Maraton lásky

Run, Fatboy, Run

Komedie / Sportovní / Romantický

Velká Británie, 2007, 100 min

Sice to točil David Schwimmer, ale stejně film působí jako typická britská komedie. Asi to bude tím, že anglický rukopis scénáře, nelze jen tak poameričtit. Americké romatnické komedie jsou pro mě úplně něco eklhaft, něco, co mi působí utrpení. Ale angličani umí být patetičtí i bez ohromného nánosu patosu a to z jejich pojetí romantiky dělá snesitelnou záležitost. Ale abych jen nehanil amíky, David Schwimmer také nezaklopýtnul a natočil příjemnou průměrně zábavnou komedii, ze které nejvíce vyniká puchýř.(3.2.2009)

• Carlossss

Naprosto zbytečná a nic neříkající slátanina. Jestli Shaun of Dead dostal tři hvězdy, tak u Run, Fat Boy, Run jsou i ty dvě hodně nadsazené. Simon Pegg je bezesporu skvělý komik, ale tady je k uzoufaní obyčejný. Jediný, kdo vyčnívá a stará se o zábavu je Dylan Moran. Jako bratránek je naprosto úchylný a cynický prase. Tak, jak to má být:) Run, Fat Boy, Run je pro mě velkým zklamáním...(21.2.2008)

Nejdříve jsem viděla jen ukázky na tenhle film a už při nich jsem se hrozně moc smála. Říkala jsem si, že to musím vidět. Bylo to celkově lepší než jsem čekala. Herecké obsazení se mi moc líbilo a hlavně Dylan Moran! Ten je prostě nejlepší vždycky. A nejvíc mě dostala jeho hláška z celého filmu: "Já nemám budík. Nikdy nikam nemusím." Takže 80% je zde jasných.(23.11.2012)

Film, ktorý celkom jednoduchým spôsobom spája to najlepšie z anglického a amerického humoru a snaží sa o trefnú satiru s dôležitým posolstvom a zo zaužívanými pravidlami. Snaha o skvelú komédiu ale zostala kdesi na pol ceste. Ale faktom je, že to nepovažujem za chybu. Film aj napriek všetkým okolnostiam o ktorých vypovedal sa vybral svojou vlastnou cestou a zostal po ňom aspoň čo sa mňa týka, veľmi príjemný pocit. Zabával som sa a uvedomil som si, že Simon Pegg sa stal mojim obľúbencom. Mám ho jednoducho rád. Tiahne za sebou celý film a od začiatku po koniec mi prišiel jeho prejav neuveriteľne sympatický. Dylan Moran bol ďalším milým spestrením. Uchmatol si pre seba niekoľko podarených vtipov a táto nesúroda anglická dvojka dávala na frak každému, kto nehovoril anglickou angličtinou. Schwimmer si zvolil osobitý štýl. Určitá opatrnosť v niektorých scenách - čo a ako zobraziť - tu bola ale citatelná, ako keby nevedel či to čo robí, robí správne. Jedná sa ale o pohodovú komédiu, ktoré si priemerné miesta nahradzuje celkom nadpriemernými momentami - aj keď ich nie je mnoho.(5.9.2011)

Od tohoto filmu jsem asi očekával víc, než jsem ve skutečnosti dostal, nebo jsem možná spíše očekával něco trochu jiného, trochu vtipnějšího. Abych to vysvětlil, tahle komedie zase není tak špatná, jen bohužel není nějak příliš vtipná, což je vlastně asi nejslabší článek tohoto filmu. Spíše mi to přišlo jako nějaké násilné tlačení příběhu dopředu, aby to nakonec mohlo celé vyvrcholit bláznivým závěrem. Zkrátka jakoby ani tvůrci nevěděli, jak toho hlavního hrdinu do toho maratonu dotlačit, tak to tak nějak poslepovali do výsledku, který působí jako šitý horkou jehlou. Ale zatímco většina filmu je nudná, tak jakmile dojde na samotný maraton, tak film získává nejen na zajímavosti a atraktivnosti, ale především také na vtipnosti. Ale v tomto případě ani sebelepší závěr nemohl rozptýlit mé pochybnosti o kvalitách tohoto filmu. A na rovinu říkám, že nebýt velice pohodového Dylana Morana, kterého mám rád od dob serálu Black Books, tak bych asi uvažoval i o trochu nižším hodnocení. Nakonec tedy film vnímám jako neškodný průměr, který byl bez nějakých větších problémů koukatelný a u něhož nemám důvod ho svým hodnocením poslat do podprůměru. Takže nakonec tomuto filmu uděluji tři hvězdičky, které se mi vzhledem k výsledku jeví jako spravedlivé.(31.5.2010)

• - Původní scénář počítal s maratonem v Los Angeles. Poté, co do filmu vstoupil tým britských producentů, se přesunul děj do Londýna. Práva na londýnský maraton však již dříve ukořistila jiná produkce, a tak museli filmaři uspořádat vlastní pod názvem „Nike River Run“. (Olík)

• - Režisér David Schwimmer si neodpustil malé cameo. Během maratonu sledujte chlápka s čepicí, který Peggovi strčí do ruky pivo. (Pumiiix)

• - Dennis (Simon Pegg) se doma kouká na film Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001). (Stanley619)