Můj pes Killer

Hlavním hrdinou snímku je osmnáctiletý Marek (A. Mihál), žijící se svým otcem, alkoholikem (M. Kuruc), na malém městě na moravsko-slovenském pomezí. Jediné opravdové citové pouto Marka váže k jeho psovi. Když se jeho otec rozhodne prodat část pozemku, je Marek nucen vyrazit kvůli podpisu smlouvy do nedaleké vesnice navštívit svou matku (I. Bendová). Jeho život obrátí naruby zjištění, že má nevlastního bratra (L. Filo), který je poloviční Rom. Do horizontu jednoho dne vtěsnané sociální drama varuje před stále agresivněji se prosazujícím rasismem a předsudky, které mají často tragické následky. (Česká televize)

celticek odpad!

Něco takového už dlouho nepamatuju!!! Jediný důvod, proč to vidět, je Žižkova ulice, vlakové nádraží a Kaufland v Hodoníně! Hrozný shit! Záhoračtina, fechtl, pes, vinohrad, "hooligans", Skalica, "art" až na půdu. Casting na neherce 2 roky?!? Výsměch! Jde to všechno do hajzlu! Hnůj! ()

Amonasr

Film ze sociálně slabého prostředí se odvíjí pomalu a nenápadně, ovšem dost zlověstně, což se bohužel nakonec i potvrdí, takže žádná úleva se nekoná. Natočené je to dobře, ale na náladě to člověku nepřidá. Přesto je asi dobře, že se podobné filmy točí, abychom nezavírali  oči před tím, co je někdy kolem nás a možná blíž, než si myslíme. ()

toktokmokmok

Keby bola možnosť 6 hviezdičiek, dal by som. Najtalentovanejšia slovenská filmárka súčasnosti. Konečne sa slovenský hraný film dostal z toho porevolučného pseudokŕča. Opäť, ako pri svojom prvom filme, nerieši režisérka nejaké "veľké" veci, "iba" príbeh jedinca, ktorého konanie je v skrytosti pod vplyvom práve týchto "veľkých" vecí. ()

Sir Ludvig

Už sú to roky, čo som prestal sledovať slovenské televízie. Ešte dlhšie nepočúvam slovenské rádiá (už si ani nespomeniem, kedy som si naše rádio pustil so skutočným úmyslom počúvať). Dom som nevidel, a tak som skutočne rád, že Killer existuje. Že to naozaj niekto natočil. Že tu konečne točil niekto niečo, čo sa vryje, čo napriek malým chybám funguje, niečo aktuálne a svetové, a pritom tak slovenské. Máme toľko dôvodov na spytovanie svojho svedomia, ale omámený mediálnou banalitou sme uverili hovnu. Killer otvára oči i keď slepím maznákom neotvorí vnímanie ani jeho surový kusanec. Nevadí, i tak dobre. ()

PeterFLJilek

Má ten film tiež svoje scenáristické muchy, ale oveľa menej rozpačitejšie než Šulíkov Cigán, takže lepší priemer v súčasnej slovenskej kinematografii. Ináč dosť realistická sonda do hlavy človeka, ktorý v nej má namiesto mozgu kognitívne hovno. ()

F-red

všetci čo filmu môj pes killer dali hodnotenie odpad, sú sami odpad. vyzerá to tak, že sa konečne rodí slovensky film. grofová, lehotský, prikler, fornayová - budem prorok - história si ich bude pamatat ako slovenskú novú vlnu. fornayová dokáže rozprávať o neviditeľných témach na slovensku, ale viditeľne viditeľných v zahraničí. ()

ondey

Pomalu se vlekoucí nuda naplněná za vlasy přitaženou zápletkou, která je tak rádoby překvapivá, že ji kvůli samotnému názvu filmu čekáte vždy, když je ve scéně pes. Navíc na těchto sociálních filmech nesnášim, když si štáb pro podtrhnutí atmosféry ubíjející beznaděje vybere naprosto samoúčelně jednu hnusnou lokaci škaredější než druhou. Suchá tráva, pneumatiky, táhnoucí se horkovody a ruiny budov nechybí prakticky v žádným záběru. ()

ostravak30

Filmy Miry Fornay nějak nedávám. Pravda je, že je docela moderní točit současné filmy o různých typech problematiky. Nejčastěji to jsou ale vývoj dětí z problémových rodin, alkoholismus, drogy a sociální otázky. Jedno z témat zvolených ve filmu je rasismus. M. F. si k tomu zvolila povětšinou neherce, což je také momentálně velmi populární, aby vše působilo ještě věrohodněji. Filmy tak na diváka působí tak, že je kamera prostě jen u toho. Nejvíc mi ale na filmu vadí fakt, že kdybych si nepřečetl úvodní text, tak mi není zcela jasné, jakou roli hraje Irena Bendová a co mezi sebou ti dva mají. Vztahy i problémy jsou jen nastíněné, takže divák musí vyvinou mimořádnou intuici, aby mu bylo jasné oč jde. Marek se navíc během jednoho dne pohybuje v různých prostředích. Například je členem nějakého rasistického hnutí, ale vůbec není jasné, jakou roli zde zastává a co toto hnutí vlastně provádí za činnost. Ne všichni rasisti s baseballovými pálkami běhají po městech, někteří se zúčastňují pouze demonstrací apod. I tak ho ale hnutí natolik ovlivní, že svého bratra zabije. A co je dál? Nevíme. Rasismus byl pouze naznačen, ale to důležité okolo zůstalo skryto. ()

MyrnaAlec

Identifikace s hlavním hrdinou nulová, je to nudné, bez kouska invence. Odpudivé prostředí i lidi. Postava se stále stejným výrazem jezdí na fichtlovi sem-tam. Dokoukat to byl výkon. ()

amundseen

Film s rovnakou témou ako nemecké Kriegerin, iná je ale forma spracovania. 80 percent hereckých výkonov bolo OK a nerušilo, aj keď hercom častokrát nebolo dobre rozumieť. Hra na štýlový európsky snímok v tomto prípade filmu uškodila. Dramaturgicky a scenáristicky nemal taký potenciál, aby si režisérka mohla dovoliť dlhé statické zábery a dialógy mimo záber kamier. Každopádne slušný film a Fornayová je na dobrej ceste natočiť niečo, čo by nám mohlo vyraziť dych. ()

PanChodny

Od tohoto filmu jsem si dle traileru sliboval maličko něco jiného. Pak jsem ale dostal lístek na premiéru... Je to zajímavý pokus o nevšední pohled na sociální problémy. Hlavní hrdina si prochází zoufalstvím a pochybami a skončí víceméně na dně. Nebo ne? Každý den jsme tam kde jsme, stále ty stejné sračky. Můžu udělat něco jiného? Odolám pokušení? Využiji šanci? Kde začínájí výčitky. Výborná kamera a zvuk. Námět ale mohl být trochu více rozpracován a scénář trošku svižnější. Viděno na české premiéře v Lucerně. 3* ()

ugly_joe

Mozno to ziskalo nejake ocenenie na medzinarodnom festivale, ale len preto, ze anglicke titulky boli o dve triedy lepsie, ako originalne dialogy. Plus to ma 'zavaznu tematiku' tak mu vsetci prepacuju nedostatky a bezduche napodobnovanie modernych filmovych vzorov. Zvuk bol VSMU strasny a vykon hlavneho hrdinu, co tak ospevuju... No, poviem to takto: lepsie by to zahral aj ten jeho pes. ()

Babulik

Pani režisérka si týmto dielkom u mňa získala nehynúce sympatie predovšetkým za odvahu natočiť film, ktorý rozhodne nie je určený pre priemerného diváka odkojeného a rozmaznaného halyvúdskou megaprodukciou. Neschopnosť takéhoto diváka pochopiť zámer a výpoveď Killera je priamo úmerná jeho drístom o nudnej sračke. Všetko ostatné, čo som chcel v tomto momente napísať, už napísal "Kristusazapad". ()

Rodriguess

No slovenske a ceske filmy sa vzdy tesim tak trochu inak. Tu boli ocakavania velmi velke ale sklamanie bolo este o to vacsie. Neviem tažko sa to hodnotí. ()

rigby

Syrový pohled na jeden obyčejný den v životě zase ne tak obyčejného kluka. Pokus je to dobrý, ale kazí ho neexistující příběh, nekonečně dlouhé záběry a neumětelství herců neherců. Tohle tedy nevyšlo... ()

certiskon odpad!

Po přečtení některých komentářů s nejvyšším hodnocením bych se ráda zeptala slovenských diváků, jestli někdy viděli i nějaký zahraniční film, ať už český, nebo jakýkoliv jiný, protože nechápu jak takovouto s*ačku můžou ohodnotit slovy "nejlepši slovenský film"?????????????? Si snad děláte p*del ne? Několikaminutový záběry typu chůze v nezajímavým prostředí mi opravdu film nezpříjemnily, ba naopak, větší nudu jsem snad ještě nikdy nezažila a to už jsem pár takových s*aček s krycím jménem "film" viděla.... Nejhorších 90 minut z mýho diváckýho života, kdy jsem nepochopila absolutně jedinej záběr z celýho filmu. Takhle nas*aná jsem už dlouho nebyla... Režisérka si zřejmě ujíždí na nějakým zajímavým prášečku a pokud ne, tak by ji to možná pomohlo... hlavně ať už se nikdy nepouští do podobných volovin a předem jí za to děkuji. ()

Fos4ity odpad!

Film s tak vytříbeným vkusem že i skinheadi poslouchají ega herci kteří znuděně odvykládají svoje a tím to asi tak celé končí ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015