Záplava

Povodeň

Akční / Drama

Velká Británie / Kanada / Jihoafrická republika, 2007, 2x94 min

• Morholt

V záplavě katastorfických filmů s dokonalými triky nemůže Flood obstát ani náhodou. Efekty jsou mizerné, děj nudný a nijak nepomáhá ani víc než solidní herecké obsazení. jasně, je to televizní film, takže se nedostatky způsobené vesměs nižším rozpočtem dají očekávat, ale pak se nabízí otázka, zda má smysl podobné filmy točit. Nebyl jsem schopen to dokoukat.(28.1.2014)

• vesper001

Díky námořnické krvi mám patologickou inklinaci k filmům o moři a nejlépe takovým, kde moře lidem pěkně zatopí. Potopa je britská verze Dne poté bez amerického patosu a doby ledové. Nejhorší ale zdaleka není ona drobná přírodní lapálie – na televizní obrazovce triky celkem ujdou – skutečně katastrofické jsou nezbytné minipříběhy, které mají dodat globálnímu průseru lidský rozměr, v podání herecky naprosto neschopné bandy dřeváků, kterou se filmařům v rámci úsporného režimu povedlo naverbovat v zadním traktu pracáku, když všechny prachy vzala voda. David Suchet v roli těžce zkoušeného náměstka premiéra mezi nimi září jako kometa, zato hlavní rozumbrada, který má spasit impérium, vypadá jako plesnivý chřest převlečený za instalatéra a pro pekelnou Joanne Whalley škoda slov. Zkrátka a dobře, mořem zmořený Londýn stačí vidět jednou a nikdy více.(28.7.2014)

Ze dvou na tři hvězdy zvedám za to, že se to dá brát i jako hraný dokument o té skutečné protizáplavové hrázi, přehrazující Temži na okraji Londýna. Zajímavá apokalypsa, šikovně využité dobové záběry skutečných záplav v Anglii a pominu-li protivnou rádoby dramaticky cukající kameru (dtto přehnaně nervózní střih) a pár klasických nešvarů standardní šablony katastrofických filmů, bylo našlápnuto k docela zdařilé potopě (trochu cynické vůči nebohým Londýňanům, ale zaplavené to měli fakt pěkně :-). Pak vlna překonala bariéry na Temži, hlavní postavy filmu totálně zblbnuly a děj filmu se zvrhnul na prachsprostou komedii, pitomou jak od společnosti Asylum. (Teď si bezdůvodně skočíme z hráze do vln, však? A po Temži spolu s troskami připlouvají další a další hovadiny). Samozřejmě čert vem ty statisíce utopených, zato k jedné rodinné tragédii, opsané snad odněkud z telenovely, nám pěkně zahrajou, dramatické i tklivé melodie (jak z LOTRa). Škoda. Přitom matka příroda se zde opravdu činila, seč jí síly stačily. Jenže ani sebevětší přílivová vlna si očividně neporadí s velikými klacky , které jí pilně hází pod nohy katastrofálně blbý scenárista.(1.3.2014)

[7.5/10] Slušne podaný a nenápadný katastrofický film. Takéto katastrofické námety mám rád či už ide o deštrukciu mesta vodou alebo monštrami, páči sa mi tento žáner a tento film sa mi tiež dosť páči. Videl som ho viac krát, zaujímavé postavy, dobré efekty, pekné zábery, miestami aj napätie, atmosféra chýba, ale motivácia postávam určite nie. I ked´ je to dosť dlhý film ale nenudil som sa, ale tá záverečná hodina mi prišla trošku nafúknutá, finále mohlo byť strhujúcejšie, ale aj tak som spokojný. Vydarený snímok.(27.9.2012)

Viděl jsem originální (delší) verzi a musím souhlasit, že nejhorší na celém filmu je jeho zbytečně přemrštěná stopáž. Na druhou stranu je však potřeba říci, že znám několik mnohem lepších katastrofických filmů, ale ještě mnohem více těch horších a tento kousek si odpadní hodnocení určitě nezaslouží. Je ovšem pravdou, že výkyvy v atmosféře i celkové kvalitě jsou na můj vkus velké. Triky ještě s přivřením oka ujdou, jsou ovšem dost přehnané, ale to zde již vzpomínalo mnoho uživatelů přede mnou, takže bych se jen opakoval. Herecké obsazení ušlo, Robert Carlyle si nevedl vůbec špatně, stejně jako Joanne Whalley (kterou jsem málem ani nepoznal). Flood tak řadím mezi ty hodně průměrné, leč stále ještě stravitelné katastrofické filmy. Ovšem nevím, jestli si to ještě někdy pustím znovu – protože ta stopáž byla vážně „zabijácká“.50%(28.9.2015)

• - Použité boli aj archívne zábery z dediny Boscastle. (Mihail123)

• - Film je voľne inšpirovaný rovnomennou knihou Richarda Doyla z roku 2002. (Mihail123)

• - Lokácie v Kapskom meste boli použité na cestu Whitehall, škótske pobrežie a Londýnske metro. (Mihail123)