Maraton lásky

Run, Fatboy, Run

Komedie / Sportovní / Romantický

Velká Británie, 2007, 100 min

Strašlivě vtipnou,gagy nacpanou a zábavnou první půlku bohužel docela kvalitně shazuje ta druhá,do které jsou neomylně implantovány všechny neduhy,kterými se pyšní většina dnešní komediální produkce.Tedy snahy o jakés takés morální poučení a upozadění vtipnosti ve prospěch rádoby dojemných scén.Je to škoda,zvláště vzhledem ke komediálnímu talentu Simona Pegga a Dylana Morana,který je tady naprosto famózní,některé jeho hlody si budu pamatovat ještě dlouho.Ze zábavné britské komedie se nakonec stala typicky průměrná americká,což je škoda,ale bavil jsem se slušně a jako nenáročná oddychovka Tlouštík plní svůj účel dobře. 65 %(26.7.2011)

Nikdy by mi nenapadlo, že si Schwimmer (bolo veľmi náročné odpustiť si oslovenie Ross Geller) sadne na režisérsku stoličku a sadol si teda k riadnej gýčovine. Simon Pegg napísal príbeh o ryšavom, poloplešatom chlapovi s pivným bruchom, ktorý utiekol od svojej krásnej snúbenice v deň ich svadby... Úplne nereálne, už len samotné spojenie škaredého Brita s niekým, kto vyzerá ako Thandie Newton. Lenže to by ten škaredý Brit nesmel byť Simon Pegg - ktorý je síce veľmi nepekný, no jeho podivné črty niekoľkonásobne prevyšuje jeho nekonečná charizma. Nepovažujem za spoiler, že sa nakoniec všetko na dobré obráti a vlastne proti tomu vôbec nič nemám - pretože som nič iné nečakala. Jednoducho relax.(21.11.2017)

• korbitch22

Pegga mám rád,ale tohle se Schwimmerovi opravdu moc nepovedlo.Americký humor se tady až křečovitě pere stím Britským.Pár vtipných momentů tam bylo,jenže je pan rejža totálně zabil tunami klišé a strašnejch žvástů,až se dopracoval k poblití hodné předvídatelnosti,ze které se nám při sledování s bratránkem udělalo hodně blbě a ty tuny chlastu,co sme do sebe natlačili den před,s tim neměli nic společného.Neskutečný průměr filmu,odpálkoval do nebe volající pad do náruče milované ženy...to sme se hodně nasmáli,ale asi ne tak,jak by si Pegg a Schwimmer přáli...smutně zabitý potenciál všech hereckých es...škoda 40%.(10.3.2011)

David Schwimmer (Ross z "Přátel") se jako režisér předvedl už ve svém domovském seriálu a pomáhal pak také Mattu LeBlancovi s jeho spin-offem "Joey", kde si také odrežíroval pár epizod. "Maratón lásky" se stal jeho prvním celovečerním filmem a rozhodně to není propadák. Ale ani to není film, který by byl geniální. Popravdě, režisérsky je zvládnutý dobře. Některé vtipy vyznívají natolik dobře, že jsem se skutečně zasmál nahlas. Spojuje se zde výborný britský humor s humorem americkým, kdy ten britský má samozřejmě navrch. Simon Pegg se sice neubrání scénám, které zase tak vtipné nejsou. V některých scénách se objevují hluchá místa, ale pořád to má docela dobrý směr. Pak přijde ale na řadu druhá polovina filmu a samotný závod. Tady film naráží, protože se utápí ve vlnách romantického bláznění tolik typického pro německé filmy, jimiž nás zahlcují české televizní stanice. Škoda konce, ale Simon Pegg a Dylan Moran odvádějí svou práci dobře. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/bruce-clint-simon-david-zbouchnuta-v.html(17.2.2013)

• snob

Hurá na ně, když už mě tak zaboleli, tak ať si to odnesou. To, že Simon Pegg dokáže být neskonale trapný mu čišelo z tváře od začátku jeho kariéry. Takže jsem zklamán nebyl. To, že se takovéhle snahy o špatně umytou hubu zúčastní i Dylan Moran, vyloženě zabolelo. Naprosto hloupý příběh s naprosto tupým vyvrcholením. Tenisky nechejte v předsíni, utíkáte před debilitou, k tomu není potřeba značkového šuntu. Možná, až stanu před svatým Petrem, pošle mě za sledování téhle ubohosti do pekel. Taková ztráta života.(19.9.2010)

• - Pegg ohroměně zírající na mužné přednosti svého soka je autentický. Ve scéně v šatně měl být Hank Azaria zakrytý sáčkem tělové barvy. Sáček mu ovšem na jeho intimních partiích nedržel. Šlo se tedy do akce „naostro“. (Pumiiix)

• - Dennis (Simon Pegg) se doma kouká na film Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001). (Stanley619)

• - Gordon (Dylan Moran) nosí hodinky značky Rolex 520 Perpetual Oyster. (dyfur)