Záplava

Povodeň

Akční / Drama

Velká Británie / Kanada / Jihoafrická republika, 2007, 2x94 min

• Mat21

Potopa (filmu) v britském podání = voda, voda a všude samá voda. Spousta nelogičnosti na každém kroku hraničící až s absurdismem - televizní štáb ve vrtulníku objevující lidi na střechách domů: "Ztráty budou mnohem menší, než-li jsme čekali." Koho by taky napadlo, že by se někdo mohl schovat před velkou vodou někam výše, když je mnohem jednodušší pobíhat zběsile po ulici a posléze se utopit. Spousta nesympatických filmových postav, z nichž některé jsou okořeněny snad nejhoršími dabéry, jaké jsem kdy ve filmu slyšel. Spousta záběrů z ústředního centra velení připomínající spíše televizní inscenaci na nedělní odpoledne. Jeden specialista - zaříkávač deště, který je chytřejší než-li celý štáb meteorologů disponujících nejmodernější technikou. Britské potvrzení národnostní chladnokrevnosti a neschopnosti vyjádřit jakékoliv emoce. Další do sbírky omylů z tabáku za 49 korun. ║21.2.2009║(21.2.2009)

Mám rád katastrofické filmy, ale ich nevíhoda je v tom, že všetky sú o tom istom a končia rovnako. Posledných 20 min. som už vedel, čo bude nasledovať, koniec vôbec nebol prekvapivý. Je to iný štýl, ako keby to vyšlo z americkej dielne, ale dosť vecí bolo podbých. Uvítal by som viac akcie a niekoľko scén bolo nedoriešených. Hviezda za to, že je to môj obľúbený žáner.(15.11.2008)

• Praxis

Tak efekty jsou dobrý, ba dokonce výborný (áčkové triky v béčkovém filmu), ale herecké - neherecké výkony a vlastně všechno ostatní je tragédie. Proč všechny katastrofický filmy vypadaj přesně takhle?? proč se všechny postavy chovaj tak nelogicky (skok do rozbouřené Temže je jen drobností). Proč to vypadá tak dementně??? Proč se na takovou hovadinu dívám???(8.6.2009)

• dozana

Nedá se nic dělat byla to nuda, a ještě k tomu dvoudílná....chtělo to zkrátit na polovinu, domyslet pár věcí (jako Robert Carlyle se potápí v rozvodněné Temži a vždycky se vynoří na tom samém místě a v záběrech pod vodou není žádný proud??), jo a potom taky chemie mezi hlavními představiteli pro mě nefungovala, takže verdikt hodně slabý průměr.(29.6.2009)

• heyda

Hybrid mezi Rosamundou Pilcher a špatně vyspaným Emmerichem. Námět není sice špatný, ale tvůrci by zasloužili nakopat do zadnice. Pro mě je absolutně nepochopitelný, když už se člověk pustí do tak nákladného projektu s hromadou komparzistů, drahých džípů a všeho možnýho, že si nezajistí pořádný scénář a především člověka, který umí udělat alespoň trochu ucházející triky! Já jsem fakt jen zíral, co je to za hloupou amatéřinu. Být Britama, zahrabu se ostudou hodně hluboko pod zem a nevylejzám. Zlatý Mistr Emmerich!(7.10.2011)

• - Lokácie v Kapskom meste boli použité na cestu Whitehall, škótske pobrežie a Londýnske metro. (Mihail123)

• - Film je voľne inšpirovaný rovnomennou knihou Richarda Doyla z roku 2002. (Mihail123)

• - Použité boli aj archívne zábery z dediny Boscastle. (Mihail123)