Maraton lásky

Run, Fatboy, Run

Komedie / Sportovní / Romantický

Velká Británie, 2007, 100 min

Až do poloviny u mě měla Schwimmerova komedie hodně dobře našlápnuto, hlavní hrdina byl divný, takový antihrdina, ostatní postavy byly taky zajímavé a zápletka byla docela nevšední. Jenže ke konci se to začalo kazit a padalo jedno klišé za druhým a to je velká škoda. Takže nakonec to přiřadím k lepšímu průměru a dodám, že to docela stojí za vidění.(19.10.2008)

Silnější tři hvězdičky, příběh nestál za psí štěk, ale Simon a hlavně Dylan Moran to tahali nahoru. Ten druhý jmenovaný má fakt velký komediální talent a je při tom všem ještě hezký, což není běžná kombinace. Pobavila jsem se dobře. I ty vtipy, které byly na hraně nechutnosti tady byly podané zábavně.(26.7.2011)

Dějově naprosto předvídatelné a nudné, především poslední část. Co se však týče komediální stránky filmu, nemám nic moc co vytknout. Velmi dobře jsem se bavil, komediální duo Pegg - Moran táhne film do vyšších komediálních vod. Po delší době film, který u mě vyvolal opravdu spontánní výbuchy smíchu, a proto i přes jinak až nudný příběh uděluji krásné 4*.(9.8.2011)

Sice to točil David Schwimmer, ale stejně film působí jako typická britská komedie. Asi to bude tím, že anglický rukopis scénáře, nelze jen tak poameričtit. Americké romatnické komedie jsou pro mě úplně něco eklhaft, něco, co mi působí utrpení. Ale angličani umí být patetičtí i bez ohromného nánosu patosu a to z jejich pojetí romantiky dělá snesitelnou záležitost. Ale abych jen nehanil amíky, David Schwimmer také nezaklopýtnul a natočil příjemnou průměrně zábavnou komedii, ze které nejvíce vyniká puchýř.(3.2.2009)

film ktory je na tenkej hranici priemeru. ide o taku prijemnu, nezavadnu, bitsku (to treba zdoraznit lebo humor je to typicky britsky ktory sa v tomto pripade strefuje do americanov) komediu. nebyt komedialneho talentu simona pegga, krasy thandie newton a vedlajsim vtipnym postavam ako indicky landlord ci simonov gamblersky kamarat tak je to obycajny priemer ktory by nebol nicim zaujimavy.(7.11.2007)