Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ničivá zuřící superbouře zvedá v oceánu úděsnou vlnu a příroda hodlá lidstvu připomenout, kdo tady stále ještě vládne. Místem jejího úderu se stane východní pobřeží Velké Británie, kde ústí do moře i řeka Temže. Miliony Londýňanů i ostatních Angličanů jsou ve smrtelném nebezpečí. Inženýr Rob Morrison, jemuž propůjčil tvář oblíbený, z Trainspottingu známý, rodák ze skotského Glasgow Robert Carlyle, má jen několik hodin na to, aby se pokusil odvrátit největší tragédii v dějinách Albionu a totální devastaci hlavního města. Ve spolupráci se svou bývalou manželkou Samanthou, specialistkou na budování zátarasů, a otcem Leonardem se jako poslední voják na stráži vydá vstříc vlnobití, jež nejde zastavit. I kdyby vznikla ta nejlepší bariéra na světě, otázka nezní, zda vlna Londýn zasáhne, ale kdy se tak stane. Vedlejší role ve dvoudílném nervy drásajícím katastrofickém thrilleru z roku 2007 patří Kanaďance Jessalyn Gilsigové a Tomu Courtenayovi. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (98)

Dubro 

všechny recenze uživatele

Tak nám Michell ukázal, ako sa z Londýna stali Benátky, škoda len, že filmom tak na nedeľné popoludnie a hereckými výkonmi na nedeľné dopoludnie. To, čo predviedol Robert Carlyle (ešte v 28 weeks sa dal pozerať), bolo utrpenie. Načo sa trepe pred kameru, keď trpí somnambulizmom (a ešte za to berie prachy). ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Průměrný katastrofický film, který ničím nepřekvapil, ale donutil k zamyšlení, zda je vůbec možné, aby se něco tak příšerného stalo. Vždyť řeka Temže spolu s mořem zaplavila Londým do výše 5.patrových domů a to se mi zdálo přehnané. Jinak ovšem filmové triky byly půvabné, ale co nechápu, proč toho musely být 2 díly, když vlastně vše šlo říci v díle prvém. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Je vidět, že filmové přírodní katastrofy neničí jen známé americké metropole ale dokonce se dostali i do Anglie a to rovnou do Londýna. Na Anglii zaútočila povodeň provázená obrovskými vlnami a špatnými digitalními triky. Mitchell prostě není Emmerich a je to znát už od prvních záběrů. Film pracuje se všemi známými klišé z různých katastrofických filmů ať už to je záchrana v poslední chvíli nebo naopak. U takových filmů většinou nejde moc o logiku ale tento snímek to bohužel nedokáže vynahradit zábavou. Snímkem nás provázejí nevýrazní herci a už zmíněné mizerné triky. Občas zkouší film zaútočit i na emoce ale film je v těchto chvílich nechtěně směšný a když se ke konci filmu rozhodne jeden z hrdinů obětovat bylo mi to úplně jedno. Tříhodinovou verzi jsem neviděl a jsem rád to by šlo hodnocení možná i níž. ()

Mat21 odpad!

všechny recenze uživatele

Potopa (filmu) v britském podání = voda, voda a všude samá voda. Spousta nelogičnosti na každém kroku hraničící až s absurdismem - televizní štáb ve vrtulníku objevující lidi na střechách domů: "Ztráty budou mnohem menší, než-li jsme čekali." Koho by taky napadlo, že by se někdo mohl schovat před velkou vodou někam výše, když je mnohem jednodušší pobíhat zběsile po ulici a posléze se utopit. Spousta nesympatických filmových postav, z nichž některé jsou okořeněny snad nejhoršími dabéry, jaké jsem kdy ve filmu slyšel. Spousta záběrů z ústředního centra velení připomínající spíše televizní inscenaci na nedělní odpoledne. Jeden specialista - zaříkávač deště, který je chytřejší než-li celý štáb meteorologů disponujících nejmodernější technikou. Britské potvrzení národnostní chladnokrevnosti a neschopnosti vyjádřit jakékoliv emoce. Další do sbírky omylů z tabáku za 49 korun. ║21.2.2009║ ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Díky námořnické krvi mám patologickou inklinaci k filmům o moři a nejlépe takovým, kde moře lidem pěkně zatopí. Potopa je britská verze Dne poté bez amerického patosu a doby ledové. Nejhorší ale zdaleka není ona drobná přírodní lapálie – na televizní obrazovce triky celkem ujdou – skutečně katastrofické jsou nezbytné minipříběhy, které mají dodat globálnímu průseru lidský rozměr, v podání herecky naprosto neschopné bandy dřeváků, kterou se filmařům v rámci úsporného režimu povedlo naverbovat v zadním traktu pracáku, když všechny prachy vzala voda. David Suchet v roli těžce zkoušeného náměstka premiéra mezi nimi září jako kometa, zato hlavní rozumbrada, který má spasit impérium, vypadá jako plesnivý chřest převlečený za instalatéra a pro pekelnou Joanne Whalley škoda slov. Zkrátka a dobře, mořem zmořený Londýn stačí vidět jednou a nikdy více. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Natáčaný v Londýne a v Južnej Afrike. (Mihail123)
  • Lokácie v Kapskom meste boli použité na cestu Whitehall, škótske pobrežie a Londýnske metro. (Mihail123)
  • Použité boli aj archívne zábery z dediny Boscastle. (Mihail123)

Reklama

Reklama