Jízda smrti

• Kanada End of the Line
všechny plakáty

V noční lince podzemní dráhy se několik osamocených cestujících vydává na jízdu smrti! Nic netušící lidé jsou vydáni na pospas tajemné sektě, která v temných tunelech praktikuje své vražedné rituály. Vyznavači zvráceného náboženského kultu brutálně likvidují své vyděšené oběti. Před svými šílenými pronásledovateli se malá skupinka snaží uniknout ve spleti podzemních cest. Z podzemní pasti však není úniku! (oficiální text distributora)

Mamlas odpad!

Pár ochotníků je v metru. Jsou rozděleni na 2 skupiny. Jedni si hrají na civily a druzí na nějaké vymaštěné pánbíčkáře, kteří ty civily likvidují. Debilita top úrovně, scénář taky tak, prostě všechno špatně... Nedívatelný flus. (1%) ()

oliveros

End of the Line splnil jednu z mojich základných požiadaviek na horror, dokazázal ma skutočne vystrašiť (asi v dvoch momentoch). Úvodná scéna je ozaj fantastická. Škoda, že film začal s latkou najvyššie a tak už potom musel z tempa len uberať. Respektíve nemusel... To, čo sa naakumulovalo v prvej polhodinke, začalo s rozptylovaním hneď po tom, ako sa sekta chopila svojich krucifixov. Od tohto momentu to lákavé tajomno vypršalo a začalo sa s krvavým "oslobodzovaním" nevinných, ktoré ma ničím výrazne neprekvapilo ale na druhej strane bolo dobre pozerateľné. Po napätom úvode ale pôsobilo až priveľmi uvoľnujúco (nemusí byť pre každého na škodu). Film má nápaditý príbeh a oceňujem jeho dvojlíniové prepletenie, líniou mysticizmu a líniou náboženskej "pošahanosti", na základe čoho sa vo finále divákovi otvára viacero interpretácií záveru. Nadpriemerný horror. ()

Cechyno4

Vraždící sekta, která musí všechny spasit. Tento počin se mi hodně líbil, hlavně konec kdy se vyplní apokalypsa je dech beroucí. Jenom mi to přijde jak si přecpané s těmi příšerami. Ty si mohli tvůrci odpustit. Sekta bohatě stačila. ()

blahblah12

Celkem zvláštní horor o fanatických bláznech,začátek byl mnohem lepší než konec,myslela sem si že se z toho vyklube něco lepšího a ne že je tam budou honit nějací blázní s křížema...Ani sem moc nechápala ten začátek a konec už vůbec ne. ()

kacir

Zopar krat ma celkom slusne sklblo. Ale len na zaciatku. Neznasam takychto fanatikov a verim ze ludia su lahko zmanipulovatelni. Ak sa naozaj najde nejaky "vodca" co dalsim ludom natlaci taketo kraviny do hlavy, mame sa po piip. Inak z hercov mi nebol sympaticky ani jeden..a to nevravim o tej starej krave, ktoru by som velmi rad Zachranil osobne. No celkovy dojem z filmu za tri. ()

srdce78

velmi podobny názor jako shit...začátek paráda..málem jsem dostala infarkt při té první scéně..ale pak to zapadne do nudné pámbíčkářské vyvražďovačky...a konec jsem konečně myslela,že se vratí šoking jako na začátku a ono to skončí...škoda... :-/ ()

aknamor

Po výborné úvodní lekačce jsem čekala slibný zážitek, který se bohužel nedostavil. Film s přibývající stopáží rychle ztrácí na kvalitě, až si člověk začne kontrolovat, kolik minut ještě bude muset vytrpět, protože chování postav a hlavně jejich herecké ztvárnění je k pláči. Nehledě na náboženskou sektu, v retardovanějším podání jsem ji asi ještě nikdy neviděla a konec to ani trochu nezachránil. ()

zuzulatomas odpad!

WTF ?? To co bol za totalny odpad ? Akoze cakal som na konec filmu ale nic ! Absolutne nechapem o co tam islo, keby sa ten jeden nedostane von z metra tak este ok mohlo by to byt ze sa to dialo len v metre, ale cele mesto ? a ten koniec ? o boze ... keby je mozne dam este horsie ako je odpad. ()

sAreOn

Několik perfektních lekaček, zajímavý námět a pěkné provedení. Bohužel mi tam něco chybělo, snad více atmosféry a napětí. ()

david666

Solidní horor, u kterého není o lekačky nouze. Afmosféra metra má hodně do sebe. K tomu připočtěte vcelku originální námět, z kterého mi něbylo moc dobře, když si člověk uvědomí kolik níboženských fanatiků po Zemi běhá. Napětí a akce od začátku až do konce. Kdyby tvůrci lépe rozpracovali konec bylo by to za plný počet. PS: závěrečné příšerky mi připoměly svého času kultovní film C.H.U.D. ()

Scenixia

Slušná podívaná. Rozhodovala jsem se pořád, jestli dát jen 3*, nebo 4* ... Nakonec po chvilce úvahy dávám 4*. Skutečně si to film i zpracování zaslouží, námět byl také originální, slušní herci.. Jen toho Pána Boha na mě bylo asi nějak moc. I nějaký ten nesmysl se našel (jak už to tak u řady podobných filmů bohužel bývá). Ale určitě bych film, End of the Line, řadila mezi snímky s lepším scénářem i koncem. V našem Českém metru ale sekery nemáme. Jen ta malá kladívka na rozbití bezpečnostního skla v nouzi a tím by se člověk proti fanatické bábě s dýkou neubránil. ()

kalysta

Tenhle horor se dle hodnocení jevil celkem nadějně, ale přes množství krve a vydařené 2-3 lekačky ( za ty je ta hvězda ) je to velká ubohost. Zejména herci byli opravdu otřesní a nesympatičtí, i nápad mi přišel dost ubohý, ale to by snad až tak nevadilo, kdyby se aspoň chvílemi dostavilo něco jako napětí či atmosféra. Vzhledem k tomu, že však na tyto atrybuty v rozpočtu nezbylo, a hlavní roli převzalo neumětelství autorů filmu, nelze film označit jinak, než jako propadák. ()

Anialis

Horory posuzuji podle jeho reálna a pocit, že se tohle může skutečně stát je velkej. Parta zfanatizovaných lidí udělala v reálném životě i horší věci v menším počtu např. vrah Manson a jeho hipís. Konec, který nic neřekne zda jde o reálnou apokalypsu, nebo o halucinace a výběr se tudíž nechává na divákovi. Kromě některých hereckých výkonů je pro mne tohle kvalitní horor. ()

johnnie78

Překvapivě dobrý psycho. Akorát oficiální text distributora je úplná blbost, to je snad k jinýmu filmu? Překvapilo mě, že to bylo natočený relativně nedávno, film na mě dělá dojem, že je z osmdesátých let. Myšlenka bohužel není zas tak nereálná. Až všem jehovistům zapípá smska, budeme se možná divit. ()

Vengeance6

Tohle mě nijak nechytlo, všechno špatně nebylo, ale bylo to takový nemastný neslaný, zítra už nebudu vědět, že jsem něco takovýho viděl.... ()

morbido

Tento film má pre mna jedno posolstvo....nemilosdrne zlikvidovat všetky sekty a náboženstvá a budem mat pokoj.Fanatikov neznášam takže mne zahral do noty akurát.Hviezda dole za nelogickú humánost.Proti mne keby sa rozbehol fagan s nožom tak ho rozjebem na kašu a určite nebudem poplakávat že to som nechcel.Nezabiješ neprežiješ. ()