Záplava

Záplava

Povodeň

Akční / Drama

Velká Británie / Kanada / Jihoafrická republika, 2007, 2x94 min

Tak nám Michell ukázal, ako sa z Londýna stali Benátky, škoda len, že filmom tak na nedeľné popoludnie a hereckými výkonmi na nedeľné dopoludnie. To, čo predviedol Robert Carlyle (ešte v 28 weeks sa dal pozerať), bolo utrpenie. Načo sa trepe pred kameru, keď trpí somnambulizmom (a ešte za to berie prachy).(4.5.2008)

• Mat21

Potopa (filmu) v britském podání = voda, voda a všude samá voda. Spousta nelogičnosti na každém kroku hraničící až s absurdismem - televizní štáb ve vrtulníku objevující lidi na střechách domů: "Ztráty budou mnohem menší, než-li jsme čekali." Koho by taky napadlo, že by se někdo mohl schovat před velkou vodou někam výše, když je mnohem jednodušší pobíhat zběsile po ulici a posléze se utopit. Spousta nesympatických filmových postav, z nichž některé jsou okořeněny snad nejhoršími dabéry, jaké jsem kdy ve filmu slyšel. Spousta záběrů z ústředního centra velení připomínající spíše televizní inscenaci na nedělní odpoledne. Jeden specialista - zaříkávač deště, který je chytřejší než-li celý štáb meteorologů disponujících nejmodernější technikou. Britské potvrzení národnostní chladnokrevnosti a neschopnosti vyjádřit jakékoliv emoce. Další do sbírky omylů z tabáku za 49 korun. ║21.2.2009║(21.2.2009)

V televizi dávají Den poté, ale kvůli reklamám si radši na dvd pustím Potopu. Ušetřil jsem tím hodinu a efekt dá se říct podobný. Není to taková slátanina jako hollywoodský trhák, zajímavé jsou podrobnosti o Londýně, jen ty efekty jsou místy určitě horší (ale ne o moc). Celkově bylo příjemným zpestřením, že jde oproti jiným "hitům" o mikropohled na nějakou katastrofu. Jedno město, jedna vlna, jeden den. Pěkně to uteklo a divák se dozví, že mají v Londýně vůbec nějakou takovou protipovodňovou hráz.(1.12.2014)

• heyda

Hybrid mezi Rosamundou Pilcher a špatně vyspaným Emmerichem. Námět není sice špatný, ale tvůrci by zasloužili nakopat do zadnice. Pro mě je absolutně nepochopitelný, když už se člověk pustí do tak nákladného projektu s hromadou komparzistů, drahých džípů a všeho možnýho, že si nezajistí pořádný scénář a především člověka, který umí udělat alespoň trochu ucházející triky! Já jsem fakt jen zíral, co je to za hloupou amatéřinu. Být Britama, zahrabu se ostudou hodně hluboko pod zem a nevylejzám. Zlatý Mistr Emmerich!(7.10.2011)

• Judy24

Nejsem zklamaná ani překvapená. Byl to takový 50% klasický katastrofický film s drobnou romantickou a usmiřovací zápletkou, s nereálnými blbostmi (jasně, že se ta bouře co je velká jako půlka severního moře nacpe přesně do ústí Temže...) se spoustou vody a dojemným koncem. Tedy se vším, co by měl katastrofický snímek této úrovně mít. Nejlepší se mi zdály záběry na zaplavovaný Londýn a dohadování o řešení ve štábu.(29.12.2010)

• - Lokácie v Kapskom meste boli použité na cestu Whitehall, škótske pobrežie a Londýnske metro. (Mihail123)

• - Film je voľne inšpirovaný rovnomennou knihou Richarda Doyla z roku 2002. (Mihail123)

• - Natáčaný v Londýne a v Južnej Afrike. (Mihail123)