
Režie:
Tony MitchellKamera:
Pierre JodoinHudba:
Debbie WisemanHrají:
Robert Carlyle, Jessalyn Gilsig, Tom Courtenay, David Suchet, Nathalie Boltt, Giorgio Lupano, Joanne Whalley, Tom Hardy, Susan Wooldridge, Gottfried John (více)Obsahy(1)
Ničivá zuřící superbouře zvedá v oceánu úděsnou vlnu a příroda hodlá lidstvu připomenout, kdo tady stále ještě vládne. Místem jejího úderu se stane východní pobřeží Velké Británie, kde ústí do moře i řeka Temže. Miliony Londýňanů i ostatních Angličanů jsou ve smrtelném nebezpečí. Inženýr Rob Morrison, jemuž propůjčil tvář oblíbený, z Trainspottingu známý, rodák ze skotského Glasgow Robert Carlyle, má jen několik hodin na to, aby se pokusil odvrátit největší tragédii v dějinách Albionu a totální devastaci hlavního města. Ve spolupráci se svou bývalou manželkou Samanthou, specialistkou na budování zátarasů, a otcem Leonardem se jako poslední voják na stráži vydá vstříc vlnobití, jež nejde zastavit. I kdyby vznikla ta nejlepší bariéra na světě, otázka nezní, zda vlna Londýn zasáhne, ale kdy se tak stane. Vedlejší role ve dvoudílném nervy drásajícím katastrofickém thrilleru z roku 2007 patří Kanaďance Jessalyn Gilsigové a Tomu Courtenayovi. (oficiální text distributora)
(více)Recenze (98)
Tak nám Michell ukázal, ako sa z Londýna stali Benátky, škoda len, že filmom tak na nedeľné popoludnie a hereckými výkonmi na nedeľné dopoludnie. To, čo predviedol Robert Carlyle (ešte v 28 weeks sa dal pozerať), bolo utrpenie. Načo sa trepe pred kameru, keď trpí somnambulizmom (a ešte za to berie prachy). ()
Průměrný katastrofický film, který ničím nepřekvapil, ale donutil k zamyšlení, zda je vůbec možné, aby se něco tak příšerného stalo. Vždyť řeka Temže spolu s mořem zaplavila Londým do výše 5.patrových domů a to se mi zdálo přehnané. Jinak ovšem filmové triky byly půvabné, ale co nechápu, proč toho musely být 2 díly, když vlastně vše šlo říci v díle prvém. ()
Je vidět, že filmové přírodní katastrofy neničí jen známé americké metropole ale dokonce se dostali i do Anglie a to rovnou do Londýna. Na Anglii zaútočila povodeň provázená obrovskými vlnami a špatnými digitalními triky. Mitchell prostě není Emmerich a je to znát už od prvních záběrů. Film pracuje se všemi známými klišé z různých katastrofických filmů ať už to je záchrana v poslední chvíli nebo naopak. U takových filmů většinou nejde moc o logiku ale tento snímek to bohužel nedokáže vynahradit zábavou. Snímkem nás provázejí nevýrazní herci a už zmíněné mizerné triky. Občas zkouší film zaútočit i na emoce ale film je v těchto chvílich nechtěně směšný a když se ke konci filmu rozhodne jeden z hrdinů obětovat bylo mi to úplně jedno. Tříhodinovou verzi jsem neviděl a jsem rád to by šlo hodnocení možná i níž. ()
Potopa (filmu) v britském podání = voda, voda a všude samá voda. Spousta nelogičnosti na každém kroku hraničící až s absurdismem - televizní štáb ve vrtulníku objevující lidi na střechách domů: "Ztráty budou mnohem menší, než-li jsme čekali." Koho by taky napadlo, že by se někdo mohl schovat před velkou vodou někam výše, když je mnohem jednodušší pobíhat zběsile po ulici a posléze se utopit. Spousta nesympatických filmových postav, z nichž některé jsou okořeněny snad nejhoršími dabéry, jaké jsem kdy ve filmu slyšel. Spousta záběrů z ústředního centra velení připomínající spíše televizní inscenaci na nedělní odpoledne. Jeden specialista - zaříkávač deště, který je chytřejší než-li celý štáb meteorologů disponujících nejmodernější technikou. Britské potvrzení národnostní chladnokrevnosti a neschopnosti vyjádřit jakékoliv emoce. Další do sbírky omylů z tabáku za 49 korun. ║21.2.2009║ ()
Díky námořnické krvi mám patologickou inklinaci k filmům o moři a nejlépe takovým, kde moře lidem pěkně zatopí. Potopa je britská verze Dne poté bez amerického patosu a doby ledové. Nejhorší ale zdaleka není ona drobná přírodní lapálie – na televizní obrazovce triky celkem ujdou – skutečně katastrofické jsou nezbytné minipříběhy, které mají dodat globálnímu průseru lidský rozměr, v podání herecky naprosto neschopné bandy dřeváků, kterou se filmařům v rámci úsporného režimu povedlo naverbovat v zadním traktu pracáku, když všechny prachy vzala voda. David Suchet v roli těžce zkoušeného náměstka premiéra mezi nimi září jako kometa, zato hlavní rozumbrada, který má spasit impérium, vypadá jako plesnivý chřest převlečený za instalatéra a pro pekelnou Joanne Whalley škoda slov. Zkrátka a dobře, mořem zmořený Londýn stačí vidět jednou a nikdy více. ()
Reklama