Putování s dinosaury - Monstra pravěkých oceánů (TV seriál)

• Česko

Velká Británie, 2003, 3x29 min

Jasper James

Ben Bartlett

Andrew Wilks

Standardní kvalita sérií Putování s... Tentokrát pro změnu z mořského prostředí, napříč více obdobími. Co se týče Nigela, I když mi nápad s průvodcem přijde zajímavý a svým způsobem pomáhá "vtáhnout" do prostředí, stejně jsem si v duchu přál ať ho něco sežere. Fakt to k tomu svádí.. Tvůrci si to nejspíš uvědomili taky, tudíž jim děkuju aspoň za ten konec.(26.6.2013)

• Carol Pifková

Zoolog Nigel Marven radšej nech robí dokumenty s opicami ako si vyberajú hmyz zo srsti. Veď celý dokument tam akurát tak ničil, nie pardon musím takto, kurvil ho. Fakt nechápem to hodnotenie. Zbožňujem dinosaurov a mám rada morské "príšery" ale tie herecké výkony a maximálne nepodstatné trápne hlášky (veď ako by podstatné mohli byť keď žiaden Megalodon, ktorý by ho ohrozoval tam nebol všakže) sa nedali vydržať. Ak som počas tých troch dielov neprevrátila tak 100x očami a nepovedala si, že bože to je kretén, tak ani raz. Ako vážne? Vás bavili tie trápne zábery ako používa dýchací prístroj (niekoľkokrát)? Keď všetci vieme ako to bolo naozaj a stačilo spomenúť raz, že v tej dobe sa tam mohlo ťažko dýchať pre človeka... Alebo tie debilné hlášky, ako "Vydesil som sa" No jasné, skoro sa až zdalo, že si sa od strachu posral Nigel, lebo okolo teba plával počítačový žralok. "Dúfam, že sme získali nejaké zábery." Ale určitéééééé.... Som schopná zlým dokumentom o dinosauroch prilepšiť, ale tomuto by som neprilepšila ani o jednu hviezdičku. Bolo to trápne, takisto aj ten s dinosaurami a Nigelom, ten som však nevidela celý a ani si ho nepozriem. Keby celý dokument je to rozprávané tak, že čo keby... ale oni nám to podávali, že áno presne takto to bolo a basta. Lebo som tam bol a naozaj som cestoval časom. Degeš.(20.3.2015)

Velmi dobré navázání na Putování s dinosaury, tentokráte v oceánech a vodách. Sice mi přišlo, že ti živočichové nevypadají tak živě a toho človíčka si mohli odpustit, ale i přesto je kvalita dokumentárního cyklu obdivuhodná vzhledem k tomu, co o dané době víme. Tato popularizace paleontologie se povedla 80% = 4/5(13.9.2014)

V porovnání s nejrůznějšími ostatními epizodami ze sérií Walking with... mě tahle trojice tedy zase tak moc nechytla. Monstra jsou ztvárněna hezky, je to poučné, ale Nigel mi tam vadil. Ono je to samo o sobě asi trochu nudnější, když se neustále zabírají jenom "ryby" na modrém pozadí, ale cesta, kterou to vyřešili, mě nechytla. Chased by Dinosaurs bylo vtipné, nápadité, Nigel mi přišel v dokumentu jako osvěžení, tady byl ale navíc a bylo ho moc. Neustálé strašidelné superlativy byly také přehnané, snažili se to udělat napínavé za každou cenu, navíc když víte, že se mu stejně nic nestane, tak o co jde. Jako mix dobrodružného seriálu a dokumentu ok, ale jako klasický dokument "Putování s..." už ne.(3.9.2013)

Naprosto excelentní přídatek k Putování s dinosaury. Konečně se věnuje obyvatelům prehistorických oceánů, takže konečně uvidíme Megalodona nebo Mosasaura. Zprcování je naprosto úžasné, vizuál okouzlující a animace totálně suprová a zase to vypadá reálně. Jeinou vadou na kráse, tohoto úžasného dokumentu je Nigel Marven, který mi už fakt začíná lízt krkem. Jinak se ale jedná o precizní dokument, který nemá obdoby. Neskutečný zážitek je to. Tohle putování sedmi oceány je vážně luxusní. Za 100%, ale dejme tomu, že za Mrvena malinko ubírám.(8.2.2013)