Záplava

Povodeň

Akční / Drama

Velká Británie / Kanada / Jihoafrická republika, 2007, 2x94 min

• korbitch22

Důkaz, že když je režisér nula, nepomůže vám ani Robert Carlyle, ani solidní vizuální efekty, které vzhledem k rozpočtu jsou úžasné.Prostě když jednou někdo točí pro televizi a nedělá filmařinu srdcem, ale z povolání, vzikají tyhle sračky.Přesně proto je dvojka Thora ubohá mrdka a přesně proto se děsím nového Terminátora.40%.(6.3.2015)

Film se nemůže rovnat s Hollywoodskými trháky, ale klobouk dolů, bylo na co se dívat. Akce, rozbouřené vlny, obrovská vlna, zatopené město...... opravdu skvělé filmové triky. Sice film se trochu táhl ( verze New Zealand:185 min ) a rozhodně bych ho o 30 min. zkrátil., ale jak říkám, já jsem se tedy nenudil!(2.1.2008)

• viperblade

Po prvním díle tohoto "megafilmu" hodnotit ještě nebudu, ale můžu říct, že mě to nezaujalo. Nestalo se vůbec nic, co by si zasloužilo, abych tomu věnoval pozornost. Uvidíme po druhém díle, ale momentálně by to bylo stěží za 2 * a to jsem ještě v dobré náladě… Po druhém díle: Tak za Jessalyn Gilsig a Roberta Carlyle dávám 2 *. Jinak to je pohroma a nejen živelná...(7.6.2009)

• DJ Kritik

Toto je typický TV film a tak to aj treba brať. Nič nezvyčajne sa tu určite neudeje, ale tak nádherná hudba to sa len tak nepočuje. Priam by som povedal, že je ju pre takýto film až škoda. Debbie Wiseman a jeho hudba - http://www.debbiewiseman.co.uk/samples/index.shtml . Vtiahnutie do deja: žiadne Akcia: * Hudba: ***(3.8.2011)

• dozana

Nedá se nic dělat byla to nuda, a ještě k tomu dvoudílná....chtělo to zkrátit na polovinu, domyslet pár věcí (jako Robert Carlyle se potápí v rozvodněné Temži a vždycky se vynoří na tom samém místě a v záběrech pod vodou není žádný proud??), jo a potom taky chemie mezi hlavními představiteli pro mě nefungovala, takže verdikt hodně slabý průměr.(29.6.2009)

• - Film je voľne inšpirovaný rovnomennou knihou Richarda Doyla z roku 2002. (Mihail123)

• - Natáčaný v Londýne a v Južnej Afrike. (Mihail123)

• - Použité boli aj archívne zábery z dediny Boscastle. (Mihail123)