Záplava

Povodeň

Akční / Drama

Velká Británie / Kanada / Jihoafrická republika, 2007, 2x94 min

• ecis

Fuuu...toooo bolooo taaaak dlheeee, zeee aaaaaj jaaaa, aaaaj moooojaaa slaaaadka poooolovickaaaa smeee toooo vzdaaaali poooo pooolovici filmuuuu aaa rooobiliiii vseeetkooo moooozneee leeen nieee suuustrediliiii saaa naaaa TV :) Efekty boli solidne, ale ten pribeh az neuveritelne tuctovy a naivny, bez zakladnych logickych geografickych znalosti. Skoda, cakal som iny europsky katastroficky zazitok, ale prisla len nuda.(29.12.2008)

Film se nemůže rovnat s Hollywoodskými trháky, ale klobouk dolů, bylo na co se dívat. Akce, rozbouřené vlny, obrovská vlna, zatopené město...... opravdu skvělé filmové triky. Sice film se trochu táhl ( verze New Zealand:185 min ) a rozhodně bych ho o 30 min. zkrátil., ale jak říkám, já jsem se tedy nenudil!(2.1.2008)

• korbitch22

Důkaz, že když je režisér nula, nepomůže vám ani Robert Carlyle, ani solidní vizuální efekty, které vzhledem k rozpočtu jsou úžasné.Prostě když jednou někdo točí pro televizi a nedělá filmařinu srdcem, ale z povolání, vzikají tyhle sračky.Přesně proto je dvojka Thora ubohá mrdka a přesně proto se děsím nového Terminátora.40%.(6.3.2015)

Mám rád katastrofické filmy, ale ich nevíhoda je v tom, že všetky sú o tom istom a končia rovnako. Posledných 20 min. som už vedel, čo bude nasledovať, koniec vôbec nebol prekvapivý. Je to iný štýl, ako keby to vyšlo z americkej dielne, ale dosť vecí bolo podbých. Uvítal by som viac akcie a niekoľko scén bolo nedoriešených. Hviezda za to, že je to môj obľúbený žáner.(15.11.2008)

Ze dvou na tři hvězdy zvedám za to, že se to dá brát i jako hraný dokument o té skutečné protizáplavové hrázi, přehrazující Temži na okraji Londýna. Zajímavá apokalypsa, šikovně využité dobové záběry skutečných záplav v Anglii a pominu-li protivnou rádoby dramaticky cukající kameru (dtto přehnaně nervózní střih) a pár klasických nešvarů standardní šablony katastrofických filmů, bylo našlápnuto k docela zdařilé potopě (trochu cynické vůči nebohým Londýňanům, ale zaplavené to měli fakt pěkně :-). Pak vlna překonala bariéry na Temži, hlavní postavy filmu totálně zblbnuly a děj filmu se zvrhnul na prachsprostou komedii, pitomou jak od společnosti Asylum. (Teď si bezdůvodně skočíme z hráze do vln, však? A po Temži spolu s troskami připlouvají další a další hovadiny). Samozřejmě čert vem ty statisíce utopených, zato k jedné rodinné tragédii, opsané snad odněkud z telenovely, nám pěkně zahrajou, dramatické i tklivé melodie (jak z LOTRa). Škoda. Přitom matka příroda se zde opravdu činila, seč jí síly stačily. Jenže ani sebevětší přílivová vlna si očividně neporadí s velikými klacky , které jí pilně hází pod nohy katastrofálně blbý scenárista.(1.3.2014)

• - Natáčaný v Londýne a v Južnej Afrike. (Mihail123)

• - Film je voľne inšpirovaný rovnomennou knihou Richarda Doyla z roku 2002. (Mihail123)

• - Použité boli aj archívne zábery z dediny Boscastle. (Mihail123)