Můj pes Killer

Hlavním hrdinou snímku je osmnáctiletý Marek (A. Mihál), žijící se svým otcem, alkoholikem (M. Kuruc), na malém městě na moravsko-slovenském pomezí. Jediné opravdové citové pouto Marka váže k jeho psovi. Když se jeho otec rozhodne prodat část pozemku, je Marek nucen vyrazit kvůli podpisu smlouvy do nedaleké vesnice navštívit svou matku (I. Bendová). Jeho život obrátí naruby zjištění, že má nevlastního bratra (L. Filo), který je poloviční Rom. Do horizontu jednoho dne vtěsnané sociální drama varuje před stále agresivněji se prosazujícím rasismem a předsudky, které mají často tragické následky. (Česká televize)

ZdenoLo odpad!

Polovica filmu sú nezmyselne dlhé zábery chalana na motorke, chalana v aute, chalana idúceho so psom, chalana idúceho s malým cigánom..No a ta druhá ani nestojí za reč.. ()

sona123

Zajímavý film, zajímavé téma. Dlouhé záběry, kdy kamera sleduje hlavního hrdinu. Co ale velmi umenšovalo dojem bylo především mizerné nazvučení a v druhé řady i velmi amatérské herecké výkony, vím, neherců. Vypilovat, vyleštit a mohlo to být velmi dobré. ()

Kervorkian

Na naše pomery nekonvenčná kamera, pri ktorej som si konečne nepripadal, akoby sledujem niektoré z našich stupidných seriálov. Nemohol som si nevšimnúť, že konečne niekto pracuje vo filme s "čakaním". Konečne sa všetko nedeje hneď, ale postavy keď čakajú, tak my čakáme s nimi, pre mňa potrebné priblíženie realite. Na druhú stranu, niektoré prvky boli značne prehnané a nezdá sa mi, že by sme sa tak správali k našej menšine. Keď nad tým premýšľam, veľa z nás si to však myslí, ale nevysloví. Či je to zámer neviem. Rovnako tak neviem, ako sa postaviť k celému filmu. Veľmi plnohodnotné 3* ()

Gore

Rozhodně lepší než předešlý režisérčin počin Lištičky, ale zase ne o tolik. Zdlouhavé nudné záběry na nic nedělání už není v módě ani u evropského artu, tak proč s tím začínat v srdci Evropy v roce 2013? Zbytečné. Námět a téma vybrané dobře, neherci kupodivu své party zvládají, ale problém bude v režisérce, která z toho nedokáže nic pozitivního získat. ()

poet

Nuž Mirka síce si zhrabla pár slovenských "filmových" cien čo nechápem ale budiž :)... Ak toto má byť to najlepšie zo slovenského filmu za rok 2013 tak je bieda. Síce sa to hrá na niečo autentické sú tam neherci, dlhé zábery a silná téma ale namiešané je to tak nudne že sa to nedá dopozerať. Polka filmu je zhruba o tom že Marek niekde kráča a kamera ho akože sleduje. Ak chcela autorka niečo o téme rasizmu tak mohla zostrihať Kotlebov príchod na Krásnu Hôrku a to by bolo menej nudné.... ()

Maslord odpad!

Nechcem byt nejaky kruty ani chytry, ale verim, ze by som s kamaratmi natocil lepsi film. Ale ocenenie by asi nedostal. ()

edie sedgwic

Slovenski filmovi tvorcovia sa v poslednej dobe rozhojdali k naozaj lepsim vykonom a dokazom je aj Moj pes killer. Socialna drama tak trochu pripominajuca styl bratov Dardennovcov ponala uz mnohokrat spracovanu temu neznasanlivosti medzi Romami a "bielymi" a zasadila ju do pribehu "baby skina" Mareka, ktory s nimi ma viac spolocneho, ako by si zelal. Mam velmi rada tento styl filmov, aj ked tento miestami straca na intenzite a hlavna myslienka tym tak trochu vychadza nazmar. ()

Wewerush

Nemyslím si, že ultradlouhé záběry, které nejsou nijak potřebné či funkční v odhalení příběhu či vnitřních pocitů a pochodů hlavní postavy prospívají tomuto filmu, jehož příběh zas není tak nezajímavý, jak by se zdálo. Na škodu jsou určitě také neherci, kteří ať se snaží sebevíc moc toho ze sebe nedostanou a že by to působilo o to reálněji? To teda úplně ne.. Po debatě s režisérem na Febiofestu 2013 nejsem o nic moudřejší. Můj pocit lze shrnout takto: ? ()

Illioplius odpad!

Hoci plagát k filmu nemusí mať s filmom samotným – čo do kvality spracovania – nič spoločné, v tomto prípade toho mali spoločného dosť. Oba sú fádne, nezaujímavé a lacné. Film je preplnený v podstate statickými zábermi, len tak snímajúcimi krajinu či nejakú postavu. Skôr ako umelecký film, pôsobí ako pokus oň. Z hlavného hrdinu herecká neschopnosť srší asi rovnako ako jeho neprirodzenosť. Je v podstate úplne bez emócií, všetko robí mlčky, bez váhania a strojovo. Je nestotožniteľný. Repliky hercov sú neosobné, nedôveryhodné, neprirodzené. Môj pes Killer nemá žiadnu gradáciu – začína mdlo a mdlý je po celú dobu až do konca. Dej nie je ničím zaujímavý a v bode, kedy by už možno aj mohol začať zaujímavým byť, film skončí. Okrem ďalšieho sklamania zo slovenského filmu by sa moje pocity z atmosféry na premietaní tohto filmu v kine dali zhrnúť takto: „Otrávenosť divákov sa dala krájať, po konci filmu nastalo trápne ticho a ľudia sa mlčky rozišli. Vrátane mňa.“ ()

MickeyStuma

Slovenští tvůrci se tentokrát trefili do černého. Drsný syrový příběh ze současnosti dává zabřednout do kruté reality dnešních dnů. Chudoba a xenofobie společnosti ke všemu možnému dávající všanc nelehkému žití. Rasizmus z toho vyvěrající už je jen třešničkou na dortu. Režisérce a scenáristce v jedné osobě se podařilo zachytit skutečný život obyčejných lidí bez bázně a hany. Kritický příběh hodný k zamyšlení. Polodokumentární kamerou je sledován jeden den osmnáctiletého Marka se všemi aspekty netolerance a zoufalství. Celé je to koncipováno s pohledu třetí osoby, což jednoduchou kamerou a dlouhými záběry evokuje pocit, jakoby byl divák přítomen celé události. Jelikož jde o artový počin, není snímek pro každého. ()

bulbasaur

prečo naše slovenské filmy musia byť stále tak nudne natočené.hluchých miest až primnoho, zdĺhavé zábery, absencia hudby... doma si pozriem ale v kine by som rozžul sedadlo ()

Olík

Sedněte si do zaplivané nádražní knajpy páté cenové skupiny a hodinu a půl koukejte z roky nemytého okna. Jako na objednávku dnešní „korektní“ doby…..pojďme se bavit o rasizmu a forma, to už je celkem jedno. ()

Nail odpad!

Krucifix co toto bylo? Měl jsem dojem, že toto je první počin režisérky a chraň mě ruka páně před jejíma dalšíma počinama. Tohle byla katastrofa. Co mě po celou dobu deptalo, tak dlouhosáhlé záběry totálně o ničem, kdyby je režisérka zkrátila tak z toho máme o něco méně děsivejší krátkometrážní snímek. Herecké postavy a výkony taky o ničem, scénář je jak napsané na toaletě, když mám o něco větší potíže ze sebe něco vytlačit. Děj o ničem a vlastně ani nechápu pointu nebo co vlastně "Můj pes Killer" chtěl divákovi sdělit. A komenty některých lidí tu jako: "Konečne sa slovenský hraný film dostal z toho porevolučného pseudokŕča." kua tak to je na Slovensku teda pěkná bída s filmama. Stále si nejsem jisté zda jsem neviděl zcela něco jiného. Tohle je pro mě ostrašující případ něčeho co se na plátno vůbec nemělo dostat. ()

Biopler

Žánrovo je to dráma, no podaná antidramatickým spôsobom. Divák sleduje jedeň deň odpudivého chlapíka, ktorý sa hľadá v živote, lebo pochádza z dysfunkčnej rodiny a bratstvo skinheadov ho tiež úplne neberie za svojho. Spriaznená duša je len psíčko s príznačným názvom Killer. Snímka je typický príklad použitia realizmu kedy neherci a ničím výnimočná kamera zobrazia záhoracky zapadákov s jeho problémami lepšie akoby sa o to pokúšal režisér zvučnejšieho mena s vyšším budgetom. Dielo je na kratšiu stopáž, vyskladanú navyše z množstva dlhých artových záberov, bohaté na množstvo zbytočných postáv, ktoré len komplikujú pre diváka pochopenie vzťahov. Technicky mi veľmi vadil slabý zvuk, resp. som viackrát nerozumel mrmlajúcim postavám, navyše keď ešte rozprávali dialektom. Dielo je však výpoveďou ako je v určitých vrstvách obyvateľstva stále usídlený nepokoj a neschopnosť prijať inakosť, ako je nám blízka ľudáckosť, Tisov odkaz + fašizmus a ako do toho ľahko skĺzne človek, ktorému sa nik nevenuje. Fornay zvolila skôr mlčanie a diváka nabáda k zamýšľaniu sa nad hlavnou postavou do hĺbky, dialógov je pomenej, preto je pre mňa záhadou ako bol oslavovaný a oceňovaný scenár snímky. ()

mvukotic

Neviem, či ten film bol tak nahovno natočený, alebo v Artklube za zrkadlom bol nejako blbo nastavený zvuk, ale počul som tak každé tretie slovo. Na základe toho, čo som ako tak zachytil a dotvoril si celkový obraz, nemožno nesúhlasiť s komentárom užívateľa "mrksik". Za uveriteľné a civilné herectvo a zaujímavú atmosféru dávam slabé dve. ()

psychoza

Tak trochu surové, nezdobené a dlhé obrazy, ktoré sa až príliš podobajú realite a preto tomu nemôžem dať menej ako tri puntíky. Zanechalo to aj trošku dojmu, hoci podobné zábery sa dajú natočiť hocikde skrytou kamerou... ()

degster

Nevyužitý potenciál zaujímavého príbehu a autentického obsadenia. Prestaňme už nazývať dlhé, prázdne zábery art a nevyhýbajme sa naplneniu deja. ()

GTS_PUNK

Snímka režisérky Miry Fornay z roku 2013 nepredstavuje iba príbeh zo slovensko-moravského pohraničia, kde sa ľudia v zatrpknutosti a hneve predierajú svojimi malými životmi, ale v širšom kontexte sa snaží byť pohľadom na problematiku rasizmu, ktorého stopa je v tomto geopolitickom priestore dlhodobo prítomná. Na malom príbehu Mareka (Adam Mihál) a jeho rozpadnutej a dysfunkčnej rodiny má divák možnosť vidieť osobné odcudzenie, zatratenie aj deštruktívne snahy, akými sa postavy pokúšajú vyrovnať s problémami, ktorým čelia. Jedného dňa vyústi snaha posunúť peniaze a získať dokumenty s podpisom na predaj bytu až do tragédie. Mira Fornay vo svojom filme nič neprikrášľuje. Príbeh do veľkej miery vykresľuje v najsurovejšej možnej podobe, pričom na diváka má pôsobiť depresívnym dojmom. Dá sa povedať, že v tomto smere sa režisérke darí dosiahnuť vytýčený cieľ. Snímka skutočne neponúka v podstate nič iné než nenávisť, zlosť, zatrpknutosť a všadeprítomne citeľné zúfalstvo. Bezútešným dojmom však nepôsobí iba príbeh filmu, ale tiež film ako celok. V krátkosti možno povedať, že veľa kvality nepobral. Zo samotného príbehu divák síce cíti nepríjemné pocity, ale nemožno povedať, že by výraznejším spôsobom po obsahovej stránke dokázal zaujať. Rovnako sa prakticky možno vyjadriť aj o všetkých ostatných aspektoch, ktorými táto snímka oplýva. Herecké obsadenie, postavené čisto na nehercoch, nie je príliš presvedčivé, pričom výkony niektorých protagonistov skutočne hraničia s amaterizmom. Ak je pravda, že kasting na ich výber trval dva roky, je to ešte o to horšie. Popri dvoch filmovo najdôležitejších prvkoch - príbehu a obsadení - kvalitatívne nežiaria ani tie ďalšie. Záhorácko-moravská výprava je nezaujímavá a iba pridáva k celkovej diváckej depresii. Za čo i len dobrú nemožno označiť ani kameru. Film sa v jej prípade neraz vyžíva v dlhých statických záberoch, ktoré sem nielenže nepasujú a štýlovo ako keby vychádzali z množstva slovenských dokumentov, kde býva podobný štýl uplatňovaný, ale zároveň ešte viac spomaľujú už tak dosť pomaly rozprávaný príbeh. Môj pes Killer sa síce snaží pôsobiť ako moderná sociálna dráma, ale v konečnom dôsledku je iba zlým filmom. Nie tým úplne najhorším, ale určite zlým. Dielo Miry Fornay je dvojitou dávkou depresie - príbehovo aj celkovo kvalitatívne. Prakticky v ňom nemožno nájsť žiadne pozitíva. A do toho všetkého tam navyše behá nebezpečné bojové psie plemeno a ľudia rozprávajú po záhorácky. ()

Zombiepod

Ďalší československý počin, ktorý svojím názvom a popisom dokonalo mätie. Žiadny vzťah chlapec - pes, žiadny emotívny zážitok z nájdenia stratenej matky či úpadku rodiny. Celý film je o mladom skinheadovi, ktorý chodí pešo / na motorke po dedine s papiermi od vinohradu, nasledovaný mladým rómom. Film sa nesie v duchu melancholickej atmosféry s minimom hudby, a veľkou dávkou nudy. Mizerní herci, zlý zvuk, nulový príbeh. Maximálna zbytočnosť. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015