Emma Wilderová a její bratr Noah objeví na pláži záhadnou lesklou krabici. Uvnitř je spousta podivných věcí, mezi nimi i velký plyšový králík. Jmenuje se Mimzy, umí mluvit a dětem radí, jak naložit s ostatními předměty, které mají zvláštní schopnosti. Díky podivné lastuře se například Noah dokáže domluvit s hmyzem, s pomocí krystalu zase přemisťovat předměty. Děti se snaží vše utajit před dospělými, samy se ale po intelektuální stránce začínají měnit, což neunikne jejich rodičům i učitelům. Zvláštní hračky nakonec způsobí výpadek proudu na celém severozápadním pobřeží. Rodina je zadržena FBI. Tehdy vyjde najevo, že zdrojem všech změn je Mimzy, pokročilá forma umělého života. Mimzy byl vyslán do minulosti jako poslední zoufalý pokus zachránit v budoucnu civilizaci ohroženou ekologickou katastrofou, jež trvale poškodila lidskou DNA. Podaří se dětem uprchnout FBI, najít čistou DNA a podle instrukcí hračky vybudovat časoprostorový most, který by ji dopravil zpět do budoucnosti? (TV Nova)

Brabíček

Tento film mi tak trochu učaroval. Když jsem viděl ukázky v televizi, řekl jsem si že to zas bude nějaké sci-fi béčko pro děti.... ano, pro děti to je, ale určitě ne jen pro ně a už daleko to není jen nějaké sci-fi béčko. Já si flm užíval na plno každou minutou. ()

ankkk

Film vznikl na podkladě jedinečné povídky Chrudošiví jsou borolové od Catherine Lucille Moore a Henry Kuttnera (Mimsy Were the Borogoves). Předloha poprvé vyšla v roce 1943, v češtině v knize Labirint z roku 1962. Film zdaleka nedosahuje kouzla povídky. ()

ledofredo

čirou náhodou jsem se díval s mojí dcerou kterou to zaujalo natolik, že zapomínala místama vnímat okolí, a mě to zaujalo natolik že mi vychází příjemnej rodinnej sci-fi film, někdy je takovej obyčejnej film lepší než ty dnešní střílecí nesmysly ()

Pythonator

Jeden z nejlepších dětských filmů. Jako sci-fi to mělo hlavu a patu a tak silné poselství, že to děti ani mnozí dospělí, jak to tu tak pozoruju nemůžou zpracovat. Při sledování jsem měl místy pocit, že nesleduju dětský film, ale regulérní sci-fi nářez. Lidé by se měli nejen po tomto filmu zamyslet nad vlastní degenerací, pokud si uvědomují co to znamená a znají alespoň základy genetiky. Mimzy je opravdu vyzrálý špičkový film, z kterého nemám pocit, že by byl dětem škodlivý jako mnohé jiné jim určené slátaniny. ()

libka.s

Příběh který mě nenadchnul tak, abych dala plný počet bodů, ale také vůbec nezklamal. Být mi tak o dvacet let míň, jistě bych úplně nadšená. Takhle to bylo velmi příjemné zpestření nedělního odpoledne. Chytlo mě to hned na začátku a až na konci pustilo. Celkem příliš nechápu až tak nízké hodnocení. ()

Tina.T

Tak jsem si poctivě přečetla všechny komentáře a je docela škoda, že tento film většina hodnotitelů bere jako pohádku. Což chápu, protože to pohádka byla, takže mě spíš mrzí, že to jako koukání pro děti pojali tvůrci. Protože ona povídka od Henryho Kuttnera je dost mrazivá (mimochodem je vynikající, doporučuju) a rozhodně je pro dospělé, jako veškerá jeho tvorba. Často na tu povídku myslím a už kolikrát jsem si říkala, že je s podivem, že se doposud nikdo nepokusil ji zfilmovat. Až jsem pak natrefila na tenhle film... a byla těžce zklamaná. Z povídky vzali v podstatě jen motiv podivných hraček zvyšující inteligenci, na to naroubovali poselství z budoucnosti a hop a jsme někde úplně jinde. Kdo byl měl zájem, ta povídka se jmenuje Chrudošiví jsou borolové a je jedna z jeho nejlepších. A děje se tam trochu něco jiného, než se pokusil naznačit tento film, který v závěru těží z patosu a záchrany lidstva. Snažím se oprostit od emocí a jako dětské pohádce tomu dávám 2,5 hvězdičky, za roztomilou Emmu a digitální efekty zaokrouhluju na 3. Ale za adaptaci (a zničení) výborné povídky mají u mě tvůrci nulu jak vyšitou. ()

jetos

Prijemne prekvapeni na ceste autobusem, a me dve dcery samozrejme vyzaduji abych dvd poridil domu, coz udelam a rad se s nimi podivam i podruhe. Opravdu dobry film pro deti. ()

spunk odpad!

Pohádky mám ráda. Pohádky bývají milé a jsou fajn. Ale Mimzy je pořádná pohádková sci-fi schíza. Možná jsem viděla i něco horšího, bohužel z Mimzy ten příšerný dojem zůstal napořád. V první části se to ještě tvářilo docela jako pohádka, trochu nemastná, neslaná a dost zvláštní, ale šlo to. Jenže postupně se mi vlasy na hlavě ježily víc a víc. Cesta autobusem z Mimzy byl ohromný trest, trochu jsem se i bála, že nám navíc stewardka za trest rozdá i plyšové postavičky z filmu. Už nejsem malá, čertem mě nikdo nepostraší, ale Mimzy jo! ()

Regig

Pěkný fantasy, dobrodružný, rodinný film. Velmi zaměřený na kvantovou fyziku a nanotechnologii. Mezi prsty řečeno velmi naučný a poučný film, ( hlavně když se zaměříme na molekulární stránku ) ::--)) ()

JerryPilsen

Scifi spíše pro děti než pro dospělé,tomu i uzpůsobený scénář.Jen postupné pronikání do pointy může někoho urazit,ale jedná se o ryze rodinný film.Vizuálně pěkné,konec docela důstojný. ()

Petromilka1

Co jsme jako děti mohly vnímat a chápat, ba co víc....co mohlo pro nás děti být tak přirozené!!! Ale jako dospělí....většina dospělých, to už nevidíme a nevnímáme :) Možná že jsem tento film měla vidět až teď, kdy už má mysl není zatížena předsudky :) ()

PORTER44

Pro mě osobně docela nuda je to typické sci-fi pro děti,hlavnními hrdiny jsou dva sourozenci kteří najdou jaké si hračky s nadpřirozenými schopnostmi.Občas se objevily vizuálně zajímavé triky a efekty ale jinak nic moc. ()