Reklama

Reklama

Putování s dinosaury - Monstra pravěkých oceánů

(seriál)
  • Česko Procházky s dinosaury: Mořské příšery (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2003, 1 h 30 min (Minutáž: 30 min)

Režie:

Jasper James

Scénář:

Jasper James

Hudba:

Ben Bartlett

Hrají:

Michael Davis, Nigel Marven (průvodce)
(další profese)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Již potřetí nabízí BBC divákům svou představu o pravěku. Její odborníci na počítačovou animaci spolu s paleontology vytvořili neuvěritelně přesvědčivé repliky obyvatel pradávných moří. Do jejich světa se vydává osvědčený a nebojácný zoolog Nigel Marven a jeho filmový a technický štáb. Nigel nebude tentokráte sledovat dinosaury na pevnině, ale sestoupí pod hladinu, aby se podíval, jak žijí jejich předchůdci - pravěké, a dosti nebezpečné, ryby a plazi, kteří si s nimi příliš nezadají. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (46)

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Zoolog Nigel Marven radšej nech robí dokumenty s opicami ako si vyberajú hmyz zo srsti. Veď celý dokument tam akurát tak ničil, nie pardon musím takto, kurvil ho. Fakt nechápem to hodnotenie. Zbožňujem dinosaurov a mám rada morské "príšery" ale tie herecké výkony a maximálne nepodstatné trápne hlášky (veď ako by podstatné mohli byť keď žiaden Megalodon, ktorý by ho ohrozoval tam nebol všakže) sa nedali vydržať. Ak som počas tých troch dielov neprevrátila tak 100x očami a nepovedala si, že bože to je kretén, tak ani raz. Ako vážne? Vás bavili tie trápne zábery ako používa dýchací prístroj (niekoľkokrát)? Keď všetci vieme ako to bolo naozaj a stačilo spomenúť raz, že v tej dobe sa tam mohlo ťažko dýchať pre človeka... Alebo tie debilné hlášky, ako "Vydesil som sa" No jasné, skoro sa až zdalo, že si sa od strachu posral Nigel, lebo okolo teba plával počítačový žralok. "Dúfam, že sme získali nejaké zábery." Ale určitéééééé.... Som schopná zlým dokumentom o dinosauroch prilepšiť, ale tomuto by som neprilepšila ani o jednu hviezdičku. Bolo to trápne, takisto aj ten s dinosaurami a Nigelom, ten som však nevidela celý a ani si ho nepozriem. Keby celý dokument je to rozprávané tak, že čo keby... ale oni nám to podávali, že áno presne takto to bolo a basta. Lebo som tam bol a naozaj som cestoval časom. Degeš. ()

see_sawandrew 

všechny recenze uživatele

Nigel se snaží být cool a osedlává si predátory jako oslíky v dětském koutku, aby mu to nakonec vždycky nějak prošlo. Mám dojem, že BBC se trochu zamotalo do křečovitých snah o dramatizaci, odlehčenost a dokonce cliffhanger, že úplně zapomnělo na hlavní úděl dokumentu. Krom toho je strašně vidět, že tvorové již digitálně vymodelovaní pro původní projekt Putování vypadají na plátně asi desetkrát lépe. A stojím si za tím, že nasazení Nigela byl špatný tah, protože v té otravné změti roztřesených záběrů a dobrodružných žvástů se z těchto dokumentů úplně vytratilo estetické kouzlo původního Putování, ani nemluvě o celkové věrohodnosti. 55% ()

Reklama

Ravi 

všechny recenze uživatele

Velmi dobré navázání na Putování s dinosaury, tentokráte v oceánech a vodách. Sice mi přišlo, že ti živočichové nevypadají tak živě a toho človíčka si mohli odpustit, ale i přesto je kvalita dokumentárního cyklu obdivuhodná vzhledem k tomu, co o dané době víme. Tato popularizace paleontologie se povedla 80% = 4/5 ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Naprosto excelentní přídatek k Putování s dinosaury. Konečně se věnuje obyvatelům prehistorických oceánů, takže konečně uvidíme Megalodona nebo Mosasaura. Zprcování je naprosto úžasné, vizuál okouzlující a animace totálně suprová a zase to vypadá reálně. Jeinou vadou na kráse, tohoto úžasného dokumentu je Nigel Marven, který mi už fakt začíná lízt krkem. Jinak se ale jedná o precizní dokument, který nemá obdoby. Neskutečný zážitek je to. Tohle putování sedmi oceány je vážně luxusní. Za 100%, ale dejme tomu, že za Mrvena malinko ubírám. ()

gogos 

všechny recenze uživatele

Nigel Marven dostal poslední šanci a využil ji. Technika šla dopředu, animace je o krapet lepší, informace aktuálnější a zajímavější. Záběry povedené. Přesto se pořád jedná o pseudodokument a na originální sérii Putování s dinosaury s Branaghem to nemá! PS... fakt se nehodí, aby dokument od pravěkých monstrech dabovala ženská... ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama