Maraton lásky

Run, Fatboy, Run

Komedie / Sportovní / Romantický

Velká Británie, 2007, 100 min

• F.man

Kdo by čekal, že takové herecké obsazení a režie komedionálně znalého Schwimmera může dopadnout tak špatně. Ale upřímně, s tímhle námětém jež je pln klišé a předvýdaných situací toho asi více udělat nešlo. Ani snaha tak dobrých komiků jako je Pegg a Azaria tomu nijak výrazně nepomohla. Vidět, ohodnotit, zapomenout. The only serious relationship I've been in ended in a broken collarbone and a dead meerkat.(22.2.2009)

Nejdříve jsem viděla jen ukázky na tenhle film a už při nich jsem se hrozně moc smála. Říkala jsem si, že to musím vidět. Bylo to celkově lepší než jsem čekala. Herecké obsazení se mi moc líbilo a hlavně Dylan Moran! Ten je prostě nejlepší vždycky. A nejvíc mě dostala jeho hláška z celého filmu: "Já nemám budík. Nikdy nikam nemusím." Takže 80% je zde jasných.(23.11.2012)

heh,splnil presne to, na co bol stvoreny...filmik pri ktorom ani trochu nemusite rozmyslat...staci len sediet, obcas strusit z brucha chipsy...a ujebkavat sa na anglickom humore. Ten mi po vacsine az tak nesmakuje, ale tu mi ani trochu neprekazal a ani nevadil. Prostá zabava zo skvelym sondtrackom...za malo penez...SUPER.(20.5.2008)

Slušná komedie jak vystřižená ze života a výtečně zahraná po právu komikem Simonem Peggem, až na pár nechutných perverzních scén, které můj celkový dojem zkazily a sundaly úroveň kvality filmu daného žánru o dvě příčky v rozsahu maratónského běhu. Zřejmě tím hoši ušatí mířili k jiné cílové skupině, nicméně herecké seskupení a jejich společné úsilí zde mě nasměrovalo do upachtěného, ale zaslouženého finále. Tak tak, šáhnout si na pověstné dno je sakra nepříjemné, ale sakra čas od času potřebné. Jako na zavolanou!(24.2.2013)

• Matty

Mimořádně špatná komedie, které mi bylo zpočátku líto (hl. kvůli Peggovi a Moranovi), ale s přibývajícími minutami mě čím dál víc iritovala (klidně si namísto „iritovala“ dosaďte ten druhý, méně korektní výraz). Většina složek filmu je tak mizerná, že nedokážu určit, která má větší podíl na nefunkčnosti celku. Scénář, jež otrocky kopíruje ty nejpitomější sportovní komedie? Režie, která scénáři kopírujícímu ty nejpitomější sportovní komedie nedokáže dodat potřebný švih? Podíl hluchých míst, kdy někdo někomu jinému říká něco naprosto nepodstatného zhola nezábavným způsobem, je udivující. V momentě, kdy by jiná sportovní komedie (třeba nějaká kravina s Willem Ferrellem) odložila stranou všechna moudra a poselství o důležitých hodnotách a naservírovala nám pár minut nefalšovaně dementní taškařice, nabízí Tlouštík jenom další kecy. Je paradoxem, že film fosforeskující z padesáti metrů všemi neduhy amerických komedií (mj. záliba v nechutném, infantilním a „držkopádovém“ humoru) vzniknul ve Velké Británii. Chcete-li nadále věřit, že Simon Pegg a Dylan Moran jsou vtipní kdykoliv a v čemkoliv, ignorujte protentokrát jejich jména a zapomeňte, že Run, Fatboy, Run existuje. Pitomost, za kterou bude David Schwimmer v pekle orestován fanoušky Black Books a Spaced! 35% Zajímavé komentáře: Lateef, Eddard(2.10.2008)

• - Dennis (Simon Pegg) má doma v pokoji plakát k filmu Team America: Světovej policajt (2004). (Stanley619)

• - Gordon (Dylan Moran) nosí hodinky značky Rolex 520 Perpetual Oyster. (dyfur)

• - Pegg ohroměně zírající na mužné přednosti svého soka je autentický. Ve scéně v šatně měl být Hank Azaria zakrytý sáčkem tělové barvy. Sáček mu ovšem na jeho intimních partiích nedržel. Šlo se tedy do akce „naostro“. (Pumiiix)