poster

Záplava

 • Česko

  Potopa

 • Velká Británie

  Flood

 • Slovensko

  Záplava

 • Slovensko

  Povodeň

Akční / Drama

Velká Británie / Kanada / Jihoafrická republika, 2007, 2x94 min

 • heyda
  *

  Hybrid mezi Rosamundou Pilcher a špatně vyspaným Emmerichem. Námět není sice špatný, ale tvůrci by zasloužili nakopat do zadnice. Pro mě je absolutně nepochopitelný, když už se člověk pustí do tak nákladného projektu s hromadou komparzistů, drahých džípů a všeho možnýho, že si nezajistí pořádný scénář a především člověka, který umí udělat alespoň trochu ucházející triky! Já jsem fakt jen zíral, co je to za hloupou amatéřinu. Být Britama, zahrabu se ostudou hodně hluboko pod zem a nevylejzám. Zlatý Mistr Emmerich!(7.10.2011)

 • Quendi
  ****

  A mně se to, přátelé, kupodivu nezdálo blbé. Oproti očekávání musím vyzdvihnout velmi slušné herecké výkony, obzvlášť samozřejmě Carlylův. Fascinující ovšem bylo, jak si Rob na začátku filmu roztrhne nohu a absolutně nikdo tomu až do konce nevěnuje žádnou pozornost(čili mi nějaké uniká, proč to tam vlastně bylo. Nebo snad že by bylo něco víc v té delší verzi?...). Trochu mě zarazil soundtrack, který čítal celkem dva, střídavě se opakující motivy(sice povedené, ale...). Jinak mě to ničím neurazilo, a i když se to ke konci už docela táhlo, tak jsem to bez problémů ukoukala a vlastně z toho mám poměrně dobrý pocit. Asi jsem ráda, že jsem koukala na kratší verzi, nedovedu si představit, co do té delší nacpali.(10.11.2009)

 • Orlau32
  ***

  Průměrný katastrofický film, který ničím nepřekvapil, ale donutil k zamyšlení, zda je vůbec možné, aby se něco tak příšerného stalo. Vždyť řeka Temže spolu s mořem zaplavila Londým do výše 5.patrových domů a to se mi zdálo přehnané. Jinak ovšem filmové triky byly půvabné, ale co nechápu, proč toho musely být 2 díly, když vlastně vše šlo říci v díle prvém.(16.6.2009)

 • Campbell
  ***

  Zklamání, Britskej film je sice zajímavej, ale děsně nudnej, koukat na to přes 3 hodiny jsem fakt nedával. Nejvíc za to může režie, Mitchell udělal ze zajímavého scénáře frašku, sice efektní ale špatnou. Naneštěstí má tenhle film Carlyla kterej je jako vždy výbornej, i když cz dabing se k němu vůbec nehodil. Dále jsou tu poměrně slušné efekty, opravdu jsem takovéhle nečekal. Ale i přes to všechno je to zklamání 150 minut nudy 35 minut zábavy.(7.4.2010)

 • LIVINGDEAD
  ****

  Film se nemůže rovnat s Hollywoodskými trháky, ale klobouk dolů, bylo na co se dívat. Akce, rozbouřené vlny, obrovská vlna, zatopené město...... opravdu skvělé filmové triky. Sice film se trochu táhl ( verze New Zealand:185 min ) a rozhodně bych ho o 30 min. zkrátil., ale jak říkám, já jsem se tedy nenudil!(2.1.2008)

 • - Natáčaný v Londýne a v Južnej Afrike. (Mihail123)

 • - Film je voľne inšpirovaný rovnomennou knihou Richarda Doyla z roku 2002. (Mihail123)

 • - Lokácie v Kapskom meste boli použité na cestu Whitehall, škótske pobrežie a Londýnske metro. (Mihail123)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace