poster

Vášeň a cit

 • Velká Británie

  Becoming Jane

 • Slovensko

  Vášeň a cit: Príbeh Jane Austen

 • Slovensko

  Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej

Romantický / Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2007, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sinecod
  ***

  Druhé vydání Pýchy a předsudku od Wrighta, akorát mnohem horší. Jako by se to Jarrold snažil všechno neokatě okopírovat. Jistě, počítala jsem s tím, že příběh bude místy podobný, vždyť Austenová se u Pýchy nechala inspirovat svým životem, ale tohle bylo moc. Anne Hathawey tam prostě pořád vypadala jako žena s 21. století a James McAvoy se mi líbil na začátku, kdy to byl frajer a ne když na konci vypadal, že se rozpláče! Každopádně, kvůli němu dávám filmu ***(31.1.2009)

 • kaylin
  ***

  Po skvělé zpracování knihy "Pýcha a předsudek" jsem si myslel, že film o životě Jane Austen bude podobný. Silní hrdinové, krásné prostředí, skvělé zpracování po stránce věrohodnosti. Pokud se týká kostýmu, není možné v podstatě nic vytknout. Doba je zachycena skvěle, kostýmy prostě krásné. Jenže tady se tak nějak končí. Silné postavy zde trochu chybí, opravdu se na ně především hraje. James McAvoy je příjemný chlapík, jak už jsem tady jednou říkal, ale jeho obličej je pořád trochu dětinský a těžko přístupný hrdina se mu těžko věří, na rozdíl od chvíle, kdy dává najevo city. to už je lepší. Podobně je na tom i Anne Hathaway a její Jane Austen. Není špatná, je tápající hrdinkou, ale Keira Knightley v sobě měla drzost, která z ní učinila skutečně silnou ženu. Anne je pořád trochu slabá. Proč pořád srovnávám oba filmy? Především pak proto, že mají dějově mnoho podobného, i když je pravda, že finále je v obou případech jiné. "Vášeň a cit" má být životopisným filmem, ale stále je více zaměřeno na romantickou notu. Nesledujeme tak skutečně věrohodný životopisný film, ale pouze další verzi některé z knih hlavní hrdinky. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/deja-vu-fred-claus-oko-dravce-penelope.html(2.3.2013)

 • Ilicka
  ***

  Austenovské romance, které nenapsala sama Austenová postrádají ironický náboj, ačkoli důsledně vykrádají její díla (Pýcha a předsudek, Rozum a cit). To je případ i tohoto filmu, uvzdychané kostýmní drámo, nijak objevné. Anne Hathaway je lehce unylá a nechává Jamese McAvoye, aby si Tom Lefroy celý film ukradl pro sebe a své sarkastické poznámky. (Žrala jsem hlavně jeho... a jenom jeho:))(2.5.2008)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +jako kapitola ze života Jane Austenové to může být zajímavé, vztah obou sester byl příjemný -děj je hodně rozvláčný (rozvleklý), téměř žádná scéna mě neohromila, natož aby mě dostala do kolen, výprava a prostředí mě nezaujalo, herci mě taky dvakrát nepřesvědčili/// No kouknul jsem se hlavně proto, že to je nový a taky kvůli hlavní dvojici. I samotná spisovatelka a její život se mi nezdá jako špatný námět, ale zpracování i herecké podání je hodně ospalé a nevýrazné./// Celkem 56%///(23.11.2008)

 • Aleee89
  ***

  Jane Austen je v našich krajích trochu opomíjená (neprávem) autorka, anglická to modla. Její život byl zajímavý, plný zvratů a bylo jen otázkou času, kdy se někdo vyrojí s životopisným snímkem. Na Vášeň a cit jsem se chystala dlouho, dnes (září 2010) jsem se k tomu konečně dostala. Miluji viktoriánskou Anglii, ty jejich domy, zahrady zarostlé růžemi, opět jsem moc ráda nasávala atmosféru, ta byla výborná. Příběh je romantický od začátku do konce, plný tragiky, ale sem tam vám vyrojí na tváři úsměv. Klasický romantický film, a přece tak netradiční, a to možná díky té inspiraci v realitě. Celou dobu držíte palce, i když víte, že je to marné...(4.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace