Arthur leští stoly v čínské restauraci, hraje na trombon ve školní kapele a pokukuje po chytré, veselé a nekonvenční Lile, které očividně není lhostejný. V okamžiku, kdy Arthur zkouší první nesmělé kroky romantického vztahu, se všechny dlouhodobé vztahy dospělých v jeho okolí rozpadají na kusy a vtahují ho do víru, který změní jeho život navždy. (oficiální text distributora)

O´Neill

Dramata moc nemusím, a když už je sleduju, je to vždy jen proto, že se tam vyskytuje můj oblíbený herec/herečka, nebo má film zajímavý námět. V tomhle případě jsem to sledoval jen kvůli Kate Beckinsale, neboť dle námětu mi hned bylo jasné, o jaký film se jedná. Značně ponurá zimní atmosféra, která je doprovázená pro tento žánr skvělou hudbou, a perfektně hrající herci, dělájí z tohoto snímku velice těžký film. ()

Wormboy

Zivot prinasa kazdemu nieco ine, niekto je hore, iny dole. Tento film vsak urcite patri k tym "lepsim", aj ked dost svojraznym zazitkom. Az prekvapivo vynikajuce. ()

Andre3000

Ať už se mi zdál tento film v jeho průběhu jakýkoliv tak náhled na něj změnila jediná věc. Prostě ten konec ve mě zanechal hodně emotivní stopu, na to jen tak nezapomenu!!! ()

c.tucker

Trošku roztažený začátek, ale syrovost sama a většina hlavních protagonistů je skvělá a celé to funguje jen s nepatrnýma chybkama. Záběr mě opravdu odrovnal. ()

dr.fish

Sam Rockwell hraje ožralu, zhrzeného rozchodem s Kate Beckinsale. Ta je jako obyčejná holka vlastně mnohem hezčí než jako zmalovaná latexová krasavice z jiných filmů. Působí civilně a víceméně celý film je dobrý. Jen je to trochu depka, ale ze života. 70% ()

Radiq

Jeden z mnoha filmů, kterej nejdřív spíš připomíná nějakou telenovelu, kde se hlavně řeší vztahy. Tady je to poněkud vyhrocené, protože je to americký a aby to bylo zajímavý, tak skoro každej charakter má nějakou tu vadu či dvě. V podstatě jsou tam dvě linie - týkající se rozpadu manželství pobucha Glenna a Annie, kteří spolu mají dceru, a agresivní a pobožnej Glenn to všechno špatně nese, a druhá linie obskakuje mladýho kluka Arthura, kterej je svědkem všech těch blbejch vztahů (rodičů atd.) a kterej se seznámí s trochu divnou retro holkou a začne s ní chodit. Má to být asi kontrast mezi zničenými a novým vztahem. Nenašlo se tam nic, co by mě nějak zaujalo, kromě krásy Kate Beckinsale, OlivieThirlby a konce, ke kterýmu bylo jasný, že to dospěje. Nudil jsem se jenom trochu, ale už se na to nikdy nepodívám. ()

danliofer

Dávali to dnes v noci na Nově. Říkala jsem si, že když je to tak pozdě, tak už to bude nějaká slátanina, a ejhle, ono se z toho vyklubal skoro klubový zážitek. Sama Rockwella, který mě uchvátil svým výkonem v Clooneyho Milujte zabijáka svého, bych tady skoro nepoznala. Rozhodně svým výkonem celému filmu kraloval. Velmi dobře ho pak doplnili všichni ostatní, z nichž nejvíce ještě představitel studenta Arthura Michael Angarano. Rozhodně se mi tu jeví tento film mírně nedoceněný...:-) ()

FritoleXx

Drama "ze života" o rodinných problémech, které se dle slov distributora točí kolem studenta Arthura. Jak už to tak ale ve filmech s Kate bývá, vše se točí právě kolem ní. První hodinku vesměs obyčejné, ale koukatelné drama o ženské, která má život v troskách a okolo se motá ex se sebevraždenými sklony, současný přítel který je prostě chuj a kamarád z práce, tedy Arthur. Příběhy těchhle dvou a vůbec všech postav ve filmu se více či méně proplétají a vzniká tak kolotoč plný problémů až do nečekaného zvratu v poslední půl hodince, kdy to konečně nabírá správné grády. Plus za sníh a soundtrack. ()

markuc

Nemam rad Kate Beckinsale, k tomuto filmu me donutila pritelkyne a jen jsem se utvrdil v dojmu, ze ona neni zadna herecka a filmy s ni nejsou nic extra. Film je velmi slaby a v podstate neukazuje nic, co byste uz nevideli v jinym filmech - originalita chybi absolutne - skoda casu. ()

haushinkaa

Obyčejní lidi, obyčejné město, obyčejné osudy, starosti i radosti, tragédie, která zasáhne snad všechny, špatné řešení problému, a to všechno krásně zpracováné - to jsou Sněžní andělé... ()

ecceHOMMO

Zaujímavý film, nekomerčne robený ale zato popretkávaný zvratmi a romanticko-desivými ( nie strachom ), depresívne ladenými scénami. ()

DivX

Tenhle film se mi hodnotí hodně špatně. Rozvedená matka, která neví co chce od života. Do druhého vztahu se jí pořád plete druhý manžel a ještě k tomu příjde vlastní vinou o dítě. Co bude dál? 60% (DĚJ *** DRAMA **** HERCI ***) IMDb.com: 7,0/10 ()

Cushing

První polovina výborná, pak se ale drama zvrhne v tragédii, která je čím dál tragičtější, až je na konci co možná nejtragičtější. Pozor, lidi -- nerozvádějte se! Nebo vám zhebne dítě a vy se pak vzájemně postřílíte! Sakra, to se jim teda fakt nepovedlo. ()

marvan

Příběh se odehrává ve dvou liniích, z nichž jedna spěje k destrukci vztahů a ve druhé se nový vztah rodí. Dramatickou linku onoho destruktivního příběhu vytváří drobné neshody, které pomalu narůstají jako sněhová koule až do tragického finále. V protikladu k tomu stojí příběh rodícího se citu mladých lidí, jehož intimnost je podtržena vizuální neatraktivností obou hrdinů. Dospělé postavy příběhu jsou vesměs nesympatické, působí o to směšněji, oč sebevědoměji se chovají. Sympatie režiséra sklízí mládí pro jeho naději, kterou sebou nese. A až jeho hrdinové dospějí? Zřejmě se změní zase v ony dospělé postavy spějící k dramatickému konci, aby uvolnili místo nové naději. Jako v přírodě, která je zde v pozadí tušit a ve které se odehrávají vrcholné dramatické scény. Tak mě napadá: kdybych měl někomu vysvětlit, co je podle mě USA, pustil bych mu tenhle film. ()

lennyd

Po rozchodu se svým manželem Glennem (Sam Rockwell) Annie (Kate Beckinsale) dlouho hledá, kdo by byl pro ni a pro její malou dcerku byl tím nejlepším manželem a otcem. Výborně se k nim chová Nate (Nicky Katt), manžel její nejlepší kamarádky. A toto všechno z povzdálí sleduje mladý Arthur, který právě prožívá svoji první velkou lásku - a vidí, jak vztahy všech okolo krachují. Navíc celou komunitu postihne velká tragédie v podobě smrti Annieiny dcery... Vždycky u podobných filmů mám pocit, že čím jsou vztahy mezi hlavními hrdiny zamotanější, tím je režisér spokojenější. Oproti ale podobně laděným Světluškám v zahradě se Greenovi podařilo z hlavního klubka relativně úspěšně vymotat, a směrovat k velkému vyvrcholení. Z hereckého hlediska stojí za zmíňku snad jen Sam Rockwell a Kate Beckinsale, naopak extrémně nesympatičtí mi byla oba mladiství... ()

ELduderino

Sníh, mráz, smutek, post-rock, Rockwell, Angarano, ale i Beckinsale! To jsou atributy, ale zároveň i největší trumfy tohoto nezávislého snímku. Milovníci pomalejších, silných, nikam nespěchajících filmů si bezesporu přijdou na své! Další důkaz, že i v "modře" hodnocených filmech lze najít skutečný skvost. PS: Na závěr s Explosions in the Sky budu myslet ještě hodně dlouho. ()

milancecil

Myslím, že jsem právě shlédl jeden z těch zde zatím diváky nedoceněných filmů, přitom jde o nepřehlédnutelně brilantní dílo, výborně, věrohodně vystavěný dramatický děj s pečlivě propracovanými jednotlivými scénami, přesvědčivými dialogy, opravdu silný, schovívavou milosrdností neředěný, hořko-trpký vztahový koktejl, hlavní postavy jsou ve svých vztazích smýkáni, trýzněni, při zdánlivě vysvobozujících únicích bezohlední a stejně jen dále rozšiřují hrůznou vztahovou zkázu, jak uvolněná lavina, valící se, strhávající a vlekoucí další osoby až k dějovému vyústění do té nejtemnější a naprosto zdrcující trojnásobné lidské tragédie, a v takových neutěšených kulisách disharmonie se snaží žít dospívající chlapec Arthur, hraje ve školním orchestru, pomáhá v čínské restauraci, měl by být ve svém mládí šťastný, prožívat si bezstarostně svoji první lásku ke spolužačce Lile, ale ani on není událostmi ušetřen, je s nimi bohužel neoddělitelně propojen a také ho bolestně zasáhnou. ()