Maraton lásky

Run, Fatboy, Run

Komedie / Sportovní / Romantický

Velká Británie, 2007, 100 min

• Carlossss

Naprosto zbytečná a nic neříkající slátanina. Jestli Shaun of Dead dostal tři hvězdy, tak u Run, Fat Boy, Run jsou i ty dvě hodně nadsazené. Simon Pegg je bezesporu skvělý komik, ale tady je k uzoufaní obyčejný. Jediný, kdo vyčnívá a stará se o zábavu je Dylan Moran. Jako bratránek je naprosto úchylný a cynický prase. Tak, jak to má být:) Run, Fat Boy, Run je pro mě velkým zklamáním...(21.2.2008)

• Hellboy

Ačkoliv má film jen 95 minut, občas jsem se docela nudil. Hlavně proto, že děj je neuvěřitelně řídký a zápletka průhledná, neodehraje se zde snad jediný zvrat. Simon Pegg není špatný komik, i když některým nesedne a mě taky zrovna neuchvacuje, takže díkybohu za Dylana Morana, který měl překvapivě i docela dost prostoru, bál jsem se, že to bude jen třeba 5 minutový štěk. Celkově silnější dvě, ale pochybuju, že se na tohle ještě někdy podívám. Existuje mnoho o moc lepších komedií.(3.4.2008)

Do dneška jsem nepochopil dvě věci. První věc je spíš otázka k zamyšlení která zní: Na co si to tu kurva všichni hrajete?! A věcí druhou je ta, proč má každá komedie zde tak špatný hodnocení. Nemůžu si pomoct, ale tehle film je prostě skvělej od začátku až po konec a na 90 minut pobavení je to naprosto ideální. Simon Pegg je frajer a to, že tu nějakej choze vyžvejkne blábol typu "ohrané, nevtipné" neni hned důvodem se tím řídit taky. Dam ruku do vohně za to, že se valná většina řídí pocitem druhejch, aby se tu náhodou nějak nepohoršili. Probuďte se z tý noční můry. Jasnejch pět hvězd.(15.5.2009)

• lesumir

Dalsi klisovita sracka o nefungujicim vztahu, ktery konci rozchodem. Po nejakem case si ex najde boyfrienda a byvaly milovnik to preci nemuze dopustit, dela spoustu chyb az do doby, nez ji novy pritel pozada o ruku. Potom se oba dva dostanou do situace kde se ukaze, ze novy pritel je uplny hlupak a konci to krasnym happyendem, kde jsou (skoro) vsichni stastni az do smrti... Prvni hodina filmu byla pomerne vtipna, SImon Pegg je skvelym komikem, ale tady trosku prestrelil. Nechapu, co tim David Schwimmer sledoval... 3/10(7.3.2008)

• Eddard

Proboha... Nikdy by mě nenapadlo, že ze spojení mého nejoblíbenějšího Přítele Davida Schwimmera, dvou trumfových es současného britského humoru Pegga a Morana a překrásné Thandie Newton může vzniknout takový... hybrid. Run, Fat Boy, Run začíná jako klasická britská komedie střihu Richarda Curtise, operující na suchočerné humorné bázi a vesele fakující konvence korektní rodinné komedie. V tu chvíli jsem si vesele hvízdal a mnul si ruce nad nadcházejícími hody. Ostrý drajv však velice brzo slábne a střih filmu se začně nebezpečně žánrovatět (rozumějte kýčovitět) a Richard Curtis postupně předává kormidlo Chrisi Columbusovi či Nancy Meyers - myslím to samozřejmě obrazně a rozhodně ne, jako kompliment. Úsměv zuhl na rtech, a ani občas se vyskytující řachavé gagy neukonejšili moje vzrůstající obavy. Ovšem hlubiny klišé, režijní a scénáristické bezmoci a šablonovitosti, do jakých se snímek začal propadat a kam jsem společně s ním nahlédl ke konci, jsou natolik bezedné, studené a temné, že zadupali výsledný dojem hluboko pod průměř dobré zábavy. Pocta, kterou chtěl americký komik složit britskému humoru (kromě Morana a Pegga se zde mihnou taky David Williams z Little Britain či Stephen Merchant z Officu) tak zůstala vágně ležet na dně Atlantiku, nedosahující dokonalosti žánrové formy Mrs. Doubtfire, ani syrovějších a cyničtějších britcomů typu About a boy. 40%(24.2.2008)

• - Režisér David Schwimmer si neodpustil malé cameo. Během maratonu sledujte chlápka s čepicí, který Peggovi strčí do ruky pivo. (Pumiiix)

• - Původní scénář počítal s maratonem v Los Angeles. Poté, co do filmu vstoupil tým britských producentů, se přesunul děj do Londýna. Práva na londýnský maraton však již dříve ukořistila jiná produkce, a tak museli filmaři uspořádat vlastní pod názvem „Nike River Run“. (Olík)

• - Dennis (Simon Pegg) má doma v pokoji plakát k filmu Team America: Světovej policajt (2004). (Stanley619)