poster

Zachraňte Jimmyho

 • norský

  Slipp Jimmy fri

 • anglický

  Free Jimmy

Animovaný / Komedie

Norsko / Velká Británie, 2006, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • uzzi
  *

  Očekávání je ošemetná věc. U Jimmyho jsem čekal a nedočkal se. Příběh je ovšem natolik ujetý a už jenom popis děje vyvolá přinejmenším lehký úsměv. Jenže na tuto kostru je navěšeno tolik nudných dialogů a pitomých postav, že jsem byl znechucen už jen kvůli té nudě která kape z každé minuty. Animace je vyloženě hnusná a odflákla. Jsem si jistý, že pod vlivem bych k hodnocení přidal nějaký ten bodík. Jimmy má smůlu, viděl jsem ho střízlivý. 20%(2.4.2008)

 • Aleee89
  **

  Na film jsem se nedívala z vlastního popudu. A popravdě řečeno, čekala jsem něco úplně jiného, pravý smysl snímku se mi začal vyjevovat později a musím říct, že jsem byla lehce vykolejená. Nevěděla jsem totiž, do čeho jdu. Zachraňte Jimmyho rozhodně není nějakou standardní animovanou pohádkou, ale pěkně přisprostlou směsicí několika žánrů. A to mu ubírá na hodnocení. Film jako by se v tom plácal a nevěděl, čí je. Škoda. Naštěstí to netrvá moc dlouho, takže stráveného času s filmem nelituji. A pár vtipných nebo dojemných okamžiků se také najde.(26.9.2013)

 • kaylin
  *

  A dostáváme se k tomu horšímu. Nor Christopher Nielsen dostal skvělý nápad. Nebude natáčet žádný animák, který Hollywood prosazuje. Nic dětského a laskavého, ale pořádně nabroušený snímek, který bude vulgární, ukáže nám kopulaci a navíc i jednoho příšerného slona, který by měl umřít rovnou na začátku. Simon Pegg se chopil přepsání do angličtiny a zpřístupnil film masám. Bohužel. Není zase tolik o co stát. Vtipy nejsou dobré, situace bizarní. Kevin Smith možná dokázal vystavět zápletku filmu na osvobození zvířat z laboratoří, ale u "Jimmyho" tohle neplatí. Celé to je trochu zelené - rozuměj ekologické - a snaží se nás to dostat tím, že se tam hodně mluví o... ničem. Kadence je dobrá, škoda, že chybí vtip. Co je nejhorší, to je animace. Prostě selhává. Má nám představit karikatury, ale samotná úroveň animace je příšerná. Docela jsem se na film těšil, ale není o co stát. Jeden závislácký slon nezachrání všechno, navíc když máte celou dobu chuť mu ty jeho křivé nohy podrazit. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/prcicky-bruce-lee-par-trapnosti.html(16.2.2013)

 • Terva
  *****

  CITÁT - Do hajzlu, osvobodíme všechna utlačovaná zvířata!!!!!!................ To je supr začátek, co? Pěkné úvodní titulky a následuje vypuštění utlačovaných zvířat. Následný dialog v Trabantu je fakt boží. CITÁT - Jo, život je pes z nikým se nesere........... Skupina bojovníků za práva zvířat je v akci, do města přijel cirkus, pěkně ošuntělej a až z Ruska. Bude to první bitva v Křížové výpravě na jejímž konci stojí absolutní svět bez cirkusů. CITÁT - Začíná operace: Hořící manéž...........ochránci zvířat, přichází váš boj............ V cirkuse je jeden slon, utlačovanej slon a ten se stává terčem několika skupin. Důvod? Těch je víc, nechte se překvapit. CITÁT - Jen proto, že jsem dostal hovno prachy, budu uklízet sračky??!!!............ Film je samá hláška. Sice jsou trochu sprosté, ale na to sere slon. CITÁT - Ty vole, ten pervitin se mnou zamet!!................ Kdýž přišla madam Světlana už jsem chcal smíchy. CITÁT - Zastavte to někdo, to je fakt horor!!!............... Síla začne, když je Jimmimu zvýšena jeho dávka drog. Víte kdo je Jimmy. Ano. Tak teprve teď to začne. Free Jimmy!!! CITÁT - A kurva, už brečí jako želva........... Posaďte se a sledujte, jde tu o slona, drogy a čtyři zasvědcené skupiny. Jejich příběhy se pěkně zamotají. Bacha, ikdyž je to kreslené, nedoporučuji nechat dívat děti. Ne vše, co je anime je kinder. CITÁT - A nech si debile ty vulgarismy!!!!.......... Scéna ve 38 minutě mě dostala do kolen. Simon Pegg je magor - to je opravdu perfektní scéna. CITÁT - Pomoz nám pro lásku boží, vole pomoz.........(2.10.2013)

 • Šípek
  **

  Toto je jedním slovem úlet. Animovaná pohádka hadr. Ani se film nepokoušejte sledovat ve stavu střízlivém, nebude se vám na něm líbit prostá animace, přemíra postav, řada stupidních vulgárních dialogů a jiných filmařských nešvarů. Pokud se ovšem naladíte na správnou vlnu, odhalíte řadu humorných momentů příběhu, který graduje zejména při setkání sjetého slona a přátelského losa s řadou podivných lidských postav, opilých lovců, laponských motorkářů a pochybných ochránců zvířat. A vám nakonec nezbývá než ohodnotit morální kvality snímku...(3.8.2008)