Maraton lásky

• Velká Británie Run, Fatboy, Run

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

unclejack

Simon Pegg je možno komediálny talent - už v tomto filme to je jasne vidno - ale tentoraz sa jasne minul úlohou. Celovečerný debut Davida Schwimmera sa totálne nepodaril vdaka množstvu hluchých momentov a humoru, ktorý sa len ťažko odkrýva. Maratón, ku ktorému smerujeme je spracovaný slušne, ale zvyšok filmu je svojím zvláštnym spracovaním podpriemerný. Akoby uvádzal na scénu spracovanie Curtisových pracovných poznámok, ktoré odložil do šuplíka s tým, že toto jednoducho nie je ono. ()

josmart

Na cokoliv, kde hraje Simon Pegg, se kouknu s největší radostí. Peggovi se sice od dob Spaced už poněkud obrousily hrany a námět nebyl bůhvíjak originální, ale pořád to byl příjemný (v podstatě rodinný) film, u kterého jsem se bavil. A Dylan Moran zde nehrál tak velkého magora jako obvykle, což jeho postavě určitě prospělo. ()

infotext

Celkom slušná komédia, šmrncnutá trochou romantiky, nič nezvyčajné, nečakajte zázraky, nečakajte veľké prekvapivé pointy, ale ľahší odvar anglického humoru to istí. Pozerať jedine v originálnom znení a v prípade, že máte aspoň ako-tak pozitívny vzťah k športu a romantickým komédiám. ()

P@\/EL

Docela dobrá komedie, která obsahuje několik povedených srandovních scének, kterým jsem se s chutí zasmál. Líbilo se mi rovněž soutěžení dvou chlapů mezi sebou. Nezaostávají ovšem ani jiné postavy, které působí mnohdy velmi komicky. Dějově je film, dá se říci, průměrný. No a samozřejmě film nemůže skončit jinak než happyendem. ()

mine.slayer

Komedie která by si zasloužila možná jen tři hvězdy ode mě, ale bylo by to nefér, protože tenhle film má navíc!! Proč? Nenarazil jsem při sledování na žádnou zeď. ()

dundyk

Vtipná komédia britského typu :-), dobre som sa zasmial, Simon Pegg je skvelý komik a Thandie Newton je neuveriteľne príťažlivá a krásna. Výstižný komentár AppleCore... som za! ()

Fyrefly

První část filmu dobrá a druhá část nezajímavá a chvilkami nudná.U filmu jsem se zasmála, ale čekala jsem něco lepšího.Když už komedii o běhání tak doporučuji Bláznivou olympiádu. ()

MannyBianco

Na tuhle komedii musíte s odstupem... Za prvé: americký režisér natočil americkou komedii v Londýně s britskými herci (pár hlavních jich tam je), za druhé: byl to David Schwimmer a za třetí: nemůžete očekávat, že by se do scénáře nějak zvlášť zapojovali Pegg a Moranem, to ani náhodou (možná nějaké to slovíčko či grimasa). Nebylo to zase až tak moc americké, díky právě těmto dvěma naposled zmíněných. Dylan a jeho scény z balkónu či jachty (ten ass mě fakt na konci dostal do kolen :D) a k tomu Simon a jeho klasika s klíčema. Hodně se mi v tomhle filmu líbil Hank Azaria, zahrál fakt slušnýho "vošousta", kterému jsem tu čokoládovou krásku ze srdce nepřál (ikdyž už na začátku filmu jsem věděl, že je ten, který nakonec skončí sám). Myslím si, že je to s filmem Nula od nuly pojde kvalitou nastejno, tam je však zajímavější jistě celý děj, ale David věděl, že když vsadí na dva jedny z nejlepších britských koní na dráze komediálnosti, že se to hold vyplatí. Mohl by to zakončit nějkým dalším filmem s Peggem (popřípadě i Moranem(vůbec bych se nezlobil ba naopak)), jenž bude třeba víc britský v americe :D ()

Baži

Slušná komedie, která, podle mě, rozhodně neurazí. Moc jsem se u ní nezasmál, líbil se mi však nápad a taky mi bylo nesmírně líto hlavního hrdiny. Samozřejmě mě trošku štvaly zbytečné scény jako například dvouminutová rvačka kamarádů, která nic nikam neposunovala, přesto však dávám 70%. A možná se budete divit, jeden můj kamarád kvůli téhle komedii začal běhat a už jsou to dva roky a běhá dodnes :-). ()

mzop

Tedy toto radsi ne. Kdyby to slo, dam jednu a pul hvezdicky - a to je za par (vic jich opravdu nebylo!) vtipnych momentu nebo hlasek. ()

JerryPilsen

Suchý anglický humor mě fakt vzal,ale bylo ho zoufale málo.Sportovní část zas tak sportovní nebyla,ale Pegg to zachránil.Jistě,v podstatě to byla blbost plná klišé,ale protože mě zajímalo jak to dopadne,dávám víc :) ()

benden

Za mne moc dobrá komedie. Bavil jsem se od začátku a některé scény - třeba namátkou: začínající trénink na maraton nebo figurína drbe vyrážku - bez chyby. Přidávám další hvězdu. ()