Reklama

Reklama

Vášeň a cit

  • Velká Británie Becoming Jane (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Vášnivý milostný příběh o skutečném setkání mladé Jane Austenové a Toma Lefroye, který pravděpodobně inspiroval její největší romány. Roku 1795 byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem. Jane Austen (Anne Hathaway) však věří na lásku. Ve svých 20-ti letech se konečně setkává s temperamentním mladým Irem Tomem Lefroyem (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivost ji naprosto uchvátí a Jane brzy nemyslí na nic jiného, než na Toma. Může si ale dovolit odmítnout nabídku k sňatku s vnukem Lady Gresham (Maggie Smith), vzepřít se autoritě svých rodičů a uprchnout před sociálními konvencemi? Díky filmu Becoming Jane můžeme zjistit, že mezi Rozumem a citem a Pýchou a předsudkem se odehrál opravdový životní příběh… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (230)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Mam rád filmy s podobnou tématikou dokonca vyžadujem aby boli anglické, tu som sa ale tak strašne nemôžem povedať, že nudil pretože sa to dalo pozerať ale na tomto filme je jasné ako sa to dalo spraviť o 100 krát lepšie. jediný, ktorý drží film nad vodou je James McAvoy , ktorý má pred sebou skvelú budúcnosť a pre tieto role je ako stvorený. Nachádza sa tu kopec nezrovnalostí, ktoré konečný film a zážitok z neho skazia napr. ja som vôbec nepostrehol kedy sa Jane a Lefroy do seba zamilovali a všetko obkolesujú postavičky, ktoré by mali čo povedať , ale nemajú priestor- napr. Cromwell a Maggie Smith. 3* dávam preto, že naozaj ma tieto filmy bavia, pretože sa odohrávajú pre mňa zaujímavom prostredí inak si odpočítajte hviezdičku aj dve. ()

Jamal 

všechny recenze uživatele

Ať je Anne Hathaway jakkoliv půvabná, tento film bohužel s McAvoyem citově neutáhla. Film s napůl vypuštěnou duší, film který měl mít v sobě více romantiky, více dramatu. Mohl být mnohem vášnivější, mnohem citovější, podobně jako Pýcha a předsudek s kterou byl snímek mnohokrát spojován. Jenže není. Možná pro mnohé zklamání, ale stejně je to zajímavý příběh, který stojí za shlédnutí. V poslední době jsme svědky mnohých filmů s příběhem spisovatelek ( Pokání, Miss Potter, Vášeň a cit .... ). A je to jen dobře. ()

Reklama

Parlay 

všechny recenze uživatele

Jsem si plně vědom, že se svým hodnocením stavím do opozice, leč vůbec mě to netíží. Zkrátka a dobře zde hrálo roli mnoho aspektů, které nakonec vedly k velmi příjemnému filmovému zážitku, který si velmi rád v budoucnu dopřeji opakovaně. Prvním velkým plusem byl fakt, že jsem snímek shlédl v původním znění, což dalo vyniknout skvělému, uhrančivému a charismatickému herectví Jamese McAvoye, které pro mě činí celý snímek nezapomenutelným. Opět zafungovala ona magická formulka, že film, kde se v titulcích objeví Jamesovo jméno, mě zkrátka nemůže zklamat... Anne Hathaway sice svému mužskému protějšku zdaleka nestačí, ovšem za žádný rušivý element bych ji nepovažoval, platí u ní známé „sejde z očí, sejde z mysli". Dále mi velmi imponuje Anglie přelomu 18. a 19. století, jak ji ve svých knihách popisuje Jane Austenová, okouzlila mě zejména dokonalá "Pýcha a předsudek" Joea Wrighta. Nemalou zásluhu nese hudba Adriana Johnstona (zprvu nenápadná, ovšem při samostatném poslechu věru okouzlující, věřte...) a závěrečné vyústění snímku. Byl jsem skutečně velmi příjemně překvapen... P.S. Nakonec se ukázalo, že "Vášeň a cit" se pro mne stala správnou dávkou emocí (na rozdíl od soap oper na Primě :-)) a já přidávám pátou hvězdičku... ()

zuzinka2 

všechny recenze uživatele

Rozhodně to není tak špatné jak jsem čekala. Na adaptace románů Jane Austen to sice nemá, ale i tak nelituju dvou hodin strávených pozorování tohoto filmu. James Mcavoy je jako vždy vynikající a tato role mu sedla. Anne Hathaway za ním sice trochu zaostává, ale i to se dá vydžet. Celkově docela příjemná podívaná a silnější 3 hvězdičky. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Hvězdičky nemohou mluvit za vše, a tak jen dodám: zcela jasně jsem pochopil, proč ten snímek mnohé ženy tak milují. Je v tom určité nezpochybnitelné kouzlo. Dá se říci, že jestliže kluci mají MARVELácké hrdiny v čele s Avengers, holky mají zfilmované romány Jane Austenové. Nevím, jestli je zrovna Vášeň a cit v jejich čele, ale někde tam je. Určitě. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (10)

  • Většina filmu se točila v Irsku. Jenom dva záběry jsou z Anglie. (duklak2)
  • Dům Jane Austin pochází z roku 1747. (duklak2)
  • Anne Hathaway se kvůli filmu naučila hrát na piáno. (Karlos80)

Související novinky

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)

Reklama

Reklama