Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

KalimeroI

DDL je bůh, ale upřímně - ta hudba mne srala, těžce. Zkazila mi celý film. Asi nejsem dostatečně očkovaný tvůrcem Radiohead. Takový doprovod si výkon hlavního aktéra nezasloužil. Tohle by líp doprovodil i strýček Jedlička. ()

APLSMLS

Kvalitně natočený a skvěle zahraný film o ošklivých lidech s ošklivými pohnutky, který jsem si ani napotřetí shlédnutí pořádně nepamatoval. Třeba už to bylo naposled konečně. ()

Osemhodin

Zatiaľ som nevidel lepší výkon herca vo svojom živote. Daniel Day Lewis sa može rovnat jedine s Robertom De Nirom v Raging Bullovi.. Počas filmu som Daniela bral ako milého ale zároveň hrozného človeka. Pri poslednej scéne vyzeral ako samotný diabol. Jeden z najlepších filmov všetkých čias. ()

Ivett.Motion

Film byl na mě až moc zdlouhavý a celkový námět nebyl můj šálek kávy. Avšak herecké výkony byly bezchybné, kamera taktéž, atmosféra byla hustá, ale jak říkám, být to kratší, nemělo by to chybu. ()

Tristan_nsc

Drama o přerodu církve z té křesťanské na kapitalistickou poháněnou egoismem, chamtivostí a hněvem. Daniel Day-Lewis roli ropného magnáta zahrál dokonale a Paul Dano v roli až fanatického kněze rozhodně nezaostává, ale na Lewise zkrátka nemá. Pomalá kamera mi párkrát připomněla Stanleyho Kubricka nebo Andreje Tarkovského což je jedině plus. Stopáž přes dvě a půl hodiny je na můj vkus odvážná, ale k filmu s pomalým tempem, jako je tento, sedí. Celkově je film trochu těžko stravitelný a určitě není pro každého. ()

Andrmen221

Mě to strašně bavilo. Tvrdý pohled na realitu tehdejší doby, každý se mohl vydávat za koho chtěl apod. Líbí se mi cílevědomost hlavního hrdiny. Naprosto skvělý hudební poklad podtrhává úžasnou práci kameramana. Moc se mi líbilo, jak zabije podvodníka, a pak toho grázla kněze. Úchvatné. Dlouho jsem se odkládal zhlédnutí, ale stálo to za to. Kvalitní film byste měli být schopni poznat, dle prvních 15 minut a zde to poznat opravdu šlo, aniž by se během té doby promluvilo jediné slovo. ()

ezop1012

"There Will Be Blood" je americký film z roku 2007 režiséra Paula Thomasa Andersona. Film sa odohráva v  Kalifornii v období od konca 19. storočia do začiatku 20. storočia a sleduje príbeh Daniela Plainviewa, ambiciózneho ropného magnáta, ktorý sa snaží dosiahnuť úspech a bohatstvo v neľahkom prostredí divokého západu. Film je vynikajúci a diváka vtiahne do deja od prvej scény. Hlavný protagonista Daniel Plainview, ktorého stvárnil Daniel Day-Lewis, je jednou z najlepších hereckých úloh jeho kariéry a jeho výkon je fascinujúci. Dej je zaujímavo prepracovaný a plný zvratov, ktoré držia diváka v napätí až do samého záveru. Kameramanstvo, hudba a zvukové efekty sú na vysokej úrovni a celkový vizuálny dojem je úchvatný. Ak máte radi epické filmy plné napätia a drámy, "There Will Be Blood" je určite filmom pre vás. Doporučujem ho všetkým fanúšikom žánru a tiež tým, ktorí hľadajú kvalitné americké filmy s vynikajúcimi hereckými výkonmi. ()

makoviceee

O nicem. Ztrata casu, coz me vzhledem k mistnimu imho totalne mimoznimu hodnoceni, kvuli nemuz jsem se tesila zbytecne, sere o to vic. Souhlas s ClintEastwoodem. ()

Maxtrix

Název nelhal, opravdu bude krev. Ale až na konci. Do té doby se zhlédnete příběh parádně šíleného dělníka (zahraný bravurně), který se ztělesní s klasickým tématem poválečné literatury 20. let - Převrácený americký sen. Daniel Plainview totiž nemá žádné morální zábrany a během let ho sžírá nenávist. Za pomyslným cílem v podobě bohatství a skrytý za maskou anděla tak otvírá černé hlubiny ropného pekla. Příběh vnímám velmi pozitivně, ale srážím body za délku filmu a přeskakování mezi lety - oboje poukazuje na problém s tempem. Štvala mě i hudba, mohla být živější, rozmanitější a víc k tématu. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (více)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (více)