Maraton lásky

• Velká Británie Run, Fatboy, Run
Trailer 2

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

Trailer 2

korbitch22

Pegga mám rád,ale tohle se Schwimmerovi opravdu moc nepovedlo.Americký humor se tady až křečovitě pere stím Britským.Pár vtipných momentů tam bylo,jenže je pan rejža totálně zabil tunami klišé a strašnejch žvástů,až se dopracoval k poblití hodné předvídatelnosti,ze které se nám při sledování s bratránkem udělalo hodně blbě a ty tuny chlastu,co sme do sebe natlačili den před,s tim neměli nic společného.Neskutečný průměr filmu,odpálkoval do nebe volající pad do náruče milované ženy...to sme se hodně nasmáli,ale asi ne tak,jak by si Pegg a Schwimmer přáli...smutně zabitý potenciál všech hereckých es...škoda 40%. ()

Vědma

Silnější tři hvězdičky, příběh nestál za psí štěk, ale Simon a hlavně Dylan Moran to tahali nahoru. Ten druhý jmenovaný má fakt velký komediální talent a je při tom všem ještě hezký, což není běžná kombinace. Pobavila jsem se dobře. I ty vtipy, které byly na hraně nechutnosti tady byly podané zábavně. ()

lesumir

Dalsi klisovita sracka o nefungujicim vztahu, ktery konci rozchodem. Po nejakem case si ex najde boyfrienda a byvaly milovnik to preci nemuze dopustit, dela spoustu chyb az do doby, nez ji novy pritel pozada o ruku. Potom se oba dva dostanou do situace kde se ukaze, ze novy pritel je uplny hlupak a konci to krasnym happyendem, kde jsou (skoro) vsichni stastni az do smrti... Prvni hodina filmu byla pomerne vtipna, SImon Pegg je skvelym komikem, ale tady trosku prestrelil. Nechapu, co tim David Schwimmer sledoval... 3/10 ()

Lucjen

Nikdy by mi nenapadlo, že si Schwimmer (bolo veľmi náročné odpustiť si oslovenie Ross Geller) sadne na režisérsku stoličku a sadol si teda k riadnej gýčovine. Simon Pegg napísal príbeh o ryšavom, poloplešatom chlapovi s pivným bruchom, ktorý utiekol od svojej krásnej snúbenice v deň ich svadby... Úplne nereálne, už len samotné spojenie škaredého Brita s niekým, kto vyzerá ako Thandie Newton. Lenže to by ten škaredý Brit nesmel byť Simon Pegg - ktorý je síce veľmi nepekný, no jeho podivné črty niekoľkonásobne prevyšuje jeho nekonečná charizma. Nepovažujem za spoiler, že sa nakoniec všetko na dobré obráti a vlastne proti tomu vôbec nič nemám - pretože som nič iné nečakala. Jednoducho relax. ()

Lateef

Druhá polovina je sice klišovitě ošoupaná jako tenisky po osmnácti maratónech, ale jinak jsem se skoro celých devadesát minut uchechtával, role jsou dobře a vtipně zahrané. Schwimmer mě docela překvapil, i když závěrečná půlhodina není zrovna přehlídkou originálních filmových prvků. 70%, protože jsem se jednoduše bavil. 10 miliónů dolarů(rozpočet)/35 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

• Pegg ohroměně zírající na mužné přednosti svého soka je autentický. Ve scéně v šatně měl být Hank Azaria zakrytý sáčkem tělové barvy. Sáček mu ovšem na jeho intimních partiích nedržel. Šlo se tedy do akce „naostro“. (Pumiiix)
  • Režisér David Schwimmer si neodpustil malé cameo. Během maratonu sledujte chlápka s čepicí, který Peggovi strčí do ruky pivo. (Pumiiix)