Texas, 50. léta minulého století. Jack O’Brien si prošel dětstvím plným her a krásné nevinnosti. Dospívání mu však přináší rozčarování a vztah s jeho otcem, který by mu pomohl tímto nelehkým obdobím projít, je dosti komplikovaný. Jack je ztracenou duší v moderním světě, která si klade řadu otázek a snaží se v životě zorientovat. Kde je pravda? Co je věčnost? Jak vznikl život... Hvězdně obsazený snímek je poctou životu, přírodě a světu kolem nás, jenž se nám odhaluje jako symfonie. Postupně, obraz po obrazu nám přináší epický a dokonalý příběh, který je aktuální dnes stejně jako před více než půl stoletím. (oficiální text distributora)

doughnut odpad!

Typická hovadina, ve které se budou všichni šťourat a hledat skryté významy a poselství. Koukat se na to ale nedá. ()

killingminds

První půlka filmu je moc fajn. U toho dokumentu o vzniku naší planety jsem ani nedejchal, ale pak tam začali pobíhat nějaký děti a začalo to ztrácet šťávu. Malickova artová onanie? Oslava bytí? Nejlepší existenciální film jakej jsem viděl? Nevim. Obsah jsem úplně nepobral, je tam toho moc (vlastně, je tam asi skoro úplně všechno!) ale forma je tak nádherná, že je mi to jedno. ()

DJ Laky

Film Strom života byl podle mírně nadprůměrnej a chvilkama nudný. A zobrazení tó se mi líbilo. Podle mě nejlíp hrál Brad Pit. A příběh to nemělo tak špatnej. Některý nápady mi připadali v tomto filmu nevyužity. Dávám za film 60%. ()

JuiceOrange

Na představení tohoto filmu jsem byl v letním kině, kde měli poněkud zastaralou techniku. Zvláště zvukovou, ale dalo se to přežít. Bylo zajímavé sledovat nejen film, ale i reakce obecenstva. Někteří lidé přišli na jméno Pitt a Penn a byli značně překvapeni... negativně :). V jedné chvíli, kdy film jakoby delší dobu neběží, se ozval s publika výkřik "Konečně !" :) a zasmáli se asi všichni diváci. K samotnému filmu - vizuálně velmi zajímavý, chvílemi i dojemný. Pro mě, jako pro člověka , který má i hledá víru, zajímavý, ale v některých chvílích nepochopitelný. ()

Trepak

Jeden z najzvláštnejších filmov aké som videl. Paradoxne, cca tých 20 minút vo vesmíre a medzi dinosaurami (za zvukov Lacrimosy) je najlepších. Škoda uťahaného konca na pláži, ktorý množstvom objatí pripomínal nejaký zraz členov hippies. ()

jobina

Výstava "Vesmír" na náměstí mne zaujala víc. Po prvních pěti minutách bolení očí ze střihů obrazů (a obrazců). Po dalších 20-ti minutách dynamického vesmíru, přes dinosaury - to už jsem se neubránila nudě, přes ještě nudnější pasáž úseku dětství až po osvícený závěr. Omlouvám se filmům, o kterých jsem si myslela, že jsou dlouhé, nudné a bez děje. ()

Montmorency

Já bych neřekla, že to byl bůhví jak náročný film, ba naopak, přišlo mi to velmi prosté - simple story oblepená jakýmisi metaforickými výjevy z .....hmmm, z čeho vlastně? No řekněme ze života:-).......Otázkou teď je, zda se to divákovi líbí, či nikoliv. Mně (a to ať zdejší intelektuálové prominou:-) se líbil pouze příběh, ta lyrická omáčka okolo moc ne....ke konci budiž, jako vyvrcholení příběhu, ale ten půlhodinový National Geographic na začátku byl zbytečný (nebo aspoň zbytečně dlouhý).......PS: děkuji jednomu místnímu přispěvateli za upozorňení pro komerční diváky, že to není film s Bradem Pittem, nýbrž film T. Malicka - naštěstí jsem nadmíru inteligentní intelektuálka a vůbec jsem si tam toho Breďáka nevšimla (přece ten zlý škaredý brýlatý vrásčitý taťka nebyl Brad.....ne joooo?:-))) ()

ghostwo

Po několika málo minutách jsem věděl, že tohle určitě nedám.A nemýlil jsem se. Už asi vím jak vypadá peklo. To vás přivážou k nějaké sedačce, strčí vás do temné místnosti a začnou promítat filmy jako je tento.Opravdu děsivá představa, brrr. ()

stuj

"Podobenství" se k popisu filmu docela hodí. Pro chvíle, kdy rozebíráte marnost a běh věcí. Jaký je smysl toho všeho? I já zmíním ono: „Jediný způsob jak být šťastný, je milovat.“ ()

PRASÁK

Konečně jsem zkouknul film "Strom života" (scénář a režie Terrence Malick). Já bych to ani nenazval filmem. Je to taková poetická symfonie různejch pocitů, hudby, obrazů, tvarů a zejména vody, která je zde zobrazena v mnoha podobách. Pokud jde vo hudbu, zazní tady i Smetanova "Vltava." A musím říct, že tohle obrazotvorný vyprávění nálad ve mně zanechalo trvalej otisk do mý duše. Zároveň ale chápu, že většině lidí se "Strom života" příliš líbit nebude, protože to není klasickej film, kterej má děj, začátek i konec. Tohle je docela něco jinýho. Vynikající výkony zde podávají Brad Pitt jako šílenej otec Mr. O'Brien, jehož syna Jacka v dospělým věku zahrál Sean Penn. A tomuhle se říká KINO ART!!! Snímek vydá na DVD firma Hollywood Classic Entertainment, na jejíž centrále v Praze mám známou, někdy v první půli roku 2012. ()

d.u.f.f.y odpad!

Nemůžu zapomenout na úvodní titulky, jenž hrdě hlásají: "V hlavní roli Brad Pitt" . Děláte si ze mě ku*va pr**l ? ()

bron

Pokud zvládnete dokoukat tenhle film až do konce, asi se vám začne hlavou honit otázka, co že tím chtěl básník říci. A s nějvětší pravděpodobností na to nepřijdete. Je to zvláštní souhrn obrazů, které dohromady nedávají smysl. Jakási úvaha nad smyslem všeho bytí, která ovšem postrádá jakékoliv sdělení. Jednotlivě jsou ale ty obrazy velmi podmanivé. Kamera by snad i zasloužila nějaké významné ocenění. Jinými slovy, hezky se na to kouká a možná se tomu občas i hezky nerozumí. Nicméně člověku to nedá, aby se neustále neptal: "Co to má všechno k***a znamenat?" A ta otázka je asi nakonec to jediné, co mi z filmu zůstalo. Hledat odpověď už znovu nechci. ()

floppy4

Velmi tazko hodnotit tak tazky film. Uputala awesome kamera, zabery a symfonia. Myslim, ale ze som tomu filmu nepochopil. Je to uplne nieco ine ako sme zvyknuti. Prvu polhodinu som bol uchvateny, ale tak vela podnetov, ze tak dlha stopaz je dost hardcore. Mainstreamoveho divaka urcite nenadchne, umelecky zalozenejsi si ale zgustnu. Urcite sa tam da najst viac ako len zaujimava atmosfera, zabery a hudba, ja som to tam vsak nenasiel avsak neviem ci by som bol ochotny si to pozriet aj druhy krat kedze je to fakt tazky oriesok. ()

Jester_X

Film hned na začátku nastiňuje souboj pohanského a křesťaňského prvku. Tento konflikt nachází symbiózu v podobenství stvoření světa, kde přítomnost Boha není explicitně znázorněna, nicméně k přírodnímu procesu evoluce jsou v dokonalé korelaci recitováný slova z Bible, tudíž transcendentno nabírá podobu jistého neměného přírodního řádu. V dalších minutách film rozvíjí úvodní téma na podkladu konfliktu otce a synů. Ti jsou vychovávání k dokonalosti, ale přesto se otcovi nedáří, i přes přesvědčenost o správnosti vlastního rozhodnutí, dosáhnout v dětech potřebného tvaru. Konflikt nakonec končí prozřením otce, když není schopen se vyrovnat se zásahem přirozeného běhu věcí v podobě jeho přeložení na nové pracovní místo. Téma se tak uzavírá v nezbytnost pokory v člověku a jeho schopnosti přijmout radosti i strasti života. Výprávění lze chápat jako děckou perspektivu, v níž je mnoho věcí nejasných a rozostřených a až postupem času nabývají tyto tvaru, a nebo jako pohled skrz otcovu duši, která se velmi silně do filmu projevuje. ()

Galeana odpad!

Kdybych si pustila tenhle film, vypnula zvuk a místo toho tam dala nějakou pěknou hudbu, tak by možná mohl dostat i 4 hvězdy. Když to ovšem uděláte naopak (vypnete obraz a necháte zvuk), tak to až příliš moc připomíná snímek z konce filmu Mr. Bean na prázdninách (nebo jak se to přesně jmenuje)...tomu říkám čistá onanie. A totální nuda. Přiznávám se, že jsem zvládla jen asi půl hodiny, takže toto hodnocení není zcela objektivní. ()

M.a.r.v.i.n

jsem zmaten, velice zmaten na jednu stranu když sem to viděl po prvé tak sem u toho usnul ....ale zase nelze říct že to je shit ....fakt nevim třeba to jednou pochopim ()

Malick workoholikem

Malick workoholikem