Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiální text distributora)

Fanuin odpad!

Dvaja štyridsiatnici sa hrajú na dvoch 6 ročných chlapcov, pričom IQ majú tak na 3 ročných. Dosť nepodarený nápad , ale keď to už niekoho napadlo, tak si mal dať aspoň tú námahu a vymyslieť vtipný scenár. Tu sa ale o nejakom humore nedá hovoriť - trápne správanie dvoch blbov, za ktorých som sa ja sám cítil trápne sa humorom nazvať nedá. Je to zábava pre IV. cenovú skupinu. Nedalo sa to ani dopozerať. ()

Jezkoic

chápu: >> vulgární, fekální, a určený pro děti nad osmnáct let a možná i trochu humorně otupělé lidi: ale jedno se týhle vymejvárně musí nechat: chtě nechtě jsem ten film videl už 4x a jelikož muj brácha je kudrnatá hlava : tak hlášky z filmu typu "You're a big, fat, curly headed" vás prostě dostanou...still funny!:) ()

Fyrefly

Tak na tuto komedii se nedalo ani dívat a to Will Ferrel je jeden z mých oblíbených herců.Oba mi připadli jak retardi a z 98 minut jsem se smála tak 10 vteřin.Komedie o tom, že se dva nevlastní čtyřicetiletí bratři chovají jak desetiletí je pěkně ulítlá a chvilkami i dost trapná. ()

kubina28

Aj napriek pár nedotiahnutým gagom(rozumej hluché miesta) a par fekálnym scénam (lizanie hovna, no hahaha) tak som sa bavil kráľovsky vďaka Ferrelovi a Reyllimu, ktorý obidvaja máju natoľko prihlúple ksichty, že im bez problému, uverite že sú to 4o ročný adolescenti. ()

cukerman

Opravdu parádní kousek!!! Jestli hledáte totálně ulítlou, bláznivou a úchylnou komedii, tak jste na správné adrese. Tady dostanete přesně to všechno a možná ještě něco navíc. Will Ferrell a John C. Reilly, v roli dvou nevlastních bratrů zahráli na jedničku, nedá se jim nic vyčíst a těžko byste za ně našli herce, kteří by se s tím poprali lépe. Zajímavý děj, který sice není úplně originální, doplňují skvělé hlášky a úžasné scénky. Po dlouhé době výborná komedie kde nehraje Ben Stiller, já sice patřím mezi fanoušky Mr. Stillera, ale také jsem rád, že někdo jiný dokáže natočit super komedii. Dodatek: jediní herci, kteří mě napadli pro hlavní role, místo pánů Ferrella a Reillyho jsou podle mě, již zmiňovaný Ben Stiller a Jack Black, akorát si nejsem jistý výsledkem. ()

jabbo123

Tak tenhle Ferrell mi nesedl. Takový podivný mix mezi komedií typu Blbý a blbější a dramatu o dítěti v nás. Vtipných situací pramálo, většinou hraných na křeč a záchodový humor. Herecké výkony odpovídají obsahu, hudba je ucházející. Tak nějak ale nechápu proč s tímhle snímkem ztrácet čas - smát se u něj nebudete, celkovou osu příběhu pochopíte během prvních pár minut a emočně se vás ani nedotkne. Myslím, že jsem se během filmu i v jednu chvíli docela smál ... jenom už vůbec nevím čemu. 3/10 ()

Novik

Vůbec jsem nevěděl o čem film je ani kdo v něm hraje, prostě nic. Ferrell a Reilly v roli totálních blbců mi tolik nevadily. :) ()

karhy

klasicka béčková komédia....niekolko trápných scénok a dialogov, niekolko i vtipných scénok, ktoré maju diváka pobaviť.áno, dá sa na tom pobaviť.... avšak v žánru komédia existuje X lepších komédii než táto. doporučujem pozrieť si tento film, napríklad, ak sa nudíte v praci :) ()

svechy

Představ si, že mě Nancy uvidí vycházet ze sprchy a vyjede po mně. Jsem fešák, chlupatý svůdný véčko táhnoucí se od prsou až po pytlík. Podívá se na mě a řekne: " Bóže můj, starýho bejka už jsem měla, teď si dám telátko" a popadne mě za buřtíka. Jo tuhle komedii já prostě můžu. I Když přiznávám, poslední třetina filmu je o něco hroší než dvě předešlé, určitě se nebudete nudit, když vás po celou dobu Brennan a Dale zásobují neuvěřitelnými hláškami. Chvilkama si říkáte, jestli to ti dva "voslové" vůbec hrajou. Protože v jejich podání je to prostě neuvěřitelné. Pro mě jedna z nejlepších komedií. ()

PORTER44

Průměrná komedie,občas komická a vtipná scéna ale chvílemi zase nuda.Pár sprostých výroků trochu komedii okořenilo jinak nic zvláštního. ()

Lonelybiker

Tenhle film jsem včera skouknul úplně náhodou a hodně mi zvednul náladu. Sice jsou v něm momenty o ničem, ale většinu času jsem se chechtal a výborně bavil. To je prostě správná úchylárna a v tomhle případě vůbec nevadí, jak oba dva strašně přehrávají. Sem to patří a baví to. ()

BlackHoleSun

Ten film mě po pravdě moc nezaujal, ale mám v paměti část, kde Will Ferrell hraje na bicí. V ten moment mi došlo, že vypadá jako Chad Smith z Red Hot Chili Peppers. ()

BR23

Dosť podobné ako film /Poloprofesionál/ Will Ferrell i v tomto filme hraje tak "trocha" zaostalého človeka. A hrá to viac ako dobre... neviem čím to je, možno jeho schopnosťou nahodiť ten správny výraz totálneho idiota ale ide mu to. :D Príbeh s príjemným dejom a super hláškami. Ten fekálny humor tam bol tiež len okrajovo. P.S: to je moje mňamka. :D ()

loukonicek

Dle mého bratr je to nejlepší film v historii kinematografie. Dle mě je to největší kravina a hlavně tak brutálně sprostá, že nechápu, jak tohle může někdo ocenit. Přijde mi to zvrácené, nechutné a hlavně trapné. Dala bych na to upozornění "od 21 let", protože mladý puberťáci v tom mají vzor - jako můj bratr. 2* dávám za občas vtipné a SLUŠNÉ vtípky. ()

phoenix9

Je to síce blbosť , ale dá sa na tom dobre zabaviť :) Hlavne prvá hodinka je v rámci žánru silná , a síce zvyšok trošku stráca, ale spevacký výkon na konci to zachraní. Prijemné prekvapenie. 70 % ()

Simir.ma

Ačkoliv se jedná o neskutečnou hov.dinu, dávám za tři hvězdy, protože jsem se celkem i bavil. Will Farrell a John C. Reilly spolu dost přehrávají, což způsobuje někdy opravdu až moc přehnaný humor, ale jo, bavil jsem se. Člověk se zde i zasměje od srdce, konkrétně já osobně v případě super palandy :D . Jako film, když člověk nechce vůbec přemýšlet, tak dobrý, tedy ty tři jsou zasloužené. ()