Maigret se brání (E08) (epizoda)

• Belgie

Maigret se défend

• slovenský

Maigret sa bráni

Maigret on Trial

Krimi / Drama / Mysteriózní

Belgie / Francie / Švýcarsko, 1993

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

Gabin je Gabin, ale Bruno Cremer se pro roli toho chytrolína s fajfkou hodí také velmi dobře.(7.7.2007)

Hodně zuřivý Maigret se špetkou ironického humoru = povedený díl.(16.10.2011)

Hodně silný detektivní příběh, skvělá psychologická studie. Jeden z nejsilnějších dílů (moc jsem jich ovšem neviděl) a Cremer to zase neskutečně dává.... Vynikající atmosféra, když se Maigret vzteká, stojí to většinou za to. A tahle mistrovská epizoda je toho důkazem. 85%.(23.3.2014)

Příběh se zápletkou postavenou na falešném obvinění komisaře ze "sexuálního obtěžování", takže mu hrozí vyhazov.Jedna z komornějších maigretovek, vetšina děje, resp. dialogů se odehrává v interiérech, případně na velkoměstské ulici, takže se točilo v Praze s českým štábem (kamera Macháně, střih Fišárek), českými herci v epizodních rolích, ve výkonné produkci Etamp Filmu a v režii Poláka Andrzeje Kostenka.Tuším, že ještě na nějakém dílu se podílela česká produkce, resp. tvůrci, teď si ale nevzpomenu. Určitě standardní kvalita, i když bez výraznějších dramatických scén, s bezchybným Cremerem, jehož kreace v celé sérii je srovnatelná se Suchetovým Poirotem. Gabin promine.(6.7.2011)