Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

Doudis19

Děj se pohybuje pouze do chvíle než hrdinka zemře. Následuje hodina a půl přemlouvání, že opravdu zemřela a že vypadá jako mrtvola, protože skutečně mrtvola je atd.. atd.. Aby se neřeklo, ještě tvůrci sem tam vložili nějakou tu halucinaci, nějaký ten sen, které ovšem nezakryjí, že slouží jen k vyplění naprosto děravého scénáře a slaboučkého příběhu. Osobně mě tyto nepatřičné, snové výjevy iritovaly ještě víc, než-li hlavní hrdinka. Ricci, ač se po většinu času producíruje zcela nahá, nedokáže hlavní postavě vtisknout téměř nic, čím by mohla zaujmout nebo dokonce vzbudit sympatie. Veliké plus za Neesona a občasně nepříjemnou atmosféru. Celkově však zklamání a slabota. ()

Mrkvič

Může být někdo bílý jak stěna a přeci tak sexy víc než Christina Ricii? Těžko. Zase nám to po letech dokazuje. Ani ty kozičky k tomunemusela použít. Ale použila no :) Jinak je to film,který má místy neksutečně skvělou atmosféru díky svému originálnímu námětu, leč je vždy shozena. Každý by asi čekal jiný závěr, který by byl pořádně šokující, ale... No a mrtvé maminky byly taky skvělý potenciál, jenže se to možná ztratilo ve střižně. ()

uiu

Jsem zklamaná a přitom se z toho dalo vytěžit hodně. Pohřebák, který umí mluvit s mrtvými. Sám říká, že má dar a je tam od toho, aby mrtvým pomohl na druhou stranu. Anně ale přitom vůbec nepomáhá, jen utrousí pár mouder a zase odejde. On vidí mrtvé mluvit a pohybovat se, zatímco ostatní je vidí jen ležet jako mrtvá těla na stole. Dost WTF moment, když mu Anna rozhází věci v "ordinaci" - jak to mohla mrtvola udělat? Stejně jak mohla jen tak chodit po jeho domě a snažit se utéct? Pak se příběh tváří, že je to jen zlý sen a Anna je živá, jenže pak se to zvrtne tak, že to byl jen její "mrtvý" sen. (BTW jak může mít mrtvola sny?) Takových hloupých zvratů je film plný a tím nejtrapnějším i končí. Liam Neeson se snaží hrát a nejspíš do tohoto projektu spadl jen díky dobrému scénáři, který ale polská režisérka naprosto nedokázala pojmout do filmu. Christina Ricci zaujme jen dlouhou scénou, kde je nahá. (Mimoto, pokud se hlavní hrdinka neustále domnívala, že není mrtvá a že ji jen drží v márnici jako nějaký úchyl, proč jí nebylo divné, že nepotřebuje jíst, pít nebo konat potřebu? Film plný nelogičností a hloupostí, které urážejí divákovu inteligenci.) ()

alyssa18

V podstatě jsem zůstala sedět s pusou otevřenou dokořán, bušícím, zklamaným srdcem a slzami v očích. Justin Long mě přesvědčil, že vážně umí hrát, Christina Ricci mi to jenom potvrdila. Takové ty "psycho-duchařské záležitosti" si mohli tvůrci odpustit, každopádně po zhlédnutí tohoto filmu trvalo celkem dlouho, než přišel další, který ve mně vyvolal podobné emoce. ()

Raven0

Solidní a vcelku originální duchařina, které se ale nevyhnuli některé žánrové neduhy. Přesto! Až do konce jsem si nebyl tak úplně jist, zda je hlavní hrdinka opravdu mrtvá či nikoliv. Neustále jsem byl napjatý a tápal jsem. A to se cení. ()

lennyd

Po hádce se svým přítelem se Anna (Christina Ricci) stane účastníkem auto havárie - a když se probere, leží v místním krematoriu. Majitel pohřebního ústavu Eliot Deacon (Liam Neeson) ji nevzrušeným hlasem sděluje, že nehodu nepřežila, a že bude koncem týdne mít pohřeb. Anna se ale cítí docela živě, a nechce Deaconovi věřit. Ale postupem týdne se stále více přesvědčuje, že Deacon jí nelže, že je opravdu mrtvá a s celou situací se začíná pomalu smiřovat. Ale není to vše jen Deaconova hra? ... Christina Ricci mi do takto laděných filmů docela pěkně zapadá (viz. např. Zjevení), navíc ji tady dokonale podporuje Liam Neeson (ano, tohle je role přesně pro něj - žádné akčňáky), který dokáže zachovat kamennou tvář i když se před ním více než polovinu filmu Christina Ricci promenáduje nahá. Agnieszce se ideálně povedlo dávkovat napětí, takže film docela graduje až k nečekanému? konci. Vůbec mi neseděl do filmu Justin Long, ale s tím se dokáži smířit... ()

terunka003

Zajímavé, hororové, psychologické, nejasné, děsivé A hlavně vůbec nevím, jestli teda byli mrtvý nebo ne? Výborné prostředí, výborná hudba, Liam jako šílený pohřebák úžasný, Christina elegantní. Film to nebyl špatný, možná trochu děsivý. "..já nejsem mrtvá.." ()

Pavlínka9

V hlavě mi pořád jen jelo: "Je teda mrtvá, nebo není? Sakra, tak proč se tak chová?" To jsou hlavní věty, které mi utkvěly v paměti a pořád se mi tam tyto myšlenky honí..Je sice skvělé, když vám snímek zanechá v hlavě určité vzpomínky, i když se jedná o zmatenost, nejistotu a vlastně pocit, že nevíte, co si o daném filmu máte myslet...Tímpádem film splnil svůj cíl. Ale z tohohle jsem opravdu dost zmatená. Souhlasím s komentáři Aargh a korbitch22, jelikož v nich je obsaženo to, co si o tomto filmu myslím. Závěr snímku - aspoň že tak...Už jsem se bála, že z toho vznikne ještě větší s*ačka, ale ten konec to pro mě aspoň trochu zachránil a jsem za něj ráda, jelikož ten u mě zachránil celý film a přijde mi na tom všem nejlepší. ()

elanius

Po desiatich minútach mi bolo jasné, že tento typ filmu sa vo výsledku musí skončiť sklamaním. Chvalabohu nebola to tak úplne pravda. Chvíle sklamania sa pravidelne striedali s pocitom, že film bude veľké prekvapenie. Najväčším tromfom filmu je jednoznačne Liam Neeson, Christina ale o moc nezaostáva. Môj pocit z filmu je, že si tu niekto na seba zobral viac ako nakoniec zvádol. Dobrá atmosféra sa pravidelne strieda s absolútnymi nezmyslami a motaním sa v kruhu nabalovaných tajomností. Rovnako ako celý film, záver je očakávaný, ale aj tak celkom dobrý. Hodnotenie filmu: celkom dobrý :) ... 6/10 ()

MishKonn

Ty čtyři si prostě nezaslouží z důvodu podvodu vůči divákovi, aneb o čem budete moci polemizovat na začátku, o tom budete polemizovat i po titulcích. Čekal jsem od toho nějaké geniální rozuzlení, dostal jsem poslední klapku, násilný střih, prostě a jednoduše ufiknutí s myšlenkou "domysli si sám". Jenže narozdíl od takového "No country for old men" to tady působí spíš stylem "prostě to neukončíme, protože to do konce nemáme domyšleno a takhle budeme aspoň vypadat cool". ()

Timak

Jestli mate radi Christinu a chteli jste ji nekdy videt nahou, tak to je presne film pro vas. Nic moc jineho od toho necekejte. Zajimave, koukatelne, ale zadny zazrak ... ()

Danny F.

Pro mě naprostá jednoduchost až nuda. Pohřbívat lidi za živa, no a co? Lepší nápad by nebyl? No, nejhroznější to však nebylo, to né. Viděl sem ale lepší. 55% ()

JohnSmith

Příběh hrobníka, který rozmlouvá se svými klienty a připravuje je na poslední cestu. On je ten film vlastně skoro o ničem, ale nějak mě to vtáhlo. ()

lykan9

Dvě věci filmu Po životě musím nechat. Za prvé příběh se sice jeví předvídatelně, ale díky mnoha zvratům divák za chvíli neví, co je vlastně pravda a 100% jistotu získá až v posledních vteřinách. Tím druhým plusem je nádherná Christina Ricci, která je značnou část tohoto mysteriózního dramatu nahá. A opravdu je na co koukat. Samotný nápad se mi jeví zajímavý, ale bohužel je podáván poměrně nudnou a nezáživnou formou, a to je to, co tomuto slabšímu hororu nejvíc ubližuje. Lehký nadprůměr si však tento film udržuje značnou část z více jak hodiny a půl, a kdyby už je kvůli Ricci, tak stojí za to ho vidět. ()

ghatos

Mysteriózní thriller je to dobrý (horor to není). Liam to drží svým hereckým výkonem. Celý vtip spočívá ve zmatení diváka. Což o to, takové náročné kousky vždy stojí za pozornost, ale musí tam být vyvrcholení. Takhle to vyznívá do ztracena. To není dobře, protože to působí jako menší podvod. Chybí tam to NĚCO navíc. 68%. ()

Guzo

Zvláštní film, který se ne úplně nejlépe hodnotí, ale nakonec ty 3 hvězdy asi docela sedí. Z traileru jsem původně myslel, že se děj bude odebírat trošku jiným směrem, ale i takhle to bylo zajímavé a když se k tomu přidali ještě Neeson s Ricci - ti zahráli opravdu úžasně, byla z toho dobrá podívaná. ()

cpt.Lynch

Zvláštní film, zvláštní námět, originální, leč jaksi prázne. Atmosféra v prní části je silná, pak uz jaksi přežvýkaná. Herecké výkony obou hlavních představitelů úchvatné. Závěr jak ze scénaistické příručky pro základní školy, je o ničem. 3,5* ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)