar a Zlatý Glóbus. Veľmi mile ma prekvapil Paul Dano, ktorý si zahral fanatického farára a proroka Eli Sundaya, bol taktiež výborný ako Daniel. Vo filme ma najviac vydesilo práve charakter Daniela Plainviewa, na začiaku filmu je cieľavedomý a "rodinne založený" človek, ale od momentu, keď jeho syn príde o sluch a reč, tak sa s Daniela stáva ľudské monštrum (na konci filmu som si myslel, že je diabol). Hlášky sú v tomto majstrovskom diele nezabudnúteľné: "I´ve abandoned my child!" "I drink your milkshake, I drink it up!" "I´am the third revelation!" "I´m finished." Ešte musím podotknúť finálnu scénu v kolkárni, ktorá je desivá a fantasticky natočená. Nedoporučujem pre slabšie povahy:) MASTERPIECE. 10/10. ()

Phillo

There Will Be Blood je dokonalý film... Má perfektnú kameru, neuveriteľnú hudbu, Daniela Day-Lewisa, množstvo nezabudnuteľných scén, úžasný záver, posolstvo a hlavne má potenciál byť niečim viac než len obyčajným filmom. There Will Be Blood je symfónia, ktorej každý tón je omračujúci, premyslený a dokonalý. Spoločné scény Day-Lewisa a Dana sú ozdobou kinematografie a hereckého umenia ako takého. Najväčší filmový zážitok od Fontány a logicky môj FILM ROKA. ()

jerenymo

Zajímavé provedení dobou z počátku těžby ropy. Pohled na život Daniela Plainviewera a jeho syna. Ačkoliv je tento snímek časově náročný, tak během filmu divák nemá pocit zdlouhavosti. Zachycení pomalého, ale za to intenzivního pomatení zbohatlého magnáta, kterému při nehodě ohluchne chlapec je naprosto dokonalé. A herecký výkon Daniela Day-Lewise je famozní. Nezapomeňte vstát a křičte: " I am a false prophet! God is a superstition! " ()

werus

Na Až na krev jsem si chvíli počkala a užila si správný filmový zážitek na zahájení Febiofestu 2008. Jak už tady bylo stokrát řečeno, na tomhle filmu je asi nejlepší famózní výkon Day-Lewise, je úžasný sledovat jeho herecký koncert, role mu sedla jak ulitá a Dano (ale i další) skvěle drží krok. Díky těm výborným hereckým výkonům to pak celé působí strašně reálně a tak nějak "uvěřitelně" a potkat Daniela ve skutečnosti, tak ho strachy ani nepozdravim, protože z toho ta nenávist stříkala stejně jako když ve filmu navrtal ropu. Výborné scény, super prostředí, hudba, no prostě všecko :) nenapadá mě, co vytknout.. ALE bylo straaaašně dlouhé. A přeci jen, než se příběh trochu rozpohyboval, tak jsem se nejednou podívala na hodinky.. A stopáž a trochu pomalejší a slabší rozjezd je také tou jedinou věcí, co sráží hodnocení na 4. There will be blood ale musítě vidět! :) ()

Chosé85

Hmmm, famózní. Jak už bylo napsáno Daniel Day-Lewis je pan herec, a jeho postava těžaře Plainviewa je pozoruhodná. Kde se vzalo tolik zloby a zatrpklosti v tomto člověku? Mohl si za to sám a nebo byl odrazem společnosti, která ho obklopovala? Asi obojí. Konfrontace dvou mužů, kteří si jdou za svým, a to AŽ NA KREV. Skvěle zahraný kazatel Eli (Paul Dano), ze kterého čišil fanatismus a vyčůranost. Který z nich byl nebezpečnější? Po dlouhé době opravdu film, jak má být. Nekonformním způsobem natočený a zahraný snímek, skvělá režie a hypnotická hudba (prvních asi 12 minut, kdy nepadne ani slovo, je úžasných). K tomu všemu nadstandartní kamera. A ten konec (!), to se jen tak nevidí. Dechberoucí, absurdní, satirické a zároveň syrové finále. 100 % P.S. Nesmrtelný film a opět masterpiece... ()

Paul_cz

Nuda k posrání. V tomhle filmu se prostě NIC neděje, ani božskej výkon DDL (k jehož postavě jsem ale ani přes ten skvělej výkon nemohl cítit ani sympatie, ani antipatie - protože děj prostě za nic nestál) ani místy zajímavě znepokojující hudba to nemohly vytrhnout.Spíš mi to přišlo jako dokument o počátcích těžby ropy, okořeněnej o rozklad jedný postavy.Bohužel to ale bylo natočený extrémně nezáživně - Horník hledá stříbro, místo toho najde ropu.Začne kopat studny, zbohatne.Nějakej kluk zjistí, že má na rodinném ranči ropu, přijde za naším horníkem (vlastně teď už "oilmanem"), a za nějaký prachy na ruku mu řekne, kde ten ranč je.Oilman tam přijede, začne těžit, jeho adoptovanej kluk mu při nehodě ohluchne, zdejší náboženskej fanatik ho začne srát, střih, jsme o 16 let v budoucnosti a starej oilman fanatika zabije.Thats it. Už dloooooouho jsem se takhle moc netěšil na titulky. Jo a ten konec - DRAAAINAGE! WTF? To skoro zavánělo sebeparodií.Nejvíc overrated film vůbec. ()

RomanHyde

Až na krev je těžkotonážní studie jedné složité osobnosti a její cesty za svým cílem. Až na krev jde hloubeji než na krev, řekněme do morku kosti. Atmosféra snímku je nevídaná a na notu mi PTA uhodil i svými výbornými minimalistickými vypravěčskými prostředky, které umocňují syrovost snímku. Kdyby snímek točil kdokoliv jiný, byl by epochálnější,koukatelnější ,výpravnější, rychlejší, zábavnější, dramatičtější... ale takto mám ojedinělý zážitek z kina, s jakým odcházím velmi zřídka a to, že na postavu Daniela jsem si mohl doslova šáhnout, byla cítit z každého filmového okéna, protože byla zachycena díky Day-Lewisovi a režisérovi téměř dokumentárně. Bravo! ()

Pawlisman

A todle někoho baví? Příliš epický (a nic víc) film, který jaby písmenko po písmenku z oka vypad nějaké knihy. Děj, děj - jako z nějaké podprůměrné dobrodružné literatury. Po celých 2,5 hodin se nic zajímavého, překvapivého, líbivého nestane - jen jste unášeni nezáživným příběhem. jedinou výjimkou je extraordinérní kněz a jímavá muzika. Pró mne zklamání. 6/10 ()

Deywid

158 minút čistej filmovej geniality...Film, v ktorom je všetko skvelé - výprava, kamera, HUDBA - tá je snáď z inej galaxie) a na vrchole Božský Daniel Day-Lewis... MASTERPIECE... ()

Illy

Daniel Day-Lewis, ale raké Paul Dano předvádějí herecký koncert. Na mě trochu zbytečně dlouhá stopáž. ()

cinci

Velkolepá nuda. Zdlouhavé záběry na pohybující se ropné věže, chlapy s krumpáčema, chlapy zasviněný od ropy, chlapy tahající za provazy....Daniel Day-Lewis hraje dobře, ale jinak je to nuda. 60% ()

bolan

No to bylo dobrý a jelikož nejsem žádný znalec ani kritik, nepoznam dobrou kameru a herecké výkony soudím podle nějakých svých absurdních kritérií, tak vůbec nevim proč. ()

Furmi

Veľmi dobre nerozumiem o čo v tom filme vôbec šlo. 2 aj pol hodiny sledovať nejaký životopisný film o počiatkoch ropových magnátov ma veľmi nebavilo a narozdiel od mnohých tunajších uživateľov, nevzrušuje ma film v ktorom je spochybňované náboženstvo (i keď v tomto filme som s tým trochu súhlasil), vedieť túto skutočnosť, možno by som si až na krev ani nepustil. Do atmosféry ktorá domňa bila na každom kroku som sa ponoriť nedokázal a s postavami som vôbec nesúcitil a tak isto som v nich veľmi nebol. Ale i tak sa jedná o celkom sledovateľný počin ktorý určite si nájde svojích veľkých fanúšikov ale ja nim niesom. // Druhá projekcia úplne zmenila môj názor na tento film. 78% ()

Rýža

Film, který bere dech i slova. Film, který vám buď nedá nic a nebo vezme všechno. Film, který vás vyždíme a zdrtí. A jediný film, u kterého jsem se postupně z pohodlného lehu na zádech neustále přibližovala k obrazovce a u závěrečné scény na ni zírala z pouhých 20 centimetrů, rukama křečovitě svírajíc chladné kované mřížoví mé postele. Film, který chci vidět znova, na velkém plátně! ()

VictorMartel

Kdo je uvyklý tomu typu kapitalistů, vydávajících hodinu strávenou na obědě s klientem za 20 let galejí, byl příjemně překvapen mnohem sympatičtějším nasazením zarputilého hledače ropy, který z bezohlednosti života odvodil nutnost být ještě bezohlednější a jemuž v začátcích spíše než jiný vrtař stěžovalo rozběh bigotní nemehlo. Jinak příležitost, jak si připomenout ohromnou změnu, kterou svět prodělal během jednoho sta let. Franz Kafka: „Objevy se vnutily člověku.“ (Aforismy, Praha, Torst, 2008, s. 36; „Die Entdeckungen haben sich dem Menschen aufgedrängt.“ - Tagebücher 1910-1923, poznámka z 10. 12. 1913); před samohybem technického pokroku, jehož směřování již nemá člověk pod kontrolou, varoval i Heidegger (Věk obrazu světa). / DOPORUČENÉ RECENZE: David Ansen, newsweek.com, 8. 12. 2007 ()

kubyno

Dokonalé dílo. Výkon Lewise je nepopsatelný, opravdu jeho projev je tak neuvěřitelně fascinující - na to ani slova nestačí. Psychologický rozbor jeho postavy, režie a syrovost efektů a doby - tam se nedá nic vytknout. Ale přesto ze mě ta nadšenost z první půle časem začala vyprchávat, možná to bylo stopáží, možná taky částečně moji únavou. Nicméně trošku mi chybí větší emocionální pouto, které člověku ten dlouhý a těžký zážitek stmelí. ()

WinstonS

Fantastický výkon Daniela Day-Lewise přebil všechno ostatní, co v tomto filmu je (a že je toho požehnaně). Anderson je pašák, jeho práci uznávám dlouhodobě, ale tady to prostě byl neopakovatelný koncert jednoho herce. Nesmírně silný snímek. ()

Nolanofil

Daniel Day-Lewis je dôvod vyšieho hodnotenia, ten herec je boh vo svojom remesle. Príbeh je pútavý, občas trochu preskakujúci, ale silný. Neuveriteľne mu pomáha hudba (hlavne pri ropnom požiari) a PTA dokazuje, že životné príbehy sa dajú natočiť aj inak, ako klasickou Hollywoodskou cestou. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (více)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (více)